AMD ZEN 3 procesory se blíží – velké změny v architektuře. Pravděpodobně uvidíme 10jádro Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Úterý, 08 září 2020
altNaděje na 5GHz stále žije? Intel na nové RYZEN letos už neodpoví a kdo ví, jestli vůbec odpoví.

 

 

 

 

Určitě víte, že nás čeká náročný podzim. Z mnoha důvodů. Ale bude i veselo, protože je před námi vydání zbrusu nové generace procesorů AMD. Zatím tedy letos jen pro mainstreamovou AM4, které se představí velmi pravděpodobně v říjnu, s dostupností nejpozději v listopadu. A protože už pochopitelně obíhají finální verze vzorků a vše je v ostré výrobě a finálním ladění, k procesorům se dostává stále více lidí už mimo kontrolu AMD. Ladí se také BIOSy a AGESA, včetně nejnovější verze 1.0.8.1. a dalších.

  • ZEN 3 podporován na deskách X570, B550 a B520. Částečně i na B450/X470

Update BIOS s podporou nových ZEN 3 procesorů dostanou všechny aktuální B550, X570, A520 desky. Oficiálně je také mohou dostat X470 a B450 desky, ale to záleží u každého konkrétního modelu na ochotě a umu výrobce desky. AMD oficiálně nemůže, a tedy nebude, zaručovat 100% podporu ZEN 3 na starších deskách. (Technicky to prostě není možné, protože starší čipsety vznikaly dříve, než AMD mělo hotovou ZEN 3 architekturu).

Nicméně proti původně oznámené striktní nepodpoře, AMD nakonec vyslyšelo nářky majitelů starších desek a podpoře ZEN 3 na B450 a X470 nebude alespoň bránit. Výrobcům desek dodá potřebné mikrokódy. Ovšem je nutné brát v úvahu fakt, že veškerá podpora a funkčnost u těchto starších desek v kombinaci se ZEN 3 procesory, padá výhradně na hlavu výrobců desek. AMD ze své pozice nemůže garantovat 100% podporu. Tu garantuje jen u novějších generací čipsetů, které byly s ohledem na ZEN 3 od počátku navrženy. Na rozdíl od nových Radeonů RX 6000, jejichž tajemství si AMD bedlivě střeží, o ZEN 3 procesorech víme podstatně více. A co říkají nejnovější úniky?

  • ZEN 3 je prý tak dobrý, že vedle něj RYZEN 3000 vypadají docela špatně :)

Ano, z více zdrojů je slyšet, že nové procesory ZEN 3 jsou znatelně lepší a mají hodně věcí zásadně zlepšených, že aktuální RYZEN 3000 ZEN2 procesory, vedle nich vypadají najednou docela špatně. Já si myslím, že je to skvělá zpráva, protože pokud chceme, aby vývoj postupovat a nová generace produktů byla vážně dobrá, tak potřebujeme, aby ta nová generace opravdu znatelně překonávala tu starou. A to i když ta stará, v tomto případě tedy stále aktuální RYZEN 3000, je nejlepší procesorová architektura a nabídka, která na současném trhu vůbec existuje. A vyšla jen před 1,5 rokem. Takže pokud z vícero zdrojů zní, že ZEN 3 jsou tak dobré, že ZEN 2 vedle nich vypadají najednou špatně, tak sem s nimi :).

  • Dorazí i 10 jádrový RYZEN?

Údajně se můžeme těšit na 10jádrový model v nové řadě. To souvisí se ZEN 3 architekturou samotnou, která na rozdíl od dosavadních generací, tohle funkčně umožňuje. U stávající ZEN 2 jednoduše není 10jádro rozumně realizovatelné. Jak víte dosud všechny ZEN architektury měly dva CCX moduly po 4jádrech/8vláknech a měly přístup jen k vlastní části navíc už rozdělné L3 v tom jednom čipu. ZEN 3 ale tohle mění, kdy celý čip funguje jako jeden CCX modul, tedy 8jader/16vláken a současně všechny mají stejný přístup k jedné velké L3.

