Fallout 76 – BETA jako ostrá hra. Obavy jsou na místě. Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Středa, 08 srpen 2018
V říjnu začne BETA očekávané hry Fallout 76. Velké zklamání a obavy hráčů, kteří se těšili na další velkolepé příběhové RPG se zatím naplňují. Bethesda se chce touhle hrou vydat cestou herní služby a online hry, takže hra nevyjde ani na STEAMu, ale poběží přes online službu Bethesda.net. To trochu zavání dalším botwarem v PC, ale především nemožností hru vrátit (refound) pokud se vám nebude líbit, což je na STEAMu standardní služba. Stále není jasné, jak budou fungovat módy, které jsou většinou nutné k tomu, aby hra od Bethesda byla alespoň trochu zábavná a hratelná, protože právě módy a dodělávky dělají z her od Bethesda kvalitní a legendární tituly a ve Fallout 4 či SKYRIM máme mnozí desítky i stovky různých módů, které teprve vytvářejí kvalitní herní zážitek a zásadně přitom modifikují základní hru. Nyní také vyšlo najevo, že plánovaná BETA, která začne v říjnu, bude spíše jen „dřívější přístup do hry“. Tvůrci totiž oznámili, že ona BETA je hotovou hrou a postup v ní bude přenesen i do ostré verze dostupné všem, která bude spuštěna 14.11.2018. Účast v BETA si musíte zaplatit, a to před-objednáním hry a i tak nemáte jistotu, že budete do BETA vpuštěni (Bethesda si bude vybírat). Prozatím FALLOUT 76 působí velmi špatně. Nemá to být ani populární MMORPG, zároveň ale nemá jít o plnohodnotný singleplayerový zážitek. S ostatními hráči budete buď spolupracovat nebo proti sobě bojovat, každopádně se s nimi budete potkávat, ale nebudou jich tisíce, jen desítky. NPC postavy prý vůbec nemají ve hře existovat. Upravené také budou funkce a podoba herních prvků jako třeba VATS, rychlého cestování, stavění a budování osad i útoky na ně atd. Zatím na mě působí celá hra jako něco, čím si Bethesda zkouší přechod od klasických „offline“ her k vydávání příběhových her, co by online-služby a o kvalitu hry v tomto případě vlastně vůbec nejde. Jsem na to docela zvědav, ale nevidím to zatím vůbec pozitivně … snad budu nakonec mile překvapen (i když pochybuji).
AUTOR: Jan "DD" Stach
Motto: „Raději později a pořádně, než dříve a blbě“ :). Než začnete diskutovat: Objektivitu a objektivní fakt a názor nelze posuzovat subjektivním dojmem! ;)

Starší články


 / 7
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
Richelieu [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - WTF 2018-08-08 13:25:23
avatar
Žádné NPC ? To jako bude fallout arena, kde použili generator map z heroes 3 dali tomu novej engine a jedeme ? Už to vidím dostaneme engine a pokud chcete NPC zaplaťte si 3+1 zdarma a k tomu zdarma lesy, a bunkr v horách. Chce se mi zvracet. Tenhle prosazovaný model zpoplatneny pristup "single" player her viz origin, se mi fakt hnusí. Proslycha se že i windows se o to bude pokouset. Zadnej windows 10, ale windows 365 grrr..
Oldis [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-08 20:22:41

čas pořídit si windows 7, a nebo oželet hraní a přejít na linux
eufigenie [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-09 12:12:57
avatar
Možná jim jde o komornější hru, kterou budou hrát stovky hráčů místo statisíců či miliónů u ostatních her tohoto typu. Doposud to totiž vždy bylo tak, že Bethesda poskytla hráčům technologický základ hry a hráči ji pomocí modů a komunitních patchů dostali z pre alpha verze do hratelného stavu. Pokud tedy nebude možné Fallout 76 modovat, budou ji nejspíše hrát pouze ti největší sebemrskači.
armagedontek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-09 13:06:04
avatar
Chapu ze se Bethesda nechce o potencialni zisky delit s Valve, ale ja jako uzivatel zase nestojim o dalsiho klienta a dalsi rozsirovani trendu kdy si kazdy vydavatel vytvori vlastni distribucni sluzbu a pochybneho klienta. Ted aspon uz vim, ze to bude prvni Fallout, ktery vynecham. Kdyz si najdu cas na hru, tak nestojim o to se "otravovat" s dalsimi, casto znudenymi a nedozralymi hraci, pro ktere je nejoblibenejsi herni postup kazeni herniho zazitku ostatnim. Neni klasicky SP, neni muj zajem si hru koupit. Doufam ze nebudu jedinny Falloutar, ktery takovyto trend nepodpori svym nakupem.
Richelieu [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - taky nepodpořím 2018-08-09 13:38:21
avatar
Fallout byl příběh a interakce s NPC, tuhle hru s Fallout texturama, ve stylu Nether resurrected taky vynechám.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Problém s účtem na DDWorld?

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
AVENGERS: EndGame – upoutávka na nejočekávanější film 2019
AVENGERS: EndGame – upoutávka na nejočekávanější film 2019Pondělí, 10 prosinec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1550x
Komentářů: 2
DayZ je hotové! Zajímá to ale ještě někoho?
DayZ je hotové! Zajímá to ale ještě někoho?Pondělí, 10 prosinec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1539x
Komentářů: 2
The Outer Worlds – velké RPG od OBSIDIANu. Lepší Fallout?
The Outer Worlds – velké RPG od OBSIDIANu. Lepší Fallout?Sobota, 08 prosinec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1554x
Komentářů: 2
Far Cry New Dawn – přímo příběhově naváže na Far Cry 5!
Far Cry New Dawn – přímo příběhově naváže na Far Cry 5!Sobota, 08 prosinec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 981x
Komentářů: 2
Battlefield V dostal update pro lepší výkon s RTX
Battlefield V dostal update pro lepší výkon s RTXPátek, 07 prosinec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 670x
Komentářů: 0
Anthem – generická nudná online akce od EA?
Anthem – generická nudná online akce od EA?Pátek, 07 prosinec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 601x
Komentářů: 0