Fandové NINTENDA v extázi – jaká je Zelda: Tears of the Kingdom? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pátek, 12 květen 2023
Recenzenti se předhání, kdo ji více vychválí a udělí absolutní známku. Jenže skutečná realita téhle hry z pohledu nezávislého recenzenta je úplně jiná. Kolega už dohrál, a tak jsem také několik hodin vyzkoušel, protože podobný typ her mám rád na PC. A nechápu. Objektivně řečeno, tahle hra vypadá skutečně hnusně a je po všech stránkách, technické i herní brutálně zastaralá. Ale to by mě osobně ani tak nevadilo (byť objektivně se to prostě dobře hodnotit nedá jako hra z roku 2023), mám rád spousta her, které jsou na tom ještě hůře a ještě starší. Nicméně po stránce hratelnosti nechápu, co je na téhle hře vlastně tak skvělého. Příběhově nic zvláštního a upřímně ani zajímavého, herně jde o mix téměř MMO prvků (zejména časovými nároky na nutný sběr surovin) s klasickým single-player open RPG. Žádná herní mechanika není nijak zásadně objevná, snad s výjimkou prostorových logických hrátek. Prostředí je velké, rozhodně vybízí k průzkumu, ale všechno je naprosto herně ploché a základní. Hra nenabízí nic, co by jiné velké hry v otevřeném prostředí, speciálně velká RPG neměly lepší, a hlavně mnohem hezčí. Takže dávat téhle hře 10/10 a jiné absolutní/absurdní známky a stavět ji tak na úroveň třeba Witcher 3 apod.? To považuji za naprostý výsměch a selhání recenzentů. Každý, kdo téhle hře dá 10/10 je neobjektivní novinářský patlal. Tahle hra si objektivně žádné absolutní hodnocení nezaslouží. Znamená to, že je špatná? To rozhodně neříkám, protože není! Ale s ohledem na grafickou stránku, technické provedení a sice celkově jak se na sérii sluší vymazlenou, ale jinak nijak extra výjimečnou videoherní hratelnost, je 7/10, maximálně pro fandy žánru 8/10, mnohem objektivnější hodnocení tohoto produktu. Pro fandy Nintendo ale asi jasná věc, jedna z nejlepších her, ovšem exkluzivně uzamčena na Switch, který má už svá nejlepší léta hardwarově dávno za sebou, což je jeden z důvodů, proč Zelda nemůže vypadat jako hra z roku 2023 a vypadá jako nejméně o dekádu, spíše o 15 let starší titul, kdy atmosféricky prostě nevtáhne jako současné hry. Ten vizuál a jeho dopad tu chybí, i když to hrajete na velké TV v desktop režimu Switche. Mimochodem existuje způsob, jak to hrát na PC a světě div, se běží to i o něco lépe ;). každopádně samostatnou recenzi na to dělat nebudeme, není, co hardwarově na téhle hře testovat – nejde o oficiální PC verzi :). Nicméně kolega má dohráno, mě po cca 25ti hodinách přestala poněkud bavit, každopádně naše hodnocení je 75/100.
AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Davamir [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-14 23:36:17

Nintendo switch hry už zvládají emulovat telefony střední třídy za cca 10tisic a to tak že na na nich ty hry běží lépe.

Na PC je i s aktuálními low-end grafikami možné vytáhnout 1440p jak nic
petronias [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-21 08:58:59

Nintendo nikdy nehrálo moc na výkon, vždycky to bylo hlavně o feelingu. Popravdě, stále mě udivuje, jak i s tímhle handycapem pokaždé v každém principiálním střetu v historii vybruslí a jde dál.
Sofistikovanost grafiky roli nehraje, je to stylizované do komiksové podoby, takže tento aspekt je silně zastřený, mně osobně se líbí, že je hra pěkně kontrastní a možná až hodně přesvícená, ale v dnešní době, kdy je v módě mít všechno dark a temný (a tím nemyslím atmosféru, ale vizuál - četl jsem o tom nyní článek, že si na to hodně stěžují diváci, že je dnes ani hovno vidět, všechno ve tmě), je to balzám.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Counter-Strike 2 je tu pro všechny zdarma. Nahrazuje CS:GO
Counter-Strike 2 je tu pro všechny zdarma. Nahrazuje CS:GOČtvrtek, 28 září 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 744x
Komentářů: 1
Potvrzeno! Horizon Forbidden West míří na PC.
Potvrzeno! Horizon Forbidden West míří na PC.Středa, 27 září 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 882x
Komentářů: 9
Star Wars Jedi 3 – třetí herní díl v přípravě!
Star Wars Jedi 3 – třetí herní díl v přípravě!Úterý, 26 září 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 760x
Komentářů: 0
Vyšlo The Crew Motorfest – automobilová „FORZA“ od UBI
Vyšlo The Crew Motorfest – automobilová „FORZA“ od UBINeděle, 24 září 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 877x
Komentářů: 0
STARFIELD se dočká prvních vylepšení
STARFIELD se dočká prvních vylepšeníÚterý, 19 září 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2012x
Komentářů: 3
Dune: Spice Wars dorazila – pro fandy 4X RTS paráda
Dune: Spice Wars dorazila – pro fandy 4X RTS parádaPondělí, 18 září 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2277x
Komentářů: 2