NVIDIA drtí trh i konkurenci – utržila 26 miliard, většina je zisk. 9x větší než AMD, 19x než Intel! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Čtvrtek, 23 květen 2024
altHodnota firmy je vyšší než GDP většiny zemí, vyšší než hodnota AMAZON a TESLA dohromady.

 

 

 

 

Být na správném místě ve správný čas je zásadní. NVIDIA poslední kvartály předvádí, jak vypadá extrémní případ podobné šťastné pozice. Firma objektivně nemá v mnoha směrech zdaleka nejlepší GPU na trhu, a dokonce ani nejlepší a nejvýkonnější AI řešení na trhu. Natož aby grafické karty nebo AI GPU této firmy byly nějak cenově výhodné pro jejich zákazníky. Ovšem to zjevně ničemu nevadí. Na rozdíl od v mnoha směrech lepší a prakticky vždy výhodnější konkurence, speciálně AMD Radeon nebo Instinct, má NV mnohem agresivnější marketing a už delší dobu své nejen AI produkty fyzicky dostupné a v mnohem větších počtech, než konkurence. A to rozhoduje. Protože se na jejich produkci naprosto soustředí a nevyrábí prakticky nic jiného.

A protože AI horečka je jako každá jiná zlatá horečka, firmy nakupují AI řešení bez ohledu na jejich ceny, výhodnost, nebo zda je opravdu potřebují. Prostě to má jejich konkurence, tak to chtějí také a čím více, tím lépe, jen aby nezaspali, pokud by se náhodou na AI začalo někdy vydělávat. Ovšem mimo NVIDIA a trochu AMD, nikdo na AI dnes moc nevydělává. To je prostý fakt. NVIDIA si tak může účtovat naprosto absurdní ceny a z 26 miliardy příjmů za poslední kvartál tak udělala neuvěřitelných 14,9 miliardy čistého zisku. Naprosto nevídané hospodářské výsledky, které dalece překonávají i nejvlhčí sny finančních analytiků a investorů.

Přes 22,5 miliardy dolarů za poslední kvartál bylo jen z datacenter, tedy téměř výhradně z AI produktů a doplňků k nim, jako například Networking. Ostatní tradiční segmenty NV prakticky stagnují. Herní grafiky udělaly pouhých 2,647 miliardy příjmů, přičemž prodeje herních grafik NV fakticky nerostou, ale vysoké ceny udržují vysoké a stabilní příjmy, zejména díky praktickému monopolu na poli OEM, který dnes NV má. Hlavně v mobilní oblasti. Profesionální grafiky lehce vzrostly, ale se 427 miliony je to velmi malý segment podnikání pro NV, stejně jako oblasti Auto a OEM. Tradiční produkty NVIDIA se prostě dnes prakticky nepodílí na současném růstu firmy a NVIDIA se právem nazývá AI společností, protože nikdo ani vzdáleně nevydělává dnes na AI tolik, jako NV.

Kdysi hlavní business herních grafických karet nyní tvoří pouhých 10% příjmů celé firmy. A na čistém zisku se bavíme o zanedbatelném 1%. Jen ze síťového businessu NV utržila mnohem víc, než z celých herních grafik a zisk byl v tomto segmentu také vyšší než z herního HW. Pokud by NVIDIA vůbec nedělala herní grafiky a všechno vrhla jen na AI, udělala by jako firma větší příjmy a zisky. Současně ale můžeme bezpečně říci, že pokud by rozdávala své herní grafiky zadarmo, včetně RTX 4090, prakticky by si toho v příjmech a ziscích ani nevšimla a stále by jako celek extrémně vydělávala. To je dopad AI produktů, a faktu, že NVIDIA byla ve správný čas na správném místě se správnou, a hlavně početnou agresivní nabídkou pro novodobé zlatokopy a hledače AI štěstí. Něco, co konkurence prostě nezvládla. Intel vůbec ne, ale to nikoho nepřekvapuje, protože Intel míjí trendy a plány už celou dekádu. Jediné AMD má technicky solidní nabídku, v mnoha směrech i výkonnější a efektivnější než NV a veze se na tom rozjetém AI vlaku alespoň ve třetí třídě. Ovšem drtivou většinu AI vlaku okupuje bezkonkurečně NV. AMD to navíc bude mít složité vzhledem k financím, které nyní generuje NV a zaměření obou firem.

