CES 2021 nebude! Pořadatelé to vzdali. Koronavirus na vzestupu, na podzim udeří větší silou. Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Úterý, 28 červenec 2020
altCelosvětová pandemie Koronaviru na vzestupu, vir nezastaven a na podzim nám to vrátí.

 

 

 

 

Přístup většiny světa ke Koronavirové nákaze je skutečně alarmující, zejména ve smyslu, že až dorazí něco opravdu vážného, proti čemuž je Koronavirus skutečně jen neškodná chřipečka, nedávám lidstvu moc šancí. A není otázkou, jestli dorazí něco vážnějšího, ale kdy to něco dorazí. Současná situace přitom byla ideální na to, naučit se proti tomu bojovat a připravit se, otestovat se atd. Snaha ale zjevně většinově není, ztrácí se čas a dělají se věci horší. Koronavirus a jeho šíření se dalo úplně zastavit, nicméně i tam, kde se podařilo snižovat počty nakažených, a tedy znatelně omezit počty případů, teď vše nabírá opačný směr. Ostatně co se čekalo, když rozvolníte opatření a umožníte cestování v době, kdy je pandemie stále na vzestupu?

Přitom se stále více Koronavirus zlehčuje, kdy prostě lidé nechápou, že dalším šířením této nemoci, která je sice teď pro většinu populace neškodná, umožní jeho další vývoj a mutování viru a pak být neškodný už nemusí. Jediný důvod, proč je nyní méně vážných případů souvisí s tím, že v teplejším počasí se viru daří méně. A v kombinaci s rouškami, a tedy alespoň zatím nějakými opatřeními, má šíření ztížené. Menší virová nálož tak znamená menší zatížení pro organismus a tedy i slabší průběh nemoci. Jenže ta se dále šíří a díky tomu zde virus přežije a vydrží až do pro něj ideálnějšího chladnějšího období roku, kdy se vrátí i běžná chřipka, a tedy další oslabující onemocnění organismu. Nálož viru se tak mnohonásobně zvětší a kombinace Covid 19 s chřipkou dá následně výrazně zabrat i zdravým a mladým s fatálními důsledky pro mnohé, kteří by jinak jedno nebo druhé přežili. A stále je lepší Koronavirus neprodělat než prodělat, protože už je jisté, že poškozuje organismus dlouhodobě a způsobuje chronická onemocnění. Na internetu jsou desítky svědectví lidí, kteří byli zdraví a silní a Covid 19 se na nich zásadně podepsal, přesto se stále jeho vliv zlehčuje. Jenže až zesílí a rozšíří se a bude zabíjet mnohem více, už bude pozdě to řešit a zase budou řvát nejvíce ti, co to teď zlehčují, tentokrát o tom, proč se nic nedělá :).

To není teorie, ale realita. Je tak jisté, že Koronavirus ještě zdaleka neřekl poslední slovo a na podzim se vrátí pravděpodobně v mnohem větší síle, i díky mnohem většímu rozšíření, které mu svět nyní umožňuje. A bohužel se vás nebude ptát, jestli na virus věříte, nevěříte nebo jestli opatření dodržujete či ne, Koronavirus politika ani vaše názory nezajímají …

  • Nečeká se zlepšení situace v dohledné době. Možná naopak.

Nadále tak bude negativně ovlivňovat ekonomiky, které dojedou na snahy o rychlé otevírání a snahu tvářit se, že se nic neděje. Neochota dělat ústupky a skutečně vyřešit problém šíření koronaviru i za cenu ekonomických dopadů, povede jen k tomu, že ty dopady budou nakonec mnohem větší, protože zde bude problém mnohem déle a větší, než by býval mohl být. Výrobci v mnoha odvětvích se na to už připravují, včetně výrobců PC a HW. V Asii se i teď uzavírají a omezují nové a nové oblasti, kvůli šíření viru, výrobní řetězce jsou narušeny, stejně jako celosvětová doprava, takže letos už se situace do normálu, nebo do podoby před Koronavirem, opravdu nevrátí. Ceny a dostupnost některých produktů tím budou negativně ovlivněny dlouhodobě. Nemluvě samozřejmě o vlivu oslabených ekonomik na příjmy a finanční kondici obyvatel. V tuto chvíli jsme stále ještě na začátku opravdu velké krize, která kvůli ignorování a neřešení problémů jménem COVID-19, bude prostě ještě mnohem složitější a těžší.

  • CES 2021 je oficiálně zrušen, bude maximálně online!

Velké mezinárodní akce jsou nyní prakticky vyloučeny, kromě pár vrahů/sebevrahů si nějaké velké akce s velkým soustředěním lidí, vezme na svědomí opravdu málokdo, natož aby je třeba krylo klasické pojištění apod. Vše se přesouvá na Internet, a aktuálně bylo oznámeno, že se neuskuteční ani největší světová technologická výstava v Las Vegas, tedy CES 2021, který se koná začátkem ledna. Pořadatelé s půl ročním předstihem tak berou na vědomí, že situace se rozhodně v dohledné době nevyřeší, a tak není možné uspořádat akci, na kterou se obvykle sjede hodně přes 100 tisíc lidí z celého světa. Pokusí se CES 2021 uspořádat online s prezentacemi firem atd., nicméně můžeme myslím bezpečně předpokládat, že účast bude naprosto minimální ze strany firem, protože samozřejmě nic jim nebrání pořádat online předváděčky samostatně.

Osobně si myslím, že CES 2021 tak dopadne stejně jako COMPUTEX 2020, který byl odložen, posléze oznámen jako online akce v září, ale firmy o to nejeví žádný zájem. Takže podobné to bude i v lednu. Bohužel tedy obvyklý přísun novinek a zajímavostí z kraje roku nečekejte. Firmy se navíc musí přizpůsobovat ztíženým podmínkám ve výrobě a dopravě. Bez účinné vakcíny či léku, kdy obojí mít ještě delší dobu nebudeme a nevěřte přehnaně objektivním zprávám o vakcíně do konce roku, protože je tady otázka dlouhodobých účinků a také vytvoření velké pročkovanosti, zkrátka problém jménem COVID 19, hned tak nezmizí.

