Vysoké ceny DDR2 i DDR3 vydrží do příštího roku – výrobci podcenili poptávku Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Thursday, 15 October 2009
altOhledně cen operačních pamětí bohužel nepřichází dobré informace.

 

 

Už jsme to nakousli celkem nedávno, dnes situaci komentovali někteří výrobci pamětí. Ti potvrzují, co můžeme vidět v našich obchodech. Operační paměti plošně citelně zdražují. Výrobci podcenili poptávku po pamětech a to hlavně DDR3, které v podstatě dnes využívá kompletně Intel desktopová, serverová i mobilní platforma a také desktopová platforma AMD, ke které se z kraje roku přidá i nová serverová AMD platforma. Výrobci ale také v podstatě téměř zastavili produkci DDR2 pamětí, kterých je dokonce větší nedostatek a v současnosti jejich ceny dokonce překonávají ceny DDR3.

Podle pozorovatelů také výrobci pamětí nepochybně využili situace, aby si trochu vylepšili finance, protože ještě nedávno v podstatě prodávali paměti za výrobní náklady v rámci silného konkurenčního boje. V současnosti se rozhodně prodejní ceny pamětí těm výrobním ani neblíží. Nicméně výroba modernějších DDR3 pamětí hlavně nižšími výrobními postupy se teprve vlastně pořádně rozbíhá. Nedostatek a vysoké ceny pamětí tak mají pokračovat ještě i během prvního čtvrtletí příštího roku. Nic moc pozitivního.

Zdroj: En.expreview.com

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
bandolier.wz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-10-15 19:20:19
avatar
no jeste ze jsem pred mesicem koupil 8GB ddr2 800cl4 za 2500kc , ted stoji 4500
jardop [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-10-16 16:38:07

ja som to zmeskal..
Kevin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-10-15 21:46:40
avatar
to já kupoval 2x 1Gb a dnes je rozdíl +25% až 35% podle obchodu
Ussi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - DDR 2009-10-15 22:05:33
avatar
Zítra mi příjdou 4GB DDR3-1800MHz Kingston HyperX CL8 za 2280,- což je myslím ještě slušnej kauf. Ale je fakt, že aby si člověk takhle ještě vybral, můsí si projet už pár E-shopů a prolistovat nepřeberné množství výrobků, které většinou ani nejsou a nebudou dostupné.
AsterixI [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-10-16 07:49:09

Já teďka prováděl upgrade a dokupoval jsem před týdnem 4GB DDR2 a dnes už jsou dražší o 20% (tj. 300Kč). No je to hrůza. Snad s tím tedka chvíli vystačím :-)
weir [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-10-16 14:40:15
avatar
Škoda že jsem sem před týdnem v bazararu prodal 4GB DDR2 1066 za 1300. Kdybych vydřel tak jsem mohl vyrejžovat víc.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Star Wars: Galactic Racer vypadají překvapivě dobře
Star Wars: Galactic Racer vypadají překvapivě dobřeFriday, 26 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 409x
Komentářů: 0
DayZ 2 od Bohemia Interactive oznámeno!
DayZ 2 od Bohemia Interactive oznámeno!Thursday, 25 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 379x
Komentářů: 0
FSR 4.1 pro AMD RDNA 3 Radeon RX 7000 je tu!
FSR 4.1 pro AMD RDNA 3 Radeon RX 7000 je tu!Wednesday, 24 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 615x
Komentářů: 6
Steam Machine pro drobnohledem – co je uvnitř?
Steam Machine pro drobnohledem – co je uvnitř?Wednesday, 24 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1264x
Komentářů: 1
Lords of the Fallen 2 odloženo na 2027
Lords of the Fallen 2 odloženo na 2027Tuesday, 23 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 750x
Komentářů: 0
Nová „Cyberpunk“ hra ukazuje sílu UE5 – extrémně detailní město
Nová „Cyberpunk“ hra ukazuje sílu UE5 – extrémně detailní městoMonday, 22 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1332x
Komentářů: 4