NVIDIA je nyní absurdně 9x větší firmou než AMD, a dokonce 19x vyšší než Intel (ano, tržní kapitalizací je AMD hodnotnější než Intel. Konkrétně 260 vs 128 miliard dolarů, což se s ohledem na současnou ziskovost a produktovou nabídku obou firem nelze vlastně moc divit. Ale je pravdou, že růst a současná hodnota NV nemají historicky precedent na trhu obecně, snad jen dávná „dot com“ bublina se tomu hodně podobá. NV má nyní větší hodnotu, než firmy AMAZON a TESLA dohromady. 4x větší hodnotu než samotná TESLA, 10x větší hodnotu než Qualcomm, větší hodnotu než GDP Canady a většiny států atd.

Hodnota akcií NV poskočila aktuálně na 1040 dolarů z 305 před rokem a 36 dolarů z doby před pěti lety. Ještě v roce 2022, kdy spadl grafický trhu a skončila těžební horečka, akcie NVIDIA byly kolem 120 dolarů. Nyní míří na desetinásobek. Firma se tak rozhodla rozšířit/rozdělit akcie v poměru 10:1, tedy jedna akci bude mít desetinovou hodnotu, ale bude jich 10x více, aby tak oslovila i menší investory. NVIDIA má nyní hodnotu 2,3 bilionu dolarů, překonala tak Google (2,2 bilionu) a dotahuje se na Apple (2,9 bilionu) a Microsoft (3,2 bilionu). Většina z nejhodnotnějších technologických firem je současně zákazníky NVIDIA a platí ten její rekordní růst firmy, protože nakupují ta AI GPU řešení. Ale kromě NV na tom nikdo z nich nevydělává. Zatím, než najdou nějaký způsob, jak na AI vydělat a nechat uživatele to zaplatit.

  • Další růst nebo přijde krach AI?

Otázkou je, kam až může růst. Samozřejmě pokud by nárazově splaskla bublina AI, mělo by to drastický vliv na příjmy a zisky firmy. A jak rychle narostla, tak by rychle spadla, když prostě z 26 miliard příjmů připadá 22,5 miliardy na AI/datacentra. Současně však má už nyní NV vyděláno tolik, že jí to pravděpodobně nemusí moc trápit, jen to prostě bude vypadat blbě z hlediska finančních výsledků, kdy bez AI businessu by byla NV prostě tam, kde vždycky, tedy něco mezi 4 – 8 miliardy příjmů za kvartál a obvyklou marži i zisk jako mají ostatní. Pro nadcházející kvartály se však zjevně NV může na pokračující zlatou AI horečku dále plně spoléhat.

Minimálně v tuto chvíli nic nenaznačuje tomu, že by technologické firmy přestaly do AI datacenter lít peníze. A současně nic nenasvědčuje tomu, že by AMD, co by fakticky jediný konkurent se schopnými AI čipy, dokázalo vyrábět tolik AI produktů jako NV, aby se nějak projevilo konkurenční prostředí. Tedy NV muselo lepšími cenami bojovat o svou pozici apod. A kromě AMD nikdo jiný nemá ani vzdáleně něco tak schopného a výkonného v AI výpočetní/datacentrové oblasti jako NV. Ovšem AMD zjevně nehodlá obětovat výrobu všeho ostatního (RYZEN, EPYC procesorů či Radeon grafik) ve prospěch AI produktů, takže prostě v žádném případě množstvím AMD Instinct řešení nebude ani náhodou konkurovat počtům produkce AI GPU od NV. Očekává se tedy, že NV letos urve vyšší desítky miliard z AI trhu, zatímco AMD tak desetinu a pak už prakticky nikdo nic. A podle toho vypadají i očekávání.

