BITCOIN se utrhl ze řetězu, atakoval 6 tisíc dolarů. Bublina se nafukuje? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pondělí, 16 říjen 2017
altŽe bez práce nejsou koláče? Bývávalo. Teď můžete doslova nic přeměnit na doživotní zajištění.

 

 

 

 

V dnešní době, kdy akcie firem rostou do nebes, finanční bubliny se nafukují ve všech oblastech, státy se rekordně zadlužují a banky tisknou další levné peníze, nemají zkrátka reálné peníze pro spoustu lidí žádnou hodnotu a mají jich tolik, že neví, co s nimi. A tak se vymýšlí další hrátky. Digitální měny byly zajímavým nápadem, ovšem jen do chvíle, než se na ně navázal tradiční finanční systém, spekulativní investoři, zločinci, kteří přes ně perou peníze a tak dále. Nemluvě o způsobu jejich těžby, kdy z nápadu na domácí těžení, je průmyslová velkopalírna energie, zneužívání milionů počítačů po celém světě bez vědomí jejich uživatelů a tak dále.

Digitální měny jsou podle mého názoru v současné podobě prostě žumpa. Ano, pro některé byly, jsou a stále mohou být největší investiční příležitostí jejich života, kdy z přísloví „bez práce nejsou koláče“ si dělají doslova výsměch. Vzhledem k tomu, že digitální měny se staly terčem spekulativních investic, praním špinavých peněz a nekontrolovatelným businessem, který je však provázaný s kontrolovaným světem reálných měn, na něž se také jeho hodnota přepočítává a bez kterého by dnes neměly pro 99,9% jeho uživatelů a držitelů žádnou hodnotu, je zde stále větší snaha mu nějaká pravidla udělit.

Čína, Rusko, ale i Západní státy, centrální banky atd. vymýšlejí, nebo už se snaží zavést nějakou kontrolu. Méně svobodné státy jako Čína a Rusko je chtějí fakticky zakázat (a pravděpodobně usilují o vytvoření jediné povolené jimi kontrolované jejich digitální měny), Západní svobodnější státy jim chtějí jen vytvořit kontrolu a pravidla, kterým podléhá i běžný finanční systém. Ano, jsem toho názoru, že by to mělo být samozřejmé a fér. Protože jakkoliv fandím svobodě a demokracii, ne všichni mají stejně dobré úmysly a svobodu a demokracii rádi zneužívají. Ostatně jsou tací, kteří zneužívají i banální svobodu vyjadřování a diskuse proměňují v žumpy a flame, takže se na mě nezlobte, kdy prostě nejsem nakloněný tomu, aby se přes digitální měny prali špinavé peníze a podporovaly zločiny, což i největší zastánce digitálních měn musí uznat, že současný systém prostě umožňuje. A podle mě to prostě není dobře.

Ano zavedení kontrol a systému bude problém, už kvůli tomu, čím digitální měny jsou. Nejsem určitě pro jejich úplný zákaz, ale stejně jako reálné finanční převody nejsou dnes anonymní, neměli by být ani převody digitálních měn anonymní a nesledovatelné. Ano v méně svobodných státech je to problém z hlediska reálného zneužití ze strany státního aparátu, ale v demokracii by to být problém pro slušné lidi neměl. Proč o tom ale mluvím. Jakkoliv jsou digitální měny v posledních týdnech pod stále větším tlakem snahy o zavedení nějaké kontroly a plánu na jejich omezení, zatím jim to spíše pomáhá v nafukování této bubliny. BITCOIN v posledních dnech prolomil hranici 5 tisíc dolarů, dokonce už atakoval 5800 dolarů. Analytici jsou z toho nešťastní, protože vývoj se nedá dobře předpovídat, nedává smysl ani logiku, a problém je to proto, že někteří spekulativní investoři do digitálních měn investují stále více prostředky „běžných lidí“. Co se ale stane, když (až) bublina splaskne? Čím je podložena hodnota 1BC ve výši 5000 dolarů?

