Blíží se vydání Diablo III? Podle nových produktů SteelSeries ano Tisk E-mail
Napsal Tomáš Hort   
Středa, 08 červen 2011
altPo deseti letech se možná reálně blíží to, co by se mohlo v míře očekávání jako jedno z mála vyrovnat hře Duke Nukem Forever. Společnost SteelSeries vydala několik nových periferii s námětem hry Diablo III. A proč by něco takového vycházelo, když by hra byla v nedohlednu?

 

 

Společnost SteelSeries, která vyrábí herní příslušenství všeho druhu, vydala v těchto dnech prohlášení, ve kterém uvádí na trh periferie s námětem velmi očekávané hry Diablo III. Jedná se o myš, sluchátka a dvě podložky pod myš. Myslím, že nejen já mám z této zprávy radost, protože na třetí pokračování Diabla už se čeká neuvěřitelných deset let.

V mnohém se již tato situace podobá Duke Nukem, jehož pokračování Forever má snad již konečně vyjít za dva dny na Steamu a za necelý týden v krabicové verzi. Ač se to může zdát jako tutovka, raději se tohoto pojmu zdržme - známe vývoj Duka. Ale zpět k Diablu. Je neuvěřitelné, že si Blizzard Entertaiment, jakožto výrobci hry, dává tak neuvěřitelně na čas se svými produkty, které zcela jistě přinesou mnoho peněz. Až si říkám, zda je to vůbec možné, mít takový úmysl, nechat hráče tak dlouho čekat.

Celkově do této situace nesedí ani několik základních prvků, které by měly hrát roli největší. Prvním je zisk. Ten je cílem každé firmy, ale Blizzardu viditelně ne zas tolik. Kdyby ano, nečekalo by se na vydání Diabla III už deset let. S tím je spojeno očekávání hráčů. Ač jsem za mlada měl originálních her jako šafránu, jednou z nich bylo Diablo II i s datadiskem. Hra měla úspěch, každý chtěl hned pokračování a zisk z dalšího dílu byl předem zaručen.

Pak tu máme prvek, který pro nás hráče zaslouženíhodný, ale opět nám do této situace nesedí. Blizzard chce vytvořit kvalitní hru, nechce jen rychlokvašku typu CoD. Okey, to bereme, ale na kvalitní hře se nepracuje 10 let. No a pak je tu poslední věc. Oficiální oznámení toho, že třetí díl vyjde, bylo uděláno až v roce 2008, tedy 7 let po vydání druhého dílu. Proč tak pozdě? To nám už asi nikdo nepoví. Každopáně vydání by již mohlo blížit, o čemž nás utvrzují i právě vydané produkty SteelSeries.

Prvním modelem v barvách Diabla III je nová myš. Ta by se měla jmenovat přímo The Diablo III Mouse a příbuznost k této hře bude mít jak v diodovém podsvícení kolečka, tak v obrázkových motivech na sobě.

Myš bude mít CION laserový senzor s 5000 CPI. V nastavení si budeme moci uložit až tři levely citlivosti senzoru. Který máme aktuálně, poznáme podle podsvícení loga Diablo III (na obrázku). Mimo hlavních tlačítek a kolečka s tlačítkem nás čekají dvě tlačítka na každé straně.

Podle prvních obrázků na mě myš působí určitou podobností například s Razer CopperHead, která má stejná tlačítka na bocích. Tvar je samozřejmě o něco jiný. Na nové Diablo II Mouse nebude chybět ani pozlacený USB konektor na konci 2,5 metru dlouhého pleteného kabelu. Délku oproti standardním 1,8 metru dlouhým kabelům oceňuji velmi, mě se by se delší zcela jistě hodil. Cena je stanovena na baťovských 69,99 dolaru, což v Evropě prý znamená 69,99 Euro. Nevím, kde na to v Americe chodí, ale je to tak. Pokud bychom brali cenu 70 dolarů jako výchozí, mohli bychom se myšky dočkat za nějakých 1400 korun.

Druhou periferií z dílny SteelSeries je Diablo III Headset. Jednat se bude viditelně o hodně kvalitní sluchátka, neboť jejich cena má být 119,99 dolarů, což je v přepočtu i s DPH skoro 2500 korun. Výrobce se zmiňuje o skvělém prostorovém zvuku (ještě aby ne) a použití 50mm měničů.

Sluchátka jsou vysloveně pekelně zpracovaná, ale rozhodně nevypadají špatně. Rozhodující bude jejich kvalita v porovnání se stejně drahou konkurencí. A v této cenové kategorii je už konkurence hodně kvalitní. Na druhou stranu, fandové Diabla III na nějaká porovnání nebudou koukat a budou ihned kupovat.

Posledními dvěma představenými produkty jsou dvě podložky SteelSeries QcK.

Jedná se o látkové pozložky s pogumováním vespod. Osobně využívám běžnou verzi této podložky a i na hraní je velmi dobrá. Samozřejmě se časem ojezdí a pak se také začnou odtrhávat rohy, ale za 200 korun a trvanlivost cca rok je to velmi dobré. Nové podložky QcK s obrázkem barbara a Witch Doctor budou stát 14,99 dolarů, což by znamenalo cca 300 korun.