AMD tedy dosud mohlo funkčně dělat 4jádro, 6jádro, 8jádro a ze dvou čipů pak skládat 12jádro nebo 16jádro. 10jádro se ale díky uspořádání a fungování dvou CCX s dělenými L3 modulů dělat nedalo (nebylo by to vyvážené). U nového ZEN 3 to půjde, protože další novinkou je, že AMD může precizně řídit takty i napájení dynamicky u každého jádra v každém okamžiku samostatně. Tohle všechno tedy umožňuje využít individuálně každý jednotlivý kus čipu, tak jak jeho individuální kvality umožňují. U každého čipu totiž mohou být ta nejlepší jádra různá, a ty tak mohou mít prioritu v boostech. Současně AMD může využít čipy, které se tolik nepovedly, a ta část co funguje může být stále výborná, i když bude mít část jader deaktivovaných. No a protože všechna jádra mají stejný přístup k jednotné L3, mohou vzniknout klidně i 10jádrové konfigurace ze dvou méně povedených čipů. To je atraktivní i pro samotné AMD, protože místo toho, aby tyhle méně povedené čipy muselo nutně prodat velmi levně na nějakém 4jádrovém modelu, může je prodat s vyšší marží jako 10jádro.

Neříkám, že 10jádrový RYZEN procesor opravdu v nabídce uvidíme, nicméně je v případě ZEN 3 technicky možný a údajně existuje i vzorek takového CPU. Zajímavý by byl jako přímé konkurenční srovnání ke Core i9, které právě mají 10jader/20vláken.

  • Naděje na 5GHz stále žije! Ale není prioritou ...

Mimochodem, stále prý žije naděje na 5GHz takt u nových AMD procesorů, i když samozřejmě jen v maximálním boostu. Dosavadní nejrychlejší zaznamenané vzorky ZEN 3, měly boost 4,9GHz v případě 16jádrového RYZEN 9. Ale nikdo není schopen říci, zda šlo o finální specifikaci. AMD totiž prakticky u všech dosavadních generací nechávalo před vydáním takty u poskytovaných vzorků níže, než jakých dosahovaly finální verze. Právě proto, že informace o vzorcích unikaly s předstihem. Jestli to bude i tento případ, v tuto chvíli nelze říci. AMD však honit vysoké takty nemusí, nepotřebuje a preferuje efektivitu, která s takty kolem 5GHz jde u současných procesorů (jedno jestli Intel nebo AMD) mírně řečeno do ******. Sweetspot je kolem 4GHz z hlediska taktu tomu odpovídajícímu výkonu a spotřeby. Nicméně 5GHz je prostě marketingově zajímavé číslo. A je to stébélko, kterého se drží Intel a AMD by samozřejmě strašně rádo tuhle poslední berličku Intelu sebralo. To si buďte jistí.

Osobně si ale nemyslím, že 5GHz nutně uvidíme a že dosahování tohoto taktu je prioritou pro AMD. Nicméně pokud obíhající vzorky mají až 4,9GHz v boostu, je to pořád o 200MHz víc než současná generace! A to navíc ZEN 3 má proti současným ZEN 2 ještě výrazně lepší IPC (zhruba o 15%). Takže mě osobně těch 5GHz nezajímá, protože i kdyby to bylo 4,9GHz, tak to bude mít o parník lepší výkon, než má na „stejných“ 5GHz současný Intel. Ta samotná frekvence prostě není zárukou výkonu. Připomínám, že první 8jádrový 5GHz procesor mělo právě AMD, a to 32nm FX-9590 už v roce 2013. A na dnešní 5GHz procesory nestačí ani s raketou v PCIe slotu. A když jsme u toho …

  • Intel nemá, čím odpovědět!?

Ještě jsem vám to asi neřekl, ale už nějaký ten týden víme, že Intel ROCKET LAKE procesory, a tedy PCIe 4.0 podpora na Z490 (kdy ne všechny desky to zvládnou), letos nakonec nedorazí. I když měly a bylo s nimi počítáno. Důvodem jsou samozřejmě obvyklí podezřelí: Mizerný stav výroby, navíc v kombinaci s novější architekturou, kdy Intel vzal původně 10nm ICE LAKE a snaží se ho naroubovat zpět na 14nm výrobu, pro kterou ale nebyl navržen. Že to asi není ideální, je každému jasné. ROCKET LAKE procesory, které navíc budou mít jen 8jader/16vláken maximálně, tak jsou odloženy nejméně na konec Q1 2021. A to, kdo ví, zda nespadnou spíše do poloviny Q2, protože to asi bude jediná „nová“ desktopová věc, kterou bude moci Intel reálně na Computexu 2021 (pokud bude), uvést na trh. Faktem je, že zákazníci o nějaké další 14nm procesory Intel už ani nestojí.

Ano, ROCKET LAKE nabídne lepší IPC než stávající COMET LAKE procesory, ale díky 14nm výrobě na tom bude příšerně s provozními vlastnostmi, a to bude mít jen těch 8jader maximálně. Takže šance že dokáže čímkoliv nějak skutečně konkurovat až 16jádrovým 7nn+ RYZEN se ZEN 3 architekturou, je nulová. Efektivita bude brutálně špatná, spotřeba a zahřívání příšerné, celkový výkon nízký, takže k 12 nebo 16ádrovému RYZEN 9 se ani nepřiblíží a cenově těžko bude atraktivnější než AMD (to není styl Intelu). Takže jedinou pozitivní věcí bude snad konečně nějaká funkční PCIe 4.0 podpora i na Intel platformě. I když ne všechny Z490 desky to zvládnou. Takže ano, téměř jistě dorazí další zbytečné nové desky pro zbytečnou mrtvou LGA 1200 patici. Tentokrát jako Z590. Každopádně pokud očekáváte nějakou konkurenci od Intelu k ZEN 3, tak se jí nedočkáte … minimálně nic takového není v plánech Intelu na nejbližší 2 roky.

  • AMD toho chystá mnohem více …

Jinak je znát, že u AMD se hodně věcí zlepšilo a firma má konečně peníze. Vývoj tak běží naplno, chystají se nové a nové procesory.

V nejbližší době se tedy dočkáme uvedení na trh 7nm+ ZEN 3 procesorů pro servery (EPYC) a mainstream (AM4 RYZEN). Jako nejpravděpodobnější se jeví vydání v říjnu s dostupností v listopadu. Následované budou 9 až 15W RYZEN 5000U mobilní procesory („VAN GOGH“) nejspíše v lednu. A v průběhu Q1 2021 bychom se tak měly dočkat alespoň oznámení toho, kdy dorazí ThreadRipper ZEN 3 pro TRX40 (osobně je očekávám v březnu až květnu). V polovině roku pak bude čas na hlavní novou generaci především mobilních procesorů, tedy 8jádrová APU „CEZANNE“ (ZEN3 + VEGA). Ale ani to by nemuselo být ze strany nových AMD procesorů pro rok 2021 všechno.

V některých roadmapách AMD figuruje na příští rok také desktopový „WARHOL“, co by nástupce „VERMEER“, tedy letošních brzy vydávaných ZEN 3. Nicméně WARHOL má mít stejnou 7nm výrobu i ZEN3 architekturu. Takže na první pohled na něm není nic nového. Spekuluje se tak, že půjde o upravené verze pro novou AM5 patici a tedy novou platformu s DDR5, kterou by AMD uvedlo pravděpodobně v Q4 2021. Tak aby bylo možné začít pořádně vyvíjet a optimalizovat platformu AM5 a DDR5 podporu, protože obojí bude zásadní pro nové 5nm ZEN 4 procesory, plánované na první polovinu roku 2022.

  • To nejlepší od AMD teprve přijde, aneb ZEN 4 pořádně přiloží pod kotel

ZEN 4 je aktuálně nejzásadnější a naprosto hlavní procesorový projekt AMD, který opět výrazně překope samotnou architekturu, ale především určitě přidá jádra/vlákna k současným 8. Určitě bude nativně podporovat DDR5 a PCIe 5.0, kdy údajně podporu PCIe 5.0 má AMD už nyní výrazně rozpracovanou. A to vše vznikne na speciálně pro AMD vytvořené 5nm výrobě od TSMC, která bude velkým skokem proti 7nm. Stojí za zmínku, že do projektu ZEN 4 generace, AMD investuje více, než do jakékoliv ZEN generace před tím. Takže žádné usínání na vavřínech se zjevně nekoná. AMD nejen že nezpomaluje, ale ještě v tom vývoji přikládá pod kotel.