Naopak se připravte na tvrdý úder na podzim, kdy se nám vrátí to, že se to nyní nechává rozjet, když se to mohlo zastavit a ten virus má šanci zmutovat do ještě něčeho horšího. a ve spojení s chřipkou to pojede na podzim tak, že letošní dosavadní opatření proti tomu nebyla nic, co se pak bude muset dělat. Nestraším, jsem realista. Nevidím žádný jiný pravděpodobný a objektivní scénář vývoje situace v současnosti panujících podmínkách. A zdaleka nejsem sám. Je samozřejmě dobře, že někteří provozovatelé velkých akcí mají dostatek rozumu a ani se nesnaží zbytečně vyhazovat peníze a pořádat ty akce. CES 2021 je samozřejmě velká ztráta pro nás technologické nadšence, ale internet funguje, firmy musí inovovat, a tak nějaké novinky nás přeci jen čekají. Samozřejmě vás o všem budeme informovat …

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Hradecky [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-28 22:57:03

Je to pravdepodobne. Ale co moje kristalova koule neukazuje..jak budou reagovat kapitalove trhy. Zatim je vse zelenejsi, nez jarni trava.
Shiffty 66 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-28 23:07:55
avatar
Celkem pesimistickej článek. :/
snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 06:17:39

Covid je 7x nakazlivejši než chripka, mutuje ovela rychlejšie ako chripka a je celoročne aktivny. Epidemiologovia hovoria o roku 2022 kedy sa ho zbavime...
Niekto otvoril pandorynu skrinku...
slabam [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 15:14:11

nevím o kolik je vůči chřipce nakažlivější, ale pokud vím tak na rychlost mutací chřipky nemá ani náhodou. Naopak je popisován jako "velmi stabilní vir"
Rafan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 02:03:05
avatar
DD musím souhlasit. Epidemiologové mají velkou obavu, že se jednoho dne objeví virus který si vezme tu nejnebezpečnější vlastnost SARSu a COVID-19. Bude tedy smrtelně nebezpečný a přitom sině virulentní. To pak nastane tanec.
potooczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 07:22:32

Viry ale většinou touto cestou nejdou, protože to je evolučně neefektivní a tyto větve rychle zanikají. Většinou se ty viry postupně evolučně posouvají spíše směrem, kdy nakažlivost stoupá, ale příznaky a následky se mírní. Pro vir je důležité se namnožit a ne pozabíjet své hostitele, protože tím ohrožuje sám sebe a nemá šanci se namnožit a dále šířit.
Jinak ale takový mor klasicky likvidoval jednu až dvě třetiny obyvatel. Přežila jen část populace geneticky odolná ... byla to součást přirozené evoluce člověka. Dnes člověk svou evoluci ovliňuje sám pomocí zdravotnictví, kdy přežívají a reprodukují se lidé, kteří by dříve neměli šanci dožít se dospělosti. Což je na jednu stranu fajn, ale díky tomu budeme v budoucnu náchylnější na jakékoli onemocnění a budeme čím dál více závislí na zdravotnictví a ne na vlastní imunitě ... protože v našem genofondu tak přežívají geny, které by dříve příroda sama vyselektovala. Dokud tedy nepřijde chvíle, kdy nám nějaký vir zase pročistí genofond . Ale Covid na to nevypadá.
jalav [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 08:34:30

naprostý nesmysly, lidé, co dávají vale "zdravotnictví" a jdou na to přirozeně dle toho, jak jsme se vyvinuli, jsou zdraví z 99 % hlavně díky tomu, že se "zdravotnictví" vyhýbají. Zdravotnictví je už jen vraždící byznys farmaceutických psychopatů. Téměř každý člověk si může vypěstovat perfektní imunitu.

Já to naštěstí zjistil včas
AndyF1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 13:51:51

Nesmysel.Nic ako imunita proti nakazeniu neexistuje.Virus do cloveka nevojde len v pripade ze mu to bude fyzicky znemoznene = distancing a osobne ochranne prostriedky.
To ze si trenujeme osobny imuntny system je fajn ale nakazeniu to nijako nezabranuje. Posilneny imunitny system (napriklad aj ockovanim) iba lepsie zvlada boj s infekciou v porovnani s oslabenym imunitnym systemom. Niekto moze mat az taky dobre posilneny imunitny system ze navonok vobec nezbada ze vlastne presiel nejakou infekciou. Samozrejme pocas toho castokrat nepostrehnuteho boja imunitneho systemu s infekciou takyto clovek zvacsa siri infekciu na ostatnych ludi.
Rafan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 20:42:59
avatar
Člověče brzdi , Virus žádnou inteligenci nemá a rozhodně nepoužívá model uvažování jaký popisuješ. Virus jen mutuje k vyšší efektivnosti. Mutace které nedosahují tento vývoj zanikají. Co je ideální mutace? Je to taková forma, kde imunitní systém tvora kterého napadne se mu neubrání a nepotlačí ho a aby se mohl dobře šířit, tak musí být velmi virulentní.Tato kombinace vytvoří zabijáka par excellence. Navíc virus není bakterie, která může být přátelská k hostiteli. Virus je vždy agresor.
Kisch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Bohužel 2020-07-29 06:29:12
avatar
Musím souhlasit.
potooczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 07:13:02

Ono se stále mluví o příchodu druhé vlny, ale o tom můžeme mluvit tady u nás, kde jsme první vlnu zvládli. Ale celosvětově stále jede ta první a nabírá na síle. Kdy velké lidnaté státy teprve v posledních týdnech zažívají špičky.
A bohužel zbytek světa, který se s tím zvládl nějak poprat na jaře bude opět zasažen, protože po rozvolnění a opětovné možnosti celosvětově cestovat to zase velké množství lidí zatáhne domů.
A díky akcím jako byl večer v Techtle Mechtle se může v rámci jedné akce nakazit klidně 100 lidí. A pokud ta země nemá vypracovaný mechanismus, jak ty lidi identifikovat a rychle izolovat, tak pak ta stovka to velmi rychle roznese na další stovky a začne komunitní přenos ... a pak ta čísla rychle rostou.
Proto můžou lidé klidně u nás nadávat na chytrou karanténu, ale ona svůj základní účel plní. Postupujeme tak, že jakmile se najde ohnisko, tak velmi rychle a efektivně dokážeme ty lidi izolovat, další potenciální dát do karantény a zabránit tak komunitními přenosu. Fakt je, že toto prostě u nás máme zvládnuté velmi dobře.
Problém je, že virus evolučně rychle mutuje a bude vždy o krok napřed. A bohužel zatím způsobuje ne jen respirační, ale komplexní systémové onemocnění, často s následky. Kdy poškozuje orgány, cévní i nervový systém a oslabené jedince celkem v klidu zabíjí. Do běžné chřipečky má hodně daleko.
Bady29 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Chytrá karanténa funguje? 2020-07-29 11:59:12

