Mafia: Definitive Edition – jak se povedl remake? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pátek, 25 září 2020
A je to tady, remake/remaster jedné z nejlepších českých her, dnes už ale ne od českých tvůrců, dorazil. Kompletně nový herní engine, nové scény a řada dalších úprav. Překvapivě mnoho změn, ale stále velmi dobrá hra, díky lepší grafice samozřejmě mnohem vizuálně přitažlivější než původní verze. Nicméně nemohu se ubránit dojmu, že pár věcí bylo odfláknuto a remake nedostal tolik času, kolik by si zasloužil. Každopádně podle mě celkově dobrý :) …


AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Shiffty 66 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-25 17:09:31
avatar
Zrovna hraju první díl a skončil jsem u Výletu do přírody. Po grafické stránce je hra hodně průměrná i na maximální detaily. I takový GTA 5, který vyšlo před 5 roky vypadá líp. Podle mě promarnili potenciál. :/
StahlGAMING [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-25 17:28:46

Jaaaaaj no zase neprehanaj, ze ta grafika je taka zla 95% hracom ta grafika je viac nez postacujuca.
rumpeak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-25 21:55:26

Srovnávat cokoliv s GTA5 je nesmysl. Jsou počítačové hry a pak je kategorie pro kategorii:GTA5. S geteackem se prostě nedá srovnat vůbec nic. Ta hra není nejúspěšnější v historii nějakou náhodou. Ta je dokonalá od grafiky, přes příběh po jakoukoliv věc spojenou s Trevorem. Nechat to nadabovat někým, koho před 14 dny pustili z basy je dokonalý tah. Proti tomu je i téměř dokonalý Marek Vašut z první Mafie krajský přebor. Geteacko je kromě kradení aut nejlepší simulátor ponorky, přístavního jeřábu, létání, skoku padákem, golfu, tenisu, striptýzu, jógy,...


Ale máš recht: jednu slabinu geteacko má. Nebo se najde někdo koho nesrala joga?
Shiffty 66 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-26 06:09:11
avatar
GTA 5 ale vyšlo před 5 lety, takže to je ostuda, když starší hra vypadá pořád líp. Navíc hw nároky jsou na doporučené celkem vysoký na to jaký je vizuál. Srovnávám to proto, že mají obě hry otevřený město. Prostě R* a Hangar 13 má hodně odlišnej přístup co se týče kvality her.
rumpeak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-29 12:48:53

No ale to GTÁčko i po 5 leterch je docela náročné na hardware. V 4K, vše na ultra, MSAA naplno máš 20FPS s RX5700XT.
rumpeak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-25 18:55:43

Zrovna jsem ti chtěl napsat, že by to chtělo recenzí a test hardware. Když přidáš do knihovny na epicu nějaké rocker League, tak dostaneš kupón na 200Kc. Takže tě Mafia vyjde na 799. Myslim, že to bude v ČR nejprodávanější hra desetiletí. Na steamu mam mafii 2 a tam mi zase Steam dává slevu na celou trilogii. Někde to koupím, jen zatím nevím kde.
TdiRs [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-25 20:22:17
avatar
A já si říkal kde se vzal kuponek na 200kč :-D
Jinak hra je povedená
Alferi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-26 12:53:45
avatar
Zatím se to hraje docela dobře, ale jízda autem je taková gramlavá a ostatní účastníci provozu jsou stejně na zabití jako v originále.
free.dll [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-27 09:19:54