V současnosti zkrátka BC představuje finančně nejvýhodnější investici posledních let, kdy mnozí říkají ano, je to zlatý důl, ale zároveň všichni vědí, že je to bublina a až na pár jedinců nakonec všichni zapláčí (zejména když investujete nyní horentní sumy). Takže investujte, dokud je čas (nejlépe vymyslete další novou digitální měnu), ale nezapomeňte včas z toho vlaku vystoupit. Problém je, že vývoj je tak nečitelný, že nikdo neví na kolik tisících dolarech to bude, ale v současných přebytcích levných vytištěných reálných peněz tu ještě další potenciál růstu do nebes stále je. Každopádně jakmile začnou mít „reálné“ peníze zase hodnotu, tedy přijde nějaká ta hospodářská krize (třeba jen malá), hodnota digitálních měn bude první, co poletí dolů ...

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Motto: „Raději později a pořádně, než dříve a blbě“ :). Než začnete diskutovat: Objektivitu a objektivní fakt a názor nelze posuzovat subjektivním dojmem! ;)

Starší články


 / 27
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
Strixmatik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Vážne? 2017-10-16 18:40:12

Možno hlúpa otázka, ale ak je možné vraj v bankách sledovať všetky transakcie, tak ako je možné, že nikto nebol odsúdený za pranie špinavých peňazí z politikov, alebo brania úplatkov?
Nebude to tak, že pre tých mocných zákony akosi veľmi neplatia, a teraz ak je tu konečne možnosť aj pre obyčajných ľudí, ostať v anonymite pri prevádzaní peňazí, tak odrazu vyvolení kričia, že nás nemôžu sledovať?
A nebola žiadna banka ešte usvedčená z toho, že vedela odkiaľ niektoré špinavé peniaze pochádzajú a nič nepodnikla? Iba dostala za trest smiešnu pokutu?
Ako protiargument, lebo terorizmus neberiem!
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-16 18:47:56
avatar
asi nesleduješ moc zpráv, souzený je každou chvíli někdo z politiků a pokud, tak většinou právě kvůli tomu co píšeš ....

O spoustě případů ani nevíš, protože jsou součástí širšího vyšetřování, otevřených kauz, vyšetřování terorismu atd.

Jinak ani si nemyslím, že by jednotlivé případy měli být propírány na veřejnosti, protože to nevede k ničemu dobrému, negativně to ovlivňuje spravedlnost ... vezmi si, že spousta lidí si myslí že obvinění = vinný ... problém je, když se ukáže, že celé obvinění je hloupost, jak pak vrátíš zpět věci? takže je spousta připadů ale většina naštěstí není propírána na běžné veřejnosti ani by být neměla ... politické kauzy propírány jsou běžně a bohužel často ...
Dusanko_sk [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-16 18:55:24

sledujem to občas ten bitcoin...tie grafiky už zrejme nikdy neklesnú na cene ....to je des a hrúza
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-16 19:09:46
avatar
Lol, když bitcon překročil 2 tisíce USD byl tu článek o "nafouknuté bublině". Když pak 3 tisíc opět to samé a že to musí skončit. Pak to začala potírat Čína, tak opět hurá že teď už to bude konečně ten pád. A ono pořád nic, dnes je to přes pět a místo toho, aby se řeklo že to dlouhodobě bude růst hrozí se tu opět koncem. Přitom jen stupidní ego brání přiznat, že jste se mýlil, nechcete kandidovat na prezidenta? Přitom to dá rozum, kryptoměny netrpí inflací, nikdy nebude bitcoinů víc, nikdo je nezačne tisknout, v tomhle je to jako zlatý standard.
Epyc [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-16 20:43:18

Což jen prokazuje autorovu odbornost.
Bajaja [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - BMG invest 2017-10-17 12:37:13
avatar
aj BMG invest / Horizont a pod rastla a fungovala 6 rokov, aj vtedy sa naslo par ludi ktory upozornovali ze to asi nieje celkom ciste .. a potom to prasklo ... takze suhlasim s autorom .. aj podla mna je to bublina a raz to praskne, to ze sa to este nestalo nedokazuje nic o odbornosti ...
caleb [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-17 13:26:45

