Nedostává se vašemu profilu na TikTok pozornosti? To proto, že jste chudí a oškliví. Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Úterý, 17 březen 2020
altPravidla pro moderátory jedné z nejpopulárnějších současných sítí se dostala na veřejnost.

 

 

 

 

Sociální sítě jsou nejhorším vynálezem moderní internetové doby. Místo spojování lidí dělají pravý opak a škodí na mnoha úrovních. To, co na nich vidíte, navíc nemá s realitou mnoho společného a algoritmy vytvářejí názorové bubliny a nerealistické vize a dojmy reálného života a lidí a rozdělují lidi ještě více a mnoha vyloženě škodí. To hlavní, na co mnozí uživatelé zapomínají, že sociální sítě provozují soukromé společnosti. Neplatí na nich tedy žádná svoboda projevu a mnoho zákonů, které jsou platné pro veřejný prostor. Což je v pořádku. Sociální sítě jsou jednoduše soukromý prostor a jejich majitelé a provozovatelé mají své zájmy a určují zcela správně svá pravidla pro své uživatele. Na to ale mnozí zapomínají a pletou si to právě s veřejným prostorem …

Proč o tom mluvíme. Mnozí jistě znáte jednu z rychle rostoucích čínských sociálních sítí TickTock, která je velmi populární i na Západě, což dělá velkou radost Čínské komunistické vládě, která samozřejmě má na chod této sítě značný vliv. Celá síť je třeba v podezření, že díky videím se čínské sledovací systémy učí a získává data o váš. Pokud jste si všimli, že hlavní propagované příspěvky a doporučované profily a lidi v nich jsou si všechny nějak nápadně podobné a některá témata nedostávají vůbec prostor, tak jste si všimli správně. A to není náhoda.

Zvídavým novinářům se podařilo ukořistit vnitřní pravidla, které Čínští provozovatelé zadali moderátorům a algoritmům, kteří všichni dohlíží a chod a fungování sítě. Asi nikoho nepřekvapí, že TickTock, ačkoliv funguje na Západě, je stejně cenzurovaný, jako cokoliv jiného v Číně. Jsou tedy výrazně cenzurována videa a příspěvky, jakkoliv se negativně vyjadřující o Číně, poměrech v Číně, záměrně cenzurovány videa lidí v Hong Kongu kolem protestů atd. Některá jsou přímo mazána rovnou, a nejen pohřbívána a automaticky odsouvána. A tady nejde o zákaz tzv. fake news, ale zákaz informací, které se nehodí čínské komunistické straně. Zkrátka nezapomínejte, že jakkoliv to čínský majitel popírá, TickTock je pod bedlivou kontrolou čínské komunistické vlády a musí dodržovat její pravidla a nařízení. Je jedno, kolik peněz má ten který čínský miliardář, který vlastní tuhle síť, protože může kdykoliv ze dne na den zmizet, jako se to stalo mnoha jiným. Před pár dny kritizoval (oprávněně) postup Čínské vlády ohledně Koronaviru jeden z nejbohatších lidí v Číně, no a už několik dní o něm nikdo neslyšel. Takhle to v Číně funguje. A takhle funguje TickTock …

A pokud si myslíte, že když o Číně nemluvíte, že máte vyhráno, nemáte. Pravidla pro moderátory ohledně propagaci příspěvků a profilů jsou totiž taková, že pokud jste oškliví, neupravení, tlustší nebo to natáčíte v nepěkném prostředí, tak máte prostě smůlu. TickTock chce ukazovat jen hezké a bohaté a úspěšné lidi. Na což má samozřejmě plné právo. Firma nepopřela, že taková pravidla skutečně existují, ale tvrdí, že je prý nepoužívá. Ovšem to, jak vypadá TickTock hovoří o pravém opaku.

Jak říkám, je to plné právo. Jako uživatelé máte plné právo službu nepoužívat, pokud ji používáte tak teď alespoň víte, jak se věci mají. Takže se upravte trochu (někteří víc), pokud chcete, aby vaše příspěvky a profily byly doporučovány ostatním, tvařte se bohatě a úspěšně, vytvářejte zkrátka ten žádoucí falešný dojem a falešnou realitu, TickTock si toho žádá, jinak nikdy neprorazíte. Nic složitého za tím nehledejte. Prostě hezký a bohatý je v pořádku, chudý a ošklivý není v pořádku a radši zahoďte foťák :). Je to sociální síť, která samozřejmě nechce ukazovat realitu, takže ji tam ani nehledejte … to jen pokud TickTock používáte a divíte se, že tam věci fungují trochu divně ;).