NV v probíhajícím kvartále odhaduje další růst příjmů ze stávajících 26 na 28 miliard dolarů. Drtivá většina opět bude z AI/Datacenter. Firma také ty utržené peníze nejen ve velkém rozdělí mezi investory a zaměstnance, ale hodlá více investovat do vývoje AI a svých GPU. O tom v dalším článku.

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Rafan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - déj 2024-05-26 00:38:41
avatar
Když jsem tady před pár dny psal že NV je rozjetá mašina na kterou dnes nikdo nemá a stává se z ní Megalodon který si penězi a dnes už nepředstavitelným vlivem zaháčkuje celý svět. Dále jsem psal že jí to přinese tak velké zisky, že jí polezou dolary i z uší, tak jsem dostával palce dolů. Už dnes by si mohla hravě koupit Intel a AMD z jedné vody na čisto. Jak to sleduji, tak NV v ziskovosti ještě nedosáhla vrcholu a půjde tedy ještě nahoru. Díky obrovskému zastoupení dostává neocenitelnou zpětnou vazbu od zákazníků pro další vývoj. Mám dojem že Intelu a ani AMD ještě úplně nedocvaklo, k čemu tady došlo a jaké to bude mít konsekvence do budoucna a jaké problémy je teprve čekají.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-05-26 01:15:15
avatar
Ale docvaklo, AMD má technologicky co nabídnout, Intel ne, ale co teď s tím?
Rafan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-05-26 02:28:34
avatar
To co nyní řeknu bude pro někoho rouhání, ale AMD se musí semknout do pevného svazku s Intelem a vytvořit velký vývojový konglomerát, který musí přijít s produkty které se přinejmenším vyrovnají konkurenci a společnou silou je budou na trhu prosazovat. Jde totiž oběma o existenci. NV dominuje v GPU a MS už otevřeně hlásá příklon k ARMu a tak oběma ujíždí vlak. Pokud budou spolu soupeřit a mezitím na poli AI a notebooků bude ARM vytlačovat oba dva, tak to pro oba rivaly nedopadne dobře. Zatím to vypadá přesně podle pořekadla zatímco dva se perou, třetí se směje.
snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-05-26 07:24:06

Čo napišem bude znieť divne ale realita je taka.
Od hardware aj software ma kluč USA oni to cele ovladaju, vznikol Intel ale nastal problem antimonopolne poplatky, lebo boli nenažraty a pitali za 286 42 000Kč v tedy boli bežne platy kolo 2000Kč a aby nemuseli platiť šialene poplatky antimonopolnemu uradu tak sa vytvorilo AMD prenajali sa im nejake patenty a začali vyrabať, musia vyrabať aspon 10% na trhu aby s toho nebol monopol (aspon nejaka možnosť na vyber pri kupe), zlučenie AMD a Intelu neprichadza do uvahy kôli antimonopolnemu uradu.
Ten isty problem je Nvidia a ATI, ATI skoro skrachovalo tak ju kupilo AMD ktore tiež malo problemy, a teraz AMD musi vyrabať viac ako 10% GPU aby Nvidia nemala na krku antimonopolny urad ktory by jej zobral zisk, pri tich miliardach by Nvidiu to riadne bolelo Teraz ked sa dostalo AMD k 12% GPU na trhu hrozilo že bude ich musieť kupovať sama Nvidia aby na nu neskočil antimonopolny urad

Take niečo že Nvidia kupi AMD alebo Intel kupi AMD či Nvidia sa spoji s AMD alebo Intel sa spoji s AMD je nemyslitelne, lebo okamžite nastupi antimonopolny urad a zisky nebudu

Skutočna konkurencia pre USA (AMD Nvidia Intel) je Čina preto USA robi všetko preto aby ju zničili napriklad ako zakaz dovozu EUV strojov do Činy a podobne.

