NVIDIA následuje AMD a uvádí „profesionální“ ovladače pro herní karty. A předvádí nové malování :). Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Středa, 20 březen 2019
altNVIDIA potěší ty, kteří neumí malovat, ale chtějí vytvořit obrázek jak od mistra.

 

 

 

 

Společnost AMD s uvedením technologicky nejpokročilejší grafické karty na současném trhu, Radeon VII, představilo i novou verzi ovladačů zaměřených na profesionály, které ale jdou instalovat na běžné karty a nabízí funkcionality a zvýšený výkon v řadě oblastí, což doteď bylo možné jen s profesionálními ovladači určenými ovšem jen pro drahé profesionální karty. A řada uživatelů to oceňuje.

Konkurenční NVIDIA se tak trochu lekla, že by jí mohli odcházet ovečky a mohla by tím pádem začít ztrácet podíl lukrativních zákazníků, takže se rozhodla krok AMD zkopírovat. Uvádí Creator Read Driver, tedy ovladače s některými funkcionalitami a lepším výkon pro profesionální použití, ovšem instalovatelné na běžné GTX karty. Stejně jako v případě AMD samozřejmě tyto ovladače nezpřístupňují všechny funkce a všechen výkon a podporu, jaké mají profesionální ovladače pro profesionální verze karet, ale některé ano. Stejně tak jsou i tyto ovladače použitelné pro hraní her. Zkrátka jde o jakýsi hybrid určený domácím profesionálům. Ovladače můžete stahovat z obvyklých stránek ...

  • Malujte jako mistři

Společnost NVIDIA toho na letošním GDC příliš nepředvedla po stránce nových zajímavých produktů, překvapivě ani slovo o 7nm GPU apod. Nicméně jedna ukázka přeci jen zaujala. A to nový „editor malování“ :), který využívá umělou inteligenci a dokážete pomocí něj „namalovat“ zajímavá díla, aniž byste vy vlastně malovat vůbec potřebovali umět:

NV vytrénovala AI (GauGAN) k rozpoznávání objektů fotografií a posléze práci s nimi. Jednoduše pak určíte, kde a co na obrázku má být a umělá inteligence vše doplní a dopočítá tak, aby to vypadalo „dobře, realisticky a věrohodně“. Jak to vypadá funguje, vidíte sami, je to rozhodně zajímavé. Systém se neustále zdokonaluje a tohle je tedy jen začátek. Možnosti využití jsou samozřejmě značné. GauGAN se časem objevit v NVIDIA AI Playground. Pokud tedy očekáváte nějaký online editor podobného typu, zatím máte smůlu.

Na druhou stranu je tu i nevýhoda v podobě zneužitelnosti. Podobné využití AI už NV v minulosti představila, systém dokáže vytvářet věrohodně vypadající lidi, kteří ovšem neexistují. Někteří tak namítají, že v době, kdy má řada lidí problém poznat fake news, bude brzy problém poznat i „fake“ lidi a s výše uvedeným AI GauGAN systémem na vytváření krajinek bude problém i s dalšími „fake“ věcmi. Osobně si myslím, že nejvíce zděšeni musí být někteří umělci a grafici, kteří tráví roky učením se a zdokonalováním svého umění a teď přijde někdo, kdo neumí držet ani štětec a vlastně ani malovat, a pár kliků myši mu stačí na dokonalou krajinku. Slovy klasika: „A grafici a malíři nebudou mít co žrát :)“.

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Motto: „Raději později a pořádně, než dříve a blbě“ :). Než začnete diskutovat: Objektivitu a objektivní fakt a názor nelze posuzovat subjektivním dojmem! ;)

Starší články


 / 21
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
Kot [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Chyb jako máku. 2019-03-21 23:49:25

"GauGAN se časem objevit v NVIDIA AI Playground."

Já myslet, že vy potřebovat zde korektor jako sůl.
Caveman0305 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-22 09:41:26
avatar
Tohle mi vzdy rozesměje. Tihle rejpalove a poukazovači. Řešíte blbosti.. Uz je úspěch ze DD vůbec dělá denně +- 3 články.Človek ma radost... Může reagovat a pustit do sítě svuj názor a myšlenku. Pak přijde Člověk.. A poukazuje na opakování slov, slovosled... Trapný
Johny_Rambo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-22 11:38:30

nebrec
Kot [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-22 17:24:50

Je dobře, že DD denně vypouští své myšlenky na internet a já už je více než 10 let čtu. Ale musel jsem si rýpnout, protože těch chyb je poslední dobou hodně. Nejde mi o nějaký pravopis, kde se člověk občas upíše, ale o takovéhle chyby, které člověka musí hned praštit do nosu, když to po sobě čte. Pak občas musím něco přečíst 3x, abych pochopil co se tím vlastně snažil říct. I novinařina by měla dodržovat určitá pravidla a sám DD by se měl snažil udržovat laťku webu jak jen nejvýš to jde a posouvat se dál.

