STARFIELD se dočká prvních vylepšení Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Úterý, 19 září 2023
Nová hra je sice na poměry BETHESDA nejlépe fungující titul v celé její historii, ale rozhodně není bez chyb. Tím spíše, že 90% hry je vlastně FALLOUT 4 s jinými texturami a v odlišných kulisách. Zůstal totiž problematický zaostalý CREATION Engine, který značně omezuje možnosti tvůrců i hráčů, ale především hra má stále stejné problémy/cyhby, jako měly ostatní Bethesda hry, které jej používaly. Ve STARFIELD také chybí naprosto stejné věci, jako se řešili v předchozích titulech, kdy Bethesda je prostě nepoučitelná a chyby opakuje zas a znovu. Za nejzásadnější považuji absenci nastavení FOV, absenci nastavení jasu, kalibraci HDR, podporu širokoúhlých monitorů atd. Tvůrci také pracují na implementaci DLSS a také FSR 3, a opravy některých klasických chyb. Naštěstí řadu z těch věcí už řeší nezávislé módy, kdy speciálně mód na FOV, vylepšení inventáře, odstranění šedé/zelené mlhy a lepší textury (speciálně očí) jsou naprosto zásadní, aby se to dalo vůbec hrát. BETHESDA slibuje, že alespoň některé věci vylepší a zpřístupní oficiálně v dalších aktualizacích, ale neřekla, kdy se tak stane. Jinak oficiální podpora modifikací dorazí až začátkem příštího roku, ale už nyní módy přináší zásadní vylepšení, funkční i vizuální. Na recenzi stále pracujeme, musí nás hrát více, protože není v silách jednoho člověka dohrát všechno a otestovat všechno. Osobně mám nahráno skoro 100 hodin a jsem sotva na levelu 50, mám navštíveno odhadem maximálně 20 planet a polovinu hlavní linie, jinými slovy jsem stále na začátku hry :(. A přes enormní nedostatky, kdy RPG mechanikami je až směšně zaostalá proti BG3 a spálený nevyužitý potenciál (zejména lodě a cestování vesmírem) je vidět z každé minuty hraní. Většina hry je prostě jen přeskinovaný FALLOUT 4 = je zatraceně zábavná … aneb zase nás Bethesda dostala! :)
AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
SuSty [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-09-22 09:42:26

Ja to nedokážem hrať kvôli absencii HDR. Mám oled monitor a vyzerá to tam jak odpad a nechcem pouzivat daky akože hdr mód z netu. Dokelu toto mali spraviť vývojári. Hlavne že hdr je na xboxe, ale tam zas hra beží v 30fps čo je grc takto hrať.
Takze čakám bethsda
Bady29 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-09-22 11:13:51

Proč je to HDR takový problém? Upřímně mi to přijde docela jako kurvítko které rádo zlobí. Když to funguje tak je to fajn, ale když to nefunguje tak jak má tak je to hrozné trápení se s tím. SDR sice nevypadalo tak dobře ale alespoň to vypadalo vždycky stejně, přijde mi že když se pustí HDR obsah (video například) na zařízení co HDR neumí tak to vypadá fakt zle, nekoukatelně a vlastně mnohokrát hůř než SDR.
Pak máme ještě HDR10 a DV které vypadá vlastně stejně ale opět může jedno z nich zlobit, nebýt podporované atd.
Mám OLED tv a k tomu připojený PC s AMD grafikou a teď nedávno to taky začalo hrozně zlobit u videa.
Pokud mám ve windows zapnuté HDR a pustím HDR video tak dokud nemám full screen tak je to ok, jakmile dám video jako full screen tak je to celé šedé (pokud se v přehrávači zobrazí třeba lišta nebo menu tak je to opět HDR).
Když ve Windows HDR vypnu tak je to barevné asi jako SDR a nezlobí to. Zlobí to cca týden tak nevím jestli to rozbily ovladače GPU nebo aktualizace windows, dělá to víc přehrávačů (VLC a ještě jeden co teď nevím jak se jmenuje k player nebo tak něco).
Současně se divně chovala dřív třeba i FIFA která při zapnutí HDR ve windows byla míň saturovaná než když bylo HDR ve Windows vypnuté. Zkrátka není to robustní ani elegantní a často to dělá víc problémů než užitku.
maiob [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - 2023-09-22 13:28:19

A ako to vyzera v pripade AMD je to uz Starfield alebo stale len Field?
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Star Citizen míří k 1 miliardě dolarů! Vyjde prý v roce 2028.
Star Citizen míří k 1 miliardě dolarů! Vyjde prý v roce 2028.Pondělí, 29 prosinec 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 342x
Komentářů: 1
SONY zopakuje průšvih Concordu s novou hrou Marathon?
SONY zopakuje průšvih Concordu s novou hrou Marathon?Čtvrtek, 18 prosinec 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 993x
Komentářů: 1
Tomb Raider se vrací – Lara hned ve dvou nových hrách
Tomb Raider se vrací – Lara hned ve dvou nových hráchStředa, 17 prosinec 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1963x
Komentářů: 1
Larian odhalují novou hru – má být větší a lepší než BG3!
Larian odhalují novou hru – má být větší a lepší než BG3!Pondělí, 15 prosinec 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1296x
Komentářů: 3
Star Wars: Fate of the Old Republic – překvapivá pecka ohlášena!
Star Wars: Fate of the Old Republic – překvapivá pecka ohlášena!Pátek, 12 prosinec 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1188x
Komentářů: 0
Total War: Medieval 3 – nový díl klasické série představen!
Total War: Medieval 3 – nový díl klasické série představen!Pondělí, 08 prosinec 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1634x
Komentářů: 1