Já jsem někde četl že chytrá karanténa nefunguje. Vytvořil se systém, který nějak jede, ale nikdo ho nepoužívá (hygienici). Fungovala dokud byla pod ministerstvem obrany ale od doby co je pod ministerstvem zdravotnictví ne.
GOS007 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 13:52:41
avatar
Proto to jde zase pod obranu. Vždyť ti doktoři neumí ani počítat.
jalav [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - dd žere vše 2020-07-29 07:26:23

dd, ty taky žereš každou propagandu z ČT až je to směšný

baví se covid a chřipka:
chřipka: Já jsem silnější!
Covid: Já mám lepší marketing!

snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 08:42:19

Chapem tvoj pohlad na svet, si mlady, zdravi s vysokou pravdepodobnosťou by ťa covid obyšiel bezpriznakovo.
A keď nahodou podnikaš v oblasti pohrebnych služieb
Problem je v tom, že nie všeci su mlady a zdravi. Umrtnosť 2% nieje až tak velka, ale keby pri celkovej nakaze by Česko malo urobiť o štvrť miliona pohrebov na vyše a kolo miliona ludi by mala nasledky, to by až taka funny nebola.
Preto je kolo toho taky cirkus.
jalav [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 09:42:07

chápu tvůj pohled na svět, jsi mladý a nevzdělaný, úmrtnost je cca 0.5 %, a to jen ti slabí samozřejmě, co umírají i a obyč chřipku :-)
snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 09:58:49

Dajme tomu že covid je ako obič chripka ale ta je len sezonna čo covid nieje, obič chrybkovy vyrus mimo tela prežije 6s čo covid vydrži 9 dni. Na chripku ked ju prekonaš maš imunitu, na covid maš cca mesiac imunitu virus mutuje rychlo a o mesiac ho mas naspať.
GOS007 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 13:58:22
avatar
No tak aktuálně je u nás úmrtnost na COVID-19 2,5% a to ho u nás držíme vcelku za koule. Na běžnou chřipku je to 0,2% aniž by se dělaly nějaké přehnané opatření. Ale z jiných zemí máme samozřejmě použitelné statistiky, že kde se jim to nedařilo nějak kontrolovat, tak byla úmrtnost až 14%. Čísla mluví jasně.
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 07:48:45
avatar
Strašit se bude i tady ? Btw jak se to prosím mohlo zastavit ? Totální blbost, když tu pobíhali a pobíhají nakažený lidi bez příznaků... a jestli a opatření nebyla nic, tak rovnou můžeme stát rozpustit, protože to bude ekonomická díra jako hovado (a ta už je dostatečná teď)...
Drewitz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 08:34:36

Covid se nedal a nedá zastavit. Může se šířit buď rychle nebo pomalu. U nás se zpomalilo šíření tak moc, že se toho většina přestala bát. O to horší bude druhé kolo. Chřipka je nebezpečná. Covid je ale 10x horší. A kombinace obou bude masakr. Teď většina ještě ani nezná někoho kdo covid měl. Za rok většina bude znát někoho kdo umřel s pomocí covidu.
pita [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 08:42:14
avatar
Neříkám, že covid je sranda, nějaká obezřetnost je namístě. Ale to co zažíváme jako mediální kampaň je hnus.
U nás v republice je cca 10vic lidi nakažených žloutenkou a o tom jsem snad v rádiu slyšel poprvé. Lidé(někteří) akorát z toho zijou ve strachu a už to jim podkopava imutitu a jsou náchylnější k nemocem. A navíc to vypadá, že se mocnostem líbí ovládání lidi strachem - je velmi účinné.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 10:59:36
avatar
žádná z těch nemocí se nešíří tak rychle a snadno jako Covid 19 .... v tom je rozdíl.

Každý kdo tvrdí, že tuhle nemoc řídí mocnosti, tak je **** protože žádnému státu se nehodí do kapsy, že oslabí celousvětovou ekonomiku, ze které mají všichni přínos ... v současném stavu na tom jen všichni tratí .... takže naopak, v zájmu mocností je mluvit o COVID 19 co nejméně aby ho lidi neřešili a drželi hubu a krok každý den v práci a otáčeli kola ekonomiky na plný plyn ;)
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 11:57:10
avatar
Hlavní problém je a co mě nejvíc sere a jistě nejsem sám, je způsob jakým stát od března komunikuje o situaci, následně jak média účelově podávají a mnohdy zkreslují informace, případně je neuvádí kompletně a v kontextu ..stačí juknout na články na idnes akorát vyvolávají histerii a budí strach v té "hloupější" části obyvatel, kteří pak byli schopní pro ptákoviny udávat ostatní... a to co předvádí ti naši klauni v čele s Kenem (v zádech s vůdcem Andrejem) je blamáž na entou… prostě kocourkov (ač ve výsledku jsme s šířením apod na tom ještě hodně dobře oproti přístupu Švédska, španělska apod. na čemž věřím tomu, máme stejně největší podíl my, protože jsme si všechno sami ušili na začátku a používali to celkem zodpovědně)..

A to nemluvím o rozhazování peněz na dluh na všechny strany tou ježibabou Schillerovou, ta paní a její výmysly je vyloženě na pěst...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 18:17:45
avatar
hlavní problém jsou lidi, kteří zlehčují COVID 19 a ti, kteří nedodržují pravidla apod.