Opakování slov a celých odstavců mu neberu. To už je na jeho stylu psaní. Já už automaticky přeskakuji první 2/3 textu článků.
Georrge [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-23 11:51:32

To co píšeš platí možná tak pro nějaký blog. Ale jestli chce mít DD seriózní web, musí ty články mít kvalitu i jinde, než jen v informacích. Musí být bez chyb, čtivé, bez zbytečně opakujících se informací. Omílá se to tu pořád dokola.
VelDro [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-23 12:19:27

Dobrý den, však Vás nikdo nenutí ty články tady číst, nebo snad nutí ? Tak je nečtěte.
GRNDL [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-22 12:44:29
avatar
Já myslet DD korektor nepotřebovat. Každá čtenář nechť být korektor sama v sebe.
Newska mít mizivá hodnota, za týden další v propadliště času být a nikoho nezajímat. Psa defekovala na to.

články s hodnota vypovídací delší dobrá kvalita mívat, autor jich po sobě asi četla. Já spokojená čtenář.
Caveman0305 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-22 12:24:35
avatar
Ty vytvořila vlastní WEB.. Určitě tam chodila spoustu člověka. Já potom přijít a urážet tvoje práce. Ty být v klidu.. Nedalala nic.
archecon [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-22 15:45:40

No a jak je zvykem, opět se od NVIDIE nedozvíme cože to jako odemkli. Je hezké konstatovat jakýsi výkonnostní rozdíl v Adobe Premiere, ale exaktně vyjmenovat jaké technologie odemkli to ani náhodou. Takže kolik z toho je marketingová omáčka aby se neřeklo a kolik je prokazatelně přínos to ví jen Bůh. Přijde mi to jako slevy v Česku. Samý fejk.
archecon [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-23 02:08:02

No tak to i někdo otestoval. Stránka je dlouhodobě seriozní.
https://www.pugetsystems.com/labs/articles/NVIDIA-Creator-Ready-drivers---are-they-faster-in-Premiere-Pro-and-Photoshop-1392/
V jejich testovací metodologii se žádného zlepšení nedočkali. Dá se to přelořit také tak, že NVIDIA našla nějaký drobný dílčí výsledek zlepšení výkonu, ten vytroubila do světa, ale generelně to neplatí. Takže zvětší části marketing. Pokud by to bylo myšleno vážně potom by sdělení znělo například tak: odemkli jsme počet video streamů na kartách, odemkli jsme ty a ty výpočetní fumkce, zrušili ta a ta omezení a možná ještě dodali novou verzi biosu aby to stálo za to..
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-23 11:58:09
avatar
cože? NVIDIA marketing přehání? No to jsou novinky .... ;)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Jaký byl počítač, co dostal lidi před 50.lety na Měsíc?
Jaký byl počítač, co dostal lidi před 50.lety na Měsíc?Úterý, 16 červenec 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 951x
Komentářů: 0
Jak „ztišit“ chlazení na Radeon RX 5700 XT za pár korun?
Jak „ztišit“ chlazení na Radeon RX 5700 XT za pár korun? Pátek, 12 červenec 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2037x
Komentářů: 10
Age of Wonders 3 dočasně zdarma na STEAMu
Age of Wonders 3 dočasně zdarma na STEAMuČtvrtek, 11 červenec 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1462x
Komentářů: 0
AMD RYZEN 3000 procesory - Taktování, chlazení a delidd
AMD RYZEN 3000 procesory - Taktování, chlazení a deliddPondělí, 08 červenec 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2962x
Komentářů: 1
Maleficent: Mistress of Evil – pokračování pohádky/nepohádky
Maleficent: Mistress of Evil – pokračování pohádky/nepohádkyPondělí, 08 červenec 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1675x
Komentářů: 1
Sledujte Goodwood Festival of Speed 2019, svátek automobilismu!
Sledujte Goodwood Festival of Speed 2019, svátek automobilismu!Pátek, 05 červenec 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 1288x
Komentářů: 0