Kryptoměny škodí lidem říká tvůrce jedné z nejpopulárnějších. BitCoin klesá. Nebezpečí zůstává. Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Úterý, 20 červenec 2021
altPo čase dobré zprávy ze světa kryptoměn. Hodnoty klesají, těžba utichá a tvůrci přiznávají, že se mýlili.

 

 

 

 

Stále více lidí, kteří dříve věřili v kryptoměny, tak konečně dostávají rozum a přiznávají, že v současné podobě jsou čistým zlem. Nejen že se dávno odklonily od původního záměru a účelu, ale dnes vyloženě škodí a ubližují všem. Kromě několika málo vyvolených, extrémně mocných bohatých osobností, kteří na nich extrémně vydělávají. A především se snaží nalákat kvanta dalších oveček na rychlé zbohatnutí prostřednictvím placených influencerů, youtube kanálů atd. Celý svět kryptoměn je v současné podobě jednoznačně podvod typu letadlo, kde se malá skupinka bohatých vyvolených, ovládající většinu „trhu“ snaží nalákat důvěřivé, často zoufalé chudé lidi, aby investovali do kryptoměn s vidinou rychlého a zaručeného zbohatnutí. Co se stane, když kryptoměny ztratí náhle hodnotu, jako se to právě děje? Vznikne ještě mnohem více zoufalých lidí.

Tvůrci jedné z nejúspěšnějších kryptoměn, DogeCoin, tohle všechno přiznávají. Mysleli si (jako já a mnozí ostatní), že kryptoměny vznikající těžbou, a tedy nic z ničeho, nemohou mít přeci žádnou reálnou hodnotu, takže je brali jako legraci a kratochvíli na základech jinak zajímavé technologie jménem BlockChain. Sám jsem kdysi když BitCoin před mnoha lety začal, vytěžil desítky Coinů a hrál si s tím. Samozřejmě vše následně smazal, protože jen tak zatěžovat grafiky zbytečnými výpočty přeci nemělo pro nikoho žádnou cenu.

Jenže jsme se mýlili. Z původního záměru udělat decentralizovanou měnu, která by nebyla závislá na současném systému řízenými státy a vybranou skupinou ohromně bohatých, vznikl systém, který řídí jiná malá skupina všehoschopných, vlivných a velmi bohatých, a rychle přebrala to nejhorší z běžného finančního systému. Kryptoměny dnes aktivně škodí lidem, zejména těm, kteří s nimi nechtějí mít nic společného. Slouží jen k rozšíření bohatství už tak malé skupinky extrémně bohatých lidí, kteří zneužívají systém a okrádají ostatní a vytvořili kolem kryptoměn doslova kult.

A Jackson Palmer i další, kteří v minulosti vytvořili některé z dnes populárních kryptoměn, mají samozřejmě pravdu. Kult, který se kolem současných Kryptoměn vytvořil, to vlastně svými činy a slovy přímo dokazuje. Zejména na těžbě založené kryptoměny jsou vyloženě zločin proti zdravému rozumu, proti přírodě a naprosté zvěrstvo.

  • BitCoin aspol. se propadají

Dobré zprávy jsou, že konečně přichází výraznější propad, protože se státy konečně rozhodli proti tomuto zvěrstvu trochu zasáhnout. Ne tak výrazný, jak by byl potřeba a zasloužený, tedy aby se kryptoměny vrátily na svou reálnou hodnotu blízkou nule, ale propad to je. BitCoin se propadl pod 30 tisíc dolarů. Stále tedy stojí o 30 tisíc více, než je jeho reálná hodnota. Na propadu jedou i další měny. Z toho jsou zoufalí zejména malí naivní „investoři“, kteří do krypto-letadla nastoupili nedávno, a nakupovali za podstatně více. Často to toho dali všechny své úspory často si na to i půjčili a zastavili svůj majetek, protože podle předpovědí krypto-mafiánů a krypto-fanatiků, měl být BitCoin v tuto chvíli na hodnotě kolem několikaset tisíc dolarů a 1 milionu dolarů.

Propad souvisí s tažením Číny a dalších zemí proti těžbě. Čína fakticky zakázala těžbu a institucionální obchodování s kryptoměnami. To je zásadní, protože drtivá většina těžby probíhala právě v Číně. Okolní země se snaží zabránit přesunům těžařů k nim. Dobrou zprávou je, že velcí těžaři se sice snaží přesunout jinam, ale naštěstí to není tak jednoduché. Většina zemí nemá potřebnou infrastrukturu a vybudovat ji zabere i roky, jiné budou aktivně přesunu těžby bránit. Mnoho z menších těžařů končí nadobro.