Bohužel COVID 19 si envybírá a napadá lidi bez ohledu na to co si myslí nebo koho volí ....

takže kdy 9 slušných lidí bude dodržovat pravidla 1 ne, pořád se bude vir díky němu šířit a ovlivňovat i těch 9 ostatních v tom je největší potíž. Že to není o svobodě a názoru ...

Informace o COVID 19 by měly poskytovat jen doktoři, epdiemilogové, Politici by měli mlčet a jednat jak jim odborníci říkají a běžní lidi by do toho kecat neměli vůbec, protože o tom nic neví ... bohužel realita je často obráceně a virus se tak vesele šíří protože je mu prostě úplně jedno, jaký na něj máte názor .... kdyby zabíjel jen ti, "co na něj nevěří", řeknu super v pořádku, jen tak dál .... jenže bohužel on si nevybírá a když přenašeč nevěřím na virus zabije přenosem jiné lidi, je to podle mě dost problém ....

já skutečně nemám strach o sebe, ale mám v okolí pár lidí co by s tou nemocí problém mít mohlo a docela nerad bych o ně přišel a takových je nás asi většina ... bohužel díky neukázněné menšině, která se ohání tím, že "má jiný názor" tu máme prostě problémy a mít budeme ještě dlouho ... jsem si jistý tím, že kdyby se ekonomika skutečně na ty 3 měsíce zavřela na jaře, hranice zůstaly zavřené celý rok, tak ano, bude to nepříjemný bude to něco stát, ale situace u nás bude vyřešena, virus prakticky pryč a můžeme být v klidu, takle nás čeká mnohem delší boj s virem a prohráváme jej zatím a škody tak budou větší ....
johny.mnemonic [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 21:01:06
avatar
Sice celkem souhlasím s tím co říkáš, že nám hrozí, ale bohužel nedokážu sdílet tvůj optimismus, že by bývalo stačilo zavřít ekonomiku na 3 měsíce a hranice do konce roku...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 21:14:41
avatar
kdyby to udělala většina světa, kde se COVID šířil, tak ano .... stačilo by to ...
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-31 11:43:26
avatar
Ale 7 mld lidí, neudržíš disciplinovaně doma byť jediný den... neudržíš ani 10mil v ČR, stačily fotky z Itálie, když měli zákaz vycházet, jak to vypadalo...
net.Xtreme [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 08:58:34
avatar
Nevidím důvod, proč bojovat s chřipkou, covidem nebo ebolou stejně. Až přijde něco horšího, budou určitě přijata přísnější opatření. Miliony lidí umírá ročně na malárii a jiné nemoci, covid tak démonický není.
caleb [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 10:47:44

Jako nevim, nyni mame 16 lidi tezce nakazenych (coz je 0.0000016%) z 10ti milionu mi to neprijde jako neco katastrofalniho, asi tomu nerozumim.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 10:57:00
avatar
nerozumíš, nejde o to kolik máme teď, ale kam se to bez opatření může rozšířit a tím zvětšit problém, navíc když necháš ten virus šířit, umožníš mu mutovat a vyvíjet se a může se stát nebezpečnějším. Stále toho o COVID 19 mnoho nevíme, ale to co se ví, že vyvolává chronická onemocnění, poškozuje organismus i u zdravých atd. to vše nám říká, že je správné zabránit mu v šíření všemi prostředky ...

takže opatření se nedělají kvůli těm aktuálním 16 lidem a promile nakaženým (pro ty už je pozdě), ale aby z toho nebylo za pár týdnů 1600 nebo 16000 lidí a procenta nakažených a vir úměrně tomu dále zesiloval a stával se ještě nebezpečnější ;) a protože máme prostředky jak ten vir zastavit, bylo by hloupé ho nechat šířit ....

v tom je prostě problém s některými. Spousta lidí si myslí, že protože se to týká jen pár lidí, netýká se to jich osobně teď, tak to nestojí za to řešit ... problém je až se jich to dotkne a některých fatálně, tak se budou ptát, proč se to neřešilo ;) ....
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 11:59:58
avatar
DD. Covid tu není sám... spousta lidí teď doplácí na to, že jim jako těžce nemocným nikdo nevěnoval pozornost, nemohli být vyšetření apod. teď je pro ně pozdě, hlavně že se jejich doktor bál ošetřovat a měl zavřeno - kdo neměl Covid nebyl in, musel počkat...
Bady29 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 12:06:49

My máme prostředky jak ten vir zastavit? A jaké? doteď se ho nikomu zastavit nepodařilo, jen zpomalit. Je možné že zastavit nejde, resp. je možné že nejde zastavit bez tak razantních opatření kdy ta opatření způsobí větší škody než samotný vir.
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 12:10:08
avatar
Přesně, už teď ekonomika půjde do anusu a náš stát si ta další (dle DD ještě drastičtější?) omezení rozhodně nemůže dovolit…
AndyF1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 14:00:57

ano prostriedok na zastavenie sirenia virusu je jednoduchy a takmer zadarmo = staci necestovat respektive nestretavat sa.
Ale bohuzial mu vsetci ludia na Zemi mame taku tu neskutocne neodbitnu nutkavu potrebu drbat sa niekam osobne a stretavat sa tam s inymi ludmi.Napriek tomu ze by vacsinu veci islo vyriesit vymenou informacii na dialku ...
Pritom by stacilo prevazat iba tovary. Sukromne cesty ludi zvacsa niesu zivotvne nevyhnutne potrebne. Pokial to nieje cesta do nemocnice alebo na vlastny pohreb...Dovolenkovat=stravit cas nepracovanim sa da aj doma. Tvrdo povedane ale je to tak.
Bady29 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 17:55:58

Téměř zadarmo? Kolik profesí je navázaných na osobní kontakt? Všechno to zrušíme a oni se půjdou pást? Pokud mám například 50% zaměstnání založených na osobním kontaktu a na něm navazujících profesích, tak co budu pak dělat s těmi nezaměstnanými? Hlavně že se stačí nepotkávat.

Druhá věc je na jak dlouho, měsíc, rok, dva roky? Chtěl bych vidět někoho kdo vyleze po půl roce z bytu, kdy nikoho nepotkával, nebyl na sluníčku, vlastně se vůbec nehýbal.

