Ghost Recon: Breakpoint – TEST přínosu výkonu grafik a procesorů pod API VULKAN vs DirectX 11 Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Neděle, 12 duben 2020
Přejít na obsah
Ghost Recon: Breakpoint – TEST přínosu výkonu grafik a procesorů pod API VULKAN vs DirectX 11
API VULKAN vs DirectX11
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Ghost Recon: Breakpoint je špatná hra. Neříkám, že nemůže někoho bavit, ale je to objektivně špatná hra, která byla udělána s jediným cílem. Plýtvat časem a penězi hráčů. Já osobně počítačové hry nikdy za plýtvání časem nepovažoval, ale v poslední době se objevují speciálně online hry, které prostě záměrně časem hráčů plýtvají. Schválně, protože na tom tvůrci/vydavatel vydělávají nesmyslnými, škodlivými a nic nepřinášejícími mikrotransakcemi, které jakoby náhodou průchod hrou usnadňují a doplňují její obsah. Je ostudné, že české a evropské orgány pro ochranu spotřebitelů, proti mikrotransakcím ve hrách dosud nezasáhly.

Tahle hra je navíc ukázkou toho, kdy se snažíte do jednoho titulu naroubovat prvky ze všech jiných her, které jako vydavatel máte. Vznikne z toho nemastný neslaný polotovar, který se snaží být pro všechny, a přitom není pro nikoho. Jak ale říkám, já se nechci Ghost Recon: Breakpoint jako hře vůbec věnovat, nestojí za to. Je to ztráta času pro všechny zúčastněné. Pokud někdo trvá na hodnocení, za mě bych jí dal 25/100 maximálně. Co je na ní nejzajímavější je ten fakt, že i sám UBISOFT uznal, že je mizerná a sám udělal strukturální změny ve vývoji svých her, včetně odložení některých titulů. Tomu tleskám.

Za zajímavé a pochopitelné považuji i o, že UBISOFT pokračuje v technickém vývoji herního engine, který bude samozřejmě dále používat u dalších her. Není důvod proč jej nepoužívat. Proto samozřejmě dává smysl použít nepříliš hranou hru Ghost Recon: Breakpoint, jako testovací mulu. Výměna zastaralého DirectX11 za moderní API VULKAN je snad jen prvním krokem z mnoha. Je stále hodně co zlepšovat, hra je totiž hodně neoptimalizovaná a velmi náročná. Výsledky s API VULKAN ale mluví samy za sebe. Musíme poděkovat AMD za to, že s MANTLE kdysi přišlo, protože běžně 15-20% výkonu, není zanedbatelných. Bez MANTLE by nebyl v současném stavu ani DirectX12 a určitě by neexistoval VULKAN, která je doslova přejmenovaný MANTLE. Stále si stojím za tím, že AMD udělalo s MANTLE pro technický vývoj nejen na poli her více, než kdokoliv za posledních 20 let. A tohle je jen další případ, který to dokazuje.

VULKAN pro Ghost Recon: Breakpoint je tedy krok správným směrem. Určitě potěší všechny, kteří z nějakého důvodu tento titul mají rádi a hrají. Ostatní doufejme, že ten herní engine ve výrazně vylepšené verzi bude použit pro nějakou budoucí kvalitnější hru :).

Za výbavu pro testování děkuji našim partnerům:

 

 

 

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Shiffty 66 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-04-13 17:20:06
avatar
Před 2 týdny jsem tuhle hru zkoušel, když je na pár hodin zdarma. Po zapnutí verze, kde měl být Vulkan jsem se víc jak na úvodní videa nedostal. Hra nereagovala. Po vyzkoušení druhé verze DX11 se po čase hra začala sekat. Slabej počítač nemám Ryzen 3600, RX 5700xt nitro+, 16gb ram 3333mhz, Seasonic gold 650W atd. Docela mě to naštvalo! Po dalších pokusech dvakrát hra spadla. Až po několikátým pokusu začala fungovat Vulkan verze, takže nevím co si o tom mám myslel, špatná optimalizace nebo něco jinýho... :/
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-04-13 18:37:37
avatar
hra má obecně špatnou optimalizaci, je nedodělaná a nedotažená o chybách nemluvě ... takže mě to nepřekvapuje. Nám to také fungovalo různě, takže jsme neotestovali ani všechen HW, co jsme chtěli ....

prostě je to zajímavost, že DX11 samo zdržovalo a zdržuje a VULKAN je lepší, ale špatný základ a optimalizaci samo nezachrání ....
Dubik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-04-13 22:38:58
avatar
Ja co spouštím kteroukoliv hru pod DX11, tak už si říkám , že to nebude s frameratem žádná sláva
Ovšem neplatí to vždy ! Třeba novej RE3 Remake i 2jka šlapou líp pod DX 11 jak v DX12..
Tahle hra je důkazem toho, že i když se chce, tak pod DX11 jde vykouzlit dobrou optimalizaci.
Osobně nechápu, proč v některých hrách hra jede hůř v DX12 a někde zase líp.. asi záleží, jak to naroubujou do enginu.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-04-14 00:54:20
avatar
protože DX12 se do DX11 opravdu roubuje, to znamená, že to nikdy dobře nepoběží, protože ten engine není na DX12 postavený nativně. u VULKAN to je o něco menší problém, ale také platí, že kdyby to bylo nativně na VULKAN, jede to lépe ...
Dubik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-04-14 01:18:01
avatar
Každopádně najdou se i hry , který jedou v DX11 výborně , ale není jich tolik, taky to vidim jako krok zpátky
Cemada [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-04-13 20:37:50
avatar
On taky nedávno blbnul sám client Uplay. Třebas Breakpoint vůbec nenabíhal. Klient se musel odinstalovat a znovu nainstalovat (čerstvě stažený z webu UBI) a od té doby pohoda.
Puchpotu [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-04-13 19:35:57