Do hry vstupují i další instituce a státy. Japonsko jako jedna z finančně nejsilnějších zemí světa, vyzývá ke společnému postupu vůči kryptoměnám v současné podobě, a přidávají se i další. Politici, kteří byli doposud zaměstnáni Koronavirem, tak možná začnou tento závažný problém, který ve velkém ovlivňuje negativně všechny, zejména ty, kteří nechtějí mít s Kryptoměnami nic společného, konečně řešit. Je třeba zlikvidovat současné kryptoměny, zejména ty založené na bezúčelné brutálně zdrojově náročné těžbě a pálení zdrojů pro zisk úzké skupiny vyvolených. Digitální měny jsou budoucností, ale rozhodně jí nejsou BitCoin aspol. v současné podobě.

Původní myšlenka kryptoměn byla také úplně jiná, ale samozřejmě byla rychle znásilněna a přetvořena tou úzkou skupinkou anonymních mocných, kteří dnes kryptoměny ovládají a drží jejich většinu. Společně se domlouvají a tvoří kartel, který dokáže ve vhodný čas poslat hodnotu žádaným směrem a přesunout tak peníze od malých zoufalých krypto-důvěřivců, do svých kapes. Přitom napojeni jinak na běžný finanční systém, se vyhýbají daním, jakékoliv kontrole a dohledu. Fakt, že politická reprezentace a finanční instituce dosud nezakročili proti kryptoměnám adekvátním způsobem, je velmi problematický.

Doufejme, že se tak věci začnou obracet brzy k lepšímu a vznikne digitální měnová budoucnost, která bude skutečně sloužit všem, ne nám většině škodit … ale samozřejmě ti mocní vyvolení, kteří je dnes ovládají, se svých obrovských zisků prakticky bez práce, pravidel a daní, se hned tak nevzdají. Samozřejmě nikdo, kdo podporoval a stál za původním záměrem kryptoměn, nemůže současný stav věcí podporovat a bude proti nim bojovat, ale k tomu je zapotřebí, aby právo konečně dohnalo vývoj. Každopádně v tuto chvíli jsem opatrně optimistický, nebezpečí ale zůstává a bez toho, aby státy aktivně zasáhly proti kryptoměnám a zvěrstvům kolem nich, bude ožebračování většiny investorů a zejména aktivní poškozování nezúčastněných, obří plýtvání zdroji zvěrstvem jménem těžba digitálních měn, pokračovat. Digitální měnová budoucnost a technologie typu blockchain ano, ale takhle v současné podobě prostě ne …

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
ender [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-07-20 11:58:21

Ľudia budú vždy chcieť rýchlo zbohatnúť. Akcie Apple stali v toku 2003 $0.3 dnes o 18 rokov neskôr to je $143 co je skoro 500x toľko. V akciovom trhu sú obrovské peniaze, veľa ľudí si ani neuvedomuje, že tam investovali vo forme životných poistení a rôznych iných sporiacich produktov.
Cryptomeny sú zatiaľ taký investičný underground, momentalne tuším vllastni asi len 5% populácie. Obľubujú ich hlavne mladi ľudia. Ja ich osobne vnímam ako doplnok k akciám. Proste ide o ďalšiu vec, kde môže človek zarobiť a tiež stratiť. Casom sa ceny cryptomien urcite ustálila a potom sa objavy niečo iné s vidinou rýchleho zárobku.
Inak pre zaujímavosť uvádzam, že jeden z autorov doge coin vymenil všetky svoje coiny za použitú hondu civic
Kisch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-07-20 16:36:52
avatar
Z dlouhodobého hlediska je pro Bitcoin asi dobře, že těžaři byli nuceni se z Číny přesídlit jinam. To byla jedna z kritizovaných věcí, že se většina hash rate soustředí ve státě s totalitní mocí. Některé státy jako Kazachstán a v USA hlavně státy Texas a Washington těžaře zvou k sobě. A hash rate už zase zvolna roste.
Shadycz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-07-20 23:00:30

Zrovna řešíme přemístění jednoho menšího (250kW/h odběr) těžaře z Číny sem do ČR, takže jdou i sem. Proč zrovna sem je long story, jelikož je tu el. relativně drahá, ale je vidět, že přesuny se opravdu realizují.
petronias [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-07-21 06:58:52

Jo a "maskují" se za datová centra, což eufeministicky vzato, jsou.
Lukash [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-07-20 19:12:45