Tak kdyz to beres takhle, tak to pak jo, aneb "vsechno jednou konci", to nemusim byt vestec, abych rekl, ze o kryptomeny "jednou" nebude zajem a cena rapidne kledne. To same jako u akcii, zadny akcie nerostou neustale, proste nic netrva vecne.
Takze to je vlastne v poradu, ze tady budeme cist jeste 5 a pul roku, ze bublina praskne
caleb [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-17 09:21:37

Presne furt se tady nafukuje bublina uz nekolik mesicu a bitcoin stale roste .
Jaroslav Neznal [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-16 19:38:35

Celý svět zkracuje Bitcoin na BTC, jen DD na BC. DD má spoustu vlastních pravidel pro psaní, ale stejně mě to překvapilo.

Já se na té bublině vezu celkem spokojeně. I pokud by BTC bylo zítra za 0, už jsem na tom vydělal víc, než bych prodělal.
neverkill [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-16 20:18:54
avatar
Bitcoin je v dlouhodobem horizontu nejvetsi udalosti milenia. Banalne trapne doby kdy musely byt penize kryty zlatem majetkem akciemi staty praci atd. jsou pryc. Ted mame konecne penize uvarene z vody. Takovyhle zpravy nam dodavaji ty chudaci co maj jeste zlato ve sklepe a protoze vidi dopredu tak sou zdeseni. Naskocte tedy do pyramidy noveho deleni bohatstvi sveta dokud je cas
besh [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-16 23:06:26

Uvarene z vody? Spis jako cela zapadni ekonomika poslednich sto let, je i Bitcoin standardne postaven na paleni fosilnich paliv.
bottl [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - ne vždy se čekat vyplatí 2017-10-16 20:40:00

Tak jsem rád, že jsem neotálel a tu Vegu rx 56 koupil celkem včas. Byly k ní od AMD navíc 2 hry. Teď stojí bez her ještě o 500Kč více.
Moc to nevypadá, že by se mělo do vánoc něco změnit. Uvidíme příští rok ale čekat pořád na slevy je děsná nuda.
Jsem zvědavý, kam až Bitcoin dokáže vystoupat.
Epyc [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Autore? to jsi se spletl ne ? 2017-10-16 20:41:53

Pokud přijde byť jen malá finanční krize tak hodnota BTC bude autore okamžitě trojnásobná. To co jsi napsal : "Každopádně jakmile začnou mít „reálné“ peníze zase hodnotu, tedy přijde nějaká ta hospodářská krize (třeba jen malá), hodnota digitálních měn bude první, co poletí dolů ... " absolutně popírá veškerou logiku.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-16 21:32:16
avatar
proč to popírá logiku?
Epyc [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-16 21:46:03

Protože to funguje podobně jako se zlatem nebo uměním a podobně v momentě kdy dojde na krizi financí. Je zvýšená poptávka po těchto komoditách. Defakto po cemkoliv krome normálních peněz a tak samo i po Bitcoinu.
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-16 22:02:14

A ty víš, že kdyby došlo k finanční krizi, že kryptoměna by byla východisko?
Epyc [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-16 22:14:41

Je to alternativa k uchování peněz. Podobně jako cenné auto, obraz, zlato a jiné věci, které se za tímto účelem v dobách krize využívají. Před krizí koupíš obraz za 100 000 Kč a po ní jej díky vysoké inflaci prodáš za 200 000. Sice bude i rohlík 2x dražší, ale budeš alespoň na tom stejném. Kdyby jsis nechal peníze jsi o polovinu chudší. Mnoho lidí v ČR to sice stále nechápe, ale to je jejich problém
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-16 22:23:06

Chápu to u hmotné věci, jako je zlato, nebo umění. Ale kryptoměna je svým způsobem finanční součást a je nehmotná. A budoucnost těchto "věcí" je nespolehlivá.
Epyc [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-16 22:32:57

Právě protože BTC nejde "vypnout". smazat ani zrušit tak je to věc docela stálá. A na období finanční krize absolutně dostačující záležitost.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-16 22:36:21
avatar
jak nejde? Data o platbách a kontech musí být někde skladováno a někde ty 1 a 0 být musí, takže se o to dá přijít a velice snadno ...
Epyc [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-16 22:43:26

