Zásadní problém s notebooky odhalen! TESTY AMD RX 6800M vs NVIDIA RTX 3080M jsou špatně. Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Úterý, 29 červen 2021
altJedna komponenta s nevelkou cenou ovlivňuje výkon platforem AMD i Intel více, než je zdrávo.

 

 

 

 

Už jsme na tohle téma a skutečnost upozorňovali nedávno. Nicméně samozřejmě DDWorld.cz a další podobná média nemáme dostatečný dosah a vliv, abychom donutili světové výrobce začít dělat věci pořádně. Nicméně lidi jako Linus Tech Tips, ten vliv už mají. A tak jsme rádi, že se tomuhle zásadnímu tématu věnoval a dal ve známost, jak moc výrobci notebooků a PC ovlivňují vlastnosti výsledného produktu pochybnými rozhodnutími a několika dolarovými položkami. O co tedy jde.

  • Notebooky AMD jsou zpomalovány nevhodným paměťmi?

Náš starší článek na téma: „dělají výrobci notebooky s AMD schválně horší“, měl slušný ohlas. Ovšem na změnu přístupu výrobců to nestačí. Některá větší média tomuto tématu, které naprosto zásadně ovlivňuje produkty, věnují méně pozornosti, než by si zasloužilo. A tak občas vypadáme, že kopeme za „nějakého výrobce proti nějakému výrobci“, když neustále upozorňujeme na problémy a umělé rozdíly v přístupu. Ale DDWorld.cz nekope za jednoho výrobce a proti jinému, DDWorld kope za nás uživatele! Chceme mít výběr, chceme mít tomu odpovídající cenové souboje o zákazníky a chceme, aby produkty byly co nejlepší.

A nejsme sami! Na problém s novou generací notebooků upozornil Jarrod'sTech. Menší youtuber, který jasně ukázal, že je tu prostě velký problém. U nových notebooků především s AMD RYZEN a AMD RADEON odhalil podivně limitovaný výkon. Není divu, že máme mnozí podezření, že výrobci notebooků záměrně uměle dělají AMD varianty horší. Speciálně dnes, když Intel reálně na to, co nabízí AMD, v mnoha směrech nestačí. Ale protože Intel verze tvoří 80% prodejů notebooků a jsou vždy dražší než AMD verze, mají prostě výrobci zájem nedělat AMD verze tak dobré, aby si neohrožovali prodeje a marže Intel variant. Naše podezření, že prostě něco na tom bude, ještě zesílilo po zkušenostech s ASUS ROG Strix G15 Advantage Edition.

To je velmi zajímavý notebook za velmi zajímavou cenu, kompletně postavený na AMD. Tedy RYZEN 9 procesor + Radeon RX 6800M grafika. Z nějakého důvodu je totiž často slabší, než konfigurace Intel Core i9 + NVIDIA RTX 3080M, ačkoliv papírově to nedává žádný smysl. RYZEN 9 je totiž výkonnější a lepší procesor než jakýkoliv mobilní Intel (speciálně když je dodržováno 45W TDP). A Radeon RX 6800M je efektivnější než NVIDIA RTX 3080M a jejich základy (desktopové RX 6700 XT a RTX 3070, se od sebe také příliš výkonem neliší).

Podezřelé se ukázaly paměti. I když na první pohled papírově vypadají v pořádku. 2x 8GB nebo 2x 16GB DDR4 3200MHz zní ok. Jenže jak LINUS demonstroval, není 3200MHz RAM jako 3200MHz RAM. Na srovnání vzali Gigabyte AORUS 15G notebook. Což je přímý konkurent ASUS ROG Strix G15, velikostí i výbavou. Jen je výrazně dražší, obsahuje totiž Core i9 + RTX 3080. A v přímém srovnání je až o 20% herně výkonnější. Jaké však bylo překvapení, když prohodili paměťové moduly u těch notebooků. Z toho Gigabyte s Intelem vzali ty 3200MHz moduly a dali je do ASUSu s AMD, a obráceně. Papírově sice na první pohled stejné moduly, jenže najednou byl Intel o 20% slabší a AMD o 20% výkonnější. No podívejte se na to sami:

