GIGABYTE uvádí konečně mini počítače BRIX S vybavené RYZEN RENOIR 4000U procesory! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Čtvrtek, 19 listopad 2020
altTrvalo to, ale Gigabyte také přešel na AMD. Vynikající 8jádrové RYZEN procesory míří do BRIX.

 

 

 

 

Mini počítače jsou zajímavé pro mnoho uživatelů a občas se jim věnujeme. Ovšem dosud byla většina (skoro všechny) postavena na Intel platformě, která přitom zdaleka nedosahuje kvalit a výkonu konkurenčního AMD řešení. Nicméně to je prostě realita OEM trhu. Naštěstí se to pomalu mění.

Gigabyte tak oznamuje uvedení nových BRIX S mini počítačů, alias někdy krabičky typu „dodělej si sám“ ;). A to hned dvě verze, jednu vysokou, druhou nízkou, kdy se liší tedy hlavně přítomností pozice pro 2,5“ disk.

Jinak obě řešení budou nabízeny v různých variantách s procesory od RYZEN 3 4300U až po RYZEN 7 4800U. Samozřejmě spoléhat budou na jejich integrované grafiky RX VEGA. K tomu si pak budete moci osadit 2x SO-DIMM paměti 3200MHz s maximálně 64GB kapacitou celkem. Je zde také 1x M.2 PCIe 3.0 x4 pozice pro SSD. V základu jsou vybaveny WiFi6+BT5.1 a 2,5Gbps LAN. Nechybí samozřejmě 5x USB různých verzí včetně Type-C a grafické výstupy až po 4 monitory najednou.

Vypadá to docela zajímavě, asi nějaký zkusíme sehnat na test. Je to pořád docela síla vidět hodně výkonný až 8jádrový/16vláknový procesor v tak malé krabičce se spotřebou jen 30-40W v praxi celkem. To už by mohlo na ledacos stačit ;).

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-19 20:34:40
avatar
bohužel je to drahé, nestandartní atd. low TDP a z toho pramenící nižší výkon atd.

Přitom stačí koupit 4650G PRO (běžně dostupné) nebo 4750G PRO (nedávno v jednom ČR shopu měli 3ks nebo ebay), k tomu 4400Mhz paměti které jsou aktuálně levné a zavřít to do Akasy Maxwell a mít to chlazené pasivně

Pak to teprve stačí na "ledacos" je libo doom eternal ve fullHD s 60-70 průměrnými fps do 100W chlazeno pasivně? Odkaz představte si,,že to máte hozené v obýváku za telkou a ani o tom nevíte
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - nic ve zlém 2020-11-19 22:18:21

Trochu nechápu vaši rétoriku. Na straně jedné nejste sobec a berete v potaz, že 90%+ lidí nemá zkušenosti a je třeba brát na ně ohled (viz koment o youtube) a na straně druhé doporučujete poskládat si celkem komplikované mini pc.
Přitom pro běžné potřeby a nenutnost se tím pro 90%+ lidí zabývat je toto řešení ohledně HW v pořádku. Ano není to ideální pro fajnšmekra, ale pro ty masy je to postačující.
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-20 10:10:36
avatar
co na to říct. Když máte potřebu mě za každou cenu na nečem nachytat... ale vysvětlím.

Je třeba si uvědomit KOMU a O KOM je příspěvek
Můžete být třeba špičkový chirurg a zároveň být úplná lama v IT. -> člověk není buď expert ve všem nebo lama ve všech oborech, znalosti jsou v různých oborech různé. Když jsem mluvil o nastavení adblocku mluvil jsem O KOM? O většinové společnosti. Chcete se hádat se mnou že když vyjdeme na ulici s laptopem a budeme stavět náhodné kolemjdoucí a chtít po nich nakonfigurovat nějaký adblocker aby nezobrazoval ani v něm defaultně povolené stránky, že to ta paní na mateřské, důchodce nebo student marketingu zvládne????

BTw kde své příspěvky píšu není to náhodou na webu ddworld? Pokud ano zabývá se tento web spíše HW a stavbami počítačů nebo více SW návody jak si nastavit prohlížeč nebo tu vycházejí snad recenze na to, který adblocker je lepší? Anebo tu vycházejí spíš recenze Na CPU, základní desky, skříně?