Dohráno, docela fajn. Grafika je super, dabing taky. Co mě překvapilo, tak "hloupost hry". Ty nápovědy kam zatočit atd. jsem musel vypnout. Chápu, že se hry někam posouvají dle nároků hráčů, ale pak se to mění jen v krytí a střílení, nuda. Ale na Steamu si dost lidí i stěžuje, že to je na ně náročné.
Je mi líto, že oproti originálu z 2002 některé prvky v misích chybí, např. neumytí záchodu v misi Všechno nejlepší, pak třeba přehození výhybky s vagonem hořlaviny v misi Bastard se štěstím. Cvaknout E umí každý, ale trochu se zamyslet, jak se dostat dovnitř by bylo super.
A ještě ovládání motorky je noční můra.
Mafii 3 jsem nehrál a ani neplánuji, ale tento remake byly dobře utracené peníze
Stapor [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-27 14:08:26
avatar
No zatím jsem odehrál pouze čtyři kapitoly remaku, ale asi na názor to už bude stačit.
Původní Mafii jsem si zahrál chvilku po vydání a od té doby ještě nesčetněkrát, protože to byla prostě výzva a s každým dalším opakováním, nejenom že jste objevili něco nového, ale stále jste cítili to zlepšení.
Můj prvotní dojem není vyloženě úplně zklamání, ale řeknu-li to zaobaleně, tak hodně rozpačitý.
Klady:
Grafika je pěkná, ale grafika hru nedělá.
Větší možnosti města. Tj. lze se dostat někam, kam to v předešlé mafii nešlo.
Tím jsem asi bohužel vyčerpal veškeré klady.
Nebudu hodnotit dabing, protože jsem strašně "postižený" dabingem z originálu, tak se mi automaticky, vyjma Paulího, nikdo nelíbí :-)
A teď to horší.
Zápory:
Jízdní model. Žádná výzva, na "S" můžete zapomenout, prostě brzdit není potřeba, 90% zatáček projedete s čímkoliv pod plynem. Za mě trapnost.
Ovládání postavy. Hektické, roztěkané, zbytečně citlivé. Při srovnání s předchozí Mafií, pohoršení minimálně o 50%.
Nabindování kláves, hrůza, ale dá se to nějak jakžtakž předělat.
Obraz. Nelze vytvořit bezokrajovou obrazovku, tudíž nelze ovládat druhý monitor (nebo jsem toto nastavení prostě nenašel). Což na hru která vyšla teď je fakt fail.
Předělání města. Můj subjektivní pocit: příjde mi o hodně víc nepřehledné, než v předchozí Mafii a to ukazování cesty, tím pádem taky potlačilo jakoukoliv výzvu. To překlikávání na mapu v předchozí Mafii, byla fakt výzva. Je to přirovnání, jako když si mažete chleba s paštikou v autě při stokilometrový rychlosti v serpentinách Tady nuda, zahni doleva, doprava, hrozně a zbytečně zlehčující.
Souboj zblízka. vyhraješ vždy i kdyby jsi nechtěl.
Chybějící Extrémní jízda. Pokud jste dočetli až sem, musí vám být jasné, že s takovými jednoduchými jízdními vlastnosti vozidel, by už žádný extrém nebyl a za mě je lepší, že se ho nepokusily do hry nacpat.
Pokud bych hodnotil, tak maximálně 5 nejvýš 6/10.
Fox_25 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-27 20:21:28
avatar
Takže ve zkratce je to fádní a moderní pojetí hry kde odebrali to čím byla původní hra zajímavá. Přitom kdyby chtěli tak mohli ukojit oba tábory, jak ty co zjednodušení rádi, tak ty co mají rádi výzvu. Přitom mohlo být fajn např. navigovat se pouze pomocí mapy v přihrádce auta s tím že si tu mapu hráč musí koupit třeba na benzínce.
Stapor [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-27 22:51:20
avatar
No protože jsem odehrál mezi tím ještě dvě kapitoly, tak jsem přišel na to co mi nejvíc vadí. Že absolutně nemusí hráč přemýšlet. Všechny ty vychytávky "jak na to" jsou nenávratně pryč, přesně jak psal kolega výše. Škoda.
EuGenio [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-27 19:32:56

Tak dohráno. Tipnul bych to tak na 10h herního času. 10h slušné zábavy. I ten dabing, na který všichni nadávají, mi přišel OK. Dokonce mi přišel postupně lepší a lepší (ať už to tak bylo, nebo jsem si zvyknul). Spíš mi někdy přišlo, že předklad byl takový kostrbatý.

Pro mě super herní oddechovka na propršený víkend. Jízdní model je rozhodně "přátelštější" než v originále, stejně tak střílení. Stealth pasáže (obecně je nesnáším ve většině her, i v originále), mi přišly tak akorát.

Technicky pár nedostatků - sem tam mizející textury, asi 4x mi hra spadla, jednou zamrzla na černé obrazovce. Párkrát se to cukne. Nějak si to u mě nerozumělo s freesync (ve hře samotné se tearing objevil jenom výjimečně, v cutscenách byl všudypřítomný).

Já si prostě užil příběh (který už jsem z většiny zapomněl), mafiánskou atmošku 30.let, v slušné grafice a se současnými herními zvyklostmi. Za těch 8 stováků na EPICu (započítán kupon za RocketLeague) to rozhodně stálo.
FabledWarrior [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Hmm... 2020-09-30 13:15:36

Původní Mafii jsem dohrál asi tak 50x a i když už je to pěkných pár let, stále ji mám v živé paměti.
Samozřejmě jsem si proto nemohl nechat ujít remake a hned v pátek jsem se vrhnul do hraní.
Co k tomu říct, grafika je celkem pěkná, rozhodně krok dopředu, ale co mi celkem vadilo bylo to, že jsem v podstatě nerozeznal různá auta od sebe. U původní Mafia člověk už pomalu na dálku poznal, které auto se k němu blíží... co to je za typ atp... Teďka mi přijdou ta auta v podstatě stejná, jen mají jiné parametry. Dále teda již zde zmiňovaná navigace pomocí cedulí ... fakt mi to nepřijde jako nejlepší řešení... člověka to město pak nenutí si ho zapamatovat.
Co se postav týče... tak mi nějak nesedí Paulie... v původní mafii to byl takovej vtipálek a drsnej Mafián a byla s ním sranda. Ten novej mi přijde trochu jako psychopat, co se snaží na toho vtipálka hrát, ale moc mu to nejde.
Větší prostor pro Sáru je fajn, konečně se člověk taky trochu dozví jaká je... Cyhtrá a vtipná ženská.. super.
Sam ten je asi furt stejnej.
Co mi ale dost chybělo byly mise pro Lucase Bartoneho.. proč tam chybí? Celkově se ta hra dle mého dost zkrátila.
Chybí mi některé legendární hlášky a co se podle mě fakt nepovedlo byl ten konec. Ten přepracovaný rozhovor mezi Tomem a Samem je úplně tragickej a zdaleka není tak srdceryvnej jako ten původní. Stejně tak poslední scénka se zabitím Toma... ta scénka je sice furt stejná, ale v původní Mafii Tom vypráví o tom, jak to vlastně celé posral, protože chtěl mít víc... Prostě konec, u které se člověk zapřemýšlí nad tím, co se vlastně stalo a co si z toho může vzít i do reálného života. V remaku se dozvíme jak je je nejdůležitější na světě rodina... Opravdu nápaditý konec .
Shiffty 66 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-30 21:06:53
avatar
Včera jsem hru dohrál a musím říct, že je škoda, že hra nedostala víc péče a rozšíření, jak příběhu, tak věcí co se dá dělat, třeba po dohrání. Jako mínus bych viděl průměrnou grafiku, hlavně teda odfláklý textury v nízkým rozlišení, třeba, když utíkáte z hotelu přes střechu, tak ty květináče s "kytkama", to je hrůza to stejný ovoce ve stáncích, kvalita stromů a vegetace, příšerný. Ovládání motorek je taky špatný. A zajímalo by mě, kde jsou ti psi, kteří byli v traileru. Já za celou dobu neviděl ani jednoho.
Modely aut vypadají celkem dobře jenom se mi nelíbí interiéry, animace řazení, kdy šahá rukou úplně jinam, než je řadící páka. V autech někde chybí plyn a brzda a když tam je, tak samozřejmě nohy prochází skrz. Zamčená nadzemka, proč?:/ Policie, když vás nahání s brokovnicemi, tak hlaveň trčí skrz střechu ven a vypadá to komicky. Občas se mi zasekl obraz a zvuk pokračoval. V misi výlet do přírody zmizela karoserie náklaďáku a byly vidět jenom postavy. Město a nasvícení vypadá celkem fajn ale není tam moc budov, kam zajít dovnitř, žádný obchody prostě nic. Největší předností je Český dabing, díky kterýmu je hra o hodně zábavnější a příběh. Hra je zbytečně moc uspěchaná oproti originálu. Hrál jsem ji na klasickou obtížnost, takže to byla občas celkem výzva. Rozšířený konec je taky plus. Poslední věc, kterou nechápu je zavřený okruh a letiště. K čemu potom jsou ty rychlý auta, když je nemůžete vyzkoušet. Vypadá to, že autoři měli jenom plnou hubu keců, jak si dali záležet. Za mě 7/10 za zpracování a další hratelnost.

p.s. Po dohrání jsem si zapnul Mafii 2 definitive edition a je to hrůza. Takhle zmrvit remaster. Zaseknutý animace pár metrů před vámi se načítají auta, keře atd. Po tomhle Mafia 1 remake zase tak špatně nevypadá.
free.dll [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-30 19:05:38

Psy asi narychlo smazali, protože ve volné jízdě na některých zahradách pes štěká, ale je neviditelný.
FerrariF50 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-30 19:30:58
avatar
Ještě aby psy nesmazali, vždyť jsou uplně psycho
Richi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Mafie 2020-09-30 22:38:15

Nedávno jsem tu starou jedničku vytáhnul a znovu si ji zahrál. A zjistil jsem, že nic lepšího se s tím nedá udělat, protože je stále super, jen poněkud letitá.
Myslím, že pro pamětníky ta nová verze asi není.
Kermit [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-02 21:10:24
avatar
nechcete udělat recenzi na detroit become human? za mě po dlouhe době super hra zaslouži si menši reklamu
Dollars1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-20 00:11:56

Čekal bych že filmové scény budou pro širokoúhlé monitory a ono nic https://www.youtube.com/watch?v=oO_5x-x2FmY jinak se to dá to střílení je lehčí než v originálním prvkem díle , a graficky se to dá čekal jsem víc fyziky oheň kouř střepiny původní dvojka vše tohle měla s podporou PhysX a jak je to staré a tohle nové nic škoda :-(
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Vyšel Mass Effect Legendary Edition! A je to pecka.
Vyšel Mass Effect Legendary Edition! A je to pecka.Pátek, 14 květen 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1471x
Komentářů: 15
Stargate: Timekeepers – nová hra s tématikou StarGate!
Stargate: Timekeepers – nová hra s tématikou StarGate!Středa, 12 květen 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1551x
Komentářů: 7
DLC Wrath of the Druids pro AC Valhalla. Jaké je?
DLC Wrath of the Druids pro AC Valhalla. Jaké je?Středa, 12 květen 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 588x
Komentářů: 0
Hráči natočili film lepší kvality než Hollywood :)
Hráči natočili film lepší kvality než Hollywood :)Úterý, 11 květen 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1600x
Komentářů: 5
Filmový VENOM 2 v první ukázce. V kinech letos.
Filmový VENOM 2 v první ukázce. V kinech letos.Pondělí, 10 květen 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 926x
Komentářů: 2
Metro Exodus Enhanced – Ray tracing efekty v lepším
Metro Exodus Enhanced – Ray tracing efekty v lepšímPondělí, 10 květen 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1054x
Komentářů: 13