A bude zajímavé sledovat, co z toho bude, protože dosavadní generace procesorů vznikaly prakticky na koleni, ve velmi kompromisních podmínkách s výrazně omezenými finančními zdroji a v nejistotě budoucnosti. A asi se shodneme, že se přesto docela povedly ;). Takže co asi dokáže AMD teď, když má peníze, a hlavně klid na vývoj? Každopádně se připravte, že ještě často při různých prezentacích uslyšíme od AMD jejich oblíbenou větu „a to nejlepší teprve přijde“ … a zjevně to není jen taková marketingová fráze.

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
pavel.pavol [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Výborný článek 2020-09-08 17:24:32

Výborný článek jako vždy. Díky DD.
Teď už si jen koupit jedno ze 2 nabízených kol od AMD a rovnou si s nima zaject pro nový hardware
snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-08 17:45:41

Myslim si že žiadene bicykle na svete nemali taku dobru reklamu ako tie čo teraz predava AMD Proste ludia hladaju informacie o novych GPU Nvidie i AMD a furt naražaju na tie kola, ešte mesiac to bude trvať
StahlGAMING [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-08 18:07:25

No moju 3700x neviem zatial vytazit takze upgrade necham dakedy na 3Q 2021. Ale mozna nastane vzrusenie mat to "najnovsie" aj ked to nepotrebujem a si spravim upgrade
rumpeak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-09 09:39:54

Já teď využil akce ASUSu na desky s cashbackem a strčil jsem tam to nejlevnější na trhu R3 3100. Za půl roku to prodám na bazoši za nějaké drobné a strčím místo toho nějaké 4700X.
snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-08 17:39:49

To že AMD pred tym dokazalo vypinať jadra ve dvojiciach a teraz dokaže vypinať po jednom, sa mi zda ako to najmenej dvoležite s architektúry ZEN3.
Ovela zaujimavejšie je IPC čo AMD dokazalo zdvyhnuť o velmi peknych 15% a frekvenciu o cca 4% čo dokopi robi velmi slušny 20% narast vykonu.
Prechod na 7nm+ ktory zmenšil jadro s 77mm2 na 63mm2 a zvyšil mnostvo aj počet dobrych čipov s jedneho vafera. Tak že cena by hore nemala isť.
Normalne rozmyšlam žeby som strelil svoju 3700 a kupil novši model CPU
rumpeak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-09 09:41:26

ZA 3700Kč tvou 3700 koupím
pavel.pavol [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Začíná se znovu objevovat tako 2020-09-08 17:42:01

Ano je to těžba.
Ethereum těžaři vidí NVIDIA GPU řady RTX 30 jako RTX 3080 nabízí 3-4x lepší výkon v Eth. Kdo bude shánět novou grafiku jak od NVIDIA tak asi i od AMD, tak si určitě pospěšte s nákupem.
https://www.hardwaretimes.com/ethereum-miners-eye-nvidias-rtx-30-series-gpu-as-rtx-3080-offers-3-4x-better-performance-in-eth/
GOS007 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-08 18:34:34
avatar
Nemyslím si, že ještě někdo bude těžit na grafických kartách, když existuje hardware, který má i několikanásobně vyšší výkon a při podstatně nižší spotřebě. A tím myslím i vůči RTX 30 sérii.
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-08 20:35:19
avatar
Ale bude neboj se podhoubí už se pro to opět pomalu vytváří.
pavel.pavol [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Microsoft potvrzuje Xbox S 2020-09-08 17:59:02

Microsoft potvrzuje Xbox S za 299 $.

