AMD má (zase)problémy s dodávkami CPU Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Úterý, 16 říjen 2007
amd-70x50Problémy s dodávkami procesorů k firmě AMD bohužel patří, co to znamená tentokrát? ...

 

 

Ať se na mě nikdo u AMD nezlobí, ale problémy s dodávkami procesorů, to slyšíme každou chvíli. Většinou za tím bývá jedno a to samé. AMD zkrátka nemá takové výrobní kapacity, aby pokrylo poptávku. V současné době sice oficiálně není potvrzeno, že se jedná právě o tento důvod, ale vzhledem k tomu, že majitelé již dodaných procesorů AMD Barcelona nehlásí žádné problémy, tak problém v samotných procesorech hledat nemůžeme. Ostatně i Brian Corn, současný viceprezident marketingu společnosti Waltham, řekl: „Nejsou to žádné hardwarové problémy. Spotřeba energie je přesně taková, jak bylo slíbeno, Barcelona funguje velmi dobře, je stabilní a výkonná. Problém však je, že AMD je nemá."  

amd-barcelona-small

A proč AMD Barcelony nestíhá dodávat? Jednoduše je po nich poptávka převyšující nabídku. Navíc AMD upřednostňuje velké odběratele a hlavně v současnosti mají přednost dva projekty super počítačů, kdy jeden bude dokonce nakrátko nejvýkonnějším počítačem světa. Bohužel pro oba projektory mluvíme o dodávkách v počtu několika desítek tisíc kusů! Pak není divu, že se na další a další zájemce těžko dostane. Je to tedy pořád dokola a troufám si říci, že až začne AMD vyrábět čtyřjádrové a dvoujádrové Phenomy, nebude situace o nic lepší.

amd-barcelona-modely

Mnozí sice staví AMD a Intel na stejnou příčku, jako rovnocenné konkurenty, nicméně přitom zapomínají na fakt, že Intel má skoro 20 továren (nejen na procesory) a počet továren AMD spočítáme na jedné ruce. Zkrátka vyrovnané procesory po stránce výkonu mít mohou, ale AMD zdaleka nemá výrobní kapacity Intelu a tak přechody na nové řady spojené s nutnou přestavbou a modernizací stávajících provozů a pokrytí okamžité poptávky, prostě dělají velké problémy. AMD zkrátka ještě dlouho bude tím druhým menším výrobcem, což ale neznamená, že by měl produkovat horší výrobky ... Můžeme si jen přát, že když budeme mít zájem o výkonný procesor za dostupnou cenu, tak budeme mít na výběr nikoli jedinou dostupnou možnost ...     

Zdroj: Fudzilla

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Star Wars: Galactic Racer vypadají překvapivě dobře
Star Wars: Galactic Racer vypadají překvapivě dobřePátek, 26 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 395x
Komentářů: 0
DayZ 2 od Bohemia Interactive oznámeno!
DayZ 2 od Bohemia Interactive oznámeno!Čtvrtek, 25 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 368x
Komentářů: 0
FSR 4.1 pro AMD RDNA 3 Radeon RX 7000 je tu!
FSR 4.1 pro AMD RDNA 3 Radeon RX 7000 je tu!Středa, 24 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 606x
Komentářů: 6
Steam Machine pro drobnohledem – co je uvnitř?
Steam Machine pro drobnohledem – co je uvnitř?Středa, 24 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1251x
Komentářů: 1
Lords of the Fallen 2 odloženo na 2027
Lords of the Fallen 2 odloženo na 2027Úterý, 23 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 749x
Komentářů: 0
Nová „Cyberpunk“ hra ukazuje sílu UE5 – extrémně detailní město
Nová „Cyberpunk“ hra ukazuje sílu UE5 – extrémně detailní městoPondělí, 22 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1330x
Komentářů: 4