Komedie pokračuje: Musk musí za 44 miliard Twitter koupit? Nechtěl, ale asi bude muset. Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Úterý, 04 říjen 2022
altDohoda o koupi Twitteru je stále platná. Musk u soudu asi nemá šanci na její zrušení.

 

 

 

 

Twitter jako nezávislá komunikační platforma končí a do rukou ji dostane jeden z největších trollů na světě. Ať dnes chce, nebo ne. Stávající majitelé se jí snaží zbavit dlouho. S nadšením tak přijali nabídku, se kterou přišel před několika měsíci Elon Musk. Ten za Twitter nabídl astronomických 44 miliard dolarů, což je podle všech v bussinnesu mnohem více, než za co firma vlastně reálně stojí. Není tedy divu, že po této nabídce stávající představenstvo Twitteru skočilo a vyšachovalo ve společnosti všechny, kteří by mohli protestovat, jakkoliv je mezi zaměstnanci Twitteru velká nevole, že by skončili v rukách Muska. Podepsány nakonec byly všechny formuláře a akvizice byla dohodnuta.

Jenže pak si to Musk rozmyslel. Přečetl si asi, za co Twitter skutečně stojí a spočítal si, že sehnat těch 44 miliard dolarů nebude ani pro něj úplně hračka. Takže zkusil z celé dohody vycouvat, výmluvami na určité problémy a nesrovnalosti kolem počtu falešných účtů atd. Problém je, že to bylo prostě pozdě, kdy už celá akvizice byla uzavřena, což je zásadní věc a americké právo zde mluví poměrně jasně.

Není tedy divu, že současní majitelé se svých 44 miliard dolarů, nechtěli rozhodně vzdát bez boje. Lepší nabídku nikdy nedostanou, a tak budou bojovat do poslední chvíle, zejména když po právní stránce mají dost velké šanci uspět. Takže celá věc zamířila k soudu. Musk si tam docela věřil, ale v posledních týdnech bylo prý stále více jasné, že námitky Muskova teamu ohledně nesrovnalostí v počtu falešných uživatelských účtů a věcech kolem toho, nejsou pádným právním důvodem na zrušení celé akvizice. Tím spíše, že nic nenasvědčuje tomu, že by Twitter vyloženě lhal Muskovi v tomto směru. Samozřejmě o tom, že Twitter a většina sociálních sítích, jsou semeništěm falešných účtů, dezinformací a nejhoršího zla, všichni vědí. Stejně jako že provozovatelé těch sítí ve skutečnosti nijak proti dezinformacím a falešný účtům výrazně nebojují, protože by si snížili „čtenost“.

Muskův team tak nedokázal před soudem právně obhájit, že by ty nesrovnalosti měly být tak velké, aby soud zrušil onu platnou uzavřenou dohodu a celou akvizici. Soud sice ještě neskončil, a zejména Twitter chce mít v ruce soudní rozhodnutí, aby Musk neměl šanci se z toho vykroutit. Jeden by řekl, že asi ví, s kým jednají :).

Ten to ale pořád zkouší. Nyní nabízí jakýsi příslib, že to tedy za těch 44 miliard koupí. Jenže se objevují zprávy, že obchod nedokáže sám jednoduše ufinancovat. Načasování není ideální, bude potřebovat investory a někteří se na to úplně netváří. Zejména banky v současné situaci podobným akvizicím úplně nefandí a Musk bude půjčku potřebovat. Ale to jsou prostě Muskovo problémy. Twitter sám chce prostě těch 44 miliard a che mít jistotu, že je tak jako tak dostane, ať si to Musk zařídí, jak chce.

A tak pravděpodobně na žádný příslib, výměnou za ukončení soudního sporu, Twitter nepřistoupí a bude chtít dotáhnout soud do konce. Aby ten prostě poskytl právní záruky a příkaz, aby byla transakce podle dohody dokončena.