Ubisoft, ničitel sérií jako Heroes of might and magic, Settlers. Division procheatováno rusákama. Dík, od nich už léta nic nekupuji a ani nehodlám.
Cemada [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-04-13 20:44:28
avatar
Já to mám obráceně. Hry beru jako oddechovku, takže hraji jen single a koop, nemám chuť se vztekat u mulťáků a i cheateři mi jsou ukradení Wildland, Division (oba) i ten Breakpoint si rád dám sám nebo pro srandu s kámošema. Mám rád FarCry, takže mám taky všechny co na Uplay jsou. U UBI je mi sympatické i to, že všechny tyto hry jsou počeštěné už od vydání.
Samozřejmě některé hry mají více jiné méně povedené. Nakonec stejně záleží na člověku samotném :-)
Cemada [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-04-13 20:52:30
avatar
DD, testovali jste v implementovaném benchmarku nebo jinak? Nějak jsem to v textu nenašel.

Jinak sorry jako, ale:
Citace:
Nechci dělat recenzi Ghost Recon: Breakpoint

No tak nepiš jak je ta hra špatná, protože to už recenze je...minimálně z části.
Má to být test dvou API na dané hře a porovnání jejich výkonu, tečka.
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Hry od Ubi a Vulkan obecně 2020-04-14 07:44:28
avatar
Vulkan je fajn, ale má svoje nedodělky. Osobně jej používám jen v Doomech, protože v jiných hrách má zvláštní problémy hlavně se streamem kdy vypadne obraz a zůstane černá obrazovka a nejde s tím nic dělat než tlačítkem PC uspat znovu probudit vše násilně vypnout.

V Doomu 16 a Eternal to funguje v pohodě.

A co se her od Ubi týče, to co je popsáno v článku tvrdím už od prvního Division, ale vždy jsem za to akorát schytak plíseň od fandů daných her, že to tak není a bla bla bla... Vdyť i ty propsy se kopírují napříč světama od Ubi, bych se nedivil kdyby stejný barely byly ve far cry 3 i teď v posledním Breakpointu. Jasně naco dělat nový barel, na tom hra nestojí a mám pro to pochopení je to jen blbej sud, ale problém je že oni to tak dělají s celou hrou ve smyslu, vdyť je to jen blbá střílečka tak to skopnem přeskynujeme a přidáme nějakej generickej příběh a máme hotovo, bang úspěch zaručen.

Z her od Ubi jsem hrál FC3 ( ten byl defakto první vlaštovka tohoto trendu) a Division, protože to město a atmosféra byla skvělá a i Pvp z počátku bylo skvělé i přes ty cheatery, který ale zase byla sranda huntit. No a updatatama se to celé dojebalo aby to bylo více kinder friendly a tím ta hra umřela úplně. Div 2 jsem už ani nezkoušel, protože to PvP tam bylo zabité už od počátku.

Wildlands, zajimavý námět, hrál jsme to hlavně kvuli coop, ale už po prá hodinách jsme toho nechaly, chyby, pitomá UI, přešlo to velice rychle do nudy. Breakpoint mě tímpádem už vůbec nezajímal. Hrám od ubi se nedá upřít dobrý promo a většinou dobrý námět plus velice dobrý start samotné hry, ty mají zvládnuté na jedničku, hráči se vždy dostaví takový ten pocit, kdy si říká, ty jo to je dost dobrý.... Bohužel tento pocit vprchá v momentu kdy musíte obsadit první věž nebo nějaký její podobný ekvivalent co spojuje všechny Ubi hry do jedné .
Hanzi1976 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-04-14 08:14:48

Vulkan je ok, to ShitVidia má nedodělky.
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-04-14 09:11:14
avatar
Ano určitě.
Fox_25 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-04-17 03:44:02
avatar
Však má pravdu, už jsi zkoušel udělat hru pro nastavovací rozhraní Ovládací panel Nvidia? To se nedá....
Derryk [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-04-20 08:22:39

Bylo by zajímavé do testu zahrnout starší frafiky jako r9 290 a hlavně porovnání s cenovým/výkonovým ekvivalentem od nVidie té doby 780 (?). Někde jsem zahlédl podobné porovnání a AMD deklasovalo s asi 40% náskokem svého soka té doby.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
WB: velké filmy budou rovnou online!
WB: velké filmy budou rovnou online!Čtvrtek, 03 prosinec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 706x
Komentářů: 5
Far Cry 6 – kdy si zahrajeme nový díl s podporou AMD?
Far Cry 6 – kdy si zahrajeme nový díl s podporou AMD?Středa, 25 listopad 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2244x
Komentářů: 10
XBOX X rozborka. Opravy komplikují SW zámky.
XBOX X rozborka. Opravy komplikují SW zámky.Pondělí, 23 listopad 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2335x
Komentářů: 1
Cyberpunk 2077 se blíží – nebude tak náročný na PC
Cyberpunk 2077 se blíží – nebude tak náročný na PCSobota, 21 listopad 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2250x
Komentářů: 14
Elite Dangerous – výborný vesmírný simulátor je zdarma
Elite Dangerous – výborný vesmírný simulátor je zdarmaPátek, 20 listopad 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1887x
Komentářů: 4
Wonder Woman 1984 jde rovnou na HBO!
Wonder Woman 1984 jde rovnou na HBO!Čtvrtek, 19 listopad 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2002x
Komentářů: 4