To znamená jediné. Všechna výkonové srovnání a testy speciálně u Radeon RX 6000M vs NVIDIA RTX 3000M, jsou 100% blbě. Co je horší, sám ASUS navíc ušetřil pár dolarů a znevýhodnil AMD ještě jinak. Při připojení na externí monitor je totiž znatelně výkonnější, než kdy měříte výkon jen samotného notebooku. Proč? Protože signál jde přes tu integrovanou grafiku na display notebooku. Samozřejmě ono to jde udělat jinak, ale vyžaduje to pár dolarů navíc na lepší konstrukci desky apod. Abychom to všechno neházeli jen na ASUS, může za to i AMD. To vyhlásilo program v rámci, kterého schvaluje jednotlivé TOP verze designů notebooků s jeho platformou, takže nechápeme, jak mohly schválit ASUS ROG Strix G15 Advantage Edition s těmi zjevně nevhodnými paměťmi a nevhodným řešením signálu grafické karty pro tento TOP špičkový notebook, kterým demonstrovali svou platformou.

AMD se okradlo o běžně až 30% výkonu speciálně ve hrách. Jak ale Linus upozorňuje, zákazníci běžně připlácí na poli PC stovky dolarů za jednotky % výkonu. Jak velký rozdíl je mezi RX 6700M a RX 6800M, nebo RTX 3070M a 3080M? Stovky dolarů za jen pár %. Přitom tady se bavíme o 20-30% výkonu jen vlivem horší konfigurace jinak téměř stejných pamětí, což je položka za pár dolarů proti lepší verzi těch samých pamětí. Anebo to řešení, aby signál z neintegrované grafiky obcházel tu integrovanou a poskytován tak byl plný výkon, je také řešení za pár desítek dolarů extra. Najednou by tak ten NB byl o kategorii výkonem výše, ale cenově pořád nízko a mnohem níže než Intel verze.

Prostě to, jak to ASUS prodává a udělal, nedává z hlediska efektivního využití těch komponent, moc smysl. A je otázka, zda to udělal s tím cílem brzdit AMD verzi proti Intel, nebo neměl z hlediska toho co je zrovna dostupné na poli komponent na výběr. Zůstává nicméně ten fakt, že tyhle položky, o kterých se v parametrech NB prakticky nedočtete, ovlivňují výkon sestav mnohem více, než třeba ultra drahá volba mezi RTX 3070M a RTX 3080M. A tak říci, že s tím máme problém, je hodně zdrženlivé …

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Belka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-06-29 11:53:10
avatar
Tohle je obrovsky FAIL vyrobce toho notebooku ze tohle dopustili.. Opravdu to nechapu.
TDM900 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-06-29 12:00:34
avatar
Pokud to není záměr, což by i mohl.
Někdo by musel zkontrolovat většinu konfigurací aby ověřil, jestli v tom není nějaký systém.
Mě na tom přijde hlavně divné to, že si toho nevsimlo amd
fotoba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - AMD kontroluje len konfiguráci 2021-06-29 12:12:14

s mobilnými CPU série HS a tent notebook má len CPU sérií H a HXC, ktoré AMD nekontroluje. viď nižšie.

A nemá to ani Logo AMD Advantage, hoci model má v mene ROG ... Advantage, ale nie ROG AMD Advantage, čo je program kontorly nasledujúci po HS programe a vyžadiuje AMD CPU aj GPU + HS series like test..
snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-06-29 16:50:53

AMD je to jedno ono predava CPU GPU a čo s tym roby vyrobca je jeho vec, to že sa Samsung pripravuje o zisk je tiež jeho vec, mne osobne to nevadi kupiť lacni notebook od AMD vyhodim ten smiešny pomaly 8GB modul a nahradiť ho napriklad 32GB kitom 3200MHz za 150€ a tým ziskam zopar desiatok % vykonu naviac Tiež rovno menim aj disk ak je to možne tam davam M2 2TB citanie 5GB/s zapis 3,7GB/s 250€
Toto už robim 20 rokov, kupim vyladim a za malo penazi mam vela muziky
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-06-29 12:12:07
avatar
problém je, že ASUS třeba za ty paměti nemůže, prostě jiné nebyly (v současné situaci možné), nevíme ... nikdo z výrobců to uspokojivě nevysvětlil ....
rookie [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-07-02 12:00:17

vo videu porovnavali notebooky Asus a Gigabyte,
chcelo by to porovnat Asus s AMD a Asus Intel,
a ak Asus dava lepsie pamate do intelackych notasov, tak je vinný
DandaH [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-06-29 12:04:50

