AMD přitápí: Nové herní pecky zdarma + Nové ovladače zvyšují výkon grafik Radeon HD 7000 Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pondělí, 22 říjen 2012
Přejít na obsah
AMD přitápí: Nové herní pecky zdarma + Nové ovladače zvyšují výkon grafik Radeon HD 7000
Nové herní pecky zdarma!
alt

 

 

 

 

 

  • AMD přitápí: Nové herní pecky zdarma

                             + Nové ovladače zvyšují výkon grafik Radeon HD 7000

Vyšší výkon a nové hry jako Far Cry3, HITMAN či Sleeping Dogs zdarma!

Pokud se letos někde AMD daří, je to oblast grafických karet. Její 28nm čipy jsou ve výrazně lepší kondici, než čipy konkurence a to se odráží na celých grafikách. Grafická řada HD 7000 je tu bez větších problémů už od začátku roku, což se o konkurenci říci rozhodně nedá. Jak už bohužel víme z testů a srovnávacích soubojů, v současné době je dokonce pozice Radeon HD 7000 grafik ve všech segmentech taková, že všude nabízejí lepší výkon za nižší cenu, než GTX 600 grafiky. AMD ale rozhodně neusíná na vavřínech a ohlašuje dvě novinky. První se týká ovladačů, druhá se týká AMD Gaming Evolved a nabídky her zdarma pro nové majitele HD 7000 grafik.

  • 1, Ovladače Catalyst 12.11

Jak už víte, AMD před časem přešlo k rychlejšímu ale i nepravidelnému vydávání nových ovladačů. Zatímco dříve jsme byli zvyklí na to, že AMD vydávalo finální verzi ovladačů každý měsíc, dnes už to neplatí. Starší způsob finalizace ovladačů totiž znamenala často prodlení, kdy třeba finální verze ovladačů, která prošla schvalovacím procesem, neobsahovala vylepšení a podporu nových her, které aktuálně mezitím už třeba i vyšly. A tak se stejně objevovaly různé hotfixy. Nyní AMD servíruje tedy Catalyst 12.11 beta, jako normální ovladače s hodně zajímavými výkonovými nárůsty:

Ostatně výkon grafik Radeon HD 7000 roste už od jejich uvedení a to s téměř každou novou verzí ovladačů. AMD ale fakt, že u HD 7000 grafik uvidíme poměrně velký nárůst výkonu jen díky ovladačům, dopředu avizovalo. Je to z velké části způsobeno tím, že HD 7000 jsou na rozdíl od předchozích řad, zbrusu novou generací, se kterou se zatím vývojáři učí. I když jsme už dlouhá léta zvyklí, zvlášť u Radeon grafik, že díky ovladačům karty dozrávají v průběhu roku, vývoj u HD 7000 je nevídaný. V průměru výkon napříč hrami poskočil od uvedení o minimálně 10%, je ale celá řada her, kde je nárůst výkonu i mnohem vyšší.  Problém je to zejména u těch recenzí a redakcí, které používají starší výsledky karet odměřené na starších ovladačích. Proto jsou dnes mezi některými recenzemi tak velké rozdíly, kde některé už vůbec srovnáním grafik nekorespondují s realitou.

S novou verzí ovladačů si lze všimnout výrazného nárůstu výkon v populárním 3Dmarku 11, ale také ve hrách používající engine od Dice, tedy Battlefield 3, či Medal of Honor a pár dalších, které se ještě chystají. Nárůst výkonu je ale i u dalších mnoha her. V průměru dalších několik %, což bude znamenat nutnost opět přetestovat některé grafiky pro další srovnání karet v budoucích recenzích. Některé magazíny dokonce extra nové ovladače otestovali a potvrzují nadšení o zvýšení výkonu, proti starším ovladačům, zejména ve srovnání s konkurencí, kde se stále rozdíl zvyšuje.

Nutno ovšem říci, že nárůst výkonu grafik HD 7000 se neděje jen na poli samotných ovladačů. AMD pořádně rozjela svou spolupráci s výrobci a v této souvislosti s programem Gaming Evolved nabízí nové bonusy pro uživatele těchto grafik ... 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
HITMAN dostává další obsah, VR verze a mnohem víc!
HITMAN dostává další obsah, VR verze a mnohem víc!Úterý, 18 leden 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 123x
Komentářů: 0
Vyšlo GOD of WAR na PC. Dobrý, ale ne úplně bezchybný port.
Vyšlo GOD of WAR na PC. Dobrý, ale ne úplně bezchybný port.Pondělí, 17 leden 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 776x
Komentářů: 5
Humankind dostává velké DLC rozšíření
Humankind dostává velké DLC rozšířeníPátek, 14 leden 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 687x
Komentářů: 2
První velký odklad: STALKER 2 se výrazně opozdí!
První velký odklad: STALKER 2 se výrazně opozdí!Čtvrtek, 13 leden 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1003x
Komentářů: 13
PUBG je nově „zdarma“ Free2Play („Free2Pay“)
PUBG je nově „zdarma“ Free2Play („Free2Pay“)Středa, 12 leden 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1134x
Komentářů: 1
Serious Sam: Siberian Mayhem už brzy. Bude stát za to?
Serious Sam: Siberian Mayhem už brzy. Bude stát za to?Úterý, 11 leden 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 802x
Komentářů: 1