Dobré zprávy od AMD? Šéf marketingu, Chris Hook, odchází! Dobrovolně nebo po selhání? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Čtvrtek, 12 duben 2018
altAno, AMD má marketingové oddělení. A fakt, že se o tom roky žertuje, svědčí o hodně věcech.

 

 

 

 

Jeden z dlouholetých pracovníků AMD a bývalého ATI (ve firmě od roku 2001), Chris Hook, oznámil svůj odchod. Dlouholetý šéf PR a marketingu Radeon a poslední dobou i celého AMD, odejde ze své pozice nyní odchází. Je to dobrá nebo špatná zpráva?

Osobně musím říci, že mám pochybnosti o tom, zda je odchod tohoto člověka za AMD dobrovolný a plánovaný, jak se prezentuje. Jednou z největších slabin, nebo dokonce hlavní letitou slabinou samotné AMD je právě marketing. Nejsem si jist, zda se práce Chrise Hooka jako šéfa Marketingu dá označit za dobrou, když se spousta let mnoho lidí při pohledu na trh ptá, zda AMD vůbec nějaký marketing má. A vtipy na tohle téma jsou velmi časté.

Jsem si vědom toho, že AMD má značně omezený rozpočet a škrty v oblasti PR a marketingu byly v posledních letech časté (až brutální), na druhou stranu existuje spousta firem, které dokáží marketingově pracovat mnohem lépe a viditelněji s ještě omezenějším rozpočtem. Asi největší tragédií marketingu AMD je dlouhodobá neschopnost prodat i ty produkty, které jsou objektivně lepší, než jaké má konkurence. Konkurenční Intel či NVIDIA mají často horší nabídku produktů a za horší cenu, a přesto díky jejich propracovanému marketingu dokáží přesvědčit mnohem více zákazníků a jejich prodeje jsou vyšší …

Pro příklady nemusíme chodit daleko. Dlouhé roky mělo AMD téměř vždy ve všech cenových segmentech lepší a výhodnější grafické karty než NVIDIA. Například série Radeon HD 3000/4000, určitě HD 7000 atd.) Dokonce dlouhé roky mělo vždy tu vůbec nejvýkonnější grafiku na trhu. A co z toho bylo? NVIDIA prodávala 3x víc karet než AMD a rozdíl podílu mezi AMD a NV se dokonce zvyšoval. AMD se nechalo vytlačit z mobilního trhu atd.. I v současnosti je situace tristní, kdy třeba Radeon RX 580 dokáže být dnes v řadě her i o 15-20% lepší než konkurenční GTX 1060 a hádejte, co se více prodává a hlavně je většinou méně znalých zákazníků vnímáno jako lepší karta?! Stejně tak Radeon RX VEGA 56/64 karty jsou skvělé, všichni se soustředí na jejich spotřebu, protože je AMD nechalo, a jaksi ignorují, že obě karty jsou o generaci i více modernější než NVIDIA, že mají podstatně vyšší univerzální výkon a schopnosti i výbavu a v oblasti výpočetního výkonu (DP) jsou i několikanásobně lepší, takže i přes vyšší spotřebu jsou vlastně mnohem efektivnější. Radeon RX VEGA 56 je pak nejlepší grafika ve vyšší střední třídě, o parník před konkurenčním modelem GTX 1070 … a hádejte které se prodává více a která je považována za lepší kartu? To prostě není o produktech, to je čistě o marketingu … AMD nepotřebuje lepší produkty, potřebuje lepší marketing.

A to jsme jen u grafik. Pak je tu marketing AMD ohledně procesorů a platforem. Za absolutní selhání považuji situaci v mobilní oblasti. AMD má už delší dobu nový mobilní RYZEN procesor s VEGA grafikou, který je procesorově ve všech ohledech srovnatelný s Intelem a grafická část je současně 3x lepší! Jako celek je tedy v 10 – 25W oblasti AMD jasně lepší a efektivnější řešení. Kolik lidí a uživatelů o tom ale ví? Kolik firem udělalo pořádný design notebooku na míru tomuto řešení a vůbec nabízí mobilní PC s tímto AMD řešením? Stejně tak u RYZEN a EPYC procesorů obecně …. Objektivně jsou RYZEN i EPYC čipy a platformy lepší, než co nabízí Intel (s výjimkou jednojádrového výkonu), zejména s ohledem na výrazně příznivější cenu, kdy AMD je u řady modelů naprosto bezkonkurenčně levnější, výhodnější a dokonce výkonnější. Prodeje tomu ale prostě neodpovídají a neodpovídá tomu ani povědomí většiny zákazníků, kteří často ani neví, co AMD nabízí a že je to mnohem lepší, než co jim za mnohem více prodává Intel. A i proto se Intel vlastně nemusí nijak zvlášť snažit …

  • Bude už nějaký AMD marketing?