BTC si klidně mohu uložit na flashdisk. A dokud poběží v síti alespoň 2 počítače, tak bude BTC existovat.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-16 22:26:53
avatar
jenže digitální měna není nic pevného, vypnout ti elektriku a máš po těch 1 a 0 .... v krizi se obrací všichni do fyzických hodnot, proto zlato, obecně cenné kovy, diamanty, umění ....

takže ano, stojím si za tím, že digitální měny nejsou žádnou pevnou hodnotou a v době krize půjdou mezi prvními věcmi do háje jako věc bez fyzické hodnoty ...
Epyc [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-16 22:30:39

A proto vždy při jakémkoliv náznaku finančních potíží standartního bankovního systému reagovaly % posílením hodnoty. Ano ?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-16 22:35:24
avatar
poslední krize byla před porpuknutím digitální horečky, takže mluvíš o něčem, co se ještě nestalo ...
Epyc [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-16 22:44:17

Nejsou jen krize jako v roce 2008. Mimoto ona krize byla skvělým startem pro BTC
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-16 23:00:06
avatar
pokud by to bylo jak říkáš, tak by stejně skvělým prostředkem pro uchování hodnoty byly akcie v době krize ...
GiGi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-16 23:17:57

To taky jsou.V době krize jsou ceny nízké a proto je potřeba nakupovat. Je jedno jestli akcie nebo BTC. Vsechno poleze nahoru. Naopak ted bych do BTC nebo realit nesel, jsou na maximu a hrozí pád. Ani ty akcie uz růst nemusí...
Jaroslav Neznal [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-17 13:29:03

Tomu fakt nerozumím. Už ve škole se učí, že peníze jsou prostředkem směny. Jsou totiž nejlikvidnější.

Peníze tedy očividně nejsou od toho, aby se jimi plnil peřiňák. A pak je jejich cena celkem lhostejná, pokud není příliš volatilní.

To, že se na BTC dá teď zbohatnout pouhým nákupem a prodejem, dokazuje, jak obrovské místo na trhu má. Mimochodem kolikrát proběhla během 20. století na území ČR měnová reforma? Nezažils, viď?
honcka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-17 09:26:03
avatar
Když vypnou elektriku, tak bude konec civilizace, stejně jako v případě jaderné války. Začne čistě boj o přežití a imho tak jednu generaci nebude mít žádnou cenu ani zlato a diamanty
shadowmage [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-17 14:04:03
avatar
Ale začne mít hodnotu jídlo, voda, náboje a palivo. Tedy kromě babišovy nafty s biosložkou, ta vám bude po roce k hovnu a bez nafty určené pro záložní generátory nepojedete. Ale bohužel jsme natolik zblblí že ani tohle spousta lidí neví, takže ten boj o přežití bude spíše černá komedie...
maiob [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - cakal som a dockal som sa :) 2017-10-17 06:18:16

BTC prekrocilo hranicu 5800USD na chvilku uz pred niekolkymi dnami tak som cakal na tento clanok sice je tu neskor ale predsa
... a zase som sa nesklamal, zas a znova to je len bla bla bla kryptomeny su zle bla bla bla BTC je bublina bla bla bla ...miesto pisania takychto clankov mal auto naskocit do vlaku ;) stale nie je neskoro a videl by ako to funguje... analitici su z toho smutni a zdeseni pretoze nevedia co sa na trhu bude diat a pokial by to vedeli zacali by trh ovplyvnovat (o co sa aj tak snazia roznymi nepodlozenymi informaciami na co teda je BTC dost citlive)
Jaroslav Neznal [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-17 13:35:53

Je to jednoduché.

Vemte si, že vám vznikne potřeba mít produkt blablabla. Je jedno proč, do toho nikomu nic není; prostě ho budete chtít. Pak se najde někdo, kdo zvládne produkt blablabla vytvořit, a nabídne vám ho za nějakou cenu, za kterou ho koupíte.

A najednou přiběhne DD a začne řvát, že blablabla nikdo nepotřebuje, že je to předražené, nafouknuté, a ničí to svět, protože na výrobu blablabla je potřeba tudlencto a tamto, a DD tudlencto a tamto potřebuje taky, a díky tomu, že vy nakupujete blablabla, roste poptávka po tudlenctom a tamtom, a logicky roste cena. A to se DD nelíbí, protože dokud jste si nevymyslel blablabla, tudlencto a tamto se dalo normálně koupit.

