Od NVIDIA dávají herní vydavatelé ruce pryč – z její služby GeForce Now stáhla hry i BETHESDA! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Sobota, 22 únor 2020
altGeForce NOW je první streamovací herní služba, která skutečně funguje. Ale přestává mít smysl.

 

 

 

 

 

Něco shnilého je u NVIDIA, která ztrácí podporu zásadních partnerů, bez kterých se ovšem její herní služba prostě neobejde. Herní streamovací služba GeForce NOW, kdy NVIDIA vám vlastně pronajme „herní PC“ na vzdáleném serveru, a k vám je přes internet jeho výkon přenášen, a můžete tak hrát hry na TV, tabletu nebo PC, které by jinak neměly výkon na spuštění takové hry. Jak jistě mnozí potvrdí, tahle služba funguje dosud nejlépe ze všech podobných představených. Nejen po HW a SW stránce, ačkoliv do dokonalosti má samozřejmě daleko a velké nevýhody streamování jako takového, zůstávají. Hlavně ale jako jediná dává smysl i finančně pro některé hráče. Možná až příliš, protože jednoduše ten poplatek je tak nízký, že pochybujeme, že vůbec zaplatí náklady a služba je tedy dlouhodobě udržitelná. Nicméně podstatné je, že co by herní streamovací služba, je NVIDIA Geforce NOW první svého druhu, která prostě funguje. Má hromadu nedostatků a nevýhod, ale tam kde funguje dává pro některé uživatele alespoň trochu smysl. Na rozdíl od nezvládnuté Google STADIA například, která nedává finančně a nabídkou her žádný smysl.

Jenže nemůžete mít herní streamovací službu bez her. Zejména bez těch zásadních velkých titulů a tedy bez podpory herních vydavatelů. A to je evidentně zdaleka největší problém NVIDIA GeForce NOW. Zdaleka ne všichni vydavatelů poskytly možnost své hry přes tuto službu hrát. Po mnoha letech byla tato služba spuštěna do ostré verze jen s dvěma opravdu významnými vydavateli a jejich knihovnou her. Dlouhodobě s NVIDIA spolupracovali jen ACTIVISION BLIZZARD a BETHESDA. Částečně i UBISOFT, ale zdaleka nenabízí všechny své hry hratelné přes tuto platformu atd. Jenže jen pár dnů po ostrém spuštění služby, z ničeho nic ohlásil ACTIVISION, že okamžitě stahuje všechny hry ze služby NVIDIA a končí spolupráci.

Doposud nebyla NVIDIA schopna vysvětlit, proč se tak stalo a proč tak najednou. Už jen to načasování ukazuje, že tam musel být nějaký velký problém, protože po mnoha letech vás neopustí hlavní partner jen pár dní po spuštění klíčové služby, kterou jste spolu vyvíjeli. NVIDIA aktuálně tvrdí, že prý jde o nedorozumění. Jenže tohle vysvětlení aktuálně padá …

Nově i vydavatelství BETHESDA, tedy druhý a vlastně poslední velký vydavatel, oznámil, že s okamžitou platností stahuje všechny své hry ze služby GeForce NOW a ukončuje spolupráci s NVIDIA. Jedinou výjimkou je hra Wolfenstein: Youngblood, která slouží jako PROMO a reklama na RTX, což si NV zaplatila, ta prý bude stále fungovat.

Každopádně tahle situace už se nedá přejít jen nějakým vysvětlením ohledně nedorozumění apod. Dva hlavní zásadní herní partneři krátce po sobě se stáhli z podpory a spolupráce s NVIDIA? To není normální, a hlavně je to obrovský problém pro GeForce Now, jako službu. Streamovací herní služba bez nabídky her ke streamování, nemá žádný smysl. Někteří namítnou, že NVIDIA stále nabízí hodně her, ale to je to samé jako říci, že STEAM má 300 tisíc her. Sami víte, že nejde o kvantitu, ale kvalitu. A tedy o konkrétní hry. A v případě NVIDIA služby není v nabídce drtivá většina těch her, které hráči skutečně chtějí hrát. Většina tam nebyla od počátku, protože většina vydavatelů nespolupracuje s NVIDIA a vůbec neotevřeli své knihovny a služby pro podporu této platformy. Ztráta dvou zásadních vydavatelů a jejich her, které byly těmi nejhranějšími a nejzásadnějšími, je tak obrovský problém. Žádné WoW, Diablo, Doom, Fallout ani SKYRIM atd. Všechny tyhle zásadní tituly a mnohé další populární tituly, byly ze služby ze dne na den odstraněny, čímž služba pozbyla smysl pro drtivou většinu hráčů.

Jen malou útěchou může být oznámení, že CD Projekt umožní přes GeForce NOW hrát jeho očekávaný Cyberpunk 2077. Jenže to je jedna hra. Osobně jsem si přitom nemyslel, že by herní vydavatelé měli mít nějaký problém s NVIDIA a její GeForce NOW službou. Ostatně ty hry si stejně jako hráči a uživatelé musíte koupit. Musíte mít ve svých knihovnách jednotlivých distribučních služeb a jediné, co NVIDIA dělá, že vám pronajímá virtuální herní PC, tedy část výkonu svých serverů, které hru pohání a přenáší tak obraz přes internet na vaši obrazovku domů. Je to víceméně podobné, jako byste si doma, na svém PC prostě pustili hru a dejme tomu ji bezdrátově streamovali, do vedlejší místnosti a tam ji hráli. Tohle můžete bez omezení udělat s každou hrou, která je vám na PC přístupna. Z nějakého důvodu ale přes GeForce NOW a tedy pronajímaný virtuální PC, drtivou většinu her hrát prostě nemůžete a jejich funkčnost je znemožněna. A těch pár zásadních větších titulů a vydavatelů, kteří podporováni byli, tak najednou ze dne na den končí. A důvody nejsou známé. Rozhodně ale nejde o nějaké nedorozumění, a rozhodně nejde o malou věc. Bez vydavatelů jako je BETHESDA, ACTIVISION, EA a všech ostatních, a jejich her, nemá tahle služba vůbec žádný smysl. V tuto chvíli je prý velmi pravděpodobné, že se z platformy a spolupráce s NVIDIA stáhnou i ostatní vydavatelé (zbývá 2K, Codemasters a pár menších) a celá NVIDIA GeForce Now služba tak naprosto ztratí smysl pro kohokoliv.

Rozhodně by mě zajímalo, proč herní vydavatelé mají se spoluprací s NVIDIA a podpoře její služby takový problém, že takhle náhle ze dne na den, končí letité spolupráce. Tím spíše že na vývoji a spuštění celé služby úzce spolupracovali! Musí to být opravdu zásadní věc, protože takhle se spolupráce určitě nekončí. NVIDIA musela provést (nebo neprovést?) něco zásadního, čím si takhle zásadně rozkmotřila své hlavní herní partnery. Tím spíše, že ty hry vlastně neprodávala ani nepronajímala, jen k jejich hraní pronajímá výkon. Tedy nic, s čím by normálně měl mít jakýkoliv vydavatel jakýkoliv problém. Každopádně něco je u NVIDIA špatně, jsem zvědav, zda se dozvíme o celé situaci více a co vyšťourají novináři od vydavatelů. Rozhodně to není normální situace.

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
LordDave [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-22 19:53:43
avatar
U Nvidia ?? .. a špatně ??? ..ne-né,.. :-)
JirHor [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-22 20:08:50

Pekny vecer. 
Dekuji za clanek.
Muj osobni nazor je, ze to muze byt Nvidii skoro jedno. Myslim, ze business model je koncipovan uplne jinak u GeForce Now. Cilem je ukazat lidem a spolecnostem, ze stremovani her neni jen scifi, ale je to mozne. Cil je, aby co nejvice lidi sluzbu vyzkouselo a vrylo si do pameti, ze to jde. Mozna se treba chytne Sony a za 5 let si rekne, ze konzole nejsou pro vsechny a Microsoft neporazi a nabidne streamovani her v televizich od Sony prave na graf. kartach Nvidie. Moznosti je spousta.

Jediny promblem vidim je v objektivnosti autora clanku. Ktery dokaze psat jen kritiku na Nvidii a Intel. Objektivita se tezko posuzuje, navic kazdy si mysli ze je objektivni. Nejlepe se posuzuje ziskanim zpetne vazby velike skupiny lidi, co si mysli o clancich nebo o autorovi. Pokud by autor vazne chtel zpetnou vazbu od svych ctenaru. Muze udelat anketu, zda je objektni nebo ne. Treba, ktera firma je zde preferovanejsi  AMD, Intel nebo Nvidia. Muj subjektivni nazor je, ze autor je neobjektivni vuci Nvidii a castecne i Intelu. Bohuzel jsem se setkal asi u 5 procent recenzentu, kteri maji problem s firmou Nvidia samotnou. Nevim, zda se firma chova nekorektne k nim nebo jak jim uskodila, ale spravny recenzent se dokaze odprostit a objektivne napsat clanek. Jak se rika. Ikdyby ti firma pobila celou rodinu, musis napsat o nich objektivi recenzi . Ctu priblizne 20-30 webu/channelu pravidelne, ktere se zabyvaji IT hardware a muzu rict ze dva (vcetne tohohle) mi pripadaji, ze preferuji AMD, 1x pro Nvidii a 4x pro Intel. 

Ono Nvidia, co dokazala za poslednich 5 let je docela neuveritelne. Pracuji a testuji grafiky jiz 20 let a muzu rict, ze pokrok Nvidie v oblasti datacenter, graf. karet je obrovsky. Pamatuji kdyz Microsoft zavedl podporu raytracing a IT koloary tvrdili, ze drive nez v roce 2020 nebude zadna hra, ktera by vubec vyuzila tuhle technologii. Nebo jak se rikalo, ze stremovani her je skoro nemozne. AMD nikdo neveril, ze se dokaze zvladnout na poli CPU a nyni co predvani je neuveritelne. Pamatuji ATI jak byla leader v testovani novych technologiich. Proste jsem rad, ze firmy zkouseji nove technologie, ackoliv treba nevyjdou.
Preji Pekny vecer.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-22 21:36:55
avatar
názor je jedna věci, fakta druhá .... ukažte mě váš patent na objektivitu prosím, pak se můžeme bavit o tom, že rozhodujete kdo je a není objektivní a máme vás brát jako etalon s patentem na pravdu. Jinak je váš názor o objektivitě založený na subjektivním tedy neobjektivním vnímání, a nemůžete objektivitu vůbec hodnotit ....

je totiž zcela reálně možné, že z těch 20-30 zdrojů je jen minimum skutečně objektivní, tedy přesný opak toho, co tvrdíte, protože vy pro to nemáte žádný důkaz kromě svého subjektivního (= neobjektivního) vnímání ...
o tom, co NV dokázala nebo nedokázala se nebavíme, AMD dokázalo objektivně možná i více, protože jako nejmenší společnost z těch tří bojuje na dvou frontách na rozdíl od NVIDIA a dokázala vstát z hrobu ... to není malá věc. Dokázala také rozšířit konečně pořádné API (API MANTLE = VULKAN a DX12) a další věci, takže je sice hezké, jak tu vyzdvihujete úspěchy NV (které nikdo nezpochybňuje), ale zapomínáte na úspěchy AMD, které navíc jsou dosaženy za zcela odlišných podmínek. Už jen proto bych řekl, že byste se měl hodnocení něcí objektivity vyvarovat ...

Pokud vynecháte svůj subjektivní dojem a použijete objektivní fakta, nemůžete říci, že bych já byl vůči NVIDIA neobjektivní. Naše recenze jsou 100% objektivní a pokud tvrdíte že ne, předložte jasný a nezvratitelný důkaz, že tomu tak není, jinak prostě lžete .... a váš osobní dojem ani srovnávání výsledků mezi sebou, které se vám hodí, nejsou objektivním důkazem ....

váš názor vám neberu, ale názor založený na subjektivním dojmu a nepřesných nebo neexistujících faktech zejména pokud ráčíte hodnotit objektivitu a tedy fakta, není ani vhodný pro diskusi, která má mít nějakou úroveň ...

upozorňuji všechny, že pokud ráčíte kritizovat DDWorld.cz za neobjektivitu, abyste jednoznačně přišli s důkazem a faktem, že tomu tak je a vynechali své osobní dojmy, čtení mezi řádky a čtení myšlenek, které tu prezentujete. Jakékoliv jiné žvatlání o objektivitě/neobjektivitě mě a DDW, bez uvedení objektivních faktů a důkazů, považuji za FLAME a SPAM a mažu případně banuji (opakovaný SPAM a FLAME) ...

mě zajímají objektivní fakta ne subjektivní dojmy ....

já chápu, že máte subjektivní dojem, že nejsem objektivní a fér, ale dokud nemáte v ruce důkaz, který je důkazem, ne jen dalším subjektivním dojmem a tvrdíte že nejsem objektivní, tak jen kecáte, lžete a urážíte .... ano, beru si to osobně. Celý DDWorld.cz jsem postavil na objektivním přístupu v souvislostech a kdybych jen na moment měl pocit, nebo kdyby existoval reálný důkaz, že objektivní nejsem, tak celý web smaži a končím. Zatím jen kromě kupy žvástů a dojmů jsem nikdy neviděl žádný objektivní důkaz od nikoho, že bych objektivní nebyl ... a znovu opakuji, nemůžete hodnotit objektivitu subjektivním dojmem a tím, že máte pocit protože čtete hodně zdrojů ....


