IBM koupil Red Hat – obří obchod od kterého si IBM slibuje posílení pozice v oblasti CLOUD řešení. Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Úterý, 30 říjen 2018
altPro ty, kteří sledují dění v IT světě je prodej Red Hat do rukou IBM velká událost.

 

 

 

IBM je jednou z největších technologických firem světa, která má už desítky let prsty prakticky ve všech oblastech IT technologií, služeb a ačkoliv se zbavila před lety své x86 divize i klasických serverů, stále produkuje i vlastní procesory a počítače založené na vlastních architekturách atd. IBM je pro běžného uživatele PC asi trochu nečitelnou firmou dnes, ale vězte že stojí za velkou spoustou technologií, které v běžném životě všichni používáme.

Red Hat je pak znám hlavně uživatelům LINUX řešení a platforem. Prakticky vzato jde o „Microsoft“ na poli LINUXové platformy. Firma stojí za řadou klíčových Linuxových technologií a platformou jako takovou a prakticky i za tím, že existuje udržitelný model OS zdarma a placené podpory k němu. V současnosti jde o přední Linuxovou distribuci a věci kolem, široce využívané na serverech, službách atd.

IBM se tak nyní za celkových 34 miliard dolarů rozhodl koupit RedHat a ten souhlasil. K dokončení obchodu dojde v druhé polovině roku 2019. IBM chce posílit své technologie a služby v oblasti tzv. hybridních CLOUD systémů, které se dnes ve velkém budují po celém světě. Red Hat pak souhlasil hlavně proto, že mu to otevírá cestu k nějakému dalšímu rozmachu a vývoji, kdy získá přístup k prostředkům, o kterých se mu ani nezdálo. V každém případě lze říci, že na poli LINUXových řešení jde o velkou, možná klíčovou událost. Obě firmy jsou prakticky hlavními hráči na LINUX platformě prakticky celou dobu její existence. Red Hat by měl nadále fungovat v rozumném režimu samostatnosti, ale samozřejmě pod hlavičkou, se zdroji a ku prospěchu IBM.

Otázkou je, zde celé spojení bude k něčemu, zejména s ohledem na obrovské peníze, které IBM zaplatí (a které tak úplně nemá). Red Hat má mimochodem i významné vývojové centrum v ČR, což by ale mělo zůstat, protože i IBM má u nás svá významná centra. Spojení obou firem má mířit hlavně na konkurenční CLOUD služby a budování datacenter, kde IBM poněkud ujíždí vlak. Je otázkou, zda na tom toto drahé spojení něco změní. Objevují se názory, že když změna, tak dost možná to bude Red Hat, který začne IBM měnit uvnitř, ne naopak.

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Motto: „Raději později a pořádně, než dříve a blbě“ :). Než začnete diskutovat: Objektivitu a objektivní fakt a názor nelze posuzovat subjektivním dojmem! ;)

Starší články


 / 21
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
VendyPhoenix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-10-31 19:43:22

Hmm tak toto je hodně zajímavá zpráva. Může to být prospěšné pro obě dvě strany. Red Hat bude mít oporu v IBM ohledně přístupu na trh (+ lepší finance na vývoj) s vědomím veliké firmy za zády a IBM by se mohla začít měnit uvnitř, jak správně podotkl DD. Prostě IBM je veliká firma a veliká firma má dost problémů některé věci řídit efektivně a tady by jim Red Hate mohl vnést čerstvý vítr do plachet. Tady se konkurence bude muset mít na pozoru. Rozhodně nepodceňovat! tak za 2-3 roky očekávám první větší výsledky spolupráce.
IAczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-10-31 20:01:03
avatar
Budu mít trochu OT koment, ale včera jsem tedy vyměnil intel za AMD 2600X a teda paráda... Jinak mě velmi překvapil WINDOWS 10, vyměnil jsem desku a procák a prostě to pustil. A světe div se Windows normálně hodil update, ověřil účet a olllaaa normálně běží, neuvěřitelný. Sice mi to hodilo že není aktivovaný Windows, ale stačilo napsat na podporu a do 10min byla reaktivace hotova. A desku zkusím reklamovat, protože jsem zjistil že má ještě rok záruku
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Problém s účtem na DDWorld?

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
AVENGERS: EndGame – upoutávka na nejočekávanější film 2019
AVENGERS: EndGame – upoutávka na nejočekávanější film 2019Pondělí, 10 prosinec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1608x
Komentářů: 2
DayZ je hotové! Zajímá to ale ještě někoho?
DayZ je hotové! Zajímá to ale ještě někoho?Pondělí, 10 prosinec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1594x
Komentářů: 2
The Outer Worlds – velké RPG od OBSIDIANu. Lepší Fallout?
The Outer Worlds – velké RPG od OBSIDIANu. Lepší Fallout?Sobota, 08 prosinec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1576x
Komentářů: 2
Far Cry New Dawn – přímo příběhově naváže na Far Cry 5!
Far Cry New Dawn – přímo příběhově naváže na Far Cry 5!Sobota, 08 prosinec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 997x
Komentářů: 2
Battlefield V dostal update pro lepší výkon s RTX
Battlefield V dostal update pro lepší výkon s RTXPátek, 07 prosinec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 682x
Komentářů: 0
Anthem – generická nudná online akce od EA?
Anthem – generická nudná online akce od EA?Pátek, 07 prosinec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 610x
Komentářů: 0