Diablo Immortal je výsměch – hraní vás může stát miliony! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Úterý, 07 červen 2022
Úpadek Blizzardu je zjevný, stejně tak je zjevné, že současné zákony nepostihují predátorské herní společnosti dostatečně. Nové původně mobilní Diablo Immortal vyšlo na PC a s ním dorazila i nová nechutná úroveň tahání peněz z hráčů (speciálně těch, kteří trpí nějakou tou závislostí). Celá hra má sice solidní herní základ (ostatně nic nového se nevymýšlelo), ovšem všechno je cíleně uděláno tak, abyste se bez dalších nákupů ve hře prostě nikam rozumně nedostaly. Hra vás neustále nutí a směřuje něco nakupovat za reálné peníze, kdy míra mikrotransakcí (makro-transakce v tomto případě) je neuvěřitelná. Platí se skoro všechno, a skoro všechno je nutné pro to, abyste se ve hře vůbec někam dostaly. Řada věcí totiž přímo ovlivňuje sílu vaší postavy, tedy „pay to win“ aspekty. A kolik vás konkurenceschopnost a vyexpení vaší postavy bude stát? Klidně až miliony korun! Někteří už spočítali, že pro jeden charakter to může vyjít až na 110 tisíc dolarů. Diablo Immortal je další extrémní ukázka nechutného a škodlivího Pay 2 Win konceptu, brutální hamižnosti Blizzardu a tvůrců, kteří znásilní oblíbenou a funkční hru a udělají ji nesnesitelnou zlodějinou, kterou ale někteří hráči stále omlouvají. Bohužel naši zákonodárci tomuto zneužívání jen přihlížejí. V Evropě jsou jen dva státy, které ty predátorské mikrotransakce omezují a hra tam tedy nevyšla, ale kompletní zákaz podobných praktik v celé EU včetně ČR stále chybí. A firmy jako Acitvision Blizzard toho zneužívají. A je škoda, že prostě v základu solidní hra je zprzněna záměrnými prvky pro maximalizaci zisků a normální to není. Diablo Immortal se totiž herně vlastně moc neliší od Diablo II, ovšem zatímco v Immortal vás vyexpení postavy bude stát až miliony korun, v Diablo II vás bude stát jen původní cenu té hry, tedy několik set korun maximálně. Neexistuje žádné vysvětlení, žádná omluva pro to, proč jakékoliv mikrotransakce u podobných her akceptovat, omlouvat a vůbec tolerovat, tím spíše jaké zlo dokáží napáchat.


AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Kýbl [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-06-07 12:02:54
avatar
Jsem asi na 31 úrovni a začínám cítit, jak tempo hry upadá a drop lepších předmětů i za Rare Cresty, které jsem dostal zdarma nenastal. Tímto tedy pro mě hra asi končí, i když se zejména na mobilu, hraje velmi dobře. Třeba to podobně jako u Diabla 3, které bylo po vydání taky otřesné (za celý první průchod mi nepadl ani jeden set nebo legendary item), upraví a bude se to dát hrát.
TDM900 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-06-07 13:31:29
avatar
Já se dostal na level 45 a hru smazal.
Systém s milionem "měn a surovin" na vylepšení všeho mě nebetyčně sral. Přitom herní zážitek je ten, že někam vlezu, tam je to vybité protože někdo dělá ve stejné oblasti stejný kvest, tak tam pak čekám, až se to respawne a mezitím dorazí dalších 5 lidí co taky čekají. Samotný boj o ničem. Držet čudlík. Za celou dobu jsme zhebnul třikrát, kvuli disconnectnutí. Systém shánění sedmi cizích lidí na povinný kvest je taky vopruz, obzvlášť když někdo nechce hodinu čekat a jde si dělat příběhovou linii, z kterého ho ta debilní hra nepustí, tak musí ostatní čekat až se probojuje skrz.
Pak kilometry pobíhání sem a tam, jen aby mi někdo něco řekl.
Vážně netuším, proč tuhle sračku hrát, natož proč investovat byť jen jediný halíř do nějaké postavy.
No, já byl vlastně už znechucený z diabla III, tak co jsem vlastně čekal.

Pozitivum vidím v tom, že mě to nic nestálo a na začátku jsme se i docela zabavil. Kdyby za to chtěli předtím zaplatit, tak bych asi sprostě nadával. Takhle si říkám, dík za možnost vyzkoušet a říct, že nechci. Za mě škoda dobré značky, ale s tím jak monetizují svůj produkt problém nemám. Je to stejné, jak s nobl hotelem, taky tam nelezu. Jen tady mi poskytli zadarmo pár dní plné penze, abych zjistil, že to vůbec není nobl hotel, ale jen naleštěná přecpaná ubytovna. Takže aspoň fér věc. Lepší než vybrat něco předem a pak chtít příplatky za vše.
Alienware [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-06-07 14:19:29

Takže tě hra stala, ale nechal si v ní hodně hodin
TDM900 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-06-08 12:45:38
avatar
Ehm ne?
Byla to hra. Hral jsem ji dobrovolně a po dobu co jsem ji hrál mě bavila. Ze začátku negativa nejsou vidět, pomalu se odemykaji mechanizmy a furt je něco nového. To, ze se to vyvinulo v to, co popisuji výše nebylo ze začátku zřejmé a nemuselo to tak být.

Takže mi hra zadarmo něco dala. A je fér, že jsem si těch dejmetomu 3-5% mohl užít zadarmo a pak mohl usoudit, že víc nechci, aniž by mě někdo nutil platit předem za celých 100.

