Překvapení? Vývoj hry ANTHEM byl zrušen! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Středa, 24 únor 2021
Jistě si mnozí pamatují jeden z nejvýmluvnějších důkazů úpadku herního průmyslu a konceptu her jako služba jménem ANTHEM. Hra společnosti EA, za kterou stojí vývojářské studio BIOWARE, měla být velkou věcí, která měla žít (a živit EA na mikrotransakcích) klidně dekádu. Nicméně už po svém vydání to byl jeden z největších průšvihů moderních herních dějin. Kromě prvku létání, v té hře vůbec nic nefungovalo. Navíc nic neodpovídalo původní plánované verzi a ukázkám, která byla hráčům slibována a prezentována. Vše zabaleno v obrovském množství lží a manažerských selhání. Hra naštěstí totálně propadla. Tvůrci nicméně řekli, že prý pracují na nové verzi, která opraví všechny nedostatky. Nicméně podle mnohých už v době, kdy BioWare/EA tohle slibovali, tak museli vědět, že to se rovná prakticky vývoji zcela nové hry. ANTHEM je v současném stavu koncepčně naprosto nefunkční. Rozbitý v samém základu. Navíc jakou cenu mělo pro samotné EA investovat do opravy již naprosto znehodnocené značky, která se stala memem? Ano, žádnou! No a pokud jste (stejně jako já) sázeli na to, že žádného opraveného ANTHEM se nikdy nedočkáme a nevěřili jste tvůrcům jediné slovo, tak gratuluji, vyhráli jste. BioWare oficiálně oznamují, že vývoj hry definitivně zrušili. Využili přitom Covidu jako dobré výmluvy a údajně se tak soustředí na vývoj Dragon Age a Mass Effect. Upřímně od nového Dragon Age, který je jako další velký BioWare titul na řadě, neočekávám vůbec nic. Vlastně méně než nic. Už poslední díl se ne zcela povedl, kvalitám prvního dílu to nesahalo ani po kotníky. Ale musím opět všem připomenout, že současné studio BioWare nemá s tím původním nic společného. Původní zakladatelé a vývojáři, kteří pod touhle značkou dali světu jedny z nejlepších RPG všech dob, jsou dávno pryč a v jiných studiích. Současné vedení a osazenstvo BioWare není schopno vyprodukovat žádnou vlastní kvalitní hru, jakkoliv srovnatelnou s kvalitou původní produkce. Jméno BioWare je dnes jen mrtvola vláčená ulicemi. A troufám si říci, že Dragon Age dopadne jen o trochu lépe než Anthem. Nevěřím současnému BioWare vůbec nic. Každopádně jsem rád, že ANTHEM vyšel, protože naplno odhalil prohnilost vývoje velkých zbytečných online her a obecně her jako služba. Ty nejsou dělány, aby byly co nejlepší jako hra, ale aby záměrně plýtvali časem hráčů a hlavně jejich penězi a udržely je u sebe co nejdéle záměrnou časovou náročností do nekonečna opakovaných herních prvků/obsahu atd. Nicméně nikdy jsem nevěřil tomu, že by se ten projekt dal vůbec nějak zachránit, protože špatné na něm bylo úplně všechno od samotné koncepce hry. A nevěřím tomu, že to u BioWare/EA neviděli. Takže museli vědět, že lžou a slibují nereálné, když mluvili o vývoji opravené verze. Lhali tak několikrát. Hra se nedočká ani nového obsahu, ani nové opravené verze. Z nějakého důvodu je navíc ANTHEM a jeho servery stále v provozu.
AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Don_F3K3T3 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-27 21:02:42
avatar
Dnes už kvalitou všetko stojí za starú bačkoru. Auta, motorky, hry... moc sa všetko uz zameriava na zisk, taký neo-kapitalizmus...

Pamätáte sa na rok 2000 ? Oktavie 66kw , bmw e39 46 , ktm motory vydržali 500 az 700mth dnes sa rozsypú po 250mth, všetko vlastná skúsenosť... hry ako Half Life, to bola doba nie to čo je teraz...
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-10 11:12:48
avatar
máte pravdu, ale tohle bohužel většině lidem stále nedochází - že dobré věci vznikají s úmyslem "dobrou" věc stvořit. Že to potom může být i komerčně úspěšné a být z toho tučný zisk není nic proti ničemu a je to ok. Co je však chyba myslet si, že dobré věci vznikají JEN PROTO, že za něčím je vidina zisku a cíl k něčemu přistupovat poctivě a úmysl, aby to bylo dobré, snad vlastně není ani potřeba, protože to automaticky vyřeší ty prachy.

A máte pravdu i v tom, že podle tohoto vzorce se vyrábějí i dnešní auta a z tohodle důvodu jsou až na jednotky vyjímek katastrofa. Proto mám na obyčejné ježdění na nákupy, do práce atd. starou dobrou Fabiu1 16V bez kktin. Nerezaví to krom 5. dveří (stačí se starat), levné díly. Má to 178tisíc, takže ještě jednou-dvakrát tolik to s klidem dá. Ale dneska lidi chtějí jako ve hrách pěknou grafiku atd. tak vyhodí raději peníze za nějakou novou blbost, která je za chvíli na odpis (jako ta hra). Konzum, hloupost... Raději žít chytře, skromně a i když mám příjmy na "lepší" život, tak to všechno nacpat do nemovitostí atd. prostě "reálných" věcí které se jednak zhodnocují a jednak se dají prakticky i využít (nemovitost na bydlení např)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
AMD SAM vs NVIDIA BAR – jaký je přínos v praxi?
AMD SAM vs NVIDIA BAR – jaký je přínos v praxi?Středa, 14 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 321x
Komentářů: 0
Army of the Dead – trailer ze zombie filmu Zacka Snydera
Army of the Dead – trailer ze zombie filmu Zacka SnyderaStředa, 14 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 266x
Komentářů: 0
NVIDIA RTX 4090/4090 Ti otestovány
NVIDIA RTX 4090/4090 Ti otestoványÚterý, 13 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1443x
Komentářů: 2
Age of Empires 4 se představuje v herních záběrech!
Age of Empires 4 se představuje v herních záběrech!Pondělí, 12 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1460x
Komentářů: 9
Path of Exile 2 servíruje záběry z hraní
Path of Exile 2 servíruje záběry z hraníPátek, 09 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1795x
Komentářů: 2
Mass Effect Legendary Edition – REMASTER verze ukazuje změny!
Mass Effect Legendary Edition – REMASTER verze ukazuje změny!Čtvrtek, 08 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1493x
Komentářů: 5