Proč jsme neměli test GTX 680 dříve aneb podlosti a naschvály od PR NVIDIA i "konkurence" Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Sobota, 21 duben 2012
altProč jsme neměli test GTX 680 dříve aneb podlosti a naschvály od PR NVIDIA i "konkurence"

 

 

Normálně bych si v rámci obyčejné slušnosti nechal dál určité věci pro sebe, ale dále to prostě nechat nemůžu a měli byste vědět, co se děje. Hloupost, lidsky odporné a hnusné nesolidní jednání ze strany zástupců společnosti NVIDIA, a jejich přisluhovačů (i z řad "redaktorů" některých magazínů) došly naprostého vrcholu. Pomluvy ze strany jistého člověka z této společnosti (i některých dalších jedinců), který neumí nic jiného,než dělat rádoby PR lhaním ve stylu "zaseknutý gramofon", už překročily všechny hranice (mimochodem dříve tento člověk podobným stylem zastupoval i AMD, to aby někteří byli v obraze).

Už dříve u vydání starších modelů grafik s čipy NVIDIA se tento člověk snažil zabránit tomu, aby nám výrobci grafických karet půjčovali své produkty s čipy NV na testy. I za pomoci svého přisluhovače a manipulátora z jisté redakce, který ochotně posílal karty kamkoliv jinam, jen ne tam, kam měl, navzdory přímým přáním jejich majitele. U GTX 680 se pak opakovaně zástupci NVIDIA snažili nemístným a nesolidním nátlakem výrobce grafik přesvědčit, aby nám je nepůjčovali vůbec. Samozřejmě bez valného úspěchu, protože zástupci výrobců nás znají a nevidí jediný důvod, proč nám své výrobky s čipy NV nepůjčit. Když selhalo osobní přesvědčování, vyzkoušeli zástupci českého PR NVIDIA taktiku pomluv přímo na zahraniční vedení výrobců. Opět samozřejmě bez úspěchu, protože zahraniční vedení se samozřejmě obrátí o informace ke svým místním zástupcům, kteří jim ochotně sdělí realitu, ukáží parametry naší spolupráce, hodnocení jejich produktů atd. Nicméně počínání zástupců NV už tímto překročilo všechny meze. Nejen já, ale i zástupci partnerů a výrobců jej shledáváme naprosto zbytečným a neadekvátním, ale vyloženě sprostým a hlavně zasahujícím do věcí, do kterých PR NVIDIA vůbec nic není! Tak aby bylo jasno:

1, NVIDIA nic nevyrábí! Žádné grafické karty NVIDIA neexistují, i samotné čipy vyrábí úplně jiná společnost a grafické karty také! Nemůžeme v žádném ohledu hodnotit grafické karty NVIDIA, protože žádné takové karty nejsou! Hodnotíme jen grafické karty s čipy NV, ale to jsou grafické karty jednotlivých výrobců HW a to jsou často naši partneři! S čímž souvisí věc číslo 2:

2, Pokud by bylo zrnko pravdy na tom, že DDWorld.cz je vůči NVIDIA produktům nějak předpojatý a neobjektivní, nikdo by nám žádný produkt s čipem NV nepůjčil  a to sám o sobě! Vzhledem k tomu, že výrobci nám nadále i přes akce zástupců NV chtějí své produkty s čip NV půjčovat a půjčují, celý problém zjevně s údajnou "objektivitou/neobjektivitou" mou osobní a magazínu DDWorld.cz vůbec nesouvisí! Žádný výrobce by nám nepůjčoval své produkty, ani by s námi nespolupracoval, kdyby si nebyl jist naším objektivním přístupem k hodnocení těchto jejich produktů i psaní o nich a jejich prezentaci.

3, Celý problém je v tom, že na pozici PR NVIDIA je člověk (dnes tím nakazil i další v té firmě), který si myslí, že PR=lhaní. Lže od rána do večera. Zneužívá toho, že v ČR bohužel není žádný podobně aktivní člověk od konkurence, který by uvedl věci na pravou míru a nedával mu tak pro jeho fantasmagorie takový prostor, který bohužel má. Samozřejmě nějaká opozice je zapotřebí, tak si sám vytvořil z některých novinářů "jakoby" zástupce AMD. Roznášením lží a pomluv, podporováním antiwebů, se snaží 100x opakovanou lží o tom, že třeba já a DDWorld.cz nějak straní AMD někoho přesvědčit, což se mu ale nedaří, až na pár militantních fandů zelené značky a hloupých jedinců, kteří jeho špinavou práci ať za úplatu, nebo i z vlastní hlouposti zadarmo, dělají za něj a dokonce tím už porušují zákony ČR. Já nemám problém dokázat a přiznat, že nemám s AMD nic společného, mají u mě stejné možnosti a zcela stejný přístup, jako produkty NV a jakékoliv jiné. Nehodlám dělat AMD žádného zástupce, není to pro mě ani žádoucí, ani nijak přínosné. PR NVIDIA se jen snaží nemístným nátlakem získat pro "své" produkty lepší hodnocení a lepší vnímání, než jaké jim objektivně přísluší! Někteří jiní lidé a redaktoři možná vábení nebo následnému tlaku podlehnou, někteří, a ani já, nikoliv. S lháři nespolupracuji a v tom je zásadní problém!

