Netrvalo to dlouho a máme tady první pořádné rozborky nové PC konzole VALVE. Steam Machine zklamala, pokud jde o ceny, kdy starý slabý HW prodává za dvojnásobek toho, co by stál. A to proto, že prostě ceny pamětí a ceny malo-objemové výroby dnes neumožňují nic lepšího. VALVE navíc přiznalo, že má problémy i objemem výroby, kdy má nakonec mnohem méně kusů k dispozici, než mít pro uvedení chtělo a odklad nepomohl. Prostě v jeden čas mělo VALVE problém získat potřebné komponenty za jakoukoliv cenu. Takže nakonec prostě výroba byla ještě menší, tudíž ještě dražší. Každopádně pokud vás zajímá, co je uvnitř, tak tady jsou pěkné rozborky: