Fractal Design představuje kromě nových skříní i velmi pěknou židli a sluchátka. Budou zajímavé? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pondělí, 10 červen 2024
altKromě nových skříní Mood a ERA 2 firma představuje nové židle REFINE a sluchátka SCAPE.

 

 

 

 

Počítačové skříně Fractal Design jsou už roky zaslouženě populární a dobře známé. Firma na Computexu 2024 představila tak druhou generaci designové kompaktního modelu ERA 2, která v portfoliu téhle společnosti docela neobvyklý vzhled. Proti první generaci však zůstal vlastně jen ten přibližný vzhled, ale všechno je jiné.

ERA 2 má tak zcela přepracovanou vnitřní konstrukci a vlastně i tu vnější. Nově je celé šasi snadno sejmutelné. Fractal také začlenil do designu své dřevěné prvky, které jsou velmi populární u jeho posledních modelů skříní. Takže je nejdeme i zde. ERA 2 bude dostupná během Q3, ve třech barvách a určitě se na ni podíváme. Ale to nebyla jediná novinka na poli kompaktních skříní. Zcela novým modelem v nabídce výrobce bude MOOD.

Tahle PC skříň má zase odlišný přístup ke kompaktnímu designu. Jde o věžovou case s jediným masivním 180mm ventilátorem nahoře, který vytahuje vzduch ze skříně. Do té se vejdou i velké grafické karty, výměník pro vodní chlazení, jinak jde ale stále o mini-ITX case. Zajímavým prvkem je, že vnější šasi je vlastně obalené látkou, nejde o kovovou mesh. Designově to vypadá pěkně, možná kdyby to Fractal obalil celé sisálem, mohlo by se to navíc kočkám líbit jako drbadlo ještě o něco více ;). Ale vážně. Tahle zajímavá case dorazí na trh už během tohoto měsíce, zatím bude k mání ve světlé nebo černé verzi a určitě se na ni také podíváme.

  • Fractal má sluchátka – SCAPE

Tak ani tahle značka nakonec neodolala a rozšiřuje portfolio produktů směrem k periferiím. Po skříních, AiO chladičích a zdrojích nově nabídne i sluchátka. Zatím připravuje jeden model. Jde o bezdrátový headset s pěkným designem a pěknou dokovací stanicí. Designově rozhodně rozpoznatelný styl Fractalu.

Firma ovšem neuvádí žádné podrobné technické parametry, pokud jde o sluchátka samotná, udává jen že jde o herní headset s 2,4GHz i BT přenosem, a cena za ten komplet má být nemalých 200 dolarů. Doufám, že tedy Fractal věnoval kvalitnímu zvuku stejnou pozornost, jako vnějšímu designu. Posoudit ale budeme moci až někdy později v letošním roce.

  • Parádní stylová ergonomická židle REFINE

Asi nejzajímavějším novým netradičním produktem Fractalu na Computexu 2024, ale celkem logickým a vítaným rozšířením nabídky této firmy, jsou židle REFINE. Firma na nich prý pracovala řadu let, a kromě velmi pěkného designu se soustředila i na funkční ergonomii.

Nemá tedy vzhled jako klasické „OEM herní křeslo“, ale rozhodně spíše jako ergonomická kancelářská židle. Je tak vzdušnější s integrovanými opěrnými prvky kde mají být. Dorazí v několika variantách. Ve vzdušnějších MESH Light a MESH Dark, látkových FABRIC Dark a FABRIC Ligh a speciální kompletně tmavé ALCANTARA verzi, která však bude poměrně drahá a má stát rovnou 900 dolarů! Levné ale úplně nebudou ani ty ostatní, kdy vychází na 550 dolarů. Očekáváme tedy rozhodně velmi kvalitní zpracování a ergonomii po všech stránkách. Určitě se na některou verzi podíváme. Dostupné mají být v Q3 tohoto roku, a to i v ČR.

Fractal Design tedy rozšiřuje nabídku produktů a uvidíme, jak mu to vyjde. Stylově má rozhodně potenciál, pokud kromě svého osobitého Švédského designu udrží i ten svůj tradiční velmi funkční styl za rozumnou kvalitě odpovídající cenu. Nepotřebujeme další podobné levné produkty, těch jsou plné sklady a obchody. Co potřebujeme je prostě skutečná funkční kvalita sice za vyšší, ale stále rozumnou a prostě provedení odpovídající cenu. Takových produktů na trhu zase mnoho není a Fractal má tak podle mého názoru rozhodně potenciál. Každopádně otestujeme a dáme vám vědět, jak se jim ty novinky podařili brzy …

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
ondris83 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-06-10 12:11:27

konecne nejaka pc zidle ktera vypada docela kvalitne a ne jak ty herni smejdy. a i cena je teda dost v pohode, na urovni beznych kvalitnich ergonomickych zidli, snad za nimi nebude zaostavat.
lukeDD [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-06-10 14:50:29

Aktuálne sa pozerám po pc ergo stoličke do nového bytu a táto má náramne zaujala. Dúfam, že parametrovo budú prispôsobené aj pre vysoké postavy 196 cm a nosnosť aspoň 130 kg. Ak áno, tak okamžite by som bral.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
FABLE – nové fantasy RPG se blíží
FABLE – nové fantasy RPG se blížíPondělí, 17 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 689x
Komentářů: 0
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl v nové luxusní ukázce!
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl v nové luxusní ukázce!Pátek, 14 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 726x
Komentářů: 0
Avowed očekávané RPG od Obsidian vypadá divně
Avowed očekávané RPG od Obsidian vypadá divněČtvrtek, 13 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1582x
Komentářů: 2
Call of Duty: Black Ops 6 v ukázce – hra bude v Gamepassu
Call of Duty: Black Ops 6 v ukázce – hra bude v GamepassuStředa, 12 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1034x
Komentářů: 0
Arcane – druhá a poslední série v první ukázce!
Arcane – druhá a poslední série v první ukázce!Úterý, 11 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1064x
Komentářů: 1
Starfield dostává DLC Shattered Space a nový UPDATE s módy!
Starfield dostává DLC Shattered Space a nový UPDATE s módy!Úterý, 11 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1042x
Komentářů: 0