Příklad: MHD, automobilky z toho těžba, vývoj, letecké společnosti, veškerý turistický ruch. To přece nejde.

Nemluvě o tom že to třeba nepomůže, vždycky jsou nějaké malé skupiny, rodiny kde si můžou virus předávat navzájem.

Takže jednoduše řečeno ale nereálné (nebo reálné ale to by to muselo být o mnoho horší aby bylo nutné na tohle přistoupit, viz film 12 opic). Nicméně obecně žádná nemoc nevyhubí 100% populace, nejsme všichni stejní takže ultimátní virus neexistuje.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 18:48:53
avatar
tak se najde něco jiného, spousta profesí před několika lety ani neexistovala ... ekonomika si poradí jako vždycky ....

a to říkám jako někdo, jehož podnikání je částečně ochromeno, máme cestovní agenturu mimochodem, takže samozřejmě bych byl proti, aby se opatření zrušila a o viru se nemluvilo aby lidi jezdili ... jenže máme naše klienty rádi a rádi bychom je pár dalších let měli a posílali na dovolenou, ne na poslední cestu ....

takže jsem pro co nejpřísnější opatření na 2-3 měsíce, zastavit virus a pak můžeme řešit co dál, Je to lepší pro mě, než když se budeme další roky plácat v současné situaci, která se bude neustále zhoršovat protože se zhoršuje ...
renmou [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 21:35:51

Ono to nebude tak jednoduché. Nedá se udělat ani jeden extrém. Ani všechno zavřít ani nedělat nic. Je potřeba to držet v takovém nějakém normálu. Jednomu nevadí, že je zavřené to či ono, ale druhý je z toho živ. A spoustu lidí si toto neuvědomuje a vidí jen to svoje "mě se to netýká, tak ať to zavřou".
Dám příklad:
Zavřou se restaurace. První, kdo je bez příjmu je kuchař, číšník a provozovatel. Restaurace kupuje pivo, víno, alko, nealko, suroviny na vaření... od velkoobchodů. Čili lidi z velkoobchodů (skladníci, vedoucí pracovníci, fakturantky, řidiči...) jsou taky bez příjmů. Velkoobchody berou buď od ještě větších velkoobchodů nebo přímo od výrobce. Výrobce nemá pro koho vyrábět. Lidi co pracují ve výrobě (skladníci, lidi v kanclech, lidi na lince, řidiči...) jsou bez příjmu. Výrobce bere suroviny od pěstitelů. (lidi co sklízí suroviny, sejí, jezdí s traktorem, rozváží...) jsou bez příjmů. V tomto kole přišlo o práci spoustu řidičů. Nebude potřeba opravovat auta, když s nima nikdo nejezdí a ani není potřeba kupovat nová auta. Takže automobilový průmysl jde taky do háje. No a s tím i letecký samozřejmě, těžba ropy, obecně surovin na výrobu. Nedostatek financí na léky, jídlo, vodu, čistotu - šíření nemocí. Hladomor. A začali jsme v pěkné restauraci.

Z druhé strany nedělání nic - Nákaza, nákaza, nákaza, mutace, horší mutace, nejhorší mutace - smrt.

Podle mě je tedy správné jít středem. Snažit se to držet někde uprostřed. Ale určitě ne stylem, že něco nepotřebujeme, tak to zavřeme. To, co se nám zdánlivě zdá jako nepotřebné, tak je pro další tisíce lidí v tom řetězci velmi potřebné pro život
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-31 11:45:37
avatar
Jseš pro ta opatření globálně? Protože to jinak smysl nemá... protože když to uděláš jen v Evropě, tak pak musíš zakázat všem cestovat mimo Evropu a zároveň všem od mimo do Evropy.. čili je to nesmysl...
caleb [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 10:55:36

Nikdo nevi, jakym zpusobem se bude sitauce vyvijet na podzim, jen DD si je naprosto jist . A zadny stat si nemuze dovolit ekonomicky kolabs jako na jare i kdyby bylo 3x vice nakazenych. Dulezite jsou pocty hospitalizovanych a tezke pripady a ty jsou ve srovnani s jarem nizsi. A ne cisilka, ktere se 3x denne meni z duvodu chybovosti a ze 99% nakazenych lidi prodelalo koronac, aniz by o tom vedelo.
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 12:03:12
avatar
Přesně, nehledě na to, že ty tzv. "počty nakažených", jak je nám neustále, prezentováno jsou blbost.. jsou to jen počty nakažených ze skupiny aktuálně testovaných lidí … když se nebude nic testovat tzv. "nakažení" nebudou že …
MIKRON [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-31 10:52:32
avatar
To už nemá obdoby, tak necháme všeho. A budeme doma, nebudeme nic dělat atd. Prostě přestaneme žít. Na Ekonomiku to bude mít mnohem větší dopad. Lidi přijdou o práci, živnostníci skončí. Za celou dobu jsem nepotkal nikoho s Covidem 19, ale těch živnostníků co museli skončit opravdu hodně. Je to obrovský podvod, který zastírá ještě větší. Jednou bych se chtěl dozvědět pravdu. To už tu asi teta nebudu a nebude to kvůli Covidu 19.
caleb [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 12:34:27

