ASUS a IKEA nabízí nábytek a bytové doplňky pro hráče – zatím v Asii, později celosvětově Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Úterý, 02 únor 2021
altIKEA vezme některé své produkty a upraví je vzhledově ve spolupráci s ASUS a jeho ROG.

 

 

 

První představené produkty ve spolupráci s ASUS, představila nabízí IKEA v Číně, na jaře je začne nabízet také v Japonsku. Až v říjnu tohoto roku by se pak měly prodávat globálně, tedy počítám, že to znamená, že budou dostupné i u nás, kdy v ČR jde o velmi populární obchod. Prozatím je nabídka poměrně chudá a v mnoha případech se jedná o produkty, které IKEA už dlouho nabízí. Jen designově/barevně jsou lehce upravené ve stylu ASUS ROG.

Což samozřejmě není nic proti ničemu. Nová série obsahuje více než 30 různých produktů, kromě nábytku také různé příslušenství a bytové doplňky. Mě osobně zaujala docela ta židle a také ten elektrický zvedací stůl, i když ten já osobně bych rád nějaký s deskou do L a bílý (ostatně jeden takový od IKEA používám) :).

Zajímavě vypadají i ty poličky a desky na zeď, což zejména u těch desek je také již existující produkt IKEA. Ale doufám v nějaký lepší výtvarný design, když jich dáte více vedle sebe, protože na tom jednom obrázku to je vidět, a nevypadá to dobře, když k sobě moc nepasují, protože všechny ty desky mají ten ROG design udělaný stejně, tedy z levého horního roku do pravého spodního.

Celkově si myslím, že tohle může být pro ASUS další trefa do černého. Ale také pro IKEA. Samozřejmě ASUS má některé produkty a příslušenství vlastní, a prodává jej samostatně, ale dostat je do tak populárních obchodů jako je IKEA, to je úplně nový level. Uvidíme, co z toho bude, případně o kolik bude vyšší cena díky ASUS ROG značce. Na druhou stranu i pro IKEA je to velmi zajímavá spolupráce.

Zatím to tedy začíná tak, že některé stávající designy IKEA produktů budou dostanou prostě „polep“ ASUS ROG, ale doufám, že později se dočkáme nějakých propracovanějších věcí, vzniklých z nějaké designové spolupráce obou firem. Jde zejména o kvalitu těch produktů, protože co si budeme nalhávat, IKEA není zrovna o TOP kvalitě, jako spíše o poměru cena/výkon. Což není nic špatného, protože právě tím oslovuje obrovskou část zákazníků.

Každopádně ano, tohle je cesta, kterou se vydat a někteří další výrobci hardware si asi budou sypat popel na hlavu, že je tohle nenapadlo. I když je otázkou, zda je ta spolupráce exkluzivní, nebo může IKEA začít podobně spolupracovat i s dalšími.

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
RadekM [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-02-06 14:08:50

Od doby co jsem byl nemocný mám PC naaranžovaný tak že u něho můžu ležet Normálně se válím v posteli, zakrytý peřinou, myš mám na podložce položené na pravé noze klávesnici opřenou o levou nohu a ovládám ji levou rukou. Když je nepotřebuji odložím je na vyvýšený noční stolek k monitoru, který jsem si dal na levou stranu k posteli. Zrovna teď vám sem takto píšu...
Osobně to považuji za vrchol zdechlosti ale pohodlné to tedy opravdu je...
A protože mám 32" monitor můžeme se takto v pohodě dívat rovnou z postele na filmy nebo surfovat na netu, když teď všechno všude zakázali
Až mě trochu děsí jak rychle jsme si na to zvykli
Upřímně si už nedovedu představit se zase posadit do PC křesla z kterého mě akorát bolí zadek jak ho mám po cca hodince už přesezený
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
SONY vydá na PC další PS hry: Days Gone a GT7
SONY vydá na PC další PS hry: Days Gone a GT7Středa, 24 únor 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1511x
Komentářů: 3
Překvapení? Vývoj hry ANTHEM byl zrušen!
Překvapení? Vývoj hry ANTHEM byl zrušen!Středa, 24 únor 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1141x
Komentářů: 1
Záběry z přistání na MARSU, 360°rozhled a zvuk z povrchu!
Záběry z přistání na MARSU, 360°rozhled a zvuk z povrchu!Úterý, 23 únor 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1557x
Komentářů: 8
DIABLO II v moderním provedení – záběry z Resurrected
DIABLO II v moderním provedení – záběry z ResurrectedSobota, 20 únor 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2264x
Komentářů: 13
Nový filmový MORTAL KOMBAT v brutální ukázce!
Nový filmový MORTAL KOMBAT v brutální ukázce!Čtvrtek, 18 únor 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2399x
Komentářů: 0
Zack Snyder's Justice League – ukázka 4hodinového filmu!
Zack Snyder's Justice League – ukázka 4hodinového filmu!Pondělí, 15 únor 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1937x
Komentářů: 2