BTW: skoro celý váš příspěvek nijak nesouvisí s tématem článku mimochodem? Proč? Mám ho brát jako SPAM?
JirHor [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-22 22:08:17

Dobry vecer,   
Dekuji za reakci. Bohuzel musim reagovat.

DD: ukažte mě váš patent na objektivitu prosím. 
Ukazte mi, kde pisu ze mam patent na objektivitu prosim. Dokonce zminuji ( Muj subjektivni nazor je).

DD: je totiž zcela reálně možné, že z těch 20-30 zdrojů je jen minimum skutečně objektivní, tedy přesný opak toho, co tvrdíte, protože vy pro to nemáte žádný důkaz kromě svého subjektivního (= neobjektivního) vnímání
Opet, je to moje subjektivni vnimani, coz nepopiram. 

O tom, co NV dokázala nebo nedokázala se nebavíme,
Vubec neporovnavam AMD vs Nvidia uspechy. Vsichni vime co obe firmy dokazaly. Myslim, ze vy porovnavate, kdo je uspesnejsi (DD: AMD dokázalo objektivně možná i více). Rad bych vedel, jak muzete objektivne porovnat kdo vic dokazal? Existuje nejaky zebricek? Co je uspesnejsi nebo co je vice uspesnejsi?  Jsem clovek, ktery zasadne nezvyhodnuje  jednu nebo druhou firmu. Vzdy porovnavam produkt. Rad bych pripomel, ze AMD bylo v roce 2000 mnohonasobne vetsi nez Nvidia a bohuzel se dostalo tam kde je (ac casto ne svoji vinou). 
DD: BTW: skoro celý váš příspěvek nijak nesouvisí s tématem článku mimochodem? Proč? Mám ho brát jako SPAM?
Ne, muj prispevek v prvni casti rika, ze nevite co je za tim a tvrdit, ze je to pro Geforce Now obrovsky problem neni v poradku. Protoze si myslim ze neznate zamer Nvidie s timto produktem nebo ano? Pokud jste tak objektivni a vite ze je to pro Geforce Now  obrovsky problem, prosim predlozte dukaz jako podlozeni tohoto tvrzeni. Verim, ze jako objektivni tvrzeni ho urcite mate. Muj pohled je, ze se jedna jen o subjektivni vnimani, ze nedostatek her je obrovsky problem pro Geforce Now, coz bez znalosti zameru Nvidie proste nelze tvrdit. 
DD: To není normální, a hlavně je to obrovský problém pro GeForce Now, jako službu.

Pekny vecer

EDIT: Zapomnel jsem uvest rok 2000 (Omlouvam se)
Dráček [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-22 22:06:07

Dobre napsane, absolutni souhlas.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-22 22:14:38
avatar
vážně? herní služba bez her vám dává smysl? úžasné ...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-22 22:15:29
avatar
no nezlobte se na mě, ale když provozujete herní službu a na té herní službě nejde většina her, hlavně ty žádané a hrané a vydavatelé se ze dne na den stahují, tak to je dost problém ...

a to je objektivní fakt, ne subjektivní dojem. Absence her od vydavatelů jako Activisio, EA, Bethesda je objektivně nepopiratelně velký problém pro mainstreamovou herní službu, která slibuje jednoduché streamování vámi zakoupených her na různých platformách a ona drtivá většina z nich není přístupná ... to je prostě problém žádné subjektivní vnímání ....


jinak pokud porovnáváte objektivitu a tvrdíte o mě to co tvrdíte, tak musíte mít buď patent na objektivitu nebo prokazatelná fakta .... subjektivním názorem nemůžete posuzovat natož hodnotit mou objektivitu! A přitom to děláte. Názor vám neberu, ale názor není fakt ....
Fox_25 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-24 22:13:50
avatar
Jenom taková malá otázečka, neplatí to o objektivitě náhodou i opačně? Taky přece porovnáváš objektivitu ostatních.

[i]no nezlobte se na mě, ale když provozujete herní službu a na té herní službě nejde většina her, hlavně ty žádané a hrané a vydavatelé se ze dne na den stahují, tak to je dost problém
[/i]

A já si zase myslím že pro firmu která primárně vyrábí a prodává grafické karty to zase tolik neznamená. Za prvé protože vyrábí grafické karty a za druhé protože se to týká služby geforce one.

A nebo stažení her ze streamovací služby znamená že přestanou tito vývojáři optimalizovat i pro HW Nvidia?
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-24 22:49:33

Citace:
A já si zase myslím že pro firmu která primárně vyrábí a prodává grafické karty to zase tolik neznamená. Za prvé protože vyrábí grafické karty a za druhé protože se to týká služby geforce one.


Vždyť je to fajn, že máš na to svůj názor, od toho je diskuze.
Ale proč bereš kritiku ostatních za svou a prudíš.
Proč by hry neměly být dále optimalizovány pro Nvidia? Ostatně toto už dávno takto selektivně neplatí a AMD také optimalizuje své karty a také spolupracuje s vývojáři. Vždyť ten výkon je srovnatelný v oněch hrách. Proč to vidíš tak jednostranně pro Nvidia?
Fox_25 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-24 23:46:58
avatar
Všiml sis tam toho otazníku? Je to věta tázací, nikoli oznamovací.
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-25 00:04:15

Vědomě si teď nasypu popel na hlavu, ale je mi to jedno.
Vím, že máš zkušenosti větší než já a moc bych si přál, aby jsi spíš pomohl věci objasnit a pomohl diskuzi v tom pravém slova smyslu (v dobrém), než se vynořit jen jako kritik. Věci se dají posouvat dál a to myslím v dobrém.
Fox_25 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-25 03:19:16
avatar
Však o nic nejde, je to jenom zbytečně vyhrocená diskuze ad absurdum.

Vzhledem k tomu že DD opět vytáhl těžký kalibr ve formě já jsem objektivní a ty ne, přitom na konci má kurzívou dopsané že se neví co kde a proč to nemá smysl. Už tahle diskuze je zbytečná ztráta času a k čemu psát něco dalšího když DD už rozhodl. Přečti si co napsal nahoře JirHor a níže Dexter1. JirHor je neobjektivní a Dexter1 který přišel se svou myšlenkou zase dle DDho čte špatně....
Dudo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-22 21:21:56
avatar
to všetko je prav da a pekné, ale nedáva to odpoveď na to prečo AAA producenti hier odhlásili ponuku hier. To sa proste len tak pre nič za nič nerobí zvlášť ak podľa vedomostí boli zúčastnený na platforme. To nedáva zmysel, musí tam byť zádrhel.
emko [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-22 21:35:19

Náhodou to právě dává naprostý smysl. I těm idiotům z Activisionu nebo Bethesdy musí být zřejmé, že dříve nebo později zaujme streamování her určitý podíl na herním trhu. S přispěním nVidia měli možnost načerpat určité know-how a "oťukat" si to. A to vše naprosto zadarmo. A vycouvali možná proto, že služba Geforce Now není v jejich očích hodna jejich her.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-22 21:39:42
avatar
to nedává smysl .... GeForce Now jen poskytuje výkon pro běh těch her, ty hry si stále musíš koupit, jako bys měl svůj PC/konzoli a spouštět je přes stejné systémy a klienty. NV nijak nezasahuje do distribuce samotných her .... a Activision i Bethesda s podporou neměli uplynulých několik let žádný problém, proč teď, tak najednou a jen chvíli po ostrém spuštění?
GOS007 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-23 18:34:29
avatar
Já bych za vším hledal hlavně peníze. Možná si spustí svoje vlastní streamovací služky, know-how už načerpali od nVidia a přece nenachají nVidia vydělávat na svých hrách. Prostě hru prodají a ještě budou za ni rejžovat za streamovaní. A vehrách ještě budou mikrotransakce, prostě nenažranost. A nebo jen Google přeplatil nVidia.
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-25 07:22:21
avatar
Zrovna Bethesda, EA a Activision by nám v mnoha případech jejích her měli ještě platit, abychom to vůbec hráli...
emko [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-22 21:25:39

Důvody jsou podle mě dva:

a) Služba nemá a nezaručuje dostatečnou kvalitu požitku ze streamování. Firmy mají strach z toho, že zákazník v tom uvidí nedostatečné schopnosti právě jejich her a né služby.
b) Sami nebo s úplně jiným partnerem než nVidia, chtějí řešit streamování svých her.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-22 21:29:43
avatar
tak proč to na rovinu neřeknou? Minimálně ti vydavatelé můžou klidně říci obě věci, ale místo toho jen stroze oznámí ukončení podpory a přítomnosti her na té platformě bez vysvětlení ...

za tím bude určitě mnohem víc ...
gumojd [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-24 14:57:29
avatar
Líbí se mi, jak DD sám píšeš, že nemáš žádné zákulisní informace a jen si to vlastně cucáš z prstu a zároveň se v každé větě oháníš slovem OBJEKTIVNÍ . Pokud si něco myslím a firma k tomu nedala žádné stanovisko a čekáš, co kde vyplave na povrch, tak o tom tvrdit něco OBJEKTIVNĚ je z logiky věci nesmysl a je to čistě subjektivní tvrzení.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-24 15:13:09
avatar
já si nic z prstu necucám proč lžeš?
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-22 22:10:03
avatar
Hmm co na to říct? Prostě google platí lépe. Jak activision tak Bethseda podepsaly s googlem. Zatímco u nvidie to bylo podílnictví na službě tak u Google jim očividně platí mnohem lépe. Jednoduché jako facka. Kdyby si někdo nezplatil onu exkluzivitu. tak by ty hry klidně byly tam i tam, ale nejsou, je to jasné a jednoduché. Pro nvidii je to jen šplouch v moři. Důležité je pro ně produkční prostředí, toto je absolutně okrajová záležitost a jen demonstrace aktuálních stremovacích možností...

Stejný problém jako hry exkluzivně pro steam a nebo Epic store. Je to úplně stejná prasárna. Už se jen obávám doby kdy to dojde tak daleko, že určitý hry pojedou jen na intelu jiný na AMD atd.. ti manažeři už úplně zmagořili.

Tolik k aktuálním faktům.
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-23 10:03:10
avatar
Pro ty kterým to opravdu nedochází

Odkaz
Dráček [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-22 21:52:25

Tak jeste jednou a do tretice.

Jeste jednou to smazete a v pondeli jdu na policii podat trestni oznameni.
Ona svoboda projevu Vam nic nerika, co?

Dale se obratim primo na nVidii i AMD, PROTOZE vase clanky jsou tendencni, jednostranne a...

`Co takhle dokazat Vasi objektivitu DD?

ON JEN VYJADRIL NAZOR NAS VSECH OSTATNICH.

Pokud chces dokazat, ze si objektivni, zacni tou anketou..

To by ti dalo jasnou odpoved, jak to je a i to zda lzu ja, kdyz jsem napsal, ze jsi neobjektivni, protoze si ti mysli vetsina.

Tak co, bude ta anketa? Mate zajem o zpetnou vazbu nebo ten Flame vytvaris sam?

Dalsi otazka je, proc mazete prispevky k veci?

Tohle je diskriminace a pravdepodobne se obratim policii ČR!

Co takhle radeji diskuzi???`
TomD [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-22 21:56:27

Tento pristup mi fakt vadi. Odchazim na Svethardware.cz.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-22 22:03:12
avatar
v pořádku, méně lidí jako vy = více jiných lidí, kteří naši práci na DDW ocení a kterým dáte prostor konečně se také vyjádřit a já budu mít více času na práci pro ně, než se otravovat s pár trolly, kteří jen hloupě křičí, flamují a spamují ...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-22 22:14:07
avatar
1, ještě jednou bude BAN za SPAM ...

2, běžte, prosím a nezapomeňte to celé natáčet, ať se pobavíme! BTW: svoboda projevu má svá přesná pravidla a ta se vztahují jen na veřejné prostory. DDWorld.cz je soukromý prostor, pravidla v něm určuje majitel (já) v mezích zákona. To už mám vmnohem ětší šanci uspět se žalobou na vás já, za kyberšikanu ;) jejíž podstatu vy i někteří další trollové naplňujete vůči mě ... asi budu žádat odškodnění za ten promarněný čas s vámi ...

3, S výjimkou NV jsou všichni ostatní, Intel, AMD atd. partnery DDWorld.cz naše články čtou, čerpají z nich a na základě jich s námi spolupracují ... ví přesně co od nás očekávat a to je objektivní přístup, proto s námi všichni s jedinou výjimkou spolupracují i když nejsme největší web atd. už to by vám mělo dost napovídat ;)

4, Na anketě není nic objektivního ... nedokážete s ní objektivitu.