Není tedy divu, že spousta lidí si myslí, že AMD žádný marketing nemá. Není spoustu let schopno propagovat odpovídajícím způsobem a prodávat ani ty produkty, které se mu povedly a jsou dokonce o něco lepší, než jaké nabízí konkurence. Samozřejmě za vše nemůže jen Chris Hook, to ani náhodou, ale jako dlouholetý marketingový šéf Radeon divize určitě může za to, že pod jeho vedením se AMD Radeon se stalo téměř neviditelným až vtipem a nemyslím si, že odváděl dobrou práci, protože pozice a viditelnost AMD Radeon i AMD jako celku byla prostě špatná a zhoršovala se.

Neříkám, že všechno bylo špatně, kde AMD určitě viditelně zabralo, je oblast ovladačů a herních optimalizací. Tady bych dokonce řekl, že AMD výrazně ve vývoji ovladačů, technologií, herních technologií a optimalizací výrazně překonává NVIDIA i Intel. Zejména obecným přínosem pro všechny uživatele a IT, kdy můžeme jmenovat řadu zásadních vylepšení od API DX12/VULKAN, přes FreeSync (Adaptive Sync) atd. Na poli vlastních ovladačů AMD udělalo tak obrovský kus práce a dokázalo to i docela zpropagovat, že dnes už v podstatě neslyšíte nic o tom, že by AMD mělo horší ovladače než konkurence. A stejně tak přítomnost optimalizací AMD ve hrách je velmi dobře vnímána a docela známa mezi hráči. Ostatně můžeme jmenovat spousta titulů, kde jsou optimalizace a spolupráce s vývojáři AMD k velkému prospěchu hladkého chodu hry, zejména když to porovnáme s hrami, které mají technologie a optimalizace GameWorks konkurenční NVIDIA, jež jdou špatně i na vlastním hardware NVIDIA natož na konkurenčním, pro který jsou schválně špatně optimalizovány.

A tak je docela zajímavou zprávou, že Chrise Hooka nahradí právě šéf Radeon Software marketingu, Sasa Marinkovic, který v AMD už také delší dobu působí, a to právě v divizi, která bych řekl že odvádí z hlediska marketingu nejlepší práci v celém AMD. O to více si myslím, že odchod Chrise Hooka není zdaleka tak dobrovolný, jak se prezentuje a poslední kapkou mohla být právě GPP dohoda s výrobci nereferenčních grafik, kdy si NVIDIA prosadila že výrobci grafik v podstatě odsunou AMD Radeon karty na druhou kolej a seberou jim jejich hlavní marketingové značky (ROG, AORUS či GAMING X), které budou exkluzivní jen pro NVIDIA. Tohle je v podstatě marketingová poprava AMD a absence odpovídajícího marketingu AMD v posledních letech k vytvoření této situace rozhodně přispěla. Navíc fakt, že jsme ještě neslyšeli nic o tom, jak se AMD k celé GPP situaci postaví a jak hodlá samo zatlačit na své partnery, aby ji z ROG, AORUS a GAMING X řad nevynechávali, je dalším selháním zejména marketingového vedení AMD.