Presne tak, vymyslet takovouhle blbost, to asi muselo dat praci:-). Jako nemuze se preci uzavrit cela republika a vsechny zalizt do sklepa. Lidstvo se holt asi bude muset naucit s koronavirem zit, stejne jako s chripkou. Opatreni nemuzou byt vice destruktivni, nez cela slavna nakaza. Podle toho, co DD pise by Ceska republika by do 3 let byla na urovni Venezuely, mozna hur.
martin.666 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 13:26:19
avatar
to zní jako super plán na zničení celosvětové ekonomiky, inflace, spíše hyperinflace, lidé budou přicházet o práci, v důsledku výpadku přijmů přijdou i o bydlení ( ti co jsou někde v podnájmu nebo mají hypotéku atp.), možná že dojde i na hladomor což se mi zdá jako "super" situace pro tu elitní skupinu lidí která by ráda zavedla světovou měnu a jeden světový řád ( "pandemie" v kombinaci s velkou ekonomickou krizí a hladomorem je něco jako vesmírný útok na zemi který dokáže lidi sjednotit - o tom již před lety snil Reagan při svém projevu v OSN - záznam z toho je např. zde: Odkaz ), ono již název té nemoci mi přijde spíše jako název nějaké vojenské operace, nevím o tom že by nějaká nemoc byla označena čísly jako tomu je v tomto případě, mimálně vím že to bylo spojené s vojenskou operací v New Yorku ( tady je o tom video: Odkaz a ten název operace byl prakticky stejný jako v roce 2017 kdy šlo o nějaké cvičení ve spojení s jaderným útokem Odkaz
GOS007 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 14:16:25
avatar
Podvod to není, COVID-19 existuje a je tu. Jen bohužel většinu států vedou prostě blbci, kteří něvědí co v takéto situaci dělat a jdou od extrému k extrému.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 15:31:48
avatar
tak kdyby se skutečně na 3 měsíce uzavřelo vše (což se nestalo), tak se ten vir skutečně dal prakticky zastavit, takhle se šíří dál a ekonomicky bude poškozovat mnohem více a mnohem delší dobu .... to je celé ....
johny.mnemonic [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 21:18:08
avatar
To je dost naivní. S tím jak dobře se šíří by ho 3 měsíce nezastavili...
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 13:14:55
avatar
kupodivu se s DD v tomto shodnu. Nemám rád rádobyexperty co říkají že na to všichni chcípneme, ale ani ty zlehčovače (vzpomeňme na většinový názor z března - "že to zmizí s teplým počasím". A proč by jako mělo? Není to chřipka,tenkrát si tím byla ale nesmyslící většina jista - ti samí lidé co jsou si dnes "jisti" jinými nesmysly.
Odborník Vám řekne možné scénaře a pak je seřadí dle pravděpodobnosti. A tak to zatím je, nic dalšího se neví. Je-li to tak, pak jsem na straně prevence, nosit roušku nikoho nezabije, omezení masivních akcí též. Tato lehká opatření by měla platit stále a všude. Jiné je to s ekonomickými dopady,,zaměstnaností atd. tam by se měly volit kompromisy. Takoví ti "rádobysvobodomyslní" co říkají že jsou jim upírána práva když se po nich chce chovat se preventivně, by měli být odsouzeni k desetiletím nucených prací, potom co se prokáže,že někoho nakazili (chtějí svá práva,ale odmítají posléze zodpovědnost).
Je nutné k této epidemii přistupovat se vší vážností. Nechat to být by bylo jako ve třicátých letech nezbrojit proti Hitlerovi s argumentem, že to poškozuje ekonomiku a konejšit se tím, že se nic nestane přece. Možná dopadneme jako Venezuela,ale až na tom budeme jako dnes oni,budou oni na tom mnohem hůř. Dojde-li k vážným mutacím kdy to začne zabíjet jak ebola,ale inkubační doba bude 3 týdny,tak ekonomika bude to poslední co Vás bude zajímat. Ve 20. 30. letech si taky většina nedokázala představit zvěrstva WW2, byl to snad důvod proto aby se to později nestalo? To, že jsou některé scénáře tragické a nemyslitelné, přece neznamená, že se jimi vůbec nemáme zabývat - to by byla zbabělost,ti co tohle navrhují budou dělat co až nastanou? Zasebevraždí se? Tak to jsou hrdinové...
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 14:12:55
avatar
Zbytečně nosit roušku, když jsem zdráv tě sice nezabije, ale nemá to vůbec žádný positivní vliv na jejího nositele a ze zdravotního hlediska to má naopak zcela negativní účinky.. (a takové astmatiky by to klidně i zabít mohlo)… já ji klidně nosit budu, ale s rozumem někde uvnitř, kde je více lidí (mhd-ač nerad protože když je teplo je mi na udušení, supermarket-ač nerad protože se mi tím zahřívá celý xicht a je mi z toho hrozný vedro apod.) ale venku, když někam jdu, to už nosit odmítám, to žádný smysl nemá... nehledě na to, že co jsem tak pozoroval na lidech ty ušmudlaný roušky, tak 2/3 obyvatel s ní ani zacházet neumí, takže je k ničemu (k ničemu je rovněž po zvlhnutí, což v teplém počasí zvlhne do 5 minut, takže je opět k ničemu) ...
Cemada [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 14:16:46
avatar
Problém je ale v tom, že nemusíš vůbec vědět že jsi zdráv. 3-4 dny klidně můžeš prskat virus okolo a nevíš o tom.
Souhlasím, že dlouhodobé nošení roušky není zdravé a pro některé i rizikové.
GOS007 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 14:53:30
avatar
Jo, ty doma šité nejsou nic moc a ani ty jednoúčelové. Jako nouzovka posloužily. Ale teď už jdou nakoupit roušky a respirátory z nanovlákna a tím myslím opravdu z nanovláken, ne jako spousta co nanovlákno neviděla ani z rychlíku. A ty mají mnohem lepší propustnost vzduchu, že to už není takový velký problém. Roušky Safety nano protect nebo roušky a respirátory SpurTex nebo respirátory BreaSAFE se nedaly před měsícem vůbec sehnat, protože veškerá výroba šla do zdravotnictví. Nechci dělat reklamu, ale holt české výrobky a nejvyšší světové kvality, holt jsme v tomhle trochu popředu, než zbytek světa. A aktuálně za české ceny.
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 14:57:01
avatar
Problém byl v ceně, nikdo to v tu dobu nechtěl nakupovat za x set, když měsíc zpět to stálo pár korun, či desítek korun...