5, co si myslí většina nemá s objektivitou nic společného, často není ani názor většiny tím nejlepším a dobrým ani něčím, co je založeno na faktech. Kdysi si většina lidí myslela, že Země je placatá a slunce obíhá okolo ní. Také to byl všeobecný názor, co si myslela většina lidí a také to byla kravina .... takže názor většiny mě osobně třeba vůbec nezajímá ... když se většina rozhodne, že půjde skočit z okna, nebo že 2+2 jsou 3 a vyjde to v anketě, také to nemá s objektivitou nic společného a nezajímá mě to Anketa je maximálně neobjektivním průzkumem subjektivních dojmů a názorů ... v tomto případě pro vámi zamýšlený cíl dokázání objektivity, tedy nepoužitelný nástroj.

6, i diskuse má jasná pravidla a má být vedena s fakty a slušně. Váš příspěvek je plný nesmyslů, osobních výpadů, tedy urážek a plný nesmyslných výkřiků, nemůže být tedy základem pro diskusi. Až se naučíte diskutovat s fakty, objektivně a bez výpadů, dejte vědět ......
Bosnak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-23 08:30:09

Páni, ty jseš ale trouba jak daleko vidíš
Bjorn [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-23 13:26:16

Ne, že bych částečně nesouhlasil, ale vyhrožování TO a PČR mě opravdu rozesmálo. Chtěl bych vidět reakci policisty, až mu oznámíš, že jsi přišel kvůli trestnímu oznámení za mazání příspěvků v moderované diskuzi pod článkem na webu

Být na místě toho poldy, tak ti hodím zákon č. 40/2009 Sb., trestní zákoník a vyzvu k tomu, abys mi ukázal, jaká skutková podstata ve zvláštní části toho zákona tím byla naplněna. To on bohužel asi nemůže, ale právní kvalifikace je naštěstí na policejním orgánu.
GOS007 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-23 18:42:14
avatar
Spíš mu policajt dá test na drogy.
KlauCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-22 22:11:50

1. V něčem máš i pravdu ....tady si můžeš psát a banovat dle libosti
2. Opravdu to nebylo k tematu
3. Většina Tvých článků (rozuměj 90% z každého) není k tematu takže ten ban si dej klidně i sobě
4. seš trapnej jako nosit šustivou teplakovku v r2020 když tu anketu ani neuvážíš.
5.Neumíš napsat ani jedinej článek jako recenzi výrobku ale píšeš jako reklama na AMD a 90% tvých článků ( opět) musí člověk jen prolítnout a mrknout na čísla a pak si je jít jinam ověřit.
6.A na tobě je něco objektivního ???
7. dej mi taky jeden ban pač ti na ty tvoje blábolince z vejšky víš co?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-22 22:21:58
avatar
3, váš subjektivní ničím nepodložený dojem ... fakta uvedená v širších souvislostech které se vám osobně nehodí do krámu z toho nedělají "není k tématu" ...

4, uvážil jsem, pokud nezajistíme, že se ankety zúčastní opravdu všichni a ne jen banda trollů prezentující své komplexy a subjektivní dojmy, k čemu taková anketa je?

5, váš subjektivní žádným faktem podložený dojem a rovnou ho označím za lživý a urážlivý. Naopak já mohu dokázat že objektivní jsou ... čísla si ověřuješ kde? U jakého zdroje který má patent na objektivitu a je tedy etalonem pro ostatní?

6, pokud jde o DDWorld.cz, tak všechno. mě nezajímají vaše dojmy, mě nezajímá co si tvrdí výrobci, mě nezajímají loga a vaše subjektivní komplexy z jednotlivých značek. Mě zajímá to jaký produkt prostě je, jak se věci mají v souvislostech.
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-25 07:30:21
avatar
Já furt nechápu, proč sem teda vy klauni furt lezete otravovat, když vás to tu tak sere ??? Nás tu v diskuzi nezajímají vaše crap nářky o tom, co si myslíte o nějaké zaujatosti nezaujatosti webu apod., mě zajímá diskuze k článku, proto souhlasím ať se tady ty výplody klidně mažou, protože mě nezajímají... mě zajímá diskuze k tématu článku... běžte si trollit ne nějaký anti-DD forum a neotravujte tu.. Díky
Neostep [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-22 22:25:02

https://cs.wikipedia.org/wiki/Objektivita_(%C5%BEurnalistika)
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-22 22:28:28
avatar
kéž by se podle toho někteří řídili ... mnozí tady jasně mají svou stranu a do faktů o kterých píši míchají osobní názory ....
pito [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - ale no tak? 2020-02-22 22:38:21

V mojom okoli, co poznam ludi, si prave tento produkt od NV chvalia, dokonca si platia za tu sluzbu a je to niekolko (ak dobre pocitam 18 ludi a to len nedavno mi o tom rozpraval len moj svagor, ake je to super) Dokonca znacna cast povedali, ze by kludne za to platili aj 2x tolko. Tak kde je chyba?
Neostep [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-22 22:40:00

I já píšu jen své názory , občas se to někomu někomu nemusí líbit , občas tím někoho snad i seru , ale za svými názory si stojím a umím si přiznat i to , že ne vždy mám pravdu. Ale to co se tu děje poslední dobou jsou jen žabo-myší války o ničem , osobně nechodím jen sem a informace k věcem které mě zajímají čtu z více zdrojů, nikdo není 100% objektivní nejsi program , vždy budeš do toho co píšeš spát subjektivný názory. Takový člověk prostě je. A lidi nepřesvědčíš tím , že budeš jedno sdělení opakovat v dvaceti článcích. Je to tvůj web ano je , ale to píšeš články jen pro sebe? Páč tu vybanuješ za chvíli všechny lidi , co nebudou s tebou souhlasit. Já s tebou taky nesouhlasím v mnoha věcech a když mi umlčíš banem, tak se tím nic nezmění , jen to sem už nenapíšu. Diskuze je výměna názoru, řeknu co mám na srdci a čekám reakci na tu znovu reaguji.
exRathanuviel [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-23 08:42:21
avatar
Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu hájit Vaše právo to říkat.

Kdyby se zde všichni zúčastnění řídili touto myšlenkou, možná by diskuze zde byly méně o filosofii a více o IT.
Nicméně každý si může udělat obrázek o tom, kdo je objektivní, stačí přečíst Odkaz a trochu se zamyslet.
Přijde mi, že hádka, jako taková, ztrácí základní premisu objektivity a to její odosobnění.

