Exkluzivně: Gigabyte EP45-DS4 – Intel P45 pro mainstream Tisk E-mail
Napsal Budy   
Úterý, 15 červenec 2008
Přejít na obsah
Exkluzivně: Gigabyte EP45-DS4 – Intel P45 pro mainstream
Gigabyte EP45-DS4-Deska
Gigabyte EP45-DS4 - Bios určený pro OC
Gigabyte EP45-DS4-testovací sestava a testy.
Gigabyte EP45-DS4-přetaktování a teploty
Gigabyte EP45-DS4-závěr

 

 

 

 

 

 

  • Gigabyte EP45-DS4-přetaktování a teploty

    Přetaktování na této desce proběhlo na výbornou, deska obsahuje oproti předchozímu čipsetu (P35) nové volby biosového nastavení, takže taktování i takového quad core procesoru se stává hračkou. Jak jste si mohli všimnout, tak do výkonnostních testů jsme zakomponovali i staršího předchůdce této desky, P35-DS4. Na P35 deskách přetaktování čtyřjádrových procesorů byl poměrně problém. Hodnoty FSB vyšší než 350 bylo téměř nereálné, tento problém je s nástupcem P45 smazán a můžete se konečně těšit na vysoké přetaktovací hrátky i s Quad Core procesory na nových deskách s čipsetem P45.V minulém testu základní desky od Asusu (P5N-T DELUXE) jsem měl zapůjčeno pár procesorů na otestování OC schopností desky. Ke vší smůle dnes se mi již nepodařilo obstarat ani jeden 45nm procesor takže na ukázku OC schopností této nové báječné desky, si budeme muset postačit se starým dobrým a zaběhlým Q6600. Bios pro přetaktování nám posloužil poslední, který je na webu Gigabytu (F6). Procesoru jsem nastavil násobič 6x s tím, že zjistíme jak velikého FSB je deska schopná dosáhnout.

foto12

  400FSB s 6x násobičem FSB není žádným problém bez většího laborování v biosu stabilně provozovat. Horší to již bylo s devítkovým násobičem, tam již pro 400FSB je nutné mít vše v biosu do posledního detailu správně nastavené a je zapotřebí si s tím pořádně vyhrát. Takže jestli vám nevadí to, že když budete chtít procesor popohnat do extrémních frekvencí, že se budete muset na delší chvíli pomazlit s nastavením v biosu, tak jste za vodou. Na opravdu vysoké přetaktovací hrátky je nutné se vybavit pevnými nervy a dostatkem času. Nejvyšší hodnota FSB, které jsem byl schopen dosáhnout s 6x násobičem u cpu byla 485, což je překrásná hodnota. Škoda, že jsem neměl možnost desku potrápit i s nějakým 45nm Core Duo procesorem, to bychom myslím jen zírali čeho deska je schopná dosáhnout.

foto10

Ted k teplotám.Teplota čipsetu P45 se oproti P35 verzi této desky moc nezmenšila, jedná se jen o pár stupnů a ty můžou být klidně jen odchylka způsobená čidly.Ale i tak deska je poměrně studená a přehřívání jako na čipsetech Nforce 7 se bát s jistotou nemusíte. I po takovém tom větším přetaktování je deska stále velice dobře uchladitelná i pasivně, čemuž se není proč divit. Deska má poměrně solidní chladící měděnou základnu, která díky heatpipe trubicím dokáže teplo pěkně korigovat. Jak jste si možná na zahraničních hardwarových webech všimli, tak oni již měli možnost nějaké ty desky otestovat i s 45nm procesorem, když se tak podíváte po internetu tak určitě narazíte na nemálo recenzí, kde se 45nm procesorem E8200 se dostali až na brutálních 550FSB, což je myslím již velice extrémní hladina, která musí dostačovat i těm největším přetaktovávacím maniakům.To k přetaktování a provozním vlastnostem by bylo nejspíše vše, tak se pojďme podívat na závěr dnešní recenze. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Problémy Intel procesorů jsou stále větší
Problémy Intel procesorů jsou stále většíČtvrtek, 11 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2524x
Komentářů: 1
Piranha Bytes, tvůrci Gothic, Risen a Elex RPG her končí
Piranha Bytes, tvůrci Gothic, Risen a Elex RPG her končíÚterý, 09 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1415x
Komentářů: 0
Gladiátor 2 v první dlouhé ukázce!
Gladiátor 2 v první dlouhé ukázce!Pondělí, 08 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1721x
Komentářů: 3
Formule 1 dostane pořádný velkofilm?
Formule 1 dostane pořádný velkofilm?Pátek, 05 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1036x
Komentářů: 0
Satifactory se konečně dočká verze 1.0!
Satifactory se konečně dočká verze 1.0!Čtvrtek, 04 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1315x
Komentářů: 2
Star Trek Prodigy – překvapivě skvělý počin v druhé sezóně!
Star Trek Prodigy – překvapivě skvělý počin v druhé sezóně!Středa, 03 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1570x
Komentářů: 1