GIGABYTE AORUS LIQUID COOLER 360 a 240: TEST výkonných chladičů s RGB a LCD displayem Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Sobota, 04 duben 2020
Přejít na obsah
GIGABYTE AORUS LIQUID COOLER 360 a 240: TEST výkonných chladičů s RGB a LCD displayem
Gigabyte AORUS Liguid Cooler 360 a 240 - AiO chlazení
Chlazení v praxi
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

  • Gigabyte AORUS LIQUID COOLER 360 a 240:

                                  TEST výkonných chladičů s RGB a LCD displayem

tradiční výrobci komponent a počítačů, se snaží do své nabídky dostat co možná nejvíce komponent s vlastním logem, aby mohli zákazníkům a fanouškům nabídnout možnost postavit si kompletně počítač jen s jejich produkty. Aktuálně je v tomto ohledu nejdále evidentně Gigabyte, který už nabízí snad vše, co je třeba.

Tedy samozřejmě své základní desky a grafické karty, nyní už ale nabízí i moderní počítačové skříně, vlastní napájecí zdroje, vlastní SSD disky, vlastní DDR4 paměti a také chladiče pro procesory. Nově tu tak pro vás máme na otestování AORUS AiO chladiče pro procesory Intel a AMD, které dosud v nabídce chyběly. A pokud se tak nemýlím, v tuto chvíli je tak už opravdu možné postavit celý výkonný počítač, dokonce včetně periferií okolo (monitor, myš, klávesnice, podložka, sluchátka), kompletně na produktech jen a pouze značky Gigabyte. Dnes se tedy podíváme, jaké se nové AIO chladiče povedly.

  • GIGABYTE AORUS LIQUID COOLER

V nabídce jsou tři varianty, do redakce se mám dostaly zatím dvě verze. Co do funkčnosti a designu jsou ale všechny stejné, liší se jak jinak než velikostí výměníku, tedy počtem či velikostí ventilátorů na něm. Základem je 240mm varianta (2x 120mm), prostřední má 280mm (2x 140mm) a největší je 360mm (3x 120mm).

V našem testu dnes uvidíte 360mm a 240mm modely. Gigabyte nevymýšlelo žádnou vlastní konstrukci, ale používá osvědčenou konstrukci a technologie společnosti ASETEK, která stojí za drtivou většinou AiO chladičů, které na trhu vůbec jsou. Vnitřní řešení samotného okruhu a chladiče je tak stejné, jako u většiny podobných AiO. Stejně tak kvalita dílenského zpracování a funkčnost i kompatibilita atd. Co si samozřejmě Gigabyte navrhlo samo, je vnější vzhled bloku a ventilátorů. A tady se rozhodně nešetřilo.

Gigabyte šlo cestou toho nejdražšího, takže je zde poměrně vysoký a designově pěkně tvarovaný blok, který má integrovaný 60x60mm LCD display. A tím nemyslím, že dokáže zobrazit pár jednoduchých obrázků a nějaké předinstalované informace a čísla. Tím myslím plně barevný LCD display, který je schopen zobrazovat i věci podle vašeho návrhu a stylu (pokud to bude ve formátu BMP a s rozlišením do 820px).

Součástí bloku je také modul se řízením otáček připojených ventilátorů a řízením RGB podsvícení, které dodávané ventilátory a celý set samozřejmě má. Okruh používá tedy aktuální ASETEK design AiO, což znamená měděný blok s čerpadlem a hliníkový výměník. Udávaná hlučnost ventilátorů je v rozmezí 18 – 39,5dBA.

Kompatibilita chladičů je se všemi aktuálními platformami Intel a AMD, včetně TR4 platforem, kde ale upínku najdete u procesoru ne v balení chladičů. Nutno říci, že jako u všech ASETEK řešení, bohužel ani tento nekryje celou plochu ThreadRipper procesoru, ale fungovat bude. Většinu uživatelů ale asi zajímá hlavně kombinace s mainstreamovými Intel a AMD procesory, které jsou menší a ty samozřejmě kryje vodní blok po celé jejich ploše.

Podívejme se tedy, co si Gigabyte pro nás připravilo a jaké jsou jeho první vodní chladiče v praxi. 

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Když se raketový inženýr nudí v karanténě.
Když se raketový inženýr nudí v karanténě.Pondělí, 25 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1063x
Komentářů: 3
Space Force – nový seriál tne do živého
Space Force – nový seriál tne do živéhoSobota, 23 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1483x
Komentářů: 0
Civilization VI zdarma na PC!
Civilization VI zdarma na PC!Pátek, 22 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 993x
Komentářů: 1
Serious Sam 4: Planet Badass se přiřítí v létě!
Serious Sam 4: Planet Badass se přiřítí v létě!Čtvrtek, 21 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 838x
Komentářů: 3
Remaster MAFIA her je tu. Jak vypadá srovnání?
Remaster MAFIA her je tu. Jak vypadá srovnání?Úterý, 19 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 4850x
Komentářů: 9
Proč starší AM4 desky nebudou podporovat AMD ZEN 3?
Proč starší AM4 desky nebudou podporovat AMD ZEN 3?Pondělí, 18 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2247x
Komentářů: 33