Realme GT Master Edition 5G – TEST a RECENZE solidního moderního telefonu za dobrou cenu Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pondělí, 06 září 2021
Přejít na obsah
Realme GT Master Edition 5G – TEST a RECENZE solidního moderního telefonu za dobrou cenu
V praxi
Hodnocení a závěr
alt

 

 

 

 

  • Realme GT Master Edition 5G – TEST a RECENZE

                                          solidního moderního telefonu za dobrou cenu

Značka REALME na trhu rozhodně zaujala. A chrlí jeden docela zajímavý model telefonu za druhým. Dnes tu máme další, který aktuálně v těchto dnech zamířil do obchodů a tak vám ho můžeme rovnou ukázat v praxi. Hned na úvod si ovšem musím trochu postěžovat na REALME, protože názvy některých modelů telefonů, postrádají koncepci, návaznost a smysl. Nedávno jsme tu měli na test povedený NARZO 30A, což je ovšem až na design zad prakticky hardwarově úplně stejný telefon, jako dříve uvedený model Realme 8 5G. Takže stejný telefon a dva zcela různé názvy? Fajn. Jenže teď REALME uvádí na trh nový model GT Master Edition, jen pár týdnů po uvedení vlajkového modelu GT.

Vzhledem k prakticky stejnému názvu, kdy novinka s názvem „Master Edition“ může evokovat nějaké vylepšení, si asi říkáte, že jde o stejný telefon jen s lehce jiným designem a vylepšením. Ale ne … v tomto případě jde ve skutečnosti o dva výrazně odlišné telefony s odlišným základem a zcela odlišnou cenou! Navíc MASTER EDICE je ve skutečnosti technicky jasně „horší“ než původní GT verze. Názvy, pod kterými uvádí REALME nové modely telefonů, jsou zdrženlivě řečeno matoucí. A je to škoda, protože jde o velmi zajímavé telefony a rychlý růst popularity REALME je jinak docela zasloužený.

 

  • Realme GT Master Edition – vyvážený telefon za solidní cenu?

Modely GT a GT Master Edition se tedy výrazně liší. Jen vypadají podobně, mají sice stejný display, ale prakticky všechno ostatní je více či méně odlišné. Špičkový GT, který jsme testovali nedávno, je jasný vlajkový model značky a zaujímá především použití supervýkonné velmi moderní 5nm Qualcomm Snapdragon 888 platformy. A je zdaleka nejlevnější telefonem na trhu s podobným základem a výkonem. Nicméně GT Master Edition není vylepšeným modelem, ač by to název mohl naznačovat ...

Používá totiž 6nm platformu Qualcomm Snapdragon 778G. Sice také moderní základ, ale zdaleka nemá výkon a technologie 888 varianty. Rozdíl v procesorovém výkonu je obrovský (až 1,5x násobek). To platí i o grafickém výkonu. Prostě GT model je absolutní špička, GT Master Edition je normální model střední třídy. Nazvat ho jako „GT Master Edition“ je tak minimálně nevhodné a zavádějící. Ale on to vůbec není špatný telefon, jen to prostě není "GT"! Když už nic, je znatelně levnější. Špičkový 256GB GT model stojí cca 13 tisíc, nový GT Master ve 256GB verzi stojí 9,5 tisíce a základní 128GB verze jen 8 tisíc. To je dost rozdíl.

Z GT edice zůstal jen display, kterým je tedy špičkový 6,4“ SAMOLED s 2400x1080 s jasem 1000 nitů a 120Hz. Ten mají oba modely stejný, a velmi velmi dobrý. Ale jinak už mají jen podobnou sestavu fotoaparátů, ovšem i zde se liší schopnostmi a výrazně v mnoha dalších prvcích výbavy. Možná na první pohled také stejně vypadají, ale těla jsou ve skutečnosti fyzicky a rozměrově poměrně odlišná.

Výkonnější GT má kromě jiného podstatně masivnější chlazení a o něco větší baterii, takže je tlustší. Master Edition má jednodušší chlazení a menší baterii. Ovšem zase má úspornější platformu, protože se nežene za tím maximálním výkonem. Na trh přichází se dvěma „klasickými hladkými verzemi“ – bílá (měsíční bílá) a černá (kosmická černá). Ale je zde také naše testovaná edice se speciálním šedým designem připomínající kufr od designéra Naoty Fukusawy. Kromě vzhledu se liší také materiálem, kdy je u něj použita tzv. veganská kůže.

Na úvod tedy říkám, že REALME použilo zbytečně matoucí název na jinak zajímavý telefon, ovšem ani tady nedotáhlo věci podle mě tak daleko, jak by určitě mohlo. Přesto jsem se na něj se zájmem podíval a vyzkoušel ho pár týdnů v praxi. Takže jaký je? 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Vychází Gamedec je klasické izoRPG pro fandy žánru
Vychází Gamedec je klasické izoRPG pro fandy žánruPátek, 17 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1270x
Komentářů: 0
Hawkeye – nový seriál MARVEL nám představí Kate
Hawkeye – nový seriál MARVEL nám představí KateÚterý, 14 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 957x
Komentářů: 2
Total War: Warhammer III odložen
Total War: Warhammer III odloženPondělí, 13 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 807x
Komentářů: 1
Far Cry 6 je hotové a slibuje „to samé jako vždycky“?
Far Cry 6 je hotové a slibuje „to samé jako vždycky“?Neděle, 12 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1681x
Komentářů: 8
¨Nebaví vás focení v praxi? Zkuste simulátor fotografování
¨Nebaví vás focení v praxi? Zkuste simulátor fotografováníSobota, 11 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1111x
Komentářů: 9
Alan Wake Remastered v oficiální ukázce!
Alan Wake Remastered v oficiální ukázce!Pátek, 10 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 885x
Komentářů: 9