Jako vy dokoukavate každý seriál do poslední série? S holkou, co s ní párkrát někam jdete a strávíte trochu společného času taky hned zakládate rodinu?
Ono je normální, že když se něco vyzkouší, tak se až po chvíli zjistí, že byť to z počátku vypadalo super, tak z dlouhodobého hlediska je to fakt no-go. Ale to vůbec neznamená, že všechno a furt na tom bylo špatně.

Dřív existovaly demo hry, tak tohle beru stejně.
Alienware [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-06-09 13:29:21

Když už chceš porovnávat, tak jsi koukal na skoro všechny díly nějakého seriálu, abys to pak zhodnotil jako totální kravinu
Alienware [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-06-07 13:05:16

Je to zadarmo a několik hodin se v tom nechat dá bez placení, takže proč ne, kdo má rád tyhle RPG klikačky.
honcka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-06-07 14:30:35
avatar
Jestli máš rád tenhle tip her, tak je mnohem lepší Titan Quest, kterej není úplně zadarmo, ale je za single payment a zábavaa někde úplně jinde
Alienware [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-06-07 15:01:48

Tenhle typ her mě nebere, nemám problém si za kvalitní mobilní hru zaplatit, třeba na iOS jsem dal 600Kč za Xcom a vlastně ho hrál tak 3 hodiny, pak jsem přešel zpět na Android

Co se MP her týče, tak do Clash of Clans jsem naházel minimálně 1000 Euro, ale to hraju od začátku každý den, cca 6 let.
Janami [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-06-07 14:09:20

No, je tu smutný příběh. Poslední věc, která se mi ještě od Blizzardu líbila, bylo Diablo II Resurrected. To byla velká nostalgie. No a k tomuto – co na to říct – je třeba hlasovat peněženkou. Ale obávám se, že nové generace mobilních hrůčů nás starce v tomto hlasování nepodpoří.
Tomcat22 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-06-07 19:40:09

...abyste se bez dalších nákupů ve hře prostě nikam rozumně nedostaly.

Platí se skoro všechno, a skoro všechno je nutné pro to, abyste se ve hře vůbec někam dostaly.

...nechutného a škodlivího Pay 2 Win konceptu,...
Chtělo by to vždycky udělat korekturu před zveřejněním...

Co jsem si všiml, tak z nás děláš holky skoro v každém článku
FerrariF50 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-06-07 19:48:13
avatar
No ale za to může ta dnešní doba, ... nemůžeš diskriminovat ženy
Cemada [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-06-08 07:31:44
avatar
Chyba. Kdyby za to mohla dnešní doba, tak píše ve středním rodu aby byl hyperkorektní
EuGenio [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-06-08 11:37:49

Já od toho moc nečekal a tak jsem v zásadě spokojen. Jako kratochvíle na delší cesty metrem je to OK (místo Angry Birds Pop). Nainstaloval jsem i na PC, tam mě teda trochu vytáčí polofunkční full screen (bojuje s windows taskbarem, kterým mám svisle vlevo), ale taky na odreagování a zabití nějakého prostoje, proč ne.

Zatím jsem na lvl45 (investice 0Kč, asi tak 4 hodiny času), už mi padlo asi 10 legendárek (některé i celkem s rozumnou změnou mechaniky skillů). Zatím jsem na zásadní paywall nenarazil.

Uvidím za pár dní.
Nazor [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Diablo 4 není Diablo Immortal 2022-06-08 21:38:32

Hrál jsem to 10 min na PC a stačilo. Vrátím se ke dvojce.

Proč je obrázek Diablo 4 u Diablo Immortal? Nechápu.
camptm [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-06-10 16:53:13

Ja odrostl na diablo 2 a tohle me taky treba zatim baví,hral jsem to zhruba 4dny necroman lvl.51,padlo me spoustu legendarnich predmetu,nedal jsem do toho ani korunu a nejake vazne omezeni zatim nepocituji ikdyz tam je,bossove celkem zabavni.Hrano na pc
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Immoral 2022-06-09 17:14:41
avatar
Recenzenti to překřtili na "Immoral", což hovoří za vše.
D2R se zatím drží. Pro mě sice nehratelné (na mé sestavě bug s pádem ihned v menu, který stále neopravili), ale až to jednou opraví, tak se zase vrátím. Dokonce i nový patch to nezk...l, možná se dočkáme i celého nového chapteru o kterém se šušká
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Marvel's Spider-Man Remastered vychází na PC!
Marvel's Spider-Man Remastered vychází na PC!Středa, 10 srpen 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 640x
Komentářů: 2
The Sandman – očekáváná seriálová NETFLIX událost je tu!
The Sandman – očekáváná seriálová NETFLIX událost je tu!Sobota, 06 srpen 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2135x
Komentářů: 11
Nový filmový Predátor je tu – Prey sklízí chválu!
Nový filmový Predátor je tu – Prey sklízí chválu!Pátek, 05 srpen 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1987x
Komentářů: 14
ANDOR – ukázka z nového temného STAR WARS seriálu
ANDOR – ukázka z nového temného STAR WARS seriáluČtvrtek, 04 srpen 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 874x
Komentářů: 0
DC a HBO v rozkladu – ruší hotový film BATGIRL atd.
DC a HBO v rozkladu – ruší hotový film BATGIRL atd.Úterý, 02 srpen 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1415x
Komentářů: 4
MARVEL jede! Ukázka z Black Panther: Wakanda Forever
MARVEL jede! Ukázka z Black Panther: Wakanda ForeverPátek, 29 červenec 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 910x
Komentářů: 2