Nehledě na to, že se na tom napakovaly zase pochybný existence (s X exekucema) a firmy (rovněž různé pochybné) přes státní cecek...
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 14:54:52
avatar
Jako to mi je jasný.. ale protože to nemusím vědět, tak si mám permanentně kurvit své zdraví a ničit imunitu ? Krátkodobě ano, nechť nosíme 10 min v krámu, mhd ... jinak nikoliv
Cemada [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 17:19:45
avatar
Ono je to těžké. Rouška je dobrá na kolik...10-20minut? Pak spíše škodí nositeli. Jako asi je blbost abychom jí tahali v místech kde je málo lidí.
Bohužel třebas v tom krámě či MHD člověk může klidně být i hodinu a více a být v blízkém kontaktu s desítkami lidí.
Takže v těchto místo:
A) je lepší si kurvit zdraví a mít větší šanci se nenakazit/nenakazit někoho jiného
B) je lepší riskovat nakažení sebe/těch ostatních a bůh ví co ten prevít se mnou udělá/udělá s ostatními

A to bude asi věčné dilema.
Obojí vede k problémům. K větším či menším. V závislosti na zdraví a imunitě jedince.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 15:34:55
avatar
Citace:
Zbytečně nosit roušku, když jsem zdráv tě sice nezabije, ale nemá to vůbec žádný positivní vliv na jejího nositele a ze zdravotního hlediska to má naopak zcela negativní účinky.


tohle je jeden z největšího hoaxů, co se šíří ... kdyby tomu tak bylo, tak doktoři a mnoho dalších lidí, co nosí respirátory a roušky každý den mnoho hodin, umírá ....

Roušky nosí běžně i přes rok v Asii, kde je mnohem větší vlhkost než u nás a také to tam funguje a má velký přínos ...

takže rouška je to nejmenší, nemá ani tak chránit tebe jako ostatní a je to jen o ohleduplnosti a známka slušnosti v Asii se nosí běžně a nikdo tam z toho politiku nebo vymýšlení škodlivosti nedělá ....
Bady29 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 17:17:07

Takže rouška nemá žádné negativní účinky na zdraví?
Nikdo tady nejsme expert ale něco se odhadnout dá. Nekloním se ani na jednu stranu ale nic není černobílé.

Orientační doby použití pomůcek - záleží na spoustě okolností, vlhkost vzduchu, teplota atd. V počasí co je teď venku si myslím že rouška svojí úlohu moc dlouho plnit nevydrží.

Zhoršení dýchání a okysličování tkání včetně mozku - záleží na roušce ale přes jakoukoli roušku to není stejné jako bez, zvlášť důležité při fyzické námaze

Nebezpečí infekcí - záleží na péči o roušku, tedy pravidelné praní po používání 2 - 4 hodiny/než navlhne. Nicméně dává mi smysl že ve vzduchu který vydechujeme jsou škodliviny které se zachytí na roušce, zase je vdechneme a už v nás třeba zůstanou.

Přetěžování pomocných nádechových svalů a změna dechového stereotypu. Přetížené svaly mohou omezovat pohyb hlavy, hrudníku a žeber a tím omezovat dýchání plic - to se mi nestalo ale já ji taky tolik nenosím

Zhoršení zraku vlivem zamlžování brýlí - naprosto souhlas, ať už jde o brýle sluneční nebo jiné, prostě to nejde, jít po schodech, přes ulici..., velmi nebezpečné pro Vás i pro ostatní

Vyřazení hluchoněmých se života společnosti - s tím nemám zkušenost ale dává mi to smysl. odezírání přes roušku asi moc nejde.

Argument s Asií je super ale nemá s námi žádnou souvislost. Třeba to v Asii neřeší, jsou zvyklí, cokoli....
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 18:20:18
avatar
nemusíte být skutečně expert, abyste věděl, že rouška vám nic neudělá. Doktoři mají roušky mnoho hodin denně velkou část svého pracovního života, proč je to nezabíjí ani nijak neomezuje?

Rouška neomezuje dýchání, žádné přetěžování svalů ani podobné kraviny co tu melete, tohle je opravdu nebezpečný blábol co tu šíříte ... existuje na to test, na internetu najdete videa doktorů, co otestovali vliv roušky na dýchání, dá se s ní i běhat, aniž by ně drtivou většinu lidi a jejich dýchání měla sebemenší vliv .... Odkaz


A tvrzení že arugment s Asií nemá žádnou souvislost? To už si děláte srandu? Asie je jako jiná planeta nebo co? Tam nežijí lidé? Chápu, že právě zkušenost z asie vyvrací vaše nebezpečné nesmysl co šíříte a myslíte si, ale bohužel rpo vás, ASIE je tam, kde bychom se měli inspirovat, protože se šířením virů a nemocí mají zkušenosti a úspěšně s nimi bojují ... takže když roušky, respirátory nezabíjí tamní populaci, ani je neomezují a to je tam mnohem větší vedro a vlhkost než u nás a mnohem větší hustota osídlení, nechápu, proč by roušky u nás měly být problém ....

lidi jako vy jsou jedním z důvodů, proč COVID 19 je větší problém než by mohl být ... říkají že nejsou experti, ale šíří ty největší kraviny, které odporují i zdravému rozumu natož faktům ... problém prostě je, že COVID 19 není o svobodě jednotlivce, pravidla musí ddoržovat všichni, jenže když jsou mezi námi tací, kteří tvrdí to co říkáte vy, tak bohužel vaše hloupost ovlivňuje i nás a probléme zhoršujete ....

na nošení roušky nikdo neumřel, na COVID 19 umřeli lidi ... takže co se stane, když nebudou mít pravdu ti, co říkají roušky nosit všude za každou cenu a pořádně a všichni? Maximálně trochu nepohodlí. Co se stane, když ale nebudete mít pravdu vy, že roušky jsou nesmysl? Lidi umřou možná cizí, tak nad tím mávnete rukou, ale možná někdo z vaší rodiny a pak už bude pozdě .... takže radši to přeženem z opatrností a opatřeními pro všechny, než nědělat nic a litovat protože nebudeme mít možnost to už pak zastavit .... tomu se říká chytrý přístup.

prostě je to tak jak píši, COVID 19 je skutečně jen mírná nemoc, ale v plné nahotě se ukazuje, že ani na ní nejsme připraveni a až přijde něco horšího bude to opravdu špatné ... bohužel virům je vaše osobní svoboda a co si myslíte úplně jedno ....
Bady29 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 18:24:45

Tohle ale nejsou moje názory, viz např.

