Napsal Jan "DD" Stach a redakce
Středa, 25 duben 2012
altAMD uvádí úsporné a velmi výkonné mobilní grafiky HD 7700M/7800M/7900M a technologii Enduro
Výrobci mobilních PC typu Eurocom už chystají i CrossFire řešení dvou těchto grafik.
  • HD 7700/7800M - mainstreamová řešení
Nicméně HD 7900M je řešení pro výkonné NB. Nejde ani tak o cenu těch grafik, která není zase tak vysoká, ale jak už to u mobilních řešení bývá, problém je spotřeba a chlazení. HD 7970M má TDP téměř 100W, což je do běžného NB přeci jen hodně.
Zdroj: AMD, Eurocom
AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.
Starší články
Komentáře
Přidat Nový
Borgi* [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-04-25 15:25:52
avatar
Koukám, že grafy, které nezačínají od nuly nemá jen nVidie. AMD to zkousí stejnou cestou
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-04-25 15:37:29
avatar
já nevím co se tak divíte, ty grafy na 0.8 začínají snad v každé prezentaci obou výrobců už pár let
Iperitas [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-04-25 15:38:59
tiez to nemam rad, ked to takto "skresluju" ale uz to tu bolo sa mi zda u amd aj skor.
Sareth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-04-25 16:42:37
Presne si mi to zobral z úst. Tie grafy už robia ako NVIDIA.
Tu sa tiež pre zmenu vyznamenala zasa nvidia:
Odkaz
BungEE [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-04-25 17:24:35
Niles [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-04-25 16:08:48
načo 2GB pamte pre hd 7700/7800 ? zbytočne to predražuje tie karty.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-04-25 16:13:28
pavel.pavol [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Dotaz 2012-04-25 16:35:34
Nejde nějak vyměnit tato grafická karta za starou v mém NB.
Mám ACER, myslím 8940 kde je 5850.
Díky za odpověď.
Vlastimil91 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-04-25 17:17:35
BungEE [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-04-25 17:21:21
njn, bohužel i tyto výkonné NB jsou velmi populární takže pro mnohé je to zajímavá grafika ...
IAczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-04-26 11:32:25
LadislavM [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-04-25 20:54:54
Kevin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-04-25 20:17:51
Vlastimil91 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-04-25 20:50:33
Jo ukáže GTX 680M tady je v Červnu.
no když myslíš ... já něco vím a zatím neřeknu
Já to vím. O HD 7970M jsem také věděl že přijde ke konci Dubna. Prozradil to i sám DELL.
Niles [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-04-25 22:36:49
Takže plánuješ upgrade na HD 7970M ?
no to by sakra měl, HD 6990M je strašná plečka vedle toho
Já ti dám plečku.
ergee [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-04-26 00:25:39
jde spiz oto jestli kdyz tahle HD 7970M ma uz TDP uz skoro 100W tak co potom az uvedou HD7990M to bude nejspiz este vys a to uz bude asik vyrazny problem i pro herni notasy.. taky premyslim nad vymenou ale tohle je podstatny problem na ktery sem zvedavy..
No pokuid vím, ta by to měly uichladit až 130W v novém šasi, takže rezervy jsou, ale to už by to byla skoro desktopová HD 7870 se vším všudy
no prostě tam mají rezervy ... ale pokud HD 7970M žere "jen" 85W, tak těch 15W se dá ještě využít. Otázka, jestli to bude zapotřebí, protože efektivita a výkon té karty by měl na jakoukoliv konkurenci stačit. A rozdíl bude opět v ceně ...
to neni fér, člověk čeká s uveřejněním na oficiální info a parametry a ty už všechno víš
mají kam jít ... pořád ta HD 7970M má takt "jen" 850MHz, takže pár MHz tam je rezerva. Není jisté, že HD 7990M dorazí, protože zastím právě není potřeba ...
Tak já jí očekávám. No kdyby měla HD 7990M takt třeba 900MHz tak to by nebylo nic o proti HD 7970M. 50MHz nahoru moc FPS nepřidá. Podle mě přijdou když už tak z jiným jádrem.
zatím o tom, že by HD 7990M měla přijít nic nevím a jiné jádro nepřipadá do úvahy, protože jiné není ... a TAHITI s 384-bit do NB rvát nebudou s tím by se na 100W nikdy nedostali ;)
NRX [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-04-26 13:02:45
Rozdiel v konfigurácií 79xxM a 78xxM je pomerne veľký ...
Processors 1280 vs 640
Texture 80 vs 40
Memory(bit) 256 vs 128
Očakával by som ešte niečo medzi, lebo keď to porovnám HD 68xx, tak neviem, neviem ...
Processors 800
Texture 40
Memory(bit) 256
no neměla by být v nabídce ještě HD 7950M?
NRX [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-04-26 13:06:20
Ano 7950M je úplně stejná jak HD 7970M jen běží ještě na nižších taktech. Konkrétně na 700MHz pro jádro a 1000MHz pro paměti.