SSC Tuatara pojede znovu. 533km/h budí pochybnosti. Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Monday, 02 November 2020
Nedávno jsem vás informoval o rekordu nového nejrychlejšího silničního auta světa, SSC Tuatara. Za tímto projektem nestojí žádná banda amatérů, ale je to seriózní mnoho let fungující projekt. Nedávno ukázali video a ohlásili světový rekord, kdy se tohle nové silniční superauto hnalo rychlostí 533km/h po dálnici u Las Vegas. Jenže záhy se objevily pochybnosti. Ty výrazně rozdmýchal podrobnější pohled na videozáznam, který totiž zjevně neukazuje ten rekordní pokus. Auto se na něm pohybuje výrazně pomaleji, než ukazuje telemetrie. Vše bylo důkladně prošetřeno a vypadá to, že pochybnosti jsou zcela na místě a chyba prý vznikla u produkční společnosti. SSC a ředitel automobilky Jerod Shelby se tak rozhodl k rázné odpovědi. Uznává, že ten videozáznam je problematický, ale stojí si za tím, že to auto dokázalo, co dokázalo. Takže ten pokus zopakují. Tentokrát ale přizvou hned několik měřících společností a jejich zástupce a dozor přímo na místo, současně pozvou také některé velké auto-youtubery, kteří budou svědky celého pokusu. Je nutné říci, že většina nepochybuje, že Tuatara dokáže těch více než 500km/h jet. Matematicky by údajně měla jet až 550km/h. Má na to aerodynamiku, motor i převodovku. Jako „normální“ auto schválené pro silniční provoz (což je v jednání), je velmi působivé. Ano, někteří namítnou, že je to vlastně závodní speciál převlečený do civilu, ale to se dá říci prakticky i jakémkoliv super-sportovním autě, kdy mnohé tak přesně vznikly = kvůli homologaci pro závodní série. Takže TUATARA se jako produkt neliší od jiných supersportovních aut věhlasných značek. O to je působivější, pokud tu šílenou rychlost dokáže opravdu vyvinout. Speciálně když ty věhlasné značky a jejich obdivované automobilové skvosty se k téhle rychlosti ani neblíží. Rekordmanem je stále několikakusová edice vzácného Koenigsegg Agera RS, které na tomtéž místě (dálnice u Las Vegas) dokázalo jet 447km/h. SSC plánuje ovšem vyrobit mnohem více kusů SSC Tuatara (asi 100) a pokud dokáže 500km/h+, je to obrovský skok. Je velká škoda, že si to s těmi nesrovnalostmi v záznamu pokazilo, na druhou stranu začínám mít pocit, jestli to celé nebylo záměrné, aby přitáhlo pozornost, byť negativní, ale aby následně všem jednoznačně ukázalo, že to to auto dokáže. Samozřejmě jako fandové těchto technologií to budeme pečlivě sledovat.
AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Kevin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-02 20:00:23
avatar
Jerod Shelby, šéf firmy SSC, nyní přichází s rázným řešením – Tuatara pojede znova. „Ať uděláme cokoliv, abychom tento rekord zachránili, vždycky bude mít pachuť. ... Musíme to udělat znova a způsobem, který je nepopiratelný.
V několika příštích týdnech bychom se tedy měli dozvědět, na čí straně je pravda, zdali je Tuatara opravdu nejrychlejším autem světa.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Starfield od Bethesda v první ukázce! Nová generace her?
Starfield od Bethesda v první ukázce! Nová generace her?Sunday, 13 June 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 309x
Komentářů: 3
S.T.A.L.K.E.R. 2 v pořádných atmosférických záběrech!
S.T.A.L.K.E.R. 2 v pořádných atmosférických záběrech!Sunday, 13 June 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 273x
Komentářů: 1
Hra Avatar: Frontiers of Pandora od UBISOFT v ukázce!
Hra Avatar: Frontiers of Pandora od UBISOFT v ukázce!Saturday, 12 June 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 235x
Komentářů: 1
Battlefield 2042 představen – nuda, šeď a peníze
Battlefield 2042 představen – nuda, šeď a penízeWednesday, 09 June 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1718x
Komentářů: 29
Cyberpunk 2077 – uniklá data dokazují, že hra vyšla předčasně
Cyberpunk 2077 – uniklá data dokazují, že hra vyšla předčasněTuesday, 08 June 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1355x
Komentářů: 7
PALIA – nová MMO hra s uklidňující atmosférou klasiky
PALIA – nová MMO hra s uklidňující atmosférou klasikyMonday, 07 June 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1061x
Komentářů: 0