S.T.A.L.K.E.R. 2 se připomíná – tvůrce padl v boji Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pondělí, 02 leden 2023
Ukrajinská hra STALKER dostane po letech druhý díl, který by již i vyšel, nebýt rusských nacistů, kteří napadli Ukrajinu. Část původně Kyjevského studia našla azyl v Praze, kde na hře dále pracují, část vývojářů však šla bojovat za svobodu, právo připojit se k EU a NATO a proti rusským vrahům, zločincům a nacistům, kteří chtějí ukrást Ukrajinu a zotročit její obyvatele. A platí za to daň nejvyšší. Během Vánoc u Bachmutu padl Volodymyr Ježov, předloha postavy Lokiho z předchozího dílu série a jeden z hlavních vývojářů série. A podobný osud stihl i některé další jeho kolegy a nepochybně i mnohé Ukrajinské herní fandy, kteří zůstali spolu se svými rodinami pod troskami mnoha ukrajinských měst, která russové rozbombardovali, tedy prý „osvobodili“. Ukrajinci se ale nevzdávají. A tak i ti, kteří se bojů z různých důvodů přímo neúčastní chtějí ukázat, že ruští náckové je neporazí. S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl má tedy sloužit jako ukázka umu Ukrajinských herních tvůrců a je tak stále ve vývoji. A snad vyjde ještě letos. Samozřejmě všichni bychom si přáli, aby vyšla v době, kdy Ukrajina bude opět bezpečná svobodná a kompletně vyčištěná od rusského zla, ideálně s přímou podporou a členstvím NATO a zbytku svobodného světa. ČR patří mezi největší podporovatele, a kromě dalších desítek tanků, které od nás aktuálně v těchto dnech směřují na frontu, se pravidelně skládají sami Češi i na další zbraně, které jsou jediné zárukou realizace skutečného míru. Aktuálně třeba na 15 mobilních protileteckých kanónů, které budou sestřelovat sebevražedné drony, jež ruští teroristé používají k vraždění a ničení civilních cílů po celé Ukrajině. Hra S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl bude pokračováním populární série, opět půjde o post apokalyptickou příběhovou FPS a hra se nyní připomíná novým pěkným trailerem. Bohužel někteří tvůrci a fandové z řad hráčů, už se jejího vydání nedožijí, ale i kvůli nim chtějí tvůrci vše dokončit a vydat a takhle to zatím vypadá:
AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
1marta1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-01-03 23:49:22

Vypadá to famózně
miki75 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-01-04 07:38:56
avatar
Všetci držíme palce, či tvorcom hry, alebo ukrajinskému ľudu, pri obrane vlasti proti krvilačným hordám z východu...
c.Data [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-01-05 21:32:06
avatar
úplně z toho cítím to stejné jako z jedničky...
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-01-06 00:43:42
avatar
V minulé firmě jsem pracoval v týmu s ukrajinskými vývojáři z Kieva. Kromě toho, že technicky byli na tom dobře, byli skromní, poctiví a přátelští. Z firmy jsem odešel ještě před válkou, takže netuším jaké byly/jsou jejich další osudy.
Mám na ně samozřejmě kontakty na linkedIn, nicméně přiznám se, že jsem se bál byť i jen podívat na ně, abych se nedozvěděl třeba to, že už padli. Minimálně ty dva co jsem poznal lépe, tak vím,že se přihlásili ihned a dobrovolně. Já jen doufám, že jsou ti kluci rozumní a pomáhají jinak, třeba vývojem a integrací komunikačních systému na bojišti, tedy vývojem SW. Některým to možná bude znít arogantně, ale jsou to lidi, co mají kolem 140IQ, velmi schopní vývojáři, takových je v populaci 1/10 000? Takových je škoda s puškou v první linii i když oni sami jsou skromní, necítí se vyjímeční a klidně do těch zákopů půjdou. Bez urážky ale, takhle "posloužit" může každý zdravý jedinec, ale ne každý má na to být architekt nějakých komplexních IT systémů.
Já si tedy ulevuji svědomí občasným posíláním částek (většinou 1968,-) konkrétně na to konto ukrajinské ambasády. Tedy nikoliv na člověka v tísni co tam zachraňuje zvířátka v zologické zahradě a pod. nýbrž na zbraně, protože tomu jedinnému rus rozumí. Navíc ta ambasáda se zavázala k tomu, že veškeré prostředky utrácí v ČR,tedy u našich českým firem, čímž mimojiné podporuji zdejší podnikatele, jako Strnadovu Tatru nebo Excalibur Army. Ty firmy teď jedou ostošest a mají otevřeno spoustu pracovních pozic,takže vlastně podporuji i zaměstnávání a zaměstnance. Tohle jsou nejlépe vynaložené peníze, pokud chcete něco někam darovat.

