Na cestě USA a KANADOU – aktualizace stavu prvního týdne Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Sunday, 24 August 2014
altUPDATE - Trochu cestování jinak než jen prstem po mapě, či online :).

 

 

 

Jak jsem slíbil, snažím se vás, které to zajímá, držet v obraze, kde se právě nacházíme. Co mě pobavilo, jsou zejména některé reakce na první příspěvek v rámci této cesty, kdy se někteří chovají, jako bychom si na DDWorld.cz nemohli vzít nikdy volno, či je témata mimo IT vysloveně uráží. Naštěstí většina z vás s tím problém nemá, protože jsou normální (tak normální jak jen nadšenci do IT a všeho okolo mohou být ;) ). Takže tady je malý UPDATE.

Samozřejmě vám přichystám, až se vrátím domů, článek den po dni, ale to tady prostě není možné. Takže jen ve stručnosti, co se děje. Jsme stále na cestách. Aktuálně už v Kanadě.

Dojeli jsme sem přes Montanu a národní park Glaciar, který nabídl opravdu parádní výhledy a také hodně řízení.

V Kanadě nás uvítalo ne zrovna nejlepší počasí, další den lilo a lilo, takže bohužel v zemi medvědů a pum jsme neviděli ani jednu a výhledy také nebyly zrovna nejlepší. Ale bylo na co koukat. Ten večer jsme pak dojeli do Calgary.

Následující den jsme se vydali prozkoumat okolí (okruh 200km) Calgary. Mnoho mnoho zastávek. Nejdelší pak tříhodinová zastávka parádním muzeu dinosaurů v Drumheller,kde mají kompletní kostry mnoha vzácných dinosaurů, protože celá oblast je na nálezy kostí hodně bohatá.

Muzeum je opravdu fantasticky udělané, nic podobného v ČR bohužel nemáme . A že T.Rex v životní velikosti skutečné kostry je opravdu úžasná potvora. Tady jen pár foto.

BTW, kousek od muzea je pak informační centrum, které je u nohou největšího umělého dinosaura na světě – dá se uvnitř vyjít navrch a nahoře v tlamě je rozhledna.

A ještě jsme se samosebou zastavili v centru Calgary, na té slavné kulaté věži, ze které máte skvělý rozhled na všechno okolo. Zjistil jsem dvě věci: 1. V Calgary bydlet opravdu nechci a za 2. Podnikám ve špatné oblasti.

Schválně, kolik si myslíte, že stojí vyjet 150m nahoru výtahem a podívat se z okna a sjet dolů? …. 18 CAN dolarů (cca 350 Kč). Nejlepší atrakce je nahoře pak výklenek s prosklenou podlahou, kde stojíte na skle a pod vámi je těch cca 150m co ta věž má. Další den jsme ze zamračeného Calgary vyrazili dál do přírody a národního parku Banff a na přejezd z Alberty do Britské Columbie.

Počasí se nám vylepšilo, takže fotky se daly konečně dělat opravdu parádní. Akorát si musíte pro ty záběry pořádně vyšlápnout (dneska třeba 15km chození v nadmořské výšce kolem 1900m). To navrch k tomu všemu ježdění.

Ale stojí to za to. Navečer jsme se usadili v malém, ale pěkném městečku Radiator Hot Springs a pokud by mi někdo chtěl  udělat radost pěkným dárkem, tak takovéhle Camaro v úpravě od Saleen (SMS 620), by bylo fakt super. Parkuje mi tu pod nosem a ten zvuk (6,2L s kompresorem) ... wow!!!

Jinak samozřejmě budeme pokračovat dál, zatím máme ujeto nějakých 2500km z celkových cca 6400-6800km.  Budu se tedy zase snažit o nějaký ten update (po té až se vrátím tak to sepíši pořádně), samozřejmě jinak tady budou další zajímavá IT témata, i když pár věcí bude muset počkat :).  

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


 / 11
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
World War Z zdarma na EPIC Games Store
World War Z zdarma na EPIC Games StoreSaturday, 28 March 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1608x
Komentářů: 0
Wonder Woman 1984 odložena! Jako další filmy.
Wonder Woman 1984 odložena! Jako další filmy.Thursday, 26 March 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 705x
Komentářů: 3
Vyšel Half-Life: Alyx – je to naprostá pecka!
Vyšel Half-Life: Alyx – je to naprostá pecka!Wednesday, 25 March 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2027x
Komentářů: 14
V praxi: Jak se v praxi šíří viry a bakterie?
V praxi: Jak se v praxi šíří viry a bakterie?Saturday, 21 March 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1299x
Komentářů: 0
Microsoft s AMD odhalují nový „DirectX 12 Ultimate“
Microsoft s AMD odhalují nový „DirectX 12 Ultimate“Thursday, 19 March 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2821x
Komentářů: 11
Jak se vyrábí vodní chlazení pro PC?
Jak se vyrábí vodní chlazení pro PC?Tuesday, 17 March 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 848x
Komentářů: 0