https://www.pcmag.com/news/microsoft-confirms-299-xbox-series-s-is-real?utm_source=email&utm_campaign=whatsnewnow&utm_medium=title
Pemora [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-08 18:40:12
avatar
Kks prosim nech je to pravda s 10jadrom. A nech je max za 399us a za mna jasna kupa. Lebo to co predvadza intel je trapne. Mat ppc architekturu a nevediwt je outsourcovat. Ale tp je dobre nech amd zere kolack aby sa fajne bili medzi sebou. Este aspon 2 roky a potom naj intel uz kpnkuruje lebo nebolo by dpbre aby sa karta obratila a amd dominovalo lebo zase by sme prt vyhrali..
martin.666 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-08 21:29:38
avatar
Moc bych s příznivými cenami nepočítal už ani u těchto Zen 3 procesorů, pokud je pravda že jsou o tolik lepší a konkurencí pro ně nebudou ani ty Intel Rocket Lake procesory které mají vyjít začátkem příštího roku
armagedontek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-08 21:34:10
avatar
ano, ale zase jim potom muze vyznamne konkurovat jejich vlastni starsi generace CPU a da se rict, ze vyrazne vetsine uzivatelu dnes (a zrejme jeste nejakou dobu) budou bohate stacit i stavajici zen2.
volfiste [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-09 09:14:43

Výrazné většině uživatelů dnes stačí i starší CPU. Naprostá spokojenost s nějakým čtyřjádrem, i několik let starým. Aspoň co já vidím v práci na vzorku cca 850 PC a notebooků. Problém s výkonem je většinou jinde než v rychlosti CPU.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-08 21:40:35
avatar
Jsem si prakticky jistý, že AMD oznámí ZEN 3 za stejné ceny, co stály ZEN 2 při vydání ... žádný ZEN 2 procesor se už za ty původní ceny dávno neprodává, všechny jsou výrazně níže v obchodech, takže prostor pro ZEN 3 je připraven ...
martin.666 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-09 10:19:31
avatar
Tak ještě u těch 8mi jádrových modelů bych tomu i věřil když ty snad budou mít konkurenci ( i když ty Intel Rocket Lake procesory budou mít asi výrazně vyšší spotřebu když jsou stále na 14nm ), výkonem budou snad na tom podobně a tak alespoň v nějaké podobě tu konkurence bude u těch procesorů do 8mi jader která bude držet ty ceny na slušné úrovni ale ty 10ti jádrové modely a vyšší budou asi prakticky bezkonkurenční a hlavně u nich se trochu obávám vyšších cen ale třeba AMD mile překvapí, možná již zítra se něco více dozvíme o Zen 3 nebo Big Navi, nebo že by obojí něco o zítřku psal něco na Twiteru Frank Azor, vypadá to že je z marketingového oddělení AMD Odkaz
martin.666 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-09 18:24:20
avatar
On to psal ještě vlastně včera z Ameriky, jsou tam trochu pozadu časově, takže to bylo o RDNA2 Odkaz 28. října a 8.října Zen 3 Odkaz
emko [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-08 20:44:59

Nejsem moc příznivcem uměle či účelově zkryplených (očesaných) CPU modelů. Jsou zde totiž dvě věci:
a) dělá to blbej dojem (věc psychiky, takže detail)
b) problém "leakage current" - hodnota leakage proudu (proud "prosakující" z čipu do substrátu) je závislá na ploše použitého čipu, a to v zásadě bez ohledu na fakt, KOLIK plochy z toho čipu se aktivně využívá. Jinak řečeno, pokud by AMD např. vyrobilo Ryzen 3300X jako nativní 4jádro, byl by tento čip výrazně úspornější a energeticky efektivnější než stávající scénář, kdy máte defacto velkou plochu čipu umrtvenou. Je to něco jak podvázanej žaludek - sice trávíte jen půlkou žaludku, potud ok - ale tu nevyužitou půlku musíte stále vyživovat.
slabam [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-09 09:37:00

prosakující proud by mohl být problém u super-hyper-mega úsporných modelů, kde se zvažuje každičký Watt energie.
U normálích stolních a věštšiny ntb procesorů, to IMHO nestojí za tu námahu se tím vůbec zabývat..
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-09 00:26:37

Do B450 desky bych teda necpal Zen3 ikdyby přišla neofiko podpora od výrobců. Pokud upgradovat, tak jedině s ofiko deskou. Určitě bych neměl dobrý pocit z upgradu a když už se investuje..
hor410 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-09 08:41:31