Komu se to líbí, ať si to koupí. Mně to na stů moc nepasuje, je to trochu divočina. Sluchátka i myška jsou o poznání decentnější. Teď už jen, kdy vyjde samotné Diablo III. Podle vydaných produktů by to mohlo být ještě tento rok. Někteří novináři zase počítají spíše až s rokem 2012. No kdo ví. Pořád mi jen běhá hlavou, že je přece nesmyslné vydávat periferie s námětem hry, která ještě nevyšla. Doufám tedy, že se brzy dočkáme.

Zdroj: SteelSeries.com (v tiskovce stačí kliknout na prolinky Mouse, Headset...)

AUTOR: Tomáš "holoway" Hort
Snažím se usměrňovat blogy se články od Vás, čtenářů. Pište o čem chcete, co chcete a jak chcete, ale ať to má hlavu patu ;) Pokud máte dotaz či chcete urgovat vydání článku v blogu, napište mi zprávu přes web nebo na icq.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Borgi* [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-06-08 15:27:49
avatar
Na Diablo 3 si ještě pár měsiců počkáme. Nejdříve bude beta v Q3 a za půl roku by mělo vyjít Diablo 3. Odhad je konec roku 2011 nebo začátek 2012. Na Diablu 3 se nepracuje 10 let. V roce 2005 byl celý koncept Diabla 3 zrušen a začalo se odznova, před nedávnem se objevily screeny z roku 2005 a ukazovaly, jak mělo Diablo vypadat.
holoway [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-06-08 15:42:40
avatar
Taky nepíšu, že se na Diablu 3, které má vyjít, pracuje 10 let. Píšu, že se čeká na něj 10 let a v roce 2008 bylo oficiálně oznámeno, že se na něm pracuje. Otázkou je, proč se původní koncept zrušil.
Borgi* [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-06-08 15:57:08
avatar
"Okey, to bereme, ale na kvalitní hře se nepracuje 10 let"

1. srpna 2005 Blizzard Entertainment ohlásil uzavření Blizzard North. Klíčovým důvodem byla nízká kvalita vyvíjeného Diabla III, které nedosahovalo kvalit očekávaných od Vivendi.
holoway [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-06-08 16:15:50
avatar
Já si myslel, žes to nepochopil. Rozebírám to z pohledu obecného. Když si to přečteš, tak tam nejsou žádná fakta, ale obecně jsem se zamyslel nad tím, že je to stejně jako v případě Duka chyba tvůrce/vydavatele. Beru to jako člověk, co už na to čeká hodně let, je ochoten za to dát peníze a stále nic.
j.matrix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-06-08 16:43:18
avatar
no neviem ci tych 10euro co davas maximalne za hru toho vydavatela vytrhne z biedy
holoway [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-06-08 18:07:19
avatar
No pozor, jsou i výjimky Takové má každý Ale teď jsou dobrý slevy, uvažuji o té edici od Frozenbyte. Trine je pěkná skákačka.
elancer [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-06-08 21:32:08
avatar
Počuj, a stíhaš tie hry, čo na Steame takto výhodne nakúpiš, potom aj zahrať? Ja len tak...

Trošku mi to pripomína jeden starší komentár Michala "Wolfa" Rybku, kde si sťažoval na lacné 49,- korunové DVDčka zo stánku... Raz vraj, keď si na konci kalendárneho roku zrátal, koľko kusov a za koľko CZK takých nakúpil, bol šokovaný, že má doma stovky filmov za tisíce korún (väčšinu vraj ale videl)! Tak predpokladám, že tiež už máš peknú zbierku akcioviek..??

Btw. Trine bola priložaná k Levelu číslo 196 minulý rok v septembri...
holoway [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-06-09 01:12:10
avatar
Nehraju Zatím. Ale to přijde ;) Sbírka už je slušná :X

To jo, ale Level i v doobědnání stojí dvě kila a tato akce vyjde na kilo a máš tři hry
Mescalamba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-06-09 00:15:58
avatar
Nízká kvalita je jen záminka. Tomu nevěřim ani vzdáleně..
RockingTad [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-06-08 15:33:45
avatar
Sluchadla mají povedený design. Ty se mi vážně líbí. Ale svoje barracudy měnit nebudu. Na jakých myších budeme hrát už jsem tady řešili. A z podložek by mohly být hezké upomínkové předměty poté co doslouží svému účelu. A čím víc budou zmasakrované tím líp.
Asgard_X [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-06-08 21:13:57
avatar
Na starém Diablu jsem odvařil tři myši, kdyby tahle měla kromě designu ještě certifikaci že přežije celé hraní Diabla (klidně I, II i III ), byla by to jedna z nejpovedenějších (a celkově mejspolehlivějších) myší v historii.
Mescalamba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-06-09 00:16:51
avatar
Je to SteelSeries Xai, tak si můžeš udělat obrázek o "kvalitě".
MIKRON [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-06-08 15:43:27
avatar
Pěkné ale raději bych viděl již Diablo III v prodeji.To bude zase po letech nářez, už se moc těším.
Ussi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Razer 2011-06-08 18:40:45
avatar
Mam na stole krysu Razer Naga a WOWka nehraju uz vic nez rok, tak doufam ze ji u D3 vyuziju na plno. Snad ji ale neuklikam k smrti jako u D2 nekolik mysi.
Mescalamba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-06-09 00:18:21
avatar
Naga má kvalitní spínače tlačítek, takže bez obav. Na poměry Razeru je to dost kvalitní kousek (a užitečná myš).
Kevin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-06-08 21:25:31
avatar
Ta podlozka je na me moc kycovita, to myska se sluchadly vypada o dost lip.
Begy [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-06-08 21:52:36
avatar
zase nějaký trapný posvícení a pouťový efekty. Jsem snad jedinej komu vadí všelijaký blikání a podobný zbytečnosti?