Sranda je že AMD bolo vytvorene len preto aby Intel nemusel platiť antimonopolne poplatky, ale AMD sa tak začalo snažiť že obsadili nielen tych potrebnych +10% trhu kvoli antimonopolnemu uradu ale už je to skoro 1:1
AMD proti Nvidii to take jednoduche nema...
Mynonaj [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-05-26 11:05:58

Ne, to není realita, to co píšete je nesmysl. Tvrzení,že AMD bylo vytvořené jenom proto, aby Intel nemusel platit antimonopolní poplatky je dost mimo.
Intel založen 1968, AMD 1969 a během své existence se nezaměřovaly jenom na CPU ale podnikaly v různých segmentech.
dafcz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-05-26 13:30:58

Při vší úctě, vy se jděte léčit vzhledem k tomu co tady v diskusích předvádíte za fantasmagorie.
Rafan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-05-27 00:28:21
avatar
Tak jak už tady bylo zmíněno Intel a AMD vznikly jen cca rok po sobě. Pokud se budeme bavit o CPU X86, tak za jeho rozšířením stoji IBM. Když IBM pracovalo na počítači s otevřenou koncepcí, tak soutěž na jakém CPU to poběží vyhrál Intel. Intel ale musel poskytnout možnost vyrábět tyto procesory i jiným výrobcům, protože IBM nechtěla být závislá a i později vydíratelná jediným výrobcem. Proto se objevilo hned několik CPU X86. Nejznámější od Intelu, AMD a VIA s CPU Cyrix. Později se Intel často né zrovna férovou politikou snažil z této dohody vyvléknout a přimět ukončit výrobu ostatní výrobce z důvodu nekonkurenceschopnosti jejich CPU. Což se mu až na dva již zmíněné povedlo, i když zastoupení VIA na trhu je zaokrouhlená nula. Jediný výrobce co ten obrovský tlak Intelu ustál a byl dokonce někdy lepší a někdy horší než Intel, byla AMD. Jestli jste mě pochopil tak, že by se měl Intel s AMD sloučit? No tak to ani náhodou. Já měl na mysli velice úzkou spolupráci na vývoji Hardware a podpůrného Software pro své produkty a společně je tlačili na trh. Jsem přesvědčen, že ač je Intel momentálně ve sračkách, pořád tam pracuje dost schopných lidí, kteří potřebují jen jedno a to dostat volnou ruku, aby jim do práce nekecal byrokrat z vedení a měly možnost spolupracovat s inženýry s AMD.
snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-05-27 09:34:07

IBM sa davno stiahla s komerčneho trhu to je čisto vyvoj a zakazky pre armadu.
IBM v 2015 vyrabalo waferi na 7nm procese a v 2021 na 2nm procese, ich vyťažnost netrapi lebo oni su vyvoj aj ked vyťažnosť maju napriklad 10% s wafera im to nevadi vymyšlaju nove tranzistori, robili na kombinaciu kremiku a grafenu. Tu je prave usko spety vyvoj IBM Intel, IBM AMD.
To že viacej firiem vyrabalo CPU bolo fajn, to nieje problem, problem je ak jedna firma dosiahne drvivi podiel na trhu a v tedy zakroči antimonopolny urad,alebo je konkurencia, alebo platiš take poplatky že ti zo zisku neostane nič.
Preto sa hovorilo davnejšie či Intel nekupi Nvidiu, v dnešnej dobe skôr Nvidia kupi Intel To by ešte šlo lebo je konkurencia zo strany AMD.
PS: Všetko čo som napisal sa da velmi lahko dohladat na internete, kto hlada najde
Rafan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-05-27 11:34:42
avatar
Nevšiml jsem si, že by MS platil nějaké poplatky za monopolní postavení v PC.
ondris83 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-05-27 13:52:42

ibm sice uz moc neresi HW ale porad poskytuje SW reseni v B2B a jen tak mimochodem koupila red hat..zadnej čisto vyvoj a zakazky pre armadu
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-05-27 08:08:27
avatar
ještě jsi zapomněl dodat, že země je placatá ...
Mynonaj [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-05-26 11:18:18