Za blablabla si doplňte kryptoměny, za tudlencto grafiky a za tamto elektřinu. A nebo cokoli, co vás napadne, bude to vždy stejné. Kdo DD sakra je, aby rozhodoval o tom, co je pro mě dobré? Jen komentátor, naštěstí, říkat si tak může, co chce, a i když s ním nesouhlasím, budu jeho svobodu slova bránit do posledního dechu. Ale běda, jak by mi chtěl na blablabla sáhnout.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-17 14:39:19
avatar
on ti DD diktuje co máš dělat?? možná by se to chtělo uklidnit ... DD říká jen svůj názor, tvůj ti nebere ... ty tu křičíš své názory, ještě hloupé protože tvrdíš něco, co neříkám ani nikomu nediktuji ...
Jaroslav Neznal [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-18 11:31:50

Myslím, že právě něco takového jsem napsal v tom posledním odstavci, ale díky, opakování matka moudrosti.
net.Xtreme [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-17 10:30:10
avatar
Tentokrát si nadávám, že jsem nekoupil při posledním pádu:/ Mohl jsem se rychle dostat do balíku. No nic, při příštím pádu se poučím a snad se bitcoin dostane ještě výš
maiob [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-17 12:43:39

po kazdom pade sa dostal vyssie ... uz aj teraz sme na 5800USD ... teraz je otazne co sa stane ked vznikne BTG pravdepodobne teraz bude BTC stupat a strmsi pad nepride skor ako za 8 dni a podla toho aka bude podpora BTG zas bude zavisiet to ake GPU budu k dispozicii - tu zas ale narazame na trosku divny povod a myslienku BTG kde hlavny tvorcovia maju co docinenia s velkymi firmami vyrabajucimi GPUminery a pod. (http://btcgpu.org/) ... kazdopane BTC ako take je stale dobra investicia
jozka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - velka vyhoda Bitcoinu 2017-10-17 23:13:01

Tak velka vyhoda Bitcoinu je v tom, ze politici a vysoci statni urednici si mohou nechat posilat uplatky v Bitcoinech, tim padem jim nikdo nic nedokaze..
Zaroven cim vice poslancu bude mit sve vsimne ulozene v Bitcoinech, tim je vetsi zaruka, ze to nezakazou... a plebs dostane baksis za tezbu..
Epyc [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-21 11:06:27

Tak včera již Bitcoin prolomil hranici 6000 USD za kus. Osobně mám teď vsazeno na NMC, které je od pádu BTC-E silně podhodnocené, ale uvidíme zda to vyjde Pokud jo tak zisky mohou být klidně 400% Pokud ne tak zase nějakej ten stotisíc hold prodělám no
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Problém s účtem na DDWorld?

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Captain Marvel v traileru – nejsilnější superhrdinka MARVELu
Captain Marvel v traileru – nejsilnější superhrdinka MARVELuÚterý, 18 září 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2246x
Komentářů: 27
F1 se snaží udělat hezčí formule. Koncepty pro 2021 sezónu.
F1 se snaží udělat hezčí formule. Koncepty pro 2021 sezónu.Úterý, 18 září 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 1288x
Komentářů: 7
Jak určitě nestavět počítač!
Jak určitě nestavět počítač!Neděle, 16 září 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 4038x
Komentářů: 32
Shadow of the Tomb Raider vyšel i s českou Larou.
Shadow of the Tomb Raider vyšel i s českou Larou.Sobota, 15 září 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1636x
Komentářů: 3
Assassin’s Creed: Odyssey s námi bude rok. Jaké jsou HW nároky?
Assassin’s Creed: Odyssey s námi bude rok. Jaké jsou HW nároky?Středa, 12 září 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1149x
Komentářů: 3
Iron Fist přichází s druhou sérií – jaký je?
Iron Fist přichází s druhou sérií – jaký je?Úterý, 11 září 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1612x
Komentářů: 3