jinak ta myška vapadá dobře
Mescalamba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Myš.. 2011-06-09 00:19:37
avatar
..není nová. Myš je SteelSeries Xai s jiným krytem. A upřímnou soustrast každému vlastníkovi. Já mam třetí "funkční" kus, akorát se ho nemůžu zbavit, protože ho nikdo nechce pomalu ani za 50% ceny..
Honzik1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-06-10 08:58:13

Já mám taky XAI, nemám s ní nějaké extra problémy, vy ano?
Adyz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-06-09 13:59:29

"...69,99 dolaru, což v Evropě prý znamená 69,99 Euro. Nevím, kde na to v Americe chodí, ale je to tak."

Chodí na to tak, že k dolarové ceně se připočte DPH (které v US neznají), u některých produktů dále nějaké ty náklady na dopravu přes oceán a jiné poplatky, čímž se ve výsledku dostaneme na (velmi) zhruba stejnou cifru, ovšem v eurech.
Mirindo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - OMG TIE SLUCHADLA 2011-06-09 18:00:27

tak tie sluchadla musim mat. predavam sucasne megalodony, kupi niekto? 109.90eur?
NRX [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-06-10 09:38:10

Citace:
Celkově do této situace nesedí ani několik základních prvků, které by měly hrát roli největší. Prvním je zisk. Ten je cílem každé firmy, ale Blizzardu viditelně ne zas tolik. Kdyby ano, nečekalo by se na vydání Diabla III už deset let.

Ehm, čítam dobre? Blizzardu nejde o zisk? Tu sa nikto dobre sekol ...

Z WoW majú toľko peňazí, že keby hneď vývoj D3 zrušili tak okrem toho, že naštvú Diablo komunitu a prídu o pár miliónov, môžu ďalej "válať šunky" v podobe vydávania datadiskov k WoW a tých pár miliónov im odtiaľ znova pritečie ...

S D3 sa neponáhľajú kvôli obligátnej fráze "hru vydáme až keď bude eňo-ňuňo fungujúca a odladená - čo síce v prípade Blizzard titulov je celkom pravda) ale hlavne preto, lebo majú dosť peňazí z WoW na naťahovanie vývoja D3 a nemusia hru tlačiť rýchlo von aby rýchlo dostali peniaze naspäť a ešte zarobili. Naviac vyrobiť ďalší datadisk pre WoW je ľahšie ako vyrobiť novú hru a naviac si ho obratom kúpi 10 miliónov

Takže Blizzardu ide hlavne o zisk
Mescalamba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-06-10 18:12:57
avatar
S tím naprostej souhlas, navíc po náhledu jak asi bude D3 vypadat a s tím co vyvádějí ve WoW, bych řekl, že Blizzardu jde už čistě jen o peníze..
Sephinothf [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-06-10 22:19:46
avatar
Tak todle mne 100% odrovnalo, je to tak smutný až je to vtipný
Citace:
69,99 dolaru, což v Evropě prý znamená 69,99 Euro.


Add Blizzard si dáva na čas ale z finančního hlediska mu to evidentne štimuje
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
STARFIELD se dočká prvních vylepšení
STARFIELD se dočká prvních vylepšeníÚterý, 19 září 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1142x
Komentářů: 3
Dune: Spice Wars dorazila – pro fandy 4X RTS paráda
Dune: Spice Wars dorazila – pro fandy 4X RTS parádaPondělí, 18 září 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1820x
Komentářů: 2
CyberPunk 2077 vysvětluje první a jediné DLC
CyberPunk 2077 vysvětluje první a jediné DLCPátek, 15 září 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2251x
Komentářů: 2
Horizon Forbidden West vyrazí na PC už letos?
Horizon Forbidden West vyrazí na PC už letos?Středa, 13 září 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1476x
Komentářů: 13
Assassin’s Creed Mirage v herní ukázce nevypadá ideálně
Assassin’s Creed Mirage v herní ukázce nevypadá ideálněÚterý, 12 září 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2632x
Komentářů: 3
Unreal Engine dorazil ve verzi 5.3 – jaké novinky nabízí?
Unreal Engine dorazil ve verzi 5.3 – jaké novinky nabízí?Neděle, 10 září 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2427x
Komentářů: 0