Je to hodně zajímavé, jen nechápu že si to AMD neohlídá, pokud to tedy opravdu není schválně i ze strany AMD. Běžný uživatel pak jen může říct, že AMD je pomalý tak radši intel a NVIDIA AMD asi nechce prodávat, když je všeho nedostatek a nemají čipy
fotoba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Schvaľujú sa iba HS-ka 2021-06-29 12:04:16

Citace:
Abychom to všechno neházeli jen na ASUS, může za to i AMD. To vyhlásilo program v rámci, kterého schvaluje jednotlivé TOP verze designů notebooků s jeho platformou, takže nechápeme, jak mohly schválit ASUS ROG Strix G15 Advantage Edition s těmi zjevně nevhodnými paměťmiAni jedna s tých špecifikácií nemá HS=kový CPU od AMD
Odkaz


Citace:
Mobilní Ryzeny „HS“ neprodá AMD každému, dodávky podmínila kvalitou notebooku
18. 3. 2020

Řada HS má nastaveno 35W TDP, ale nejde o jediný rozdíl, kterým se oproti 45W H liší. AMD se pro zvýšení kvality notebooků s jejím hardwarem rozhodla, že modely HS nebudou distribuovány každému výrobci, který si je objedná. Podmínkou je spolupráce s AMD, jakýsi certifikační program, v jehož rámci AMD testuje daný typ notebooku jak před jeho vydáním, tak sleduje softwarové aktualizace vycházející jak z Windows Update, tak například aktualizací BIOSu a ovladačů výrobce notebooku, aby nedošlo k chybě, která bude mít degradující účinek na výkon nebo výdrž baterie (např. špatné nastavení BIOSu ze strany výrobce, poškození napájecích profilu a podobně).
Pro tyto účely společnost zřídila laboratoř v Austinu (Texas) a Šanghaji (Čína).Odkaz


V tých konfiguráciách je iba H a HX verzia, nie HS verziaCitace:
TDP navíc je notebookům k ničemu, pokud výrobce nezajistí adekvátní chlazení
27. 11. 2020

35W Ryzen 7 4800HS je v průměru tisíců výsledků o 200 bodů rychlejší než 45W Ryzen 7 4800H se stejnými parametry

Odkaz


teda +3% sú už tu.
rumpeak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-06-29 12:07:08

Osobně notebooky dávno nekupuji. Stejně je to 90% času připojeno k monitoru, klávesnci a myši. A když jedu na dovolenou, mám jedno domácí PC v docela kompaktní case nebo ještě lépe - letos asi PC vůbec brát nebudeme a vezeme XBOX.
lukeDD [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Toto je MEGA FAIL 2021-06-29 12:13:23

Toto je fakt obrovský FAIL. Predsa keď už predávam notebooky s AMD, tak chcem, aby sa mi predávali. Čím viac ich predám teraz v danom momente, tým viac sa dostanú do povedomia ľudí a v budúcnosti predám viacej notebookov s nasledujúcimi generáciami produktov od AMD.
Nebudem ich zámerne obmedzovať, aby som obmedzil predaje.

Nechápem ako AMD toto mohlo dopustiť a čo ASUS z toho má, že AMD varianty, takto negatívne ovplyvňuje.

Inak ďalší fail, čo mi príde:
AMD notebooky nemajú webkamery a Intel varianty majú.
Moja otázka PREČO?
dido [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-06-29 12:20:37

pretoze narozdiel od US, kde si na stranke vyrobcu konfigurujes notebook, u nas si to konfiguruje distributor. a ked tam pracuje niekto neschopny tak to takto dopada ... Druha moznost je proste opat, setrenie, resp. vyuzitie ramika okolo displaya bez kamery. alebo (opat) nedostatok cipov
fotoba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - nie nutne 2021-06-29 16:11:22

napr. Dell predával n-series bez OS a s OS Linux a non n-series s Windows. Ked ale predaje prekoročili

5% strail Ms na dný model zľavu 50% na MS Windows od Microsoftu ak bol predaj n-series daného modelu medzi 5-10% mal zľavu 20% na Windows pred daný model a nad 10% n-series mal 100% ceny MS Windows. A tak 2x "musel" Dell zrušiť predj n-series daného modelu alebo vcelý model predčasne, lebo sa predaja n-series pohybovali na úrovni 9,5% resp. 7,5% a non n-series by predával so stratou resp s 0% obchodnou maržou.

