Majitelé starší generace Radeon karet se konečně dočkali nejnovějšího FSR 4.1. Firma jej oficiálně uvádí s Adrenalin Edition Driver 26.6.2. Pokud tedy bez inteligentního uspcalingu nemůžete hrát, máte nyní možnost využít v podporovaných hrách kvalitnější a rychlejší FSR 4.1 i u starší generace karet. Nicméně AMD se netají tím, že byly nutné některé kompromisy. Jde o to, že FSR 4x je postavené na FP8, které RDNA 4 (RX 9000) podporují a hlavně zvládají podstatně lépe a efektivněji než starší IN8 implementované v RDNA 3. Proto AMD s podporou FSR 4x na starší generace GPU váhalo, protože prostě starší generace karet nemají potřebnou výpočetní podporu a efektivitu. Výsledek tedy bude notně o něco horší, nejen samozřejmě proto, že obecně (platí pro AMD i NV i Intel), čím slabší GPU, tím horší přínos a kvalita FSR/DLSS/XeSS, protože logicky má starší a slabší GPU méně výkonu na jeho zpracování. Takže v případě starších Radeon RDNA 3 alias RX 7000 je nyní tedy FSR 4.1 nabízeno, ale funguje přes Int8 namísto FP8 u RDNA 4. Kvalita a přínosy FSR tedy budou nejspíše mírně poznamenány, ale stále by FSR 4.1 mělo přinášet lepší upscaling než starší FSR řešení. A to je zásadní, protože RDNA 3 je a bude ve stále velkém množství herních zařízení, včetně konzolí a handheld zařízení, která nemají výkonu na rozdávání, a tak FSR je u mnoha nutností. Pochopitelně ale máknout budou muset také tvůrci her z hlediska implementace FSR 4x do her, zejména těch starších.
V pc mám 9070xt čiže fajn ale co take handheldy ako xbox ally x? Tam je dáke rdna 3.5, no nevyzerá, že to funguje. Ani fsr 4. Ale neviem ako to u amd funguje lebo cod bo7 má má 4.1 na 9070xt ale mne v menu stále ukazuje 4.0. Ale niekde som čítal, že mám 4.1 len proste na amd to zle ukazuje v menu hry. Že chybička v softwari.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!