A teď k věci.
Nemyslím si, že nVidii nevadí, že nebude mít na GF NOW žádného z velkých vydavatelů. Přeci jen má v tom, myslím, docela slušně zainvestováno. Tuším, že nVidia se opět stala obětí své chamtivosti, ale kdo to ví? Z nás nikdo.
mittar [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-23 09:08:16
avatar
me zas napadlo, jestli treba vyrobci konzoli trochu nezatlacili, fakt to nedava smysl, ale samo to muze byt i klasicky, kdo chce moc, nema nic, snad se dozvime
VendyPhoenix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-23 11:00:20

Já osobně o této službě NV nic nevím, takže ji hodnotit nemohu. Ale vyjádřím se zde k uživatelům Dráčkovi a JirHor:

1) p.Dráček: toto je soukromý web s přístupnou službou v podobě diskuze pro uživatele. Dokud zde nebude autor daného článku (navíc majitel webu) v článku vulgární nebo psát stylem, že něco tak je (což netvrdí, protože článek je koncipován stylem "jde o můj názor", což jako majitel webu nemá problém dokázat), můžete jej sice zažalovat, ale s nulovou šancí to vyhrát. Jako majitel webu může technicky naprosto beztrestně smazat co chce, protože se jedná o web soukromý nikoliv veřejnoprávní. A upřímně dle mého názoru já bych vaše výkřiky zde taky smazal být na jeho místě. DD je majitel, DD stanovuje pravidla a nikdo vám nebraní založit si web, kde budete ukazovat světu jak je DD nespravedlivý, máte stejné právo na soukromý web jako on.

2) p.JirHor: v některých věcech máte pravdu, nicméně když si porovnám příspěvky na jiných webech pod jinými nicky, vyniká jejich společný slohový rys a skladba vět. Mohu se samozřejmě mýlit, ale můj subjektivní názor je, že takto cíleně útočíte na vícero webech a dáváte si veliký pozor, aby obsah vašich příspěvků byl na první pohled okulibý, ale o to zákeřnější na vyvolání reakcí ostatních uživatelů. Zajimavé je, že takto koncipované příspěvky se na více webech objevují pouze pod články týkající se firmy NVidia. Můj soukromý názor je, že cíleně podporujete jednu firmu (buď jako jednotlivec nebo jako organizovaná skupina), nicméně mohu se mýlit a nemám na to žádný přímý důkaz.

Jak vidíte i já si dávám pozor na právní stránku, zejména po vyhrožování uživatelem Dráčkem v této diskuzi.

PS: Dráčkovi ani JirHor jsem žádné minus neudělil.
EDIT: nakonec jsem si to rozmyslel a Dráčkovi minus dal. Takto vyhrožovat na diskuzi je znakem: došly mi argumenty tak ti alespoň budu vyhrožovat, to odsuzuji.
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-25 07:34:39
avatar
Ať si tito dva klauni založí své antiDDW forum a tam si spamují co chtějí.. v diskuzích k tématu článku jsou ty jejich výkřiky jen spam a flame a nemají tu co dělat.. mě to číst teda fakt nebaví, furt dokola...
Johnny86x [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-23 10:26:57

Docela si dokazu predstavit takovou sluzbu. Kde budu platit poplatek rekneme 300 a budu mit knihovnu jako gamepass a budu si moct streamovat hru z te knihovny. Rpg se tam da hrat v pohode. Jen pro mnoho lidi je problem mit na to internet. Takove RPG se tam dalo hrat v pohode. A jestli na tom nvidia trati.. tak to je uz jeji problem
honcka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-24 09:31:24
avatar
Existuje playstation now, akorát se musí obejít regionální omezení.
VendyPhoenix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-23 10:44:30

Ještě se vyjádřím přímo k článku. Přečetl jsem si ho TŘIKRÁT a ohledně NVidia jsme se dočetli:

-služba, která i když má ještě nějaké technické mouchy, je první svého druhu která skutečně funguje a má smysl (tudíž pochvala)

-dále se článek točí okolo nabídky her na této službě, kde autor vyvolává polemiku z jakého důvodu stáhli vydavatelé své hry z nabídky, přičemž neoznačil viníka situace, to nechal na čtenáři (tudíž neutrální fakt)

-následuje polemika, zda NVidia bude/nebude tratit opět bez relevantního závěru, zakončené osobním názorem autora (tudíž neutrální fakt)

-článek končí prohlášením, že streamovací služba bez aktuálně AAAher není tak kvalitní a porovnává se službou steam (tudíž neutrální fakt)

Tak nějak nevidím důvod pro tak plamenou diskuzi. Pochopil bych ji pod jinými články zde, kdy i já si kolikrát říkám: tohle si DD přehnal a nejsi objektivní. Nicméně jsem se tak nějak vyhýbal osobním injektivům, což 99% kritiků poměrů zde nedělá a útočí osobně. Zde vyzdvihuji příspěvky uživatele JirHor. Neobsahují žádné osobní injektivum a proto také nejsou smazány, že

EDIT: několikrát editováno z důvodu odstranění gramatických chyb. Autor příspěvku rychleji píše než kontroluje, tudíž error mezi židlí a klávesnicí......
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-23 11:20:49
avatar
Je spíše o to že autor vytváří jakousi konspirační teorii o tom proč se to stalo. A to předved už v předešlém článku. Přitom je to tak jednoduché. Google dobře platí.

https://www.prnewswire.com/news-releases/activision-blizzard-and-google-enter-into-multi-year-strategic-relationship-to-power-new-player-experiences-300993016.html

A toto bylo známo už v době prvního článku.
ReveNCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-23 11:51:21

jj celej ten velky zahadny zhnily problem u nvidie, ta zasadni vec cim si rozkmotrila vsechny vydavatele, je jen o tom ze nedokazala zaplatit vydavatelum tolik penez co mnohonasobne vetsi google. dnes sem pri cteni tohoto clanku opravdu nevedel jestli sem na it webu nebo jestli tu mam vedle cekat druhy clanek o chemtrails
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-23 14:51:55
avatar
kecáte, autor článku nevytváří žádnou konspirační teorii ... tu vytváříte vy, když tu podsouváte, že to souvisí s google stadia. nesouvisí ....

Google stadia a NVIDIA GF NOW jsou pojetím zcela odlišné služby. To vy tu šíříte konspirační teorii, protože nikdo, NV ani vydavatelé nepotvrdili, že by to se STADIA jakkoliv souviselo ...
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-23 17:36:52
avatar
A mohl bych tedy prosím vidět nějaké to vyjádření? Protože od nvidie jediné vyjádření je: Bethseda hry nebudou na Ge force NOW a tak samo od activisionu. A to je absolutně vše k oficiálním vyjádřením všech zůčastněných. A od obou herních společností žádné vyjádření není . Tak kde jsi přišel na to, že je to něčím jiným?

Ukaž tedy nějaký zdroj, který říká, že to s tím nesouvisí.

To co jsem tu postnul podepsal s google jak blizzard tak Bethseda a netýká se to primárně Stadie. Zvláštní náhoda tedy.

Takže za mě je tohle ten pravý důvod proč k tomu došlo, pokud si myslíš, že důvod je jiý, tak je to úplně stejně nepodložený názor jako ten můj, protože oficiálně se k tomu nikdo nevyjádřil.

