NZXT má problém s H1 CASE. Hoří. Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pondělí, 01 únor 2021
Není to nový problém, ale v poslední době se o něm hovoří více, protože NZXT nebylo schopno jej správně řešit. Už před rokem vydaná skříň H1 kvůli uspořádání používá RISER kabel pro instalaci grafické karty. To by samo o sobě nebyl problém, podobné řešení má řada menších skříní. Jenže NZXT z nepochopitelného důvodu zvrzalo výrobu a návrh. Ten riser na nevhodném místě provrtalo a připevnilo šroubem, což narušilo měděné vodivé vrstvy a vede to k velmi efektnímu zkratu a požáru! Skříň doslova začne hořet. Problém by to nebyl, kdyby NZXT okamžitě stáhlo všechny skříně a udělalo ten riser pořádně. Jenže nic z toho se za téměř rok nestalo. NZTX stáhlo sice část skříní z distribuce, ale jediné, co udělalo, že u nic nahradilo ty kovové šrouby plastovými, což samozřejmě neřeší ten problém narušených vodivých vrstev v PCB. Celý přístup NZXT byl až dosud podivný. Do situace se konečně nyní ve velkém vložili významní techtubeři. Gamer Nexus demonstroval názorně v čem je problém, ukázal i ten požár který vznikne, a především se opřel do nezvládnuté komunikace NZXT. Firma tak chtě nechtě musela reagovat, a prý se snaží o nápravu, kdy pracuje na nové verzi toho riseru, který bude měnit i stávajícím majitelům. Osobně samozřejmě doporučuji nepoužívat H1 skříň v současné verzi. V ČR to nebude až takový problém, dostala se k nám ve velmi malých počtech, zatím jsme ji nezískali ani na recenzi. Každopádně nějaké tu jsou, tak pozor na to. Je ale rozhodně špatně, že NZXT takovou naprosto zásadní chybu v designu vůbec udělalo a samozřejmě téměř rok ji nechat bez řešení, to je také potíž. Nevrhá to na NZXT dobré světlo. Více o všem na následujících videích:


AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
petronias [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-06 12:03:47

Tak mě by tedy taky nenapadlo, že tak daleko od PCI-E konektoru a na takovém místě kdesi až bokem na kraji toho PCB, budou ještě nějaké aktivní vodivé spoje - s ohledem na účel, k čemu to PCB má sloužit (jen prostě PCI-E prodlužka), bych to fakt nečekal.
U auta bych byl taky překvapen, kdybych motor našel na místě spolujezdce.

Je to chyba v komunikaci mezi dodavatelem/výrobcem toho PCB a NZXT.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
FSR 4.1 pro AMD RDNA 3 Radeon RX 7000 je tu!
FSR 4.1 pro AMD RDNA 3 Radeon RX 7000 je tu!Wednesday, 24 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 90x
Komentářů: 1
Steam Machine pro drobnohledem – co je uvnitř?
Steam Machine pro drobnohledem – co je uvnitř?Wednesday, 24 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 713x
Komentářů: 0
Lords of the Fallen 2 odloženo na 2027
Lords of the Fallen 2 odloženo na 2027Tuesday, 23 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 538x
Komentářů: 0
Nová „Cyberpunk“ hra ukazuje sílu UE5 – extrémně detailní město
Nová „Cyberpunk“ hra ukazuje sílu UE5 – extrémně detailní městoMonday, 22 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1217x
Komentářů: 4
Guild Wars 3 – tradiční MMORPG se vrátí s novým dílem ale jiné!
Guild Wars 3 – tradiční MMORPG se vrátí s novým dílem ale jiné!Friday, 19 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 638x
Komentářů: 0
State of Decay 3 – dlouho vyvíjená hra v ukázce stále bez data vydání!
State of Decay 3 – dlouho vyvíjená hra v ukázce stále bez data vydání!Thursday, 18 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 583x
Komentářů: 0