Star Citizen už vybral přes 350 milionů dolarů. Vyjde někdy? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pondělí, 22 březen 2021
Jak může hra, která stále nevyšla vydělat přes 350 milionů dolarů? Snadno, když se jmenuje Star Citizen! Největší, nejambicióznější hra všech dob, která má za cíl nabídnout kompletní „simulátor“ života budoucnosti ve vesmíru se všemi jeho aspekty, je stále ve vývoji. Ostatně ambiciózní cíl je dílem jednoho z nejznámějších puntičkářů herních vývojářů. A když procházíte jednotlivé demo verze, ukázky a podrobná videa, tak vidíte, jaká péče se věnuje i tomu nejmenšímu detailu, se kterým by se jiní vývojáři nezabývali víc jak pár minut. Není tedy divu, že se mnozí ptají, zda tahle hra vůbec někdy vyjde. A z dobrého důvodu. To lpění na detailech a jejich zpracování je fajn, ale pokud to bude trvat dlouho, vyjde z toho hra, která bude zastaralá. Před pár lety vypadal Star Citizen opravdu skvěle, teď už ale některé věci začínají vypadat prostě zastarale a to stále nevíme, kdy tahle hra konečně vyjde. Tvůrci sice mají evidentně hotové hodně věcí, včetně většiny kampaně atd. ale stále nevíme, kdy dají nějakou první finální verzi do kupy tak, aby hra konečně vyšla. Peněz na její vývoj ale mají zjevně dost a bylo by smutné, aby to všechno skončilo v koši, pokud se bude vývoj dále protahovat. Každopádně brzy se ukáže nová „beta“ každopádně já jsem stále optimista, hra vypadá úžasně, každopádně chtělo by to už oznámit nějaké rozumné datum vydání …
AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Fry [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-22 18:51:59
avatar
Nejaký čas aktívne hrám a postup je veľmi pomalý, obsah pribúda ale väčšinou sú to len rôzne vozidlá, zbrane, či lode, sem tam pribudne aj nejaká nová oblasť, hra ako taká potrebuje momentálne server meshing a pod technológie navyše sa vývoj spomaľuje kvôli prechodu na Vulkan. Servery sú preťažené, padajú aj pri počte 50 hráčov na server, minule bol event (prvé video) a museli znížiť počet hráčov na 40 lebo by to nebolo hrateľné. V podstate tam nemôžete robiť skoro nič zmysluplné, akurát poplniť pár úloh, ktoré sa dookola opakujú, ale samozrejme aj to je zábava. Dôležité je mať stanovený cieľ ak chcem zarobiť na novú loď, bavia ma aj misie, ktoré som robil už 100x predtým lebo potrebujem tie peniaze. Jediná vec ktorá ako tak funguje je ťažba, bounty hunting, možno trade a potom "kochanie". Ak si nájdete v tej hre zmysel a cieľ, bude Vás baviť aj teraz. Koncept pekný a dúfam, že sa podarí dokončiť.
c.Data [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-22 19:12:51
avatar
Každopádně by to chtělo používat méně každopádně
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-22 21:04:00
avatar
no to každopádně
Sephinothf [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-23 16:22:45
avatar
Sem zvedavý či bude vývoj trvat déle než u Duken Nuken Foreever,...
990 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-24 10:12:00

Já myslím, že vývoj této hry se dá krásně pojmenovat slovy "neverending story". Vývoj této hry začal již v r. 2012 nicméně vydání je stále v nedohlednu. Chris si prostě z toho jen udělal slušný byznys, kdy mu fanoušci posílají na konto denně miliony dolarů. Proč by měl vydávat plnou verzi?
Richi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-24 22:45:03

Spíše "neverending sorry".
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-23 20:32:46
avatar
ano jde pomalu, ale máme tu další milníky - dokování velkých lodí ke stanicím, dokování parazitních stíhačů k lodím (Constellation). Pokud Vás zajímá tech, tak gen12 (Vulkan/DX12 úroveň) renderer je v plném proudu, takže bude switch. Stanton system je v podstatě dodělaný,aktuálně se musí dodělat server meshing I-cache atd. potom je raketově možno přidávat další systémy (otevírají další studia na tvorbu jen nových systémů). Bez server meshingu nelze přidávat další lokace (jeden server to prostě nedává), dokonce byl odebrán planetoid Lewski, který do Stantonu nepatřil aby ulevil zátěži. Jiný důvod to nemělo. Přitom je též kompletně hotov tzn. až bude výkon může být instantně navrácen.

Jsem rád že po letech + ukázce toho co již funguje si už jen málo lidí dovolí tvrdit že to je podvod. Nicméně ten perfkecionismus je opravdu otravný, mě osobně vadí lpění na fps combatu a kdejaké kravině ala tuning zbraní, hand to hand combat atd. Snaží se to být Tarkov, Doom a jánevímcovšechno dohromady. Už teď je tam více fps zbraní než v čistokrevné střílečce a pracuje se na dalších a pod. Na druhou stranu tohle dělají dedikované týmy, které nejdou jen tak přehodit na lodě nebo nějaký jiný tech. Stejnak by to měli líp agilně přelévat -> některé věci jsou velmi daleko (třeba mining), různé consumables, několikrát přepracované UI, doplňky, rafinérie atd a jiné mechaniky např. salvage ještě nejsou ani v tier1. Tzn. ubrat lidi tam a přidat jinde, ale je to projekt jako kráva.

Konkurence? Není a nebude. Když bude chtít někdo udělat na zelené louce to samé, spálí mu to taky +- tolik peněz a času a pokud vím nikdo jiný snad kromě elite&dangerous se o nic podobného ani nesnaží. A pokud není alternativa, tak tvrzení,,že by něco mohlo být lepší/rychlejší jsou poněkud prázdná
net.Xtreme [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-25 13:19:41
avatar
Já jsem si celkem jistý, že jednou vyjde, otázkou je, v jakém stavu... a zda bude někdy kompletní.
Exorcius [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-25 14:11:36
avatar
Vyjde to ve chvíli, kdy jim lidé přestanou platit za nesmysly, které nyní vytvářejí. Bude to poslední záškub, aby na tom ještě něco vydělali. Bude to nehotové a prakticky nehratelné, jako komplet. kdyby to mysleli seriozně, tak vydávali hru po hratelných částech a postupně přidávali. Ale oni seriozní nejsou.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Age of Empires 4 se představuje v herních záběrech!
Age of Empires 4 se představuje v herních záběrech!Pondělí, 12 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 728x
Komentářů: 9
Path of Exile 2 servíruje záběry z hraní
Path of Exile 2 servíruje záběry z hraníPátek, 09 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1598x
Komentářů: 1
Mass Effect Legendary Edition – REMASTER verze ukazuje změny!
Mass Effect Legendary Edition – REMASTER verze ukazuje změny!Čtvrtek, 08 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1386x
Komentářů: 5
Jupiter’s Legacy – NETFLIX má vlastní superhrdinský seriál
Jupiter’s Legacy – NETFLIX má vlastní superhrdinský seriálStředa, 07 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 887x
Komentářů: 2
Loki – Zatím nejzajímavěji vypadající MARVEL seriál
Loki – Zatím nejzajímavěji vypadající MARVEL seriálPondělí, 05 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1305x
Komentářů: 1
WRATH OF MAN – nový film, stejný Jason Statham!
WRATH OF MAN – nový film, stejný Jason Statham!Neděle, 04 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1285x
Komentářů: 1