A potom tu máme hru New Blood, která zůstane na Ge force now, protože si nvidia zaplatila. velice zajímavé. Jedna hra nevadí, očividně.

No a co se tedy týče jakékhokoliv potvrzování nebo ne, tka je to jak v politice, když se nikdo nevyjadřuje, tak je to přesně ten nejočividnější důvod, takže Google.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-23 17:54:23
avatar
ukažte mě vyjádření, kde říkají, že je to kvůli STADIA .... jestli ne je to jen vaše konstrukce, vaše konspirační teorie ...
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-23 19:08:14
avatar
Vdyť jsem to teď napsal.

V čem je tedy ta tvá teorie lepší než ta moje? Zatímco já mám alespoň nějaký podklad, z tvé strany nevidím vůbec žádný, takže ačkoliv já mohu říci ano, stalo se to dost možná protože jsou teď partnerem s google pro tvoji terorii hovoří jen tvé doměnky. Takže ať tak nebo tak prostě novinářská kachna.

A ještě jednou do třetice opakuji, nikdo nemluvil o stadia ale o google.

Je to ale jedno, aktuálně prostě nvidia utřela nos. Pro její službu to je problém.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-23 19:09:56
avatar
??? jaká má teorie? Já tu žádnou onspirační ničím nepodloženou teorii na rozdíl od tebe neprezentuji ... já jen říkám, že oba vydavatelé podporovali NV léta, oba spolupracovali na tvorbě GF NOW služby, takže o všem se léta vědělo a vše fungovalo a jen týdny po ostrém spuštění se oba ze dne na den bez vysvětlení stahují? To těžko může být jen kvůli STADIA apod.
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-23 19:23:03
avatar
"Něco shnilého je u NVIDIA, která ztrácí podporu zásadních partnerů, bez kterých se ovšem její herní služba prostě neobejde."

http://www.ddworld.cz/aktuality/software/nvidia-v-problemech-activison-blizzard-konci-na-geforce-now-herni-tvurci-ignoruji-nv--2-2.html

"Já osobně si myslím, že právě absence Toma Petersena může být jedním z důvodů, proč ACTIVISION ze spolupráce s NVIDIA vycouval."

A další.

Hele nemá smysl to více rozvádět.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-23 20:42:53
avatar
Citace:
"Já osobně si myslím, že právě absence Toma Petersena může být jedním z důvodů, proč ACTIVISION ze spolupráce s NVIDIA vycouval."


ano, to je můj osobní názor ale není to teorie, jen příznak .... určitě to není hlavní důvod proto jsem také napsal jedním z důvodů ... a netvrdím, že je to hlavní důvod natož vysvětlení všeho, což tu tvrdíš ty o STADIA atd.

to je to, že to nečteš správně ...

Kromě toho já neříkám co konkrétně je u NV špatně, ale že je to prostě špatně, když ti utíkají partneři, to také není teorie, to je konstatování faktu ...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-23 14:47:03
avatar
je vidět, že někteří ten článek skutečně čtou.

Bohužel někteří vidí v článku na DDWorld.cz slovo NVIDIA a automaticky jdou řvát do diskuse, jak je DD zase neobjektivní a zaujatý. Tak je to bohužel od samého začátku ... stojím si za tím, že většina mých článků je naprosto v pořádku, jenže někteří si tam přidávající věci, které tam nejsou, "čtou mezi řádky" a vymýšlí si co si myslím a to pak používají jako základ pro mou kritiku ...

jsem rád, že někdo ty články čte skutečně tak, jak jsou napsané a reaguje tak na ně, ne na nějaké dojmy a výmysly ...
emko [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-23 11:44:55

Takže po přečtení aktualit na jiných webech, to vidím takto:
-Herní společnosti sází přechodně na Google Stadia (primární cíl je jasný - dobrat se VLASTNÍ streamovací platformě, ale to je běh na dlouhou trať). Od Geforce Now dávají ruce pryč. Proč? Protože jim Google (za)lepí hubu většími penězi. Google Stadia vybírá větší peníze za streamování her, hry si musíte koupit znova (jak často se vám podaří zkasírovat za stejnou hru zákazníka 2x?) a navíc bude prý možno streamované hry rovnou házet na Youtube.
Johnny86x [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-23 13:03:31

Dopadne to tak ze Google,Nvidia,MS a kdo vi jaka dalsi spolecnost prijde se streamovanim her.. A dopadne to jako netflix,amazon,disney. Kazdej bude mit sve hry atd. to bude zase bordel .
Stapor [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-23 20:12:48
avatar
Jsem rád, jak jste se všichni vyplakali, jak je DD neobjektivní. Čím, že říká věci bez obalu a nesouhlasí s politikou Intelu a NV, kdy bez konkurence si z vás udělali dojné krávy ? Ale vy si to možná neuvědomujete. Vám stačí, že vám zalepí hubu RTX, které je např. v FPS hrách vlastně navíc a na nic, a jakž takž funguje na kartách od patnácti litrů. To je tedy ta neobjektivita, podle vás. A kdo vám dal patent, na to že co vy vidíte jako neobjektivní, je pravda ? Jen neobjektivní přístup sám k sobě.
Jinak bez pardónu, je to soukromý web a může prezentovat i lži. Pokud to tak cítíte, jděte na jiný web, kde ten pocit mít nebudete. A pokud tady dostanete padáka za svobodu slova, tak jedinný, kam si můžete jít stěžovat, je akorát na lampárnu na Hlavní nádraží.
Tak to by bylo k těm osobním výpadům.
A teď ke článku.
Jako že znám nenažranou NV, tak v tom budou na tuty prachy. Předpokládám (to je můj subjektivní pocit, pro ty objektivisty :-) ), že si Nv řekla peníze od vydavatelství, za to, že bude streamovat jejich hry - toť celé. Sám jsem zvědavý na pravdu, ale přepokládám, že to u NV, stejně jak u Intelu, budou nehorázný prachy.
A jinak, aby nedošlo k mýlce, objektivně i subjektivně, nemám rád NV a Intel, to jen tak pro pořádek. Ale s výrobky to nemá nic společného, pouze s cenovou politikou, která je pro mne nepřijatelná a raději zvolím horší výrobek, než bych podpořil nenažrance.
On i ten horší výrobek, mi prokáže podobnou, né-li stejnou službu a ještě bude levnější.
armagedontek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-23 20:56:05
avatar
Me by zajimalo od tech vecnych obhajcu (ne)objektivity vuci nvidii a intelu, co opravdu pozitivniho pro nas bezne koncove uzivatele tyto dve firmy udelaly za posledni nejake ty tri roky? Ze vykazuji zavratne financni uspechy tam zaradit pri vsi dobre vuli opravdu nedokazu. Jedinne co vnimam je, ze kdyz uz teda uvedou nejake ty vice ci mene zajimave nove produkty, tak stoupne cenovka treba i o kategorii vysse. Marketingova oddeleni obou firem dnes nezridka i vylozene nepokryte lzou a kdyz uz by se nahodou nasel nejaky naznak zajimave technologie, tak ji nedotahnou do konce a zabiji neadkevatnimi priplatky, omezenou nabidkou ci neproprietarnim resenim.
Mozna je to jen muj subjektivni pohled, jinym ja stejne nikdy nedisponuji, ale co a za jakou cenu mi za posledni tri roky dokazaly nabidnout amd, intel a nvidia vnimam vylozene jako den a noc ve prospech amd.
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-23 22:26:23