Čest památce toho padlého vývojáře. Sláva Ukrajině a sláva hrdinům! Doufám že se nikdy nedozvím jak stateční bychom byli my češi jako národ pokud by nás stihl stejný osud, když slyším ty názory některých...
Hammy [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-01-15 19:31:23
avatar
Prostě na rovinu, dnešní vypatlaní "dezoláti" rozumí míru jako koza petrželi. Právě vojenská technika, zbraně, munice zastavili postup orků z Mordoru. (ne, není to Rusko, je to jen parodie na zemi s lidmi)
Vytvořili se bojové linie, imigrace se prakticky zastavila. Samozřejmě to Saurona se*e, tak bude kosit lidi někde daleko za frontou, jen aby vytvořil chaos a destabilizoval více zemi.
Když si představím jak někteří "vlastenci" ospravedlňují ty zvěrstva absurdními komentáři, tak bych je fakt jako pravý vlastenec posbíral do jednoho a katapultoval přímo do Mordoru, zemi "zaslíbené".
snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-01-16 07:02:33

Najhoršie je na tej vojne to že nerieši nič, ani jedna ani druha strana vojensky nedokaže vyhrať, už teraz tam zarvalo 250 000 ludi a bude horšie či Rusi postupia až klašim slovenskym hraniciam zarvu miliony, či Ukrajinci oslobodia Krym zarvu miliony a či sa stane to či ono mier tam nebude len sa to odloži na neskôr.
Jedina šanca pri ktorej nezarvu miliony ludi je mierova dohoda, ale ako jedna tak ani druha strana o tom nechce ani počuť, Rusi už anglosasom neveria tu už dohoda nehrozi
A ako sme mohli počuť prihovor Putina ten chce hranice NATO posunuť na pôvodnu hranicu...
Proste je to v hajzlu a 70 ročny mier je už minulosťou, už dnes stovky slovakov bojuje na ukrajine dobrovolne, len sa bojim že o chvilku to bude nedobrovolne.
ares_1_Boh_vojny [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-01-16 23:22:40
avatar
synu mozme cakat to najhorsie pokial by doslo k otvorenej vojne hranice pouzitia konvencnych zbrani by stupla omnoho rychlesie ako ta skutocnost ze pokial by ukrajinci opat ziskali krym tak rusko by nemalo inu moznost podla putina ako ochranit svoju celistvost aj pouzitim nuklearnych zbrani. takze tak ci tak nic dobre vojna v 21 storoci kde sa ludia trapia s globalnym oteplovanim hladomorom neprinesie len vacsi strach a napatie medzi ludmi bohuzial.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Star Wars Jedi: Survivor – příběhová ukázka
Star Wars Jedi: Survivor – příběhová ukázkaPondělí, 20 březen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 847x
Komentářů: 0
Diablo 4 v uzavřené BETA! Zase katastrofa?
Diablo 4 v uzavřené BETA! Zase katastrofa?Čtvrtek, 16 březen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1999x
Komentářů: 6
SHAZAM! Fury of the Gods v kinech – zbytečně?
SHAZAM! Fury of the Gods v kinech – zbytečně?Středa, 15 březen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1080x
Komentářů: 0
Nové Intel Sapphire Rapids procesory jsou hodně špatné
Nové Intel Sapphire Rapids procesory jsou hodně špatnéStředa, 15 březen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2493x
Komentářů: 1
HALF LIFE v Ray tracingu? Zajímavé, ale zbytečné.
HALF LIFE v Ray tracingu? Zajímavé, ale zbytečné.Pondělí, 13 březen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1849x
Komentářů: 1
The Last of Us Part I pro PC se blíží!
The Last of Us Part I pro PC se blíží!Čtvrtek, 09 březen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1747x
Komentářů: 9