Docvaklo, ale trochu pozdě a zdá se, že jenom částečně. Intel ten se jenom diví, co se kolem děje.
dafcz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-06-13 04:36:36

Technologicky nabídnout neznamená vůbec nic, ten váš kolovrátek vět stále dokola poslední kvartály vůbec nic neznamená.
AMD je dnes už z části závislé jen na tom, jestli jí TSMC dovolí už nich něco vyrobit. Jsou mnohem bohatší firmy, které jsou ve frontě a všechnu kapacitu dokážou vykoupit na léta dopředu. AMD zbydou patenty, které může tak prodat.
Velké IT firmy do svých serverů upřednostňují ARM řešení, jestli se prosadí ve spotřebitelském segmentu, tak AMD už pak nezbydou ani konzole, jestli se port her povede, není důvod, aby konzole nebyly také na ARMu.
Intel nemá aktuálně co nabídnout z hlediska produktů, nicméně Intel má obrovskou výhodu (nyní kouli na noze) a to jsou továrny, až je modernizuje, bude v pohodě.
Mynonaj [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-05-26 17:38:39

Přesně a pokud Samsung nedožene TSMC, tak ten scénář hrozí. Jenom doufejme, že AMD má něco velkého v rukávu.
Mynonaj [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-05-26 11:15:17

Naprosto přesně. NVidia už dělá na věcech, o kterých ještě nemluví, aby nenapověděli AMD. To, že je NV v této oblasti (gnerativní AI) první a s velkým náskokem, jim umožňuje si vybírat ty "největší a nejzralejší banány". Těch je tolik, že něco zbyde i na AMD a na Intel to budou jenom slupky, bohužel.
Pokud NV neusne na vavřínech (nezůstane ležet pod tím banánovníkem s plným břichem), ale bude do toho šlapat i nadále a pod vedením Jensen Huanga zřejmě bude, protože ten chlap je prostě genius/vizionář, tak i do dalších oblastí pronikne jako první a zase bude sbírat to nejzralejší ovoce.
Don_F3K3T3 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-05-26 07:23:52
avatar
Tu ide ale o to, ze nvidia este len naleje tie obrovske peniaze do vyvoja do buducnosti a to uz AMD ani Intel nedobehnu.. tu totalne obaja zaspali

Proste nvidia sa uplne odtrhla z retaze, ma nekonecne penazi na vyvoj do buducna. AMD pri najlepsom jednotky miliard
Ziik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-05-26 12:16:00

Nejdůležitější otázka je, jak člověk s morálními hodnotami Koženky použije velké množství peněz a vlivu?

Jak jsme si všichni všimli, tak morální kompas Koženky není úplně z nejlepších. Připomíná mi "účel světí prostředky", kde účel je pouze "vydělat co nejvíc peněz" a prostředky jsou "jakékoli ničení konkurence", vydírání, podvody, omezování svých zákazníků(vendor-lock), ovlivňování veřejného mínění a jistě budou další o kterých nevím.

Všichni víme že altruismem ty desítky miliard nevydělal.

Každý si myslí, že se ho to netýká. Jenže tyhle peníze co solí firmy za GPU musí někde vzít. Berou je od svých zákazníků a ty zas u jejich zákazníků a na konci jste vy a firma ve které pracujete. Možná jednou nebude na prémie nebo jen zdraží Game pass, kdo ví. Osobně se mi vyhlídky vůbec nelíbí.
johny.mnemonic [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-05-30 11:43:54
avatar
To je moc dobrá poznámka!
Takovéhle sumy peněz v rukou člověka jako je on mě taky docela děsí.
Vždyť NV je už nejméně dekádu ztělesněním veškerého zla, jaké může firma páchat ať už ve vztahu k zákazníkům (tam má NV ještě občas konkurenci), tak ale i ve vztahu k obchodním partnerům (kde konkurenci nemá, páč nikdo jiný se ke svým partnerům nechová jako k otrokům, kteří mu patří).