V podstatě souhlasím, jen neznáme tu situaci tak trochu opačně. Protože zatím nenastala. Tím myslím čistě spekulativní otázku, co by bylo, kdyby AMD bylo v pozici lídra jak v procesorech, tak grafik posledních třeba 5 let a Intel by se dotahoval procesory a NV grafikami. Jak by se marketing AMD ubíral a zda by to vedlo k nějakému podobnému počínání a zneužití svého monopolu.
To nevíme, jen známe pozici toho "dobrého" AMD, které zatím za poslední 3 roky překvapilo a ukazuje se zatím v dobrém světle. Především ve svých produktech a lepším marketingu.
ikdobpra [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-23 20:37:36

tak ono už o "objektivitě" a zaujatosti vypovídá mazání jakýchkoli komentářů co na to poukazují apod. tak aby byl vždy jen názor autora ten správný
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-23 20:39:14
avatar
ale houby ... mazání komentářů vypovídá tak jedině o těch autorech smazaných komentářů, když nejsou schopni věcně, fakticky a slušně diskutovat....
Bady29 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Zavádějící nadpis 2020-02-23 23:24:34

Nechci rýpat ale nadpis mi přijde lehce zavádějící. Herní vydavatelé nedávají ruce pryč od nvidia ale jen od streamovací služby kterou provozuje. Nevím o tom že by vydavatelé dávali ve větší míře ruce pryč od nvidia v jiných oblastech než ve streamování her. Předpokládám že budou vznikat hry fungující na kartách nvidia a využívající technologie nvidia, nebo ne?
Dál v článku se píše jen o streamování tak nevím jestli se to týká globálně společnosti nebo jen geforce now.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-24 00:50:38
avatar
týká se to celé NV společnosti ..... spolupráce se pozastavuje.
EuGenio [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-24 10:24:55

Spekulace: Jako jediný logický důvod odchodu dvou velkých partnerů v tak krátké době může být jedině nastavení nějakých nových podmínek spolupráce po spuštění Now do živého provozu. Něco mi říká, že nVidia si chtěla kompenzovat nízkou cenu pro hráče na vydavatelích. něco ve stylu "za každou hodinu, co bude hráč hrát vaši hru přes naši službu, nám zaplatíte (třeba) 10 centů".
Myslím, že důvod k rozvázání spolupráce může být jen teoretická právní možnost, že k takovému kroku může nVidia jednostranně přistoupit. Teď je pro vydavatele jednoduché ukončit spolupráci. Ale později, třeba když se bude 10% jejich prodaných her hrát přes Now to tak jednoduché být nemusí.
ReveNCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-24 10:44:49

jasne ze je to jenom o penezich. poplatky za moznost streamovani si klidne nvidia muze uctovat stejne jako si steam/epic berou poplatky z prodeje. funkcnost streamovani her se do budoucna bude hodne rychle zlepsovat s lepsim internetem, at uz optikou nebo 5g a i u streamovani proste bude stejna situace jako u hernich obchodu/klientu steam, epic, uplay, origin nebo u tv streamovani. ono uz vlastne vetsina studii ma nejakou formu predplatnyho (uplay+, origin access, xbox pass), dalsi tier s moznosti rovnou hry streamovat je logickym nasledovnikem. mimo to stadia a geforce now jsou velkymi konkurenty a i kdyz stadia je aktualne temer nepouzitelna, tak za par mesicu to muze byt jinak, navic google ma tezkou vyhodu v prakticky nekonecnym mnozstvi penez a v youtube.
Exorcius [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-25 17:24:09
avatar
130 korun za měsíc služby mi přijde v pohodě cena. Problém je opravdu v té dostupnosti her a upřímně mi to hlava nebere, proč vůbec potřebují souhlas vydavatelů her. Každou hru si stejně hráč musí zaplatit a platforma je jen nahrazením jeho šrotu.
armagedontek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-02-25 18:25:31
avatar
Ano, ta cena je na takovou sluzbu opravdu hezka, ale neni na nvidii az podezrele moc hezka? Vsichni dobre vime, ze tahle firma je po ziscich obzvlaste hladova.. Co kdyz si to nvidia chce kompenzovat u samotnych vydavatelu a chce po nich nejaky baksis za to, ze jejich hru ve sve sluzbe vubec zpristupni, prekvapilo by to nekoho? nvidia tim vlastne i dela sluzbu samotnym vydavatelum her, pac jejich produkty teoreticky zpristupni vsemu, co je pripojene na rychlejsim internetu. tzn. dohodi jim tak dalsi kvantum potencionalnich zakazniku - myslim, ze by se urcite nestydela si rict o nejakou tu provizi. No a kdyz by se to tem vydavatelum z nejakeho duvodu nelibilo, tak by tu spolupraci zrejme proste ukoncili.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
FINCH - Hanks v dalším filmu podle skutečnosti? Z budoucnosti
FINCH - Hanks v dalším filmu podle skutečnosti? Z budoucnostiÚterý, 21 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 153x
Komentářů: 2
Vychází Gamedec je klasické izoRPG pro fandy žánru
Vychází Gamedec je klasické izoRPG pro fandy žánruPátek, 17 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1669x
Komentářů: 1
Hawkeye – nový seriál MARVEL nám představí Kate
Hawkeye – nový seriál MARVEL nám představí KateÚterý, 14 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1046x
Komentářů: 2
Total War: Warhammer III odložen
Total War: Warhammer III odloženPondělí, 13 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 843x
Komentářů: 1
Far Cry 6 je hotové a slibuje „to samé jako vždycky“?
Far Cry 6 je hotové a slibuje „to samé jako vždycky“?Neděle, 12 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1738x
Komentářů: 8
¨Nebaví vás focení v praxi? Zkuste simulátor fotografování
¨Nebaví vás focení v praxi? Zkuste simulátor fotografováníSobota, 11 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1153x
Komentářů: 9