100% súhlas.
990 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-07-20 22:18:40

Kéž by měl Bitcoin hodnotu jako ještě před pár lety, protože jeho cena je rok od roku vyšší (i přes extrémní výkyvy), takže naprosto chápu podobné články, kdy se různé společnosti a organizace, včetně států jako Čína a dalších neustále snaží ovlivňovat cenu Bitcoinu, aby sami na tom mohli vydělávat miliardy dolarů. Bohužel zklamu Vás, Bitcoin už o moc levnější nikdy nebude.
SuSty [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-07-20 22:23:10

Mna vždy bavia tie články tu jak bitcoin padá pri každej korekcii. Keď letí raketovo hore tak sa mlčí, ale akonáhle dôjde akákoľvek korekcia tak sú tu hneď oslavné články ako keby autor nevedel ako funguje trh. Ale dobre sa to číta keď pred pár rokmi bol btc na 14 000 a bol to najvyzsi high a teraz je na 25 000 a už krachuje. Zábavné
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-07-21 09:43:53
avatar
ano, stačí dělat newsky při jakémkoliv poklesu křivky . Už jsem to tu dříve psal. Jedná se též o manipulaci, i když tuto je těžší odhalit, protože informace o aktuálním poklesu může být pravdivá.

Stejně tak se tady manipuluje s výběrem událostí v krypto světě. Když Musk řekl že nebere bitcoin, tak tu byl článek jako kráva, že "Musk si myslí to, co redakce", Když pak Musk spustil hlasování za kterou jinou kryptoměnu by se měla Tesla prodávat atd. nebo že žádné BTC neprodal a klidně je drží dál (ač jsou odporně neekologické), tak o tom samozřejmě nic
No a tu Čínu tu máme pořád dokola. Přitom všichni velcí jsou již přestěhovaní jinam a vesele se těží dál. Z pohledu toho, kdo žere nejvíc energie a tedy chová se neekologicky, jsou to samozřejmě ti velcí
Shadycz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Salty DD Admin 2021-07-20 22:55:23

Tak proto je DD furt tak salty z toho crypta

"Sám jsem kdysi když BitCoin před mnoha lety začal, vytěžil desítky Coinů a hrál si s tím. Samozřejmě vše následně smazal."
GOS007 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-07-21 08:49:50
avatar
Taky jsem podobně nasr..ý. Před pár lety jsem chtěl za zhruba 4000Kč nakoupit Bitcoiny. Tehdy by mě to stačilo zhruba na 5,5-6 Bitcoinů. No nekoupil jsem, a proto jsem taky nasr..ý.
Tomcat22 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-07-20 23:38:15

"Doufejme, že se tak věci začnou obracet brzy k lepšímu a vznikne digitální měnová budoucnost, která bude skutečně sloužit všem, ne nám většině škodit …"
------
Dneska už jsou všechny měny de-facto digitální, protože v papírové podobě je jen pár procent celkového objemu měny...
Vinnie [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - btc 2021-07-22 10:06:20

tak doteraz kryptomeny padali, vcera "niekto" zas povie ze vlastni BTC,ETH a Dogecoin a znova to cele stupa...
hlupost storocia toto
Anakonda [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Děkuji 2021-07-22 10:39:19

Díky DD za tip na nákup, teď jsem to nesledoval, ale díky tobě jsem zase něco přikoupil.
990 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-07-26 07:43:06

Velmi dobrý tip, díky DD. Bitcoin opět vyletěl na 38k$
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Vychází Gamedec je klasické izoRPG pro fandy žánru
Vychází Gamedec je klasické izoRPG pro fandy žánruPátek, 17 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 180x
Komentářů: 0
Hawkeye – nový seriál MARVEL nám představí Kate
Hawkeye – nový seriál MARVEL nám představí KateÚterý, 14 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 827x
Komentářů: 2
Total War: Warhammer III odložen
Total War: Warhammer III odloženPondělí, 13 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 747x
Komentářů: 1
Far Cry 6 je hotové a slibuje „to samé jako vždycky“?
Far Cry 6 je hotové a slibuje „to samé jako vždycky“?Neděle, 12 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1544x
Komentářů: 8
¨Nebaví vás focení v praxi? Zkuste simulátor fotografování
¨Nebaví vás focení v praxi? Zkuste simulátor fotografováníSobota, 11 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1046x
Komentářů: 9
Alan Wake Remastered v oficiální ukázce!
Alan Wake Remastered v oficiální ukázce!Pátek, 10 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 847x
Komentářů: 9