Nezlobte se na mě, ale odchod Chrise Hooka nepovažuji za zcela dobrovolný, ale považuji jej rozhodně za dobrou zprávu, stejně jako jméno jeho nástupce. Ten to rozhodně nebude mít jednoduché, realita je, že NVIDIA a zejména Intel mají násobně větší rozpočty na marketing a setrvačnost zákazníků na své straně. Jenže na druhou stranu marketing AMD v posledních letech byl už tak neviditelný a fakt, že spousta lidí vůbec pochybovala o existenci marketingového oddělení AMD, to jen dokazuje. Nový šéf to tedy nebude mít lehké, ale ve své Radeon Software divizi ukázal, že to alespoň trochu jde, a myslím si, že horší než doposud, to být snad nemůže (navíc když AMD se přeci jen finančně trochu zlepšuje a přidává do rozpočtů). Problémem AMD nejsou samotné produkty (většinou), ale jejich propagace a s tím související prodej. Musí být agresivnější, není prostě v pořádku a pro nás zákazníky vůbec dobře, že se lepší a výhodnější produkt prodává mnohem hůře než konkurenční, protože se spousta běžných uživatelů a OEM partnerů o tom, že je lepší ani nedozví, anebo se nám pro jistotu nenabízí vůbec (RYZEN Mobile, VEGA Mobile v noteboocích apod.) …

Ať se nám to libí nebo ne, marketing je dnes to hlavní a mít jen dobrý produkt zdaleka nestačí, konkurence AMD už to pochopila před mnoha lety. Drtivá většina zákazníků kupuje to, co se jim řekne a ukazuje zas a znovu, takže pak nakráčí do obchodu a chtějí tu grafiku NVIDIA nebo GeForce. A to není vtip, ale i výsledek marketingu AMD za poslední roky. Bohužel těch, kteří si o produktech před jejich nákupem něco přečtou a objektivně se rozhodnout o jejich pořízení na základě testů a výhodnosti, je menšina, což jistě mnozí z těch, kteří hlavně v prodeji IT pracují, potvrdí …

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Motto: „Raději později a pořádně, než dříve a blbě“ :). Než začnete diskutovat: Objektivitu a objektivní fakt a názor nelze posuzovat subjektivním dojmem! ;)

Starší články


 / 37
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
StahlGAMING [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-04-12 14:27:15

No vsetko co je v clanku je proste tak ako je.
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-04-12 14:36:44

Těžba také moc nepřispívá marketingu AMD. Jedna z velkých výhod je poměr cena výkon a ta je rázem s cenami gk ta tam.
S tou poslední kapkou odchodu Chrise Hooka souhlasím. AMD zatím neudělalo nic s GPP, žádná reakce, prostě nic.
A samotní novináři ofiko marketing nevynahradí.
Tak snad se to zlepší a dojde na reakci vuči nVidii, aby si nemohla diktovat jak se jí zlíbí.
4Dimensions [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-04-12 15:08:01

Existuju stovky znaciek, ktore nejaky vyrazny marketing nepotrebuju a stale u nich plati, ze kvalita sa predava sama a to v kazdom segmente obrazne od spendlika po tanker.

AMD, ale marketing potrebuje vzhladom na posramotene meno sposobene mnozstvom preslapov v minulosti a dobre meno sa naprava dost tazko.

Problem AMD je komplexny, je naivne si mysliet, ze ide len o marketing, v casoch pred Ryzenom ina moznost ako Intel nebola, doteraz nie je konkurencia v hernych grafikach a Vega nic na tom nezmenila a tak dalej a tak podobne.
Bumpkin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-04-12 16:20:02

no tu komplexnost a vega grafiky bych asi trochu rozvedl....

Komplexnost:
AMD jako značka je vnímána spíš jako podružná nebo ta další v řadě, ale je bláhové že to nejde změnit.... jasný příklad je u Škodovky, jen se podívej na posměšný recenze škodovek v anglii a jen co se udělal produkt a dal se tomu odpovídající marketing tak je Škodovka ta nejvýdělečnější značka v portfoliu co VW má... tedy jde jen o to jak to celé uchopíš a budeš prezentovat...


Vega grafiky:
tady zase je to o tom na co se zaměříš a jak to celé pojmeš... pokud uděláš univerzální grafiku tak jde přeci prezentovat obejema způsobi, jak jako trhač asfaltu tak i jako výpočetní ober... jen ty kampaně musíš takhle zaměřit, vegy výrazně nikde nezaostávají jak ve hrách tak i ve výpočtu, to že to neumí markeťák prodat je věc druhá.... i na blbém callcentru se tyhle základy a mířený prodejní fígle učí...