Každopádně to tedy vypadá, že chtě nechtě, i kdyby měl Musk prodat kus TESLA nebo přijmout nějaké diskutabilní investory za partnery, bude muset Twitter za těch 44 miliard dolarů koupit a ten tedy skončí jako nezávislá komunikační platforma. Bude najednou v rukou fakticky jednoho jediného muže, známého internetového trolla a manipulátora, s velmi hloupými až nebezpečnými názory a ještě nebezpečnějšími manipulačními činy, které mu zatím +/- procházely. Zkrátka Twitter se evidentně změní, a pod vedením Muska to k lepšímu téměř jistě nebude … tím spíše, že uživatelé Twitteru mají „svou“ síť rádi, jak je. Takže snaha ji změnit v semeniště dezinformátorů dle stylu vrchního trolla Muska, může mít na další existenci sítě katastrofální destrukční vliv. Ale někdo bude o 44 miliard bohatší, takže projekt Twitter mu splnil účel. Hurá? :).

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
jpsix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-10-05 22:06:29

možno nájde dosť blcov čo si kúpia jeho šmejdy Tesla
biker00x [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-10-05 23:55:54

Akcií Tesly má dost, tak jich prodá o trochu víc.
semtexxl [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-10-06 06:04:18
avatar
"Nezávislá komunikačná platforma" ...ten bol celkom dobrý. Skôr echokomora extrémnej ľavice.
fagot [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-10-06 08:58:12

Kazdou vterinu he odeslano 6000 tweetu. Kdyby na posouzeni, zda se jedna o fakenews stacilo 10 vterin, tak by potrebovali 180000 na 3 smeny pracujicich jazykove vybavenych pravniku/fyziku/doktoru/politologu,... proste vseznalku.

Dalsi problem je v tom, kdo ma rozhodovat o tom, co je a co neni fakenews. Ono se to totiz v case dost meni, lisi se to stat od statu (jen pripomenu jak se vyvijel oficialni nazor na rousky v covidu nejen v case ale i geograficky) atd. Ze vsech lidi na zemi je toho schopen jen DD. Ale ten je jen jeden, my jich potrebujeme 180001 (ten jeden navic by psal ddworld).
Exorcius [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-10-06 10:44:16
avatar
Zajímalo by mě, kdy lidé konečně přestanou podobné desociální sítě používat. Je to jen semeniště pomluv, nadávek, dezinformací a chlubení se nereálným životem zoufalců.
YORGi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-10-06 16:10:28

Určitě se to stane hned potom co lidi přestanou obdivovat a podporovat celebrity, influencery a podobné srá**
ondris83 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-10-06 16:30:29

nahodou na sledovani par peknych holek co si tam delaji promo na placeny onlyfans je fajn
enduras3 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-10-06 19:19:23

To se nestane nikdy, protože to je prostě jen jiná forma šíření informací, které člověk potřebuje k životu....
pcmaker [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-10-08 20:24:45

Tak to potom do 14 dnů vrátí bez udání důvodu, ne?
Milan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-10-11 10:35:56

to plati, iba ak to kupi cez eshop a doruci mu to kurier
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Indiana Jones and the Dial of Destiny – pátý a poslední?
Indiana Jones and the Dial of Destiny – pátý a poslední?Čtvrtek, 01 prosinec 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 471x
Komentářů: 0
Vyšlo Marvel’s Midnight Suns – zajímavá tahová strategie
Vyšlo Marvel’s Midnight Suns – zajímavá tahová strategieStředa, 30 listopad 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 391x
Komentářů: 0
Remake prvního dílu Zaklínače bude hodně jiný! Kdy?
Remake prvního dílu Zaklínače bude hodně jiný! Kdy?Úterý, 29 listopad 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1333x
Komentářů: 5
STAR WARS: Squadrons – skvělá hra nyní zdarma!
STAR WARS: Squadrons – skvělá hra nyní zdarma!Čtvrtek, 24 listopad 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1269x
Komentářů: 1
The Witcher 3 s lepší grafikou i FSR 2 již brzy!
The Witcher 3 s lepší grafikou i FSR 2 již brzy!Středa, 23 listopad 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1631x
Komentářů: 5
Praga Bohema nové superauto z ČR stojí 32 milionů!
Praga Bohema nové superauto z ČR stojí 32 milionů!Úterý, 22 listopad 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 1448x
Komentářů: 5