Pokud na to druhé dá se předpokládat že místní čtenáři mají hlubší znalosti ohledně stavby počítačů než konfigurace SW které tu nefrčí. Tím pádem když jim navrhuju stavbu počítače, tak je to něco o čem se tu stále píše a erudice v této oblasti od čtenářů se dá očekávat (tedy že většina čtenářů to zvládne). A tento můj příspěvek o stavbě počítače byl určen KOMU? Většinové společnosti (tedy tomu důchodci, paní na mateřské atd) jak se to neoprávněně snažíte spojit? (jedná se o manipulaci spojováním mimochodem - běžný argumentační klam z Vaší strany,prosím dovzdělejte se). NE, tento můj příspěvek o stavbě počítače nemá nic společného s tím o adblocku,je určen místním čtenářům,kteří si povětšinou postavit počítač umí a tudíž by ZVLÁDLI postavit i mnou navrhovanou alternativní sestavu.

Citace:
Přitom pro běžné potřeby a nenutnost se tím pro 90%+ lidí zabývat je toto řešení ohledně HW v pořádku. Ano není to ideální pro fajnšmekra, ale pro ty masy je to postačující.

pro jistotu si to teda shrneme - ano pro 90+% lidí je to řešení v pořádku, pro ty ale můj příspěvek určen nebyl a byl určen pro ty fajnšmekry


P.S: na mém webu by narozdíl od tohoto nedostávali BAN lidé s jiným názorem, ale ti používající argumentační klamy
Jinak to že nechápete někoho rétoriku ještě neznamená že je chybná jak jsem Vám dokázal. Vždy je třeba si uvědomit,že je možnost že třeba jen nerozumíte Vy a místo útoku a používání klamů se prostě buď slušně zeptat nebo se spokojit s tím že někoho nechápete (btw nechápu většinu lidí a nenavážím se do každého jednoho,pouze tam kde již to je doočíbijící nebo snad přímo na mě)
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-21 21:39:28

Omlouvám se. Holt to někdy přepísknu.
Šlo mi o to, že váš komentář může někoho třeba i odradit od tohoto počinu od Gigabyte. A on si to ten produkt nezaslouží.
Nechtěl jsem tu diskuzi nějak zaříznout, nebo vás urazit. Hezký večer.
johny.mnemonic [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-11-20 12:19:09
avatar
To co doporučuješ se ale určitě nevejde do těch 30W jako tyhle krabičky, ne? Píšeš něco o 100W, což je pro úplně jinou cílovou skupinu lidí.

Nicméně uznávám, že pokud nechceš "PC" u TV jen na multimédia, ale chceš to i na hry, tak je tvé řešení mnohem lepší než koupit takovouhle krabičku.

Pokud to ale někdo chce například jen na Kodi, tak mu tahle krabička udělá lepší službu (tedy pokud by byla levnější než co navrhuješ).
Mě třeba u TV běží můj starý HTPC postavený na AMD AM1 a jelikož uvažuju o výměně FullHD TV za 4k, tak musím i nahradit to HTPC. Jsem zvedavej na recenze, páč tohle by reálně mohlo mít i nižší spotřebu než to staré PC, jelikož idle spotřeba se za poslední roky dost zlepšila.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Problémy Intel procesorů jsou stále větší
Problémy Intel procesorů jsou stále většíČtvrtek, 11 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2608x
Komentářů: 1
Piranha Bytes, tvůrci Gothic, Risen a Elex RPG her končí
Piranha Bytes, tvůrci Gothic, Risen a Elex RPG her končíÚterý, 09 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1429x
Komentářů: 0
Gladiátor 2 v první dlouhé ukázce!
Gladiátor 2 v první dlouhé ukázce!Pondělí, 08 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1733x
Komentářů: 3
Formule 1 dostane pořádný velkofilm?
Formule 1 dostane pořádný velkofilm?Pátek, 05 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1041x
Komentářů: 0
Satifactory se konečně dočká verze 1.0!
Satifactory se konečně dočká verze 1.0!Čtvrtek, 04 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1320x
Komentářů: 2
Star Trek Prodigy – překvapivě skvělý počin v druhé sezóně!
Star Trek Prodigy – překvapivě skvělý počin v druhé sezóně!Středa, 03 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1576x
Komentářů: 1