O redakci, spolupráci a redakční politice … Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pondělí, 20 březen 2006

 

 

 

  • O nás a o vás, o uživatelském magazínu DDWorld.cz

Kdo jsme, co chceme a co děláme? Základní otázky, na které vám rádi odpovíme.

  • Popis: www.DDWorld.cz je unikátní uživatelský internetový magazín o IT z pohledu uživatelů, pro které jsou technologie životním stylem. DDWorld spolupracuje s předními světovými výrobci je nejúspěšnějším a největším uživatelským magazínem svého druhu bez stálé profesionální redakce a vlivu vydavatele, či nakladatelství v ČR. Získal také třetí místo ve velké anketě českého Internetu LUPA 2009 v kategorii "Nejlepší uživatelské médium".
  • Založen:04/2006 jako internetový zápisník, později rozvinut do denně aktualizovaného uživatelského magazínu (od roku 2007).
  • Mise a cíle: Nejaktuálnější zpravodajství v plných souvislostech ze světa IT na českém internetu - zajímavosti, recenze a testy počítačového HW, technologických novinek, her a dalších věcí. Nezajímá nás, co tvrdí o produktu Marketing, zajímá nás jaký je a proto jsme tady ...

Internetové stránky projektu:

Proč děláme, co děláme …

Také vás jako čtenáře a uživatele štve manipulace s fakty, zatajování skutečností, upravování faktů do vydavatelem žádané podoby a recenze produktů na objednávku za účelem profitu, doporučení na základě vlastních zájmů a zisků návštěvnosti a následně financí z reklamy a další věci, které do světa skutečně profesionálních IT médií nepatří? Také pozorujete, že bulvarizace a lákaní pozornosti za každou cenu, psaní recenzí na objednávku, vytváření novinářských kachen a záměrné klamání uživatelů se stává velmi častým nástrojem některých velkých profesionálních českých i slovenských magazínů?

Vrcholem všeho je pak snaha různých samozvaných "profesionálů" na těchto magazínech, zdiskreditovat, pomluvit a eliminovat každého, kdo přináší fakta v souvislostech, píše o pozadí IT a ukazuje čtenářům neupravenou surovou skutečnost, tak jak je. Snaha dělat z IT nějaký uzavřený klub, kde kromě pár samozvaných "všeználků", podnikatelů, "profesionálů" a "IT GURU" nemá nikdo co pohledávat, natož vyjádřit svůj názor třeba i na základě všem přístupným faktům a předložit je ostatním. Těch pár skutečných odborníků a profesionálů na poli informací z IT lze u nás spočítat na prstech jedné ruky a bohužel většinu článků a informací dnes na IT magazínech plodí lidé, kteří z kdysi hrdého pojmu profesionál, dělají sprostou nadávku.

Myslíte si, že si to musíme jako běžní normální uživatelé a čtenáři hledající informaci a dobrou radu nechat líbit? Nemusíme a také nenecháme!

  • DDWorld.cz - Váš uživatelský magazín ...

DDWorld.cz je unikátní uživatelský IT magazín, jehož cílem není primárně vydělávat peníze pro vydavatele a tvůrce, ale v první řadě informovat sebe i uživatele. Nemáme za sebou žádné vydavatelství ani nakladatelství. V roce 2006 dalo několik běžných uživatelů hlavy dohromady a zrodil se DDWorld.cz. Stránky měly původně sloužit jen jako zápisník z vlastních uživatelských měření a testování HW komponent. Jenže od té doby počet našich uživatelů a čtenářů strmě roste. Spolu s tím rostou i naše možnosti.

Díky vaší přízni a naší píli s naším magazínem spolupracují všichni významní výrobci HW a další společnosti kolem IT a poskytují nám své produkty k uživatelskému otestování. Často máme mnohé významné HW novinky jako první v ČR i před všemi velkými profesionálními magazíny. Zakládáme si na uživatelském přístupu k věci, zajímá nás jen produkt samotný a souvislosti okolo. Marketingové zájmy nás nechávají klidnými. Zakládáme si na jednoduchém, věcném, objektivním a hlavně v souvislostech podaných testech, recenzích a informacích. Díky tomuto našemu přístupu k poskytování informací rostou řady našich čtenářů. Aktuálně jsme největší uživatelské médium v ČR bez stálé profesionální a placené redakce. Základem naší tvorby je nadšení pro IT a snaha se něco naučit.

  • Autoři a tvůrci magazínu DDWorld.cz

Náš magazín je uživatelskou a nadšeneckou záležitostí, přesto se naše redakce stále rozšiřuje. V současné době tvoří uživatelskou redakci toto složení:

  • Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny - šéfredaktor magazínu, hlavní tvůrce webu a autor článků
  • Ondřej Lapka - tester grafických karet a procesorů atd.
  • Petra Vácha - tester základních desek, RAM, procesorů atd.

S DDWorld.cz spolupracuje i řada dalších píšících čtenářů, kteří čas od času rozšíří řady naší pravidelné redakce. Všem za spolupráci a přízeň děkujeme ....

Náš server spolupracuje s celou řadou předních výrobců HW i firem z dalších oblastí IT. Mezi naše partnery patří následující společnosti:

a řada dalších ....

Pokud nás chcete podpořit a chcete s námi spolupracovat, více informací o našem serveru najdete zde.

 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Alone in the Dark má datum vydání a demo
Alone in the Dark má datum vydání a demoČtvrtek, 01 červen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 642x
Komentářů: 0
Další SONY exkluzivita na PC - Ratchet & Clank brzy
Další SONY exkluzivita na PC - Ratchet & Clank brzyÚterý, 30 květen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 713x
Komentářů: 1
Ventilátory pro chlazení PC jsou překonané?
Ventilátory pro chlazení PC jsou překonané?Úterý, 30 květen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 8827x
Komentářů: 6
Fallout: New Vegas zdarma – skvělá klasika
Fallout: New Vegas zdarma – skvělá klasikaSobota, 27 květen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1458x
Komentářů: 0
USA končí provoz F-22 Raptor a staví novou superstíhačku
USA končí provoz F-22 Raptor a staví novou superstíhačkuČtvrtek, 25 květen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 2258x
Komentářů: 12
Vyšla nejhorší hra roku! The Lord of the Rings: Gollum
Vyšla nejhorší hra roku! The Lord of the Rings: GollumStředa, 24 květen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1436x
Komentářů: 1