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
c.Data [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-03-18 08:14:50
avatar
TickTock je u nás doma zakázany (3 holky) a to z vícero důvodů. A pro šťouraly, ano mám přehled kde děti serfují jak dlouho a kde přesně. Také mám restrikce na čas, takže po desáté se nikdo z dětí na net nepřipojí.
Richelieu [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Upravená realita ? 2020-03-18 09:43:36
avatar
A ve skutečném světě se někdo zajímá o ošklivé a tlusté lůzry/lidi ? Nebo kdo je centrem pozornosti ? Schválně se zamyslete ;-)
EuGenio [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-03-18 16:16:58

Přesně tak - stejně "upravenou" realitu prezentují televize, časopisy a další masmédia. Včetně literatury.
Kolikrát tam jsou prezentovány pindulíny, jejichž největším achievemntem je, že si odbarvili vlasy a nechaly zvětšit kozy
Georrge [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-03-18 20:12:59

To není žádná upravená realita, to je jen realita. S hezkými a bohatými lidmi trávíme čas mnohem ochotněji ať už si to uvědomujeme, nebo ne. O to víc pokud jde o opačné pohlaví. Bohužel nejsme od přírody naprogramovaní tak, abychom si byli všichni rovni...

Ale samozřejmě není moc hezké, že se tohoto faktu zneužívá pro byznys.
KKKuba2 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-03-18 11:26:48

Na to abych věděl že jsem chudej a ošklivej nepotřebuju nějakej tic tac nebo co je zase za kravinu Na to stačí zrcadlo a pohled do peněženky...
YORGi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-03-18 13:26:33

Být tlustý to se přece nehodí ukazovat, ale být blbá blond kráva co propaguje "corona challenge" olizování prkýnka na záchodě to je v pohodě
...nechápu jak si vůbec někdo může tenhle čínský spyware dobrovolně nainstalovat (+na androidu samozřejmě odklepnout udělení všech oprávnění)
Geralld [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-03-18 14:01:33
avatar
Do doby Covid jsem nebyl rasista, veci se rychle zmenily.
jalav [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-03-19 18:06:15

je nebyl rasista do té doby, než začala za odporná "sluníčkářská" proti rasistická propaganda, tak jsem začal studovat, bo mi to bylo podezřelé, takto se snažit, a světe div se, dokonce i nositel nobelovy ceny nebo největší průzkum na světě to prokázal, ale to nesmí jít do ovládaných médií :-)
shadowmage [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-03-18 22:53:59
avatar
To já říkám už pár let, že multikulturalismus je stejná hovadina jako nacpat všechna zvířata v ZOO do jedné klece. A že lidi nečtou smluvní podmínky, jinak by ten pitomý Facebook měl tak 10 procent uživatelů
jalav [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-03-21 18:18:23

Thomas P. M. Barnett, i zaměstnanec uSSa vlády, který je jasný rasista, protože zná fakta i studie, ale ještě k tomu psychopat, co za nás v EU rozhodují:


"Konečným cílem je homogenizace všech států na zeměkouli. Toho musí být dosaženo smíšením ras s cílem vznikem světlé hnědé rasy v Evropě. Proto musí Evropa přijmout ročně 1,5 milionu přistěhovalců z třetího světa. Výsledkem tak bude vznik populace s průměrným IQ 90, lidí, kteří budou příliš hloupí na to, aby chápali, ale dost inteligentní, aby pracovali."

Není to hovadina, je to plán korporátních fašistů západu, co mám teď v Německu i zkonfiskovali už zaplacený zdravotnický materiál, zatímco pomáhá jen a pouze Čína. EU se konečně odkopala, Itálie požádala EU o pomoc neúspěšně a EU nechce zavírat hranice, nechává v tom všechny státy samotné ... to je skoro vyhlášení války Německem proti mnoha národům, kterým zkonfiskovali zaplacený zdravotnický materiál, psychopati, Německo začíná válku, ZNOVU :-)
EuGenio [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-03-18 16:39:20

V zásadě tohle je strategie všech médií (dokonce i těch "veřejných"). Plyne to z jednoduchého principu - člověk zůstane (nepřeklikne, nepřepne, neodloží, nezavře), jen když je obsahem zaujat nebo se při jeho konzumaci cítí dobře. Zaujmout je strašně těžké (proto se vše posunuje blíže k bulváru a extrému) a dobrý pocit se nevyvolá pohledem na věci průměrné nebo dokonce nehezké.
jalav [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-03-18 18:44:22

A bude taky článek o tom, jak cenzuruje a banuje Facebook, Twitter a Youtube a jak k nim má plný přístup NSA a jak se hromadně vraždí lidé kolem Clintonů například (už cca 50), nebo je DD jen snadnou obětí proti východní propagandy, kde východ aspoň nic tolik nekamufluje a nelže, jako uSSa lhalo asi 20 let o tom, že NSA prý vůbec neexistuje? :-))

Zcenzuruje mě po jejich příkladu DD taky, jako mi zcenzuroval hodnocení na nulu, tento "demokrat"? :-)

To mi připomíná ty Milióny chvilek pro demenci, jak se ohánějí demokracií, ale doslova trhají ústavu a nerespektují demokratické volby a že jejich "aktivitu" podporuje jen menšina obyvatel a ještě nechtějí říct, kde berou pravidelné mzdy na svůj spolek, a to říkám jako nevolič ANO :-)