Niečo podobné môže byť v zmluve ASUS-u s Intelom...
ender [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-06-29 12:26:58
avatar
Otázka či to nemohol byt len nejaký zlý kus pamäte, keď majú totiž rovnaké parametre, tak rozdiel vo výkone 20% nedáva zmysel.
Každopádne čím lacnejší notebook, tak tým sa viac šetrí na dalších veciach ako chladenie, klávesnica, disky, pamäte, čiže to nemusel byt úmysel. Proste asus to pri návrhu neustrážil.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-06-29 12:46:28
avatar
když se podíváš na video, tak je to tam vysvětleno, v čem je problém. Vadné nejsou.
ender [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-06-29 15:36:30
avatar
Ok, nebol čas pozerať video
Tommex [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Nejen Asus 2021-06-29 14:37:38
avatar
Naprosto totožné Samsung paměti (m471a1g44ab0) s mizerným tRFC má i Lenovo Legion 5 Pro, nebo třeba i celkově zajímavý Legion 5 15ACH6H. Až Legion 7 za 45k+ má hynixe. Je otázka v kolika dalších typech a od kterých výrobců ještě jsou..
QWERTY [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-06-29 18:03:13
avatar
Akurát som chcel napísať niečo podobné, že to neni len o Asuse, ale tie úbohé pamäte tam dávajú aj iný. To tRFC má veľký vplyv na latencie. Moje ram (XMP) majú tiež vysoké tRFC, tFAW, tWR. Pohral som sa so subtimy a stiahol latencie zo 70 na 63ns (3900X). Ak to AMD myslí s tým Advantage vážne, tak tento to rozhodne nemal dostať. Tie ramky a MUX to degradujú poriadne v hrách hlavne. Potom 6800 vypadá slabo oproti 3080, čo neni pravda. A tie nové Tigre H sa dokážu vyrovnať 5900HX len preto, lebo si potiahnu aj 2x toľko.
navy [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-06-29 16:50:22
avatar
Nehledal bych v tom žádné konspirace, je to pouze "partnerský program Nvidia", jehož účelem je jen a pouze poškodit, nebo zničit konkurenčního výrobce.
Nic jiného v tom není...
požírač křemíku [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-06-29 19:36:49
avatar
Ten pocit, když si koupíš notebook "herní dělo" za 60 klacků a pak někde na youtube zjistíš co má pod kapotou. Za tohle bych viníky poslal štípat šutry do lomu.
FabledWarrior [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-06-30 06:03:49

On ten Asus má stát s AMD+AMD má stát 1600 dolarů. Ten Druhý s Intel + nVidia 2400 dolarů... takže jako ehm...
požírač křemíku [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-06-30 09:59:26
avatar
Nenarážel jsem přímo na tenhle Asus, ale praktiky výrobců obecně, tohle není jediná prasárna. A za druhý se klidně vsadim, že u nás se i tenhle model bude prodávat jako obvykle za mnohem vyšší cenu než těch 1600usd.
Nexon [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-06-29 19:57:08

Jako kdyby Aušus obul Ferrari Testarossa do R13/155 pneu. Tohle samozřejmě není náhoda, ale kryplení AMD hardware. Zadarmo to Aušus nedělá, zajímala by mě výše Intel bonusu. :-)
snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-06-30 06:45:33