S tím, kolik teď bude mít peněz, pan Kožená bunda ten seznam "dobrých skutků", ještě určitě obohatí i o takové, které nás ani nenapadli.
Ziik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-05-26 12:34:56

Tak jsem pogooglil jak často se lidem objevuje Steam Survey a vypadlo mi něco ve smyslu ...

"I do the survey almost every time it pops up. Sometimes, it appears on more than one system the same week, other times, I don't see a survey for a few months."

Je mi lehce přes 40, Steam mám prakticky od jeho vzniku a za celý svůj život jsem viděl Steam Survey jednou (1x). Těsně poté co se mediálně propíralo že vybírání počítačů pro statistiku je cinklý. Očividně to na chvilku dali normálně a pak, co se bouře přehnala, v klidu vrátili zpět na "finančně výhodné nastavení".

Člověk si řekne, že o nic nejde, tak trochu straní no, jsou firma jako každá jiná a můžou si dělat co chtějí. Jenže butterfly effect je svině
Kurtz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-05-28 13:56:46

Neni pravda, ze mimo nVidie a AMD na AI nikdo nevydelava.

Co treba Broadcom? Od toho odebira AI chipy predevsim Google.

https://www.digitimes.com/news/a20240514PD202/broadcom-ai-chip-revenue-china.html

https://www.fool.com/investing/2023/10/02/google-confirms-big-broadcom-ai-chip-customer/

Podle kapitalizace je vic nez 2x vetsi nez AMD.
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-05-29 00:57:36
avatar
A kolik dávaj na charitu? Kolik chrlí otevřených technologií? Prostě jeden benefit pro lidstvo vedle druhého. Technokrati zas...í, už tak začínají být bohatší než celé státy. Jednou nahradí vlády. Už na dupačky dostaneš logo korporátu a xicht vůdce. V tom by se měli levičáci i pravičáci spojit. To už není žádná svoboda ani rovný trh a příležitosti, ale shromážďování moci do jedněch rukou, což jde přímo proti demokracii a její dělbě moci
Kosheen [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-06-01 13:39:07
avatar
Akcie Nvidia su uz teraz znacne predrazene, tie by som urcite uz nekupoval. Ak sa NV s dalsim vyvojom cipov pre AI neunahli, moze si mastit vrecka este nejaku dobu. Ono aj ucenie KI ma svoje limity a ak datovym centram postacia 100ks namiesto 100tis cipov, tam uz bude koncit cely humbuk okolo AI aspon pre NV.A vyhody AI sa prenesu do inych sektorov.
co sa tyka AMD, vyvoj ich akcii povazujem za ovela zdravsi, kedy sa ich zisky nekoncentruju len z jednej oblasti.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Piranha Bytes, tvůrci Gothic, Risen a Elex RPG her končí
Piranha Bytes, tvůrci Gothic, Risen a Elex RPG her končíÚterý, 09 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 496x
Komentářů: 0
Gladiátor 2 v první dlouhé ukázce!
Gladiátor 2 v první dlouhé ukázce!Pondělí, 08 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 991x
Komentářů: 1
Formule 1 dostane pořádný velkofilm?
Formule 1 dostane pořádný velkofilm?Pátek, 05 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 854x
Komentářů: 0
Satifactory se konečně dočká verze 1.0!
Satifactory se konečně dočká verze 1.0!Čtvrtek, 04 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1160x
Komentářů: 2
Star Trek Prodigy – překvapivě skvělý počin v druhé sezóně!
Star Trek Prodigy – překvapivě skvělý počin v druhé sezóně!Středa, 03 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1441x
Komentářů: 1
Despicable Me 4 – Mimoni zase v akci
Despicable Me 4 – Mimoni zase v akciÚterý, 02 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1421x
Komentářů: 0