Když se pleteš do politiky, DD, tak přijmi i kritiku. Ale politice, už víme, vůbec nerozumíš, tak se starej jen o hardware raději, jen tím odrazuješ čtenáře :-)

ps: už konečně nastuduj pravidla pravopisu psaní čárek ve větách, prosím. Co článek, to plno hrubek.
VelDro [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-03-18 23:37:05

Kdo vás nutí navštěvovat tenhle web? Kdo vás nutí sem něco psát? Proč škodíte svému zdraví dobrovolně? Tak sem nechoďte, nebo alespoň nic nepište a ušetříte si tak hromadu trápení s obhajováním svých názorů stejně jako já. Občas sem nahlédnu co je nového a tím to pro mě končí, zkuste to také.
jalav [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-03-19 18:06:53

to je ale logika dělat závěry na kritice jednoho jediného článku, co se hardwaru pro změnu navíc vůbec netýká :-)
VelDro [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-03-19 18:33:38

tak si asi sedím na vedení....

kopíruji váš text:

Zcenzuruje mě po jejich příkladu DD taky, jako mi zcenzuroval hodnocení na nulu, tento "demokrat"? :-)

dále:

ps: už konečně nastuduj pravidla pravopisu psaní čárek ve větách, prosím. Co článek, to plno hrubek.

Tak asi ano, sedím si na vedení. Vy to vlastně chcete číst ty články s těmi chybami, protože jiné weby bez hrubek asi neexistují a chcete sem přispívat, i když vám DD dal jasně najevo, že tu nemáte co dělat, tím že vám srazil auru na 0. Ano jsem to já co si sedí na vedení. Omlouvám se.
jalav [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-03-21 18:10:50

Ano, DD se chová hůř jako Čína samotná se svým internetovým hodnocením lidí, čína aspoň není tak emocionální, nedospělá :-)

A přestat číst web jen kvůli hrubkám s nadprůměrným počtem oproti ostatním webům? Tvé hodnocení je plně v souladu s tvým chápáním.

Mé hodnocení bylo nadprůměrně, ale DD, horší jak Čína, ho "demokraticky" jedním hlasem snížil, protože nezvládá své emoce.

začni přemýšlet :-)
VelDro [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-03-21 18:36:22

víte co vy nadprůměrný.... jaký jste býval, stejný zůstáváte i po letech.... Mě je nějaké číslo u zadele stejně jako .... (domyslete si) Píšete že DD je horší jak Čína a stejně sem chodíte. Začněte přemýšlet vy, nebo alespoň mlčte.

Nikdy jsem vám netykal, slušný člověk na potkání cizímu člověku nikdy netyká. To dělá jedině jednodušeji smýšlející jedinec.... viz věta dole.

Blbec nepochopí že je blbec i když mu to ostatní řeknou, protože je blbec. Tím končím tuhle debatu.
pcmaker [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Tic-Tac 2020-03-18 22:09:19

Zaregistrovat se do nějaké sociální sítě? Ani mně nehne. Ale článek jsem si s chutí přečetl a líbil se mi. Myslím si, že všichni by měli dostat stejnou šanci a tohle TikTok je pěkné svinstvo, hodné praktik bolševika. Však se podívejte, koho ti ruďoši mají na každé minci a bankovce. Jednoho z největších masových vrahů svého vlastního lidu. Jestli mi někdy nějaký čínský komouch zazvoní u domu, srovnám mu záda pohrabáčem a je mi jedno, co pak se mnou bude.
VelDro [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-03-19 18:32:48

...
rookie [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-03-23 12:36:02

prvy krat pocujem o TikTok
mozno ze aj preto, ze nie som na ziadnej socialnej sieti
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Fandové Playstation zuří. Horizon: Zero Dawn na PC v srpnu
Fandové Playstation zuří. Horizon: Zero Dawn na PC v srpnuPondělí, 06 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 5350x
Komentářů: 34
Fallout se dočká hraného seriálu od AMAZON!
Fallout se dočká hraného seriálu od AMAZON!Neděle, 05 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 969x
Komentářů: 5
DIABLO II slaví 20 let – stále nejlepší díl série a ARPG!
DIABLO II slaví 20 let – stále nejlepší díl série a ARPG!Sobota, 04 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1793x
Komentářů: 14
Crysis Remastered odloženo – lidem se nelíbí ukázka!
Crysis Remastered odloženo – lidem se nelíbí ukázka!Čtvrtek, 02 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2885x
Komentářů: 23
Vyšla nová Trackmanita! Je fajn, ale s mizerným předplatným
Vyšla nová Trackmanita! Je fajn, ale s mizerným předplatnýmStředa, 01 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 861x
Komentářů: 0
Polda 7 bude! Česká herní série se dočká pokračování.
Polda 7 bude! Česká herní série se dočká pokračování.Pondělí, 29 červen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1202x
Komentářů: 2