Ale zle sa na to pozeraš, druhy pohlad je že Ferrary na skryplenich kolesach stoji dajme tomu 60 000€ a bugaty 200 000€, stači na Ferrary vymeniť kolesa za 2000€ a mas rovnaky vykon ako Bugaty Vymeniť pamať na notebooku zvladne aj 5 ročne decko a cena 16GB KIT 3200MHz stoji 80€ a 32GB KIT 3200MHz stoji 150€ a zrazu notebook od AMD za 1200€ ma vykon ako Nvidia za 2400€
AMD napriklad Samsungu preda milion čipov za 200€ a čo s nimi urobi Samsung je ich vec maju doporučene špecifikacie viac nič. JE pravda že keby to Samsung vyladil tak tie notebooky za 1200€ by mohol predavať za 2400€ ale tu by nastal problem značky, keby cena aj vykon boli rovnake tak 90% uživatelov by siahlo samozrejme po Nvidii proste ma lepši marketing.
Priklad ak by si mal kupiť GPU za rovnaku cenu RTX3090 3000€ a RX6900 3000€ čo by si asi zobral? ak by RX6900 stala 1600€ rozhodnutie by bolo asi ine
lukeDD [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-06-30 10:20:29

Povedzme, že by som sa rozhodol kúpiť Strix g15 Advantage Edition. Prečo by som mal ja ako používateľ vôbec riešiť, výmenu pamätí hneď po tom, čo som si daný notebook kúpil?

Väčšina používateľov buď ten notebook nekúpi alebo sa nechajú nachytať a nevymenia RAM z XY dôvodov. A potom výrobci dajú do obehu málo komplet AMD variánt vďaka tomu, že sa nepredávajú podľa ich predstáv a používatelia im budú nadávať, že prečo nie je na trhu viac komplet AMD variánt.(niečo keď vychádzal Ryzen 4000 a boli notebooky len s RTX 2060 a neboli s RTX 2070....)

Mne osobne nevadí zaplatiť aj viac, ale chcem aby všetko bolo TOP. A to v tomto prípade nie je.

AMD ohlásilo ich program Advantage Edition, čiže toto si malo určite ošéfovať. Toto zbytočne vrhá zlé svetlo na AMD a posúva celkovo trh dozadu a nie dopredu.


Ku tvojmu príkladu, keby mám 3 litre len tak na vyhodenie, že mi nebudú chýbať, tak ja by som bral RX 6900XT LC edition.

Viem, že väčšina by zobrala RTX 3090, lebo AMD ešte nie je v stave pri grafikách, že by hráči preferovali AMD, tak ako teraz preferujú Ryzeny. Sú však na najlepšej ceste to zmeniť.
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-06-29 22:35:53

Je fajn, že se na to poukazuje a budou se podobné věci dál hlídat. AMD by sito mělo ale samo vyjednat u svých partnerů, aby je a jejich zákazníky nikdo nepoškozoval.
mittar [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-06-30 08:43:05
avatar
Ze vyrobci odrbavaj co jde bohuzel neni nic noveho, ale ze toto projde pres AMD kontrolni program, kdy se zarucilo, ze ty notebooky budou zkontrolovany aby k takovym vecem nedochazelo, je vec druha. Sorry, ale timto si samo AMD sejri do vlastniho hnizda, protoze to poskozuje samo AMD. Takze notebook s AMD letos zase ne, k cemu mi jsou dobre AMD produkty, kdyz vysledek je krypl.
exRathanuviel [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-07-01 19:29:11
avatar
Jak píše fotoba výše, ještě den před vaším příspěvkem - AMD kontroluje produkty pouze s HS procesory...
Nexon [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-06-30 12:29:56