S českým PR NVIDIA nechce mít slušný redaktor (i slušný člověk) nic společného. Jeho "obliba" nejen u redaktorů, ale i zástupců mnoha společností, distributorů atd. je již legendární. Anabáze s určitým člověkem z PR NVIDIA jsou mnohým dobře známé (neotravuje jen nás). Většina lidí, včetně mě, ale věříme, že i PR a business se dá stále dělat slušně bez lhaní a pomlouvání konkurence, čehož je řada lidí a firem důkazem. Bohužel rostoucí popularita DDWorld.cz a vliv recenzí na zákazníky a přímý prodej určitých produktů z nás samozřejmě dělá cíl o to větší, že se stylem dělání PR u NV nechceme mít nic společného. Znám mnoho PR zástupců mnoha firem a se všemi výborně vycházíme, nikdo totiž nedělá PR tak konfrontačně odporným způsobem s maximálním využitím lží a polopravd a neroznáší pomluvy o novinářích, kteří tlaku nepodlehnou apod. V tom je celý problém. Zapomeňte na nějaké produkty, když NV stejně nic nevyrábí, zapomeňte na jejich hodnocení, vůbec nic s tím nemají společného. Celé to je jen o osobním přístupu PR NVIDIA jehož konkrétní zástupce nemůže přenést přes srdce, že nějaký Jan Stach z DDWorldu, který se ani za profesionálního novináře nepovažuje, vybudoval nezávislý magazín z ničeho, což se tady už dlouho nikomu nepovedlo a skvěle se všemi ostatními firmami a výrobci vychází a domluví a jeho vůbec neposlouchá. A hlavně, není nad ním nikdo, koho by mohl ovlivnit či zmanipulovat. Ta frustrace je o to větší, že výrobci, kteří ty karty a další produkty skutečně vyrábí, jsou na naší straně (na straně všech slušných redaktorů a magazínů) a to čeští i zahraniční. A vědí dobře proč:

1, Nikdy jsme, ani já osobně, žádnému produktu s čipem NV neukřivdili - ani v testech, ani v aktualitách. Vždy dostal odpovídající hodnocení se stejnou objektivitou a nadhledem, jako produkt  s čipem Intel, AMD a jakýmkoliv jiným. Mohu to našimi recenzemi a hodnoceními kdykoliv dokázat - a protože nikdo nemůže dokázat opak, není se o co přít. Loga na čipu pro nás zkrátka nic neznamenají. Výrobci HW to dobře vědí, a nemají žádný problém nám půjčit cokoliv a kdykoliv! A to i přesto, že nejsme největší web o IT v ČR, přesto že máme omezené zdroje, přesto máme mnohé produkty i dříve než velké profesionální magazíny. Této důvěry si vážíme a nebuduje se snadno. Nikdy bych si důvěru výrobců neodvážil zkazit tím, že bych nadržoval nějakému produktu, či značce, či naopak! Jsou firmy a není jich málo, které samozřejmě chtějí, aby se o jejich produktech psalo dobře (kdo by nechtěl), ale zároveň jsou si dost jistí tím, že objektivní hodnocení nemůže jejich produktům uškodit a jsou dost kvalitní na to, aby obstály, takže se nemusí uchylovat k PR stylu českých zástupců NVIDIA, tedy k lhaní, pomlouvání a nátlakovým akcím.

2, DDWorld.cz i já nadále budeme se všemi našimi partnery úzce spolupracovat. Jako majitel a tvůrce webu mám jediný zájem, udržet web v chodu a mít přístup ke všem podstatným novinkám a věcem. Z toho důvodu je tvrzení, že preferujeme nějakou značku čipů zcela absurdní, protože bychom se jednak neuživili a jednak bychom neměli možnosti, které máme a firmy by s námi nespolupracovaly. Ale tuto logickou věc je zjevně pro mnohé těžké pochopit. Navíc, je absurdní mě spojovat zrovna s konkrétní malou firmou, jejíž upřednostňování nemá žádný ekonomický ani jiný přínos pro magazín, ani pro mě osobně, a jen bych si tím zaslouženě a zaručeně odehnal jiné mnohem důležitější firmy a partnery, jejichž spolupráce má mnohem větší význam a váhu - bez urážky!