https://zdravi.doktorka.cz/jakmile-ochranna-pomucka-navlhne-je-neucinna-muze-skodit

https://www.vitalia.cz/clanky/nemoci-z-rousky-aneb-o-vedlejsich-ucincich-opatreni-proti-koronaviru/
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 18:55:14
avatar
no kdybyste se nad tím zamyslel, tak ty problémy nejsou způsobeny rouškami samotnými ale jinými věcmi hlavně hygienou .... roušky za to nemohou. každopádně vaše tvrzení a názory jsou absurdní jak říkám, podívejte se do Asie podívejte se na doktory, tam všude mají s rouškami bohaté každodeění zkušenosti mnoho let ....
Cemada [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-30 08:08:18
avatar
On taky bude rozdíl mezi tím, jestli někdo tahá jednu roušku x hodin a nebo je mění jak ponožky. Zrovna u těch doktorů bych si tipnul, že je mění velmi často.
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-30 10:33:22
avatar
tak hlavně v profesionální masce/polomasce s velkými filtry se mnohem lépe dýcha a také vydechuje. Filtry jsou totiž obvykle dva a mají velkou plochu.
Jinak budoucnost vidím v reaktorových filtrech, co vyvinuli naši vědci na Vysoké škole Báňské v Ostravě Odkaz. Desinfikuje to vzduch který prochází "filtrem" má to kategorii FFP3 a napájí se to párem tužkových baterií. Je to opakovaně použitelné a výhoda je, že to téměř neklade odpor vdechovanému vzduchu a padají tak argumenty proti, které tu popisujete. Navíc nepotřebujete měnit v tom žádné filtry. Dokážu si tedy představit, že s tím v době epidemií budeme chodit a večer to jen dobijete jako mobil
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-31 11:48:43
avatar
Doktoři ale roušku stále mění... my "na ulici" nikoliv ..
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-31 11:47:24
avatar
Jakej hoax? lol ..
MartinGuna [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - vyděsit a zbít 2020-07-29 17:02:24
avatar
je směšne jak media roznašejí smrt . První vlna nezkončila a už jsou tu odborníci že je druha vše je kolem tak zmedializovano a udělany tunel na lidi že lide umiraji více zděšení a udušeni z roušek než na covid . Hlavnš že statistiky co jsou v mediích jsou vycucane z prastu a už se provalilo že jsou to falešne čísla viz v čr !! Hlavně strašit lidi at se bojí že umřou o to jde . Prachy se točí a to je hlavní . Největší bublina co lidstvo zna .
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-29 21:08:37
avatar
a kdo na tom vydělá když to poškozuje ekonomiku úplně všem?
MartinGuna [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - machina 2020-07-30 00:24:38
avatar
Nemaš pravdu podivej se kdo v posledni době vydělava balik a prosperuje "
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-30 10:21:43
avatar
poučte mě, napadá mě krátkodobě jen Čína vývozem zdravotnického materiálu, ale nastartovalo to jeho výrobu i v evropě, dokonce u náš začalo pár dalších firem dělat roušky a respirátory. Pak mě napadají amíci, protože prodávají remdesivir, ale spekuluje se o tom, zdali to vůbec funguje, vzhledem k tomu, že USA je zasažena snad nejvíc (153K mrtvých - to fakt není chřipečka), tak ti to odskákali nejvíc. A když bude ekonomika EU v háji, tak bude nakupovat i méně zboží z Číny - opět na tom nevydělají ani Číňani.

Nevím tedy, ilumináti?
Bady29 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-30 11:03:06

Ale prd, na každé katastrofě někdo vydělá. Na válce zbrojařské společnosti a na koroně farmaceutické společnosti, chemičky, politici, možná banky (od koho si půjčují státy na svůj provoz). Jmenuje se to obchod se strachem.

Například Agrofert -
https://www.forbes.cz/komentar-babis-zakazujici-babis-vydelavajici-prvni-premier-druhy-miliardar/

https://www.forum24.cz/babis-vydela-na-koronaviru-jeho-laborator-bude-testovat-draz-nez-jini/

Politici
https://www.reflex.cz/clanek/komentare/100226/na-cem-jede-babis-aneb-kdyby-koronavirus-nebyl-musel-by-si-ho-premier-vymyslet.html

atd
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-30 15:42:26
avatar
já to myslel na úrovni jednotlivých států, jednotlivé bezchrarakterní příživníky včetně toho defraudanta neřeším, ten snad vydělává úplně na všem, přijde mě pod úroveň se o něm bavit, v této zemi jsou dva druhy lidí: ti, kterým už bylo od začátku jasné co je Babiš zač a ti druzí co podlehají jeho kultu osobnosti a všechno označí za kampaň proti němu a prominuli by mu snad i vraždu na záznamu
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-07-31 11:51:32
avatar
Někde jsem tuším četl, že Bezos z Amazonu jede slušně.. tím jak lidi spíše objednávají věci z netu.. ale možná kecám..
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Godzilla vs. Kong – souboj monster už brzy!
Godzilla vs. Kong – souboj monster už brzy!Úterý, 26 leden 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 644x
Komentářů: 3
Jak si přidat paměť na grafiku? Upgrade z 8 na 16GB
Jak si přidat paměť na grafiku? Upgrade z 8 na 16GBSobota, 23 leden 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2538x
Komentářů: 8
Vychází HITMAN III – klasika se vším všudy!
Vychází HITMAN III – klasika se vším všudy!Úterý, 19 leden 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1316x
Komentářů: 6
Star Wars Battlefront II je zdarma a EA přišla o značku!
Star Wars Battlefront II je zdarma a EA přišla o značku!Čtvrtek, 14 leden 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2234x
Komentářů: 6
NETFLIX v útoku – představuje nové filmy pro rok 2021!
NETFLIX v útoku – představuje nové filmy pro rok 2021!Úterý, 12 leden 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2633x
Komentářů: 6
S.T.A.L.K.E.R 2 v další ukázce. Vyjde na PC/Xbox v roce 2021!
S.T.A.L.K.E.R 2 v další ukázce. Vyjde na PC/Xbox v roce 2021!Úterý, 29 prosinec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 4206x
Komentářů: 7