Možná by bylo dobré dát do článku upozornění, jaké paměti vybírat. V zásadě by to měli být paměti s nízkým CL (ideálně pod CL20 u SO-DIMM), vysokou frekvencí (>3200Mhz, zde záleží na procesoru a řadiči jaké rychlosti je schopen obsloužit) a hlavně paměti by měli být v konfiguraci 1Rx8 (nejrychlejší organizace paměti, resp. latencí). Problém uvedený v článku způsobilo to, že AMD mělo 1Rx16 paměti a Intel (prostě náhoda :-) ), 1Rx8 paměti. Jinak DDR4 paměti mají organizaci 1Rx4, 1Rx8, 1Rx16 a také 1Rx. (jednořadé) 2Rx. (dvouřadé), přitom není pravidlem, že 2Rx. (dvouřadé) paměti poznáte podle počtu osazených stran plošného spoje, to zejména u SO-DIMM jsou vyšší kapacity osazeny oboustranně stejně jsou to 1Rx. paměti. A také musíte mít samozřejmě paměti v dual channel režimu (osazeny dva paměťové sloty --> dvojnásobná paměťová propustnost). Ostatní věci jako časování pamětí (viz desítky položek v BIOSu) je už vyšší dívčí. Dříve jsem si také hrál a výsledek byl, že jsem způsobil skrytou nestabilitu systému. Systém jako takový byl stabilní a nevykazoval chyby ani v běžném provozu, ale třeba pod PRIME95 (prvočísla) počítač počítal chybné výsledky, což vzhledem k tomu, že se spoléhám na výsledky softu (FEM) mě polilo horko. Tohle bude největší výhoda (krom rychlosti) u DDR5, že zde je ECC povinné.
QWERTY [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-06-30 12:11:19
avatar
CPU by v pohode zvládol aj rýchlejšie pamäte. Ide o spotrebu.
DDR4 3200 cl22-22-22- 1T 1.2V,
LPDDR4X 4266 desivé časovanie 40-39-45-90 1T 1.1V. No a potom ide na rad kriplenie 1Rx16 a tRFC viac ako 800 pritom 1Rx8 majú okolo 500. Obyčajné DDR4 medzi 300-400. Manuálne sa dá dostať hlboko pod 300. Teraz ktorý OEM napíše do špecifikácií aj iné hodnoty ako 16GB 3200 možno časovanie, ale subtimy ani náhodou. A potom je tu samozrejme nenažranosť OEM a vyššie marže na Inteloch a spoliehanie sa na zotrvačnosť a nevzdelanosť v IT väčšiny zákazníkov, vychcanosť predávajúcich s cieľom predať horšie a drahšie, hlavne, že bude lepšia prémia.
Nexon [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-06-30 13:00:31

Zkažený x86 svět, díky monopolu Intel. Intel podmiňuje cenu procesorů, počtem odběrů, takže vlastně výrobci si ani nepřejí prodávat AMD na úkor Intelu, protože si zdražují Intel procesory a zároveň i marže, díky dražším koncovým cenám Intel železa. No a nebudeme si nalhávat ohledně Intel pobídek (čti úplatků), aby tento stav u výrobců setrval. Doslova hrozný je v tomto šéf serverové divize Dellu, ten rovnou prohlásil, že AMD bude u Dellu vždy hrát podružnou roli. To prohlásí za situace, kdy AMD má 2x tak výkonnější serverové procesory s poloviční spotřebou energie. Poslední jobovka od Intelu je, že kompletně vypne u procesorů od 6. generace TSX feature, což zejména u databázových serverů může znamenat až 35% propad výkonu. To je na hromadnou žalobu. TSX třeba využívá RPCS3 emulátor PS3, kde došlo k navýšení výkonu cca o 15% o TSX. Aktualizací Intel microcode o TSX kompletně přijdete.
Ganimoth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-06-30 21:21:33
avatar
Bohuzel nic noveho, i u modulu pro stolni pc od zavedenych znacek se pod jednym produktovym cislem muzete setkat s celou radou ruznych pametovych cipu, nekdy drasticky odlisne kvality..
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Dead Space remake vypadá skvěle!
Dead Space remake vypadá skvěle!Úterý, 04 říjen 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 476x
Komentářů: 0
Forever Skies něco pro fandy Subnauticy!
Forever Skies něco pro fandy Subnauticy!Sobota, 01 říjen 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 761x
Komentářů: 1
Deadpool 3 míří do MARVEL i s původním Wolverinem!
Deadpool 3 míří do MARVEL i s původním Wolverinem!Čtvrtek, 29 září 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1098x
Komentářů: 4
The Last of Us – Seriál podle hry v ukázce!
The Last of Us – Seriál podle hry v ukázce!Úterý, 27 září 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 775x
Komentářů: 0
PC verze Uncharted: Legacy of Thieves Collection brzy!
PC verze Uncharted: Legacy of Thieves Collection brzy!Pondělí, 26 září 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 863x
Komentářů: 2
Spider-Man: Miles Morales dorazí na PC ještě letos!
Spider-Man: Miles Morales dorazí na PC ještě letos!Pátek, 23 září 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 656x
Komentářů: 0