Duchovní nástupce Heroes 3 dorazil! Songs of Conquest. Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Středa, 29 květen 2024
Původní Heroes of Might and Magic 3 je mnohými považováno za jednu z nejlepších, ne-li nejlepší počítačovou hru všech dob. A i dnes má tahle hra z roku 1999 zástupy fandů a aktivních hráčů, vznikají stále nové mapy díky oficiálním vynikajícím editorům. Speciálně ceněná je její kompletní edice, která se bohužel nikdy nedočkala moderní remake/remastered verze, protože se k přídavkům ztratil původní source code! Mnoho dalších tvůrců i her se snažilo na Heroes 3 navázat. Nejnověji tu máme Songs of Conquest, který aktuálně vyšel ve verzi 1.0. A hra slaví úspěch, kdy inspirace v Heroes 3 je nezpochybnitelná. Ale nejde o remake nebo prostou kopii. Mnoho věcí je sice podobných, ale současně jiných. Hraje se to velmi dobře, ale zejména na větších mapách je problém s tím, že tvůrci na rozdíl od H3 udělali omezení toho, kolik jednotek můžete mít. A ten limit je hodně nízký, takže každá postava může mít jen 9 jednotek, což není problém, ale limitováno je množství kolik jich v jedné skupině může jednotek být. Problém je, že pak hrají roli samozřejmě statistiky vašeho hrdiny, který sílu těch jednotek v bitvě definuje podobně jako tomu bylo u původní hry. Jenže na větších mapách dosáhnete toho limitu rychle, a stejně tak AI i lidští protihráči. Takže pak narážíte na hrdiny nepřítele a všichni mají stejný počet jednotek a někdy i stejné jednotky ve stejném počtu. Může tedy rozhodnout maličkost v bitvě vyrovnaných hrdinů, jako třeba náhodně sebrané artefakty, a tak pokud ztratíte hlavního nejlépe vybaveného hrdinu, je fakticky konec, protože jste v nedohnatelné nevýhodě. U původní hry se přitom dal slabší hrdina dohnat prostě větším množstvím jednotek. To tady ovšem nejde, současně máte příliš mnoho zdrojů k ničemu, protože prostě nemůžete nakupovat stále více jednotek. Až na tento aspekt a mě nesedící divnou a lehce nepřehlednou grafiku při větším přiblížení mapy, se Songs of Conquest hraje skvěle, má onu známou návykovost a pohodovost Heroes 3, ale ta je v Complete verzi stále lepší hrou ;). Nicméně na Songs of Conquest se pracuje dále a vydáním 1.0 verze to nekončí. Zkoušeli jste ji? Co tomu říkáte?
AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
nobloch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-06-01 21:09:55
avatar
Jedna z nejlepších her inspirovaná HOMAM3, ale jsou tam věci, které moc nemusím. Myslím si, že připomínky uvedené v článku, souvisí s tím, že je hra hodně orientovaná na krátké hry v PvP. Chybí mi Town Portal a Dimenson Door, bez kterých jsou velké mapy zdlouhavé. Poté co nakoupím armádu a vše vyzkoumám, tak není za co utrácet peníze. Většinou kolem dne +110. Nemusím pixel art a nemám rád, když se města rozlézají do krajiny (viz Civ6). Na to že díky pixel artu vypadá hůř než originál, tak občas umí docela lagovat.
Bitvy jsou ale zábavné a dají se vymýšlet zajímavá komba s kouzly. Skilly a předměty jsou taky fajn, kdy se lze zaměřit na sílu armády nebo kouzel. AI není hloupá a dokáže občas zatopit. Dokonce jsem od ní odkoukal fintu s jedovým mrakem a posunem jednotky vzad skrz mrak.
Za mě tady dobrá Heroes hra, ale na Heroes3: HotA to nemá.
Hammy [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-06-02 10:05:21
avatar
Myslím si, že táhle hra udělala krok vpřed, jako kdysi HOMAM2.
Pokud bude mít úspěch, tak třeba taková dvojka by mohla v budoucnu i dorovnat HOMAM3, jelikož bude mít SoC hráčskou základnu.
Takže za mě, všem fandům HOMAM3 doporučuji si hru koupit a v podstatě zainvestovat do budoucího pokračování.
Nakonec, Songs of Conquest stojí za to!
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
FABLE – nové fantasy RPG se blíží
FABLE – nové fantasy RPG se blížíPondělí, 17 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 642x
Komentářů: 0
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl v nové luxusní ukázce!
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl v nové luxusní ukázce!Pátek, 14 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 708x
Komentářů: 0
Avowed očekávané RPG od Obsidian vypadá divně
Avowed očekávané RPG od Obsidian vypadá divněČtvrtek, 13 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1558x
Komentářů: 2
Call of Duty: Black Ops 6 v ukázce – hra bude v Gamepassu
Call of Duty: Black Ops 6 v ukázce – hra bude v GamepassuStředa, 12 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1022x
Komentářů: 0
Arcane – druhá a poslední série v první ukázce!
Arcane – druhá a poslední série v první ukázce!Úterý, 11 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1058x
Komentářů: 1
Starfield dostává DLC Shattered Space a nový UPDATE s módy!
Starfield dostává DLC Shattered Space a nový UPDATE s módy!Úterý, 11 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1039x
Komentářů: 0