No to jo, ale B550 desky jsou stále "o dost" dražší, než B450 a když člověk nepotřebuje PCIe4 M.2 a grafiku osadí nějakou max "střední třídu", tak s B450 člověk ušetří... Otázkou samozřejmě je, jestli už potom nejít rovnou do A520, i když jsem teda nenašel jedinou ATX A520 desku, všechny mATX...
Mano [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-09 04:53:34
avatar
Takže to 10 jadro môžu vytvoriť v ľubovoľnej konfigurácií? Napr. 5+5; 6+4...? To by bol taký paskvil a už tam budú zase narastať latencie. To radšej natívne 8 jadro. A teraz kto zaručí že tam to natívne 8 jadro bude? Môžu kľudne osadiť dva čipy v rôznej konfigurácií len aby sa zbavovali zmetkov?
hor410 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-09 08:44:24

Tohle určitě AMD ví. Takže těžko budou 10C dělat různě, třeba jako 8+2. Podle mne to bude prostě 5+5. Ty extra vadné čipy můžou dát, co já vím, do nejnižšího R3...
jurgenb [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-09 09:59:26

Vloni na vánoce jsem si nadělil R5 3600, takže měnit nějaký čas nebudu.
Ale AMD držím palce, aby se jim to povedlo a aby pořádně prorazili i v noteboocích i OEM trhu.
FerrariF50 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-09 18:48:44
avatar
Tak 8.10 se dozvíme o procesorech a dvacet dní na to o grafikách, radši bych to obráceně, grafiky jsou teď zajímavější, ale tak upgrade neplánuju a vysmát se uvedením nových procáků a čtením jejich recenzí intelu bude na tu dobu stačit
armagedontek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-09 22:45:13
avatar
Ono to neni az tak nestastne, amd ma vhodnou prilezitost nechat nove nvidie zrecenzovat na starsich zen2 a nove grafiky od amd se uz budou recenzovat na rychlejsi zen3 a budou tak zdanlive vypadat jeste lepe :o)
FerrariF50 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-10 18:08:50
avatar
Vidíš, to mě nenapadlo, ... to může být dobrý tah, ... každopádně si ale myslim, že i když už nejspíš budou nové procáky lepší i ve fullHD, tak spousta redakcí bude recenzovat dál na intelech a nové Nvidie budou testovány určitě na intelech, takže to je pak vcelku jedno.
armagedontek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-10 22:50:21
avatar
Tam je ale jeste jedna promenna - intel porad nema pcie4. Nejaky rozdil to uz obcas udela a s novou, rychlejsi generaci a novejsima hrama se da cekat, ze ten rozdil muze zacit dale narustat.
pavel.pavol [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Technologie GIGABYTE, Northern 2020-09-09 20:50:27

Technologie GIGABYTE, Northern Data AG a AMD spojují své síly a řídí megaprojekt HPC

https://www.gigabyte.com/Press/News/1831
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Crysis Remastered - 8K kvalita dá našim PC zabrat!
Crysis Remastered - 8K kvalita dá našim PC zabrat!Čtvrtek, 17 září 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1801x
Komentářů: 16
Mandalorian Season 2 – první ukázka vypadá skvěle!
Mandalorian Season 2 – první ukázka vypadá skvěle!Středa, 16 září 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1014x
Komentářů: 2
Další remake - Prince of Persia: The Sands of Time
Další remake - Prince of Persia: The Sands of TimeSobota, 12 září 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1393x
Komentářů: 7
Nové filmové zpracování DUNE v pořádné ukázce!
Nové filmové zpracování DUNE v pořádné ukázce!Středa, 09 září 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2163x
Komentářů: 22
AMD jasně poráží Intel: RYZEN 7 4800U drtí Core v testu 15W CPU
AMD jasně poráží Intel: RYZEN 7 4800U drtí Core v testu 15W CPUSobota, 05 září 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2791x
Komentářů: 12
NVIDIA představila RTX 3090, 3080, 3070!
NVIDIA představila RTX 3090, 3080, 3070!Úterý, 01 září 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 3437x
Komentářů: 24