SONY „poraženo“ nebude chtít PSN k hraní Helldivers 2 Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pondělí, 06 květen 2024
Herní vydavatel to zase jednou nedomyslel. Tentokrát si pořádně zavařilo SONY, které naprosto zbytečně pokazilo náladu a párty kolem skvěle rozjeté hry HELLDIVERS 2. Nedávno jsme vás informovali, že SONY, co by vydavatel hry přišel s podmínkou, že všichni hráči si musí udělat PSN účet. A to i když hrají na PC a přes STEAM (což je drtivá většina hráčů této hry). To má ale více než jen malý háček, protože PSN není oficiálně dostupná ve 170 zemích světa. V některých z dobrých důvodů, ve většině prostě proto, že to tam SONY nikdy nezavedlo. A oficiální podmínky jasně zakazují si dělat účet z nepodporované země. STEAM také reagoval, jak musel, tedy zastavil prodej hry v dotčených zemích a současně začal vracet peníze těm, kteří podle nových podmínek nemohli hru dále hrát. Zájem SONY samozřejmě byl opticky před investory zvětšit svou herní základnu inflací PC hráčů, kteří by si museli zřídit PSN účet. O nic jiného nešlo. Jenže to samozřejmě nějaký snaživý manager ve vedení nedomyslel a jaksi zapomněl, že PC hra není to samé jako PlayStation hra. A speciálně STEAM prostě nemůže široce nabízet a prodávat hru s požadavkem na PSN účet, když ji SONY ve většině zemích světa nepodporuje. Navíc si to pořádně rozlili u hráčů, kteří se vydali naprosto po právu hru sabotovat v recenzích a dostali rychle hodnocení hry do negativního spektra a požadavek na PSN rychle zkrouhl nové prodeje. U SONY tedy sice pozdě, ale přeci zařadili zpátečku. Plánovaný UPDATE, kdy od 6.5. nemělo být možné hraní bez PSN účtu, byl zrušen. SONY se oficiálně nechalo slyšet že „Stále se učíme, co je pro hráče na PC nejlepší, a vaše zpětná vazba je neocenitelná. Ještě jednou děkujeme za vaši přetrvávající podporu Helldivers 2. O našich dalších plánech vás budeme informovat“. Jinými slovy přiznává, že to s vnucením svého PSN PC hráčům nevzdává ale půjde na to jinak ;). Nepřekvapilo by mě, kdyby nadcházející SONY hry pro PC vyžadovaly PSN od samého počátku, tak aby nedošlo k opakování podobné situace. Což samozřejmě neřeší ten problém zcela zbytečného účtu na PSN, která, se vší úctou k SONY, na PC nikoho nezajímá, když už máme STEAM apod. Ale není to poprvé, kdy musíme mít několik služeb a účtu k hraní jedné hry. Zatím tedy můžete pokračovat v digitálním tréninku na šíření demokracie a svobody, a bez zlé PSN ... ale buďte ve střehu, kdykoliv to mohou nepřátelé svobody a demokracie zkusit znovu!
AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Tomcat22 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-05-08 13:17:41

Taky jsem si musel zřídit Rockstar účet, abych mohl hrát jejich hry, i když koupené přes Steam, stejně tak některé hry požadují svůj launcher a účet, i když jsou na Steamu...asi Sony zkoušelo to samé...
SuSty [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-05-15 09:40:56

Lenže tuto bola iná situácia…Sony totiž hru najprv vydalo a až následne žiadalo psn, lenže ten je vo veľa častiach sveta nedostupný a vytvorenie psn uctu v inej krajine je priame porušenie ich politiky a môže byt zato ban, tak musel steam sťahovať danú hru z týchto regiónov.

Teraz chceli iba prepojenie cez psn no aktuálne pracujú na celom launchri pre PC, čo bude vyžadovaný na hranie ich hier na tejto platforme len musia najpr dotiahnuť spomenuté nedostatky. Ale launcher príde.

Takze áno k už zabehnutým ako je steam, epic, gog, rockstar, ea, origin, uplay…nám pribudne další balast čo bude bežať na pozadí.
enduras3 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-05-26 12:55:40

No, bohužel poražené není. Oni totiž sice stáhli tuto aktualizaci, na druhou stranu ale zakázali prodej v těch zemích, kde není PS účet. Takže si prosadili svou, jen to udělali jinak.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
FABLE – nové fantasy RPG se blíží
FABLE – nové fantasy RPG se blížíPondělí, 17 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 629x
Komentářů: 0
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl v nové luxusní ukázce!
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl v nové luxusní ukázce!Pátek, 14 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 702x
Komentářů: 0
Avowed očekávané RPG od Obsidian vypadá divně
Avowed očekávané RPG od Obsidian vypadá divněČtvrtek, 13 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1549x
Komentářů: 2
Call of Duty: Black Ops 6 v ukázce – hra bude v Gamepassu
Call of Duty: Black Ops 6 v ukázce – hra bude v GamepassuStředa, 12 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1021x
Komentářů: 0
Arcane – druhá a poslední série v první ukázce!
Arcane – druhá a poslední série v první ukázce!Úterý, 11 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1057x
Komentářů: 1
Starfield dostává DLC Shattered Space a nový UPDATE s módy!
Starfield dostává DLC Shattered Space a nový UPDATE s módy!Úterý, 11 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1039x
Komentářů: 0