PREVIEW: Hearts of Iron IV - komplexní strategie se vším všudy! Tisk E-mail
Napsal Jakub Janovský   
Neděle, 19 duben 2015
altJedna z připravovaných her a dokonce velmi komplexní strategie, kde můžete měnit události 2svv.

Na herním poli jsou strategie a “strategie“. Většina takzvaně strategických her dává hráči k dispozici pár desítek, nebo stovek pěšáků, tanků apod., což absolutně neodpovídá popisce žánru. Série Hearts of Iron od firmy Paradox taková není – zde skutečně rozhodujete o strategii národa, za který hrajete.

Ve hře Hearts of Iron 4 dáváte rozkazy nejen divizím, ze kterých se skládá vaše armáda, ale také máte na starosti obchodování se surovinami, diplomacii, výrobu armádního vybavení, zpravodajskou službu a tak dále. Ovládání toho všeho je pochopitelně značně náročné, zejména pro nové hráče a proto vývojáři Hearts of Iron 4 kladou značný důraz na to, aby hra zůstala stejně komplexní, jako její předchůdci, ale nebyla komplikovaná na pochopení a uživatelské prostředí poskytovalo hráči jasné a srozumitelné informace.

V Hearts of Iron 4 můžete ovládat kterýkoliv stát na světě (s vyjímkou titěrných městských států) