Proč bude jen jedno DLC/datadisk pro CyberPunk 2077? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pátek, 01 září 2023
Původně byl plán několik příběhových rozšíření CyberPunk 2077, ale nakonec bude jen jedno jediné a konec. Placené rozšíření Phantom Liberty vyjde na konci září. Předcházet mu bude ještě zásadní bezplatný update pro celou hru. Ta fakticky byla zásadně předělána v mnoha prvcích. I proto jde o UPDATE hry s označením verze 2.0. A to bude vše! Oficiálně tvůrci potvrdili, že změnili plány a žádný další obsah a vylepšení se už pro hru nechystají. Důvody jsou technické. Asi víte, že jedním z velkých problémů byl použitý RED engine. Ten si tvůrci vyvíjeli sami a bohužel řada věcí se dodělávala spolu s vývojem hry. A tak nic nebylo hotové ani vyladěné při vydání. NVIDIA sice používá CP2077 jako technologický demonstrátor, ale fakticky je zbytečné jej testovat, protože žádná jiná hra tenhle engine používat nebude! CD Projekt už oznámil, že se svým RED Engine končí. A to je i důvod, proč prostě žádná další DLC/datadisky pro CP2077 nevyjdou, i když původní plán byl jiný. Studio totiž všechny tvůrce a programátory aktuálně přesouvá na vývoj Witcher 4 ale také CyberPunk 2 atd., kdy obě tyhle hry budou používat UnrealEngine, takže všichni se teď učí s Unrealem. Hru pravděpodobně ještě jednou a pořádně otestujeme až vyjde ve své zjevně finální verzi 2.0 a s datadiskem, ale pravděpodobně ji do konce letošního roku vyřadíme z testování grafických karet, protože prostě nemá smysl testovat technologicky něco, co nebude u žádné další hry použito. A tedy z hlediska výběru grafických karet je CP2077 bezpředmětný.
AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Zubik1000CZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-09-03 18:10:02
avatar
To, že Red engine bude minulostí stále nic nemění na tom, že Cyberpunk je jednou z nejnáročnějších her. (obzvláště pro Ehm... No víte. Pro ten zbytečnej Ray Tracing
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-09-03 18:23:35
avatar
A současně hrou, která ukazuje tu naprostou zbytečnost RT, ano vypadá to hezčí, ale ne o moc, v mnoha scénách není vidět vůbec, ale platíte za to 50% FPS, tak k čemu to je?
flash666 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-09-04 23:14:04
avatar
SSR zere taky 50% fps a nikdo ho neresi
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Guild Wars 3 – tradiční MMORPG se vrátí s novým dílem ale jiné!
Guild Wars 3 – tradiční MMORPG se vrátí s novým dílem ale jiné!Pátek, 19 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 290x
Komentářů: 0
State of Decay 3 – dlouho vyvíjená hra v ukázce stále bez data vydání!
State of Decay 3 – dlouho vyvíjená hra v ukázce stále bez data vydání!Čtvrtek, 18 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 250x
Komentářů: 0
Stronghold 4 ohlášeno – jede na UE5 a kopíruje předchůdce
Stronghold 4 ohlášeno – jede na UE5 a kopíruje předchůdceStředa, 17 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1072x
Komentářů: 3
S.T.A.L.K.E.R. 2: představuje příběhové DLC Cost of Hope
S.T.A.L.K.E.R. 2: představuje příběhové DLC Cost of HopeStředa, 17 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 528x
Komentářů: 0
Alien: Isolation 2 – nový díl je opět pořádně děsivý!
Alien: Isolation 2 – nový díl je opět pořádně děsivý!Úterý, 16 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1470x
Komentářů: 0
Halo: Campaign Evolved – remake prvního dílu se ukazuje
Halo: Campaign Evolved – remake prvního dílu se ukazujeSobota, 13 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 652x
Komentářů: 0