DDWorld.cz se s hloupou a neúčinnou snahou zástupců českého PR NVIDIA a jejich nohsledů z určitých webů/blogů vyrovná ve spolupráci s našimi partnery i dalšími lidmi. Nikdy jsem nic v posledních 4 letech, co magazín funguje v současném režimu "fulltime" neobjektivně nehodnotil, ani o tom neobjektivně nepsal a nehodlám s tím začínat. Nehodláme ani trestat produkty s čipy NVIDIA za hnusné a nesolidní jednání a selhání zástupců PR společnosti NV a to proto, že za to ty produkty samozřejmě nemohou. Hlavně to nejsou produkty NVIDIA ale produkty jiných firem a nehodláme je nijak poškozovat, ani poškozovat sebe, že bychom je hodnotili a psali o nich s jiným než objektivním přístupem jako o jakýchkoliv jiných produktech. Zároveň však za současné situace nemůžeme a nehodláme žádným způsobem podporovat společnost NV tím, že o ní budeme samostatně psát. Pro nás je tedy NVIDIA mrtvá a pokud budeme mluvit o produktech s čipy NV, budeme o nich mluvit jako o produktech konkrétního výrobce, jejichž produkty skutečně jako uživatelé používáme a kupujeme. Samozřejmě, pokud se v NV najde nějaký rozumný člověk, se kterým se bude dát mluvit, rozhodně to já, ale i mnozí další, jen uvítáme.

Současné PR NV si svým hloupým a hnusným jednáním dělá extrémně špatnou reklamu a je k nevíře, že jim tam stále nedošlo, co si tím způsobují. Musím totiž přiznat, že díky tomuto jednání nás kontaktovala  a dozvěděla se o nás řada lidí ze zajímavých firem a na zajímavých pozicích, se kterými jsme navázali spolupráci, nebo nás jinak podporují. Každý z nich si totiž u nás mohl zjistit skutečnou realitu věci a mnozí mě znají osobně. Vzhledem k tomu nejnovějšímu idiotskému nápadu u příležitosti vydání GTX 680 (která si to hnusné jednání ze strany zástupců PR NVIDIA rozhodně nezaslouží) pomlouvat nás u lidí, kteří nás znají, a přesvědčovat je, aby nám své vlastní produkty, se kterými má NV společného jen to, že má logo na čipu, který ani nevyrábí, pochybuji, že ta absurdita věci tam někomu konečně dojde. Je opravdu neuvěřitelné, když skuteční výrobci finálních produktů s námi spolupracovat chtějí a chtějí nám ty své produkty půjčovat a brání jí v tom nějaký "dodavatel" součástky, který nás uživatele ani nemusí zajímat. Zjevně tedy nebude problém u DDWorld.cz ani u mě. Naše spolupráce a výborné vztahy s výrobci běží dál, takže se jako čtenáři nemusíte o nic strachovat, recenze, informační servis i doporučení, vše bude, jak má být. Jen teď víte, s čím se také musíme pro vás potýkat.

Komentáře k tomu ani nejsou třeba (nic slušného se na počínání zástupců NV a některých dalších lidí, ani říci nedá).     

 

 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Total War Saga: TROY – strategie z dob trojské války
Total War Saga: TROY – strategie z dob trojské válkyPátek, 20 září 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 902x
Komentářů: 5
Nový GRID vypadá velmi dobře
Nový GRID vypadá velmi dobřeČtvrtek, 19 září 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1031x
Komentářů: 1
Porovnání reálného TDP procesorů AMD a Intel v praxi
Porovnání reálného TDP procesorů AMD a Intel v praxiÚterý, 17 září 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2124x
Komentářů: 2
Chernobylite – duchovní nástupce STALKER už brzy!
Chernobylite – duchovní nástupce STALKER už brzy!Pondělí, 16 září 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1651x
Komentářů: 2
BORDERLANDS 3 je venku – jak si nastavit kvalitu grafiky?
BORDERLANDS 3 je venku – jak si nastavit kvalitu grafiky?Sobota, 14 září 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1765x
Komentářů: 2
System Shock 3 v nové herní ukázce! Zajímavé.
System Shock 3 v nové herní ukázce! Zajímavé.Pátek, 13 září 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1648x
Komentářů: 1