Abych to celé shrnul, je to jen o tom jak to celé podáš, ale pokud to nepodáš njak a necháš to žít svým vlastním životem, nebo na novinářích tak je to prostě blbost největšího kalibru.... dyt i jasný příklady v běžných věcech, udělej jeden a ten samej produkt třeba propisku, a jednou bude v černé barvě a podruhé v růžové a už máš jasně nastíněno pro koho je která určená... jedna pro muže a druhá pro ženy, a podobně to jde i u produktů AMD... jedna varianta krásně nalejskaná a s herním obrázkem hezky pro hry a druhá varianta hezky v šedém a umírněném designu pro lidi co na tom budou makat a dělat výpočty a na ně potom zacílit


prostě tohle je o tom že to nikdo teď nedělá, nevidím žádný multichanel marketing nic prostě všecko je oddělené a nikdo to neřídí a nedělá žádnou aktivitu prostě nic... dyt i ta rebel kampaň na NANO vyšla v niveč a není produkt není prostě nic
Epyc [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-04-12 17:00:54

To je moc hezká myšlěnka,ale pokud chceš cílit na lidi co kartu budou užívat jako pracovní nástroj a nástroj k výdělku tak na ně musíš cílit především podporou, kvalitnímy ovladači, pluginy do SW, které karty mohou užívat a podobnýma věcma. Tyhle lidi nenalákáš na sladké kecičky o tom jak je karta "dobrá".

Připad VEGa je jednoduchý. VEGA má výborný výpočetní výkon, ale jeho využitelnost je dle můstru AMD: "někde to funguje", Případně dodělejte si sami. Pokud jde o nástroj k výdělku tak je to pro mě nepřijatelné. Potřebuju složit stroj nainstalovat SW, podporu od výrobce karty a musí to fungovat na první dobrou a né, že budu ladit a zkoušet, obětovat 4 ovce a 3 nezletilé panny a doufat, že to zabere.

Už znám docela pár herních developerů a tvůrců grafiky a ano někteří mají dokonce AMD rádi a jako herní karty si jejich karty i kupují, ale v pracovních strojích ji nemá nikdo, právě z důvodů nahoře.

Ale abych jen nehanil, tak i v tomto ohledu udělalo AMD, pár kroků správným směrem. Trošku mi přijde jestli by se AMD nemělo raději rozhodnou a buď dělat karty jen pro hráče a nebo jen ty profesionální. Protože tak jak je to teď to není ani Kočka ani Pes.
Bumpkin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-04-13 23:26:03

Jenže Marketing nemá nalákat jen lidi co kartu koupí ale taky lidi co dělají ekosystém na ty kary...

Co tim chci říct? no třeba to že marketing má aktivně oslovovat ty firmy který tvoří programy na tvorbu obsahu nebo vyloženě platformy které tvoří obsah....

Pokud je mi známo tak AMD již dlouho nebylo garantem nebo nějakým velkým propagátorem ani jedné z výše jmenovaných, tedy Marketing tam neprodal a nezajistil ani jeden velký kontrakt...

Tedy ty jsi sice řekl důsledek ale nedošla ti poenta že oddělení co je zodpovědné za prodej koncákovi má ještě i za úkol to prodat i jinam... těm se podařil prodej SONY a MS ale tím to končí... prodej své ,,motoru,, pro programy různých firem se jim fakt moc nedaří...
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-04-12 15:43:37
avatar
AMD mě bylo doposud sympatické právě tím, že jim nefungoval marketing. Přišli mi jako banda asociálních inženýrů snažící se s omezenými prostředky vytvořit dobré produkty, což se jim celkem dařilo. To, že se pak chovali jako ňoumové při prodeji mě opět přišlo jaksi roztomilé. Takže jsem je rád podpořil . Ale moje uvažování asi není mainstreamové, takže ten marketing nakonec možná potřebovat budou
armagedontek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-04-12 16:12:26
avatar
Ale rozhodne v tom nejsi sam, taky to tak vnimam Naopak z toho mam trochu i strach - pokud existence marketingu znamena, ze mi produkt nekdo vsude nuti, podstrkuje pred oci, mystifikuje kolem parametru, sikanuje sve vyrobce, nebo nedej boze primo lze (jak nam opakovane predvadi marketing jiste firmy), tak o neco takoveho opravdu nestojim. Chapu ze potrebuji zlepsit prodeje te mase beznych spotrebitelu, jenom prosim at na to jdou po svem a neberou si priklad od obchodne uspesnejsi konkurence o.O
Bumpkin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-04-12 16:25:23

to se nesmí vidět tak černě, vše se dá dělat s rozumem a normálním způsobem nechme se překvapit, rozhodně si ale myslim že AMD neudělá to že by se snažili na všechno co má Nvidia ci intel udělat protiváhu, myslím si že na to půjdou radši odjinud viz ty ovladače a DX12
Michal_Sykora [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - marketing 2018-04-12 17:24:52

Já nejsem odborník na marketing, ale pokud se vrátím k příkladu se Škodovkou, který použil kolega Bumpkin, vidím odlišný přístup k marketingu ve srovnání např. s konkurenčním Hyundai. Hyundai je agresivnější a nedělá jeho marketérům problém se trefovat do souseda z Boleslavi. Jak snadné by bylo sklouznout k protiútoku a nenechat si to líbit. Co dělá Škoda? Přejde to, soustředí se na své produkty a nevytváří z toho žumpu. A tímto krátkým, jednoduchým příkladem chci říct, že marketing se dá dělat dobře a přitom ne nezbytně příliš agresivně jak popsal kolega Armagedontek.

Přeji AMD, aby dělala dobrý, slušný marketing. Ne jako Hyundai, nebo Alza
4Dimensions [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-04-12 18:01:44

Staci si spomenut na AMD Fixera a co do primitivnosti a agresie sa reklamy od Hyundai ani zdaleka nechytaju

Doterajsi marketing AMD v zmysle nablizkanych promo omalovavaniek, kde grafy nezacinaju od nuly atd., ponizovania konkurencie (AMD Fixer, Volta killer atd.) skor bol pre AMD totalne kontraproduktivny, utocil na nizke pudy podobne ako to robia socani v predvolebnej kampani

Detto je kontraproduktivny pre AMD postoj mnohych fanatikov na forach, ktori svojim fanatizmom skor AMD skodia.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-04-12 19:01:51
avatar
Fixer byl OK, byl vtipný a bylo to alespoň něco ... ale rychle zmizel ... prostě viditelnost AMD chybí, spousta lidí neví jaké má AMD vůbec produkty a ví jen věci z doslechu, takže opaku lži o tom jak je AMD na nic protože má nižší jednojádrový výkon než Intel, nebo jak je VEGA hrozná, když má vyšší spotřebu (ignorujíc že má násobně vyšší univerzální výpočetní výkon, takže je naopak efektivnější GPU) ... atd.

Problém AMD je dlouhodobá neviditelnost a neschopnost sdělit zákazníkům ale i OEM partnerům základní věci, jako že má stejně dobré nebo i lepší produkty než konkurence a za lepší cenu ... pak to dopadá tak, že když jako novinář pochválím AMD, hned jsem za neobjektivního fanATIka protože přeci každý ví, že AMD je na nic (tvrdíc lidi pod vlivem všudypřítomného marketingu konkurence, takže ani nic jiného neznají a nevidí) ...
4Dimensions [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-04-12 20:07:28

Ja mam mladsieho brata fanATIka a musim povedat, ze fanatizmus na ktorejkolvek strane je katastrofa. On si este stihol kupit Vegu v bundli (to bolo asi aj s doskou a procakom) a vzdy ked sme sa stretli mi tym pilil usi tak, ze sa mi nozik vo vrecku otvaral V podstate lutujem, ze som to vtedy nekupil aj ja. AMD v CPU zamakalo, ZEN sa podaril, Vega tiez, ale ludia to vidia s Vegou v tom kontexte, ze prisla neskoro a nenaplnila presne tie ocakavania, ktore sa uz viac ako rok pred uvedenim o nej tvrdili. Aj to skodi, ak sa vopred maluju ludom siroke medove fuzy a realita po uvedeni je chladnejsia, podobne to bolo aj pred uvedenim Bulldozeru. Marketing pre kvalitne produkty by sa nemal ponizovat na uroven marketingu v Teleshopingu.
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-04-13 09:32:08

Fanatizmus je hrozná lidská vlastnost, může se týkat čehokoli, zbraní, aut, náboženství.. je to o lidech. A jak víme lidé mají různorodou inteligenci. Někdo z toho vyroste a dospěje a někdo se naopak dál radikalizuje
Tím chci říct staré klišé a to, že samotné produkty, nebo náboženství za to nemůže, ale lidská hloupost a předsudky.. z toho mi vychází nezevšeobecňujme
Georrge [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-04-12 17:40:58

Taky jsem vždy měl rád AMD proto, protože s nízkým rozpočtem a v menším počtu lidí dokážou vytvořit zajímavé produkty. Ale sebelepší produkt je k ničemu, pokud není propagován. Marketing je tedy potřeba vždy a AMD potřebuje fungující marketing jako sůl. A zvlášť teď, když má dobré produkty a jeho reputace je ve světě naopak na bodu mrazu z let minulých. Ovšem i marketing se dá dělat decentním, sympatickým a přesto poměrně efektivním způsobem. Tak snad se vzpamatují.
MiroP [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-04-12 20:36:19

Uz som to napisal minule a napisem to znovu. AMD musi v prvom rade vyrobit konkurencie schopne grafiky pre hracov a zamerat sa na pritomnost. Ze ma maju v par tituloch (DX 12) lepsi vykon ich nezachrani. Hrac si predsa nekupi kartu kvoli jednej ci dvom hram, ktore chce hrat prave z tych na DX 12. Kvoli spotrebe to nie je, to prevaznu vacsinu hracov zaujima az ako posledne
Epyc [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-04-12 21:50:01

No s tou spotrebou to uz neni tolik pravda. Ono v zahranici spotrebu docela řeší, a hlavne už vědí že spotřeba = větší teplo= větší hluk a prostě pokud má něco stejný výkon ale spotřeba je větší tka to nekupují.
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-04-13 07:55:41

Jsem s RX580 4GB se spotřebou do 100W (ve většině času) spokojený. Ani nemusím zvedat výkon vodníka. Za 6,5k po téměř roce až fantaskní kup
potooczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-04-13 08:16:57

Počkejte jako ... jaký šéf marketingu AMD odchází ... ono AMD v posledních 10 letech mělo nějaké marketingové oddělení? Škoda, že nevyvíjelo žádnou činnost.
jankolincak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-04-13 11:33:24

zaujimalo by ma ci niekedy bude vyuzity ten "uzasny" potencial ultra modernej vegy. zatial mam pocit ze od launchu sa to velmi nepohlo a logicky naco budem kupovat vec koli jej potencialu ked nemam istotu ze ten potencial sa prejavi aj niekde inde ako v clankoch stale vyzdvihujucich najlepsiu vega architekturu. uz od launchu bolo jasne ze ide na uplny max co sa tyka taktov aby aspon trochu dotiahla 1080. odvtedy len citam ze na vege nefunguje toto, toto a neviem co este a mame cakat ba vyladene ovladace a hry ktore ju vyuziju. som zvedavy kedy a ci vobec sa tak nieco udeje a ci je vobec amd schopne napisat tie drivere na super modernu architekturu
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-04-13 12:55:32
avatar
v moderních DX12 hrách je často výkon VEGA 64 vysoko nad GTX 1080 a blíží se 1080Ti (či přímo konkurující viz DooM/Wolfenstain a API VULKAN) ... VEGA 56 pak bez potíží konkuruje 1080 ... VEGA je dělaná pro DX12/VULKAN s větším důrazem a využitím těchto API bude mít VEGA odpovídající náskok proti GTX 1000 kartám ...

AMD udělalo svou práci, teď je na řadě práce vývojářů her .... není to o ovladačích, AMD nemůže v ovladačích jen tak zapnout něco, co vývojáři her ve své hře nepoužili .... VEGA je extrémně moderní architektura, má na trhu jako taková vydržet také několik let ... je to nástupce GCN, které tady bylo od HD 7900 série ... ;)
poool [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Marketing 2018-04-13 13:02:48

Celý a fungující marketing AMD spočíval v tom, že prodávali slušné procesory s 80% výkonu Intelu za 40% - 50% ceny Intelu a víc nepotřebovali. Lidi jako já si koupili první AMD v devadesátých letech a co tři roky spokojeně kupovali nový procesor až dodnes. Teď když stejný výkon jako Intel stojí skoro jako Intel, tak jsem poprvé seri'ozně přemýšlel, jestli Intel nebo AMD, a ještě nejsem rozhodnutý. Co se týká Radeonů, papírový výkon je hezký, ale co s kartou, když budu musit bastlit a modlit se, aby chodila bez problémů. Nvidii píchnu do slotu, nainstaluji ovladač, maximálně ho jednou vyměním za starší, a můžu kartu používat tři čtyři roky a nevím o ní.
Takže AMD teď potřebuje najednou marketing, protože stratilo hlavní konkureční výhodu - cenu. Vyšší papírový výkon Radeonů je lidem s IQ nad 90 putna, radši mají 100% fungujíci grafiku.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-04-13 13:11:53
avatar
nic bastlit ani modlit se nemusíš ... to je asi největší úspěch marketingu NV, že jsou lidi, kteří věří tomu, že u radeon grafik musíš něco složitě řešit a že fungují hůře než GTX .... navíc dnes, kdy AMD zjevně na rozdíl od NV maká na ovladačích mnohem více už tak 2 roky ...

AMD potřebuje jednoznačně marketing, protože pokud budou někteří věřit podobným pohádkám, tak má smůlu ...
Renus [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-04-13 13:31:11

Zrovna kámošovi se MSI RX 580 Gaming X 8GB přehřívá u hraní her. Kolikrát už nadával, že se mu resetovalo pc... Yep, měl nulový airflow, ale i tak by to ta karta měla dávat.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-04-13 13:39:47
avatar
to je problém MSI ne AMD .... a nulový airflow? problém uživatele ne AMD ...
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-04-13 13:42:48

Ať čekne updaty FW u výrobce, mohli zkonit termální profily.
armagedontek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-04-13 17:55:23
avatar
Mam tu samou edici karty, ale jeste na RX480, v provozu uz rok a trictvrte a ani pri dlouhodobem vytizeni mi teplota nikdy neprekroci 67°C. Novejsi karta na tom nemuze byt o moc hure. Jak ma dany clovek vyreseny airflow tedy netusim, ale taky muze mit nejaky zmetek kus s spatne udelanym chladicem, ktery je zraly na reklamaci.
PS: pro nektere uzivatele je mozna opravdu nejlepsi moznost zvolit hlucnejsi referenci, ktere neublizi ani ulozeni do spatne udelane skrine..
Georrge [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-04-13 13:58:38

S AMD kartami jsem nikdy neměl problém, nikdy jsem nemusel nic "bastlit", vždy fungovaly spolehlivě a na první dobrou. To samé i procesor Ryzen, který jsem dokonce kupoval chvíli po vydání, kdy všichni plašili jak je tahle platforma nevychytaná. Akorát jsem si pohlídal doporučené paměti, nastavil jsem doporučenou frekvenci a běhalo to parádně. Teď jsem koupil grafiku od nVidie a musím říct, že jejich ovladače jsou mnohem nepřehlenější, než od AMD, takže se mi s AMD dokonce pracovalo lépe.
armagedontek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-04-13 18:00:01
avatar
Potvrzuji stejnou zkusenost na spouste ruznych produktu. Tahle tvrzeni maji temer zpravidla budto uzivatele s nulovou praxi s danym zarizenim, nebo vylozene prudici, plevel hw diskuzi.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Problém s účtem na DDWorld?

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Jak se vyrábí Heatpipe pro chlazení?
Jak se vyrábí Heatpipe pro chlazení?Úterý, 26 březen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 396x
Komentářů: 0
AsRock DeskMini A300 – Výkonný mini STX PC na AMD Ryzen
AsRock DeskMini A300 – Výkonný mini STX PC na AMD RyzenSobota, 23 březen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 704x
Komentářů: 1
kultovní Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 oznámeno
kultovní Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 oznámenoPátek, 22 březen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 474x
Komentářů: 2
John Wick: Chapter 3 – Parabellum v nové ukázce
John Wick: Chapter 3 – Parabellum v nové ukázceČtvrtek, 21 březen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1014x
Komentářů: 1
Battlefield V dostává obří Battle Royale mapu
Battlefield V dostává obří Battle Royale mapuStředa, 20 březen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 810x
Komentářů: 4
Chilling Adventures of Sabrina se dočká pokračování!
Chilling Adventures of Sabrina se dočká pokračování!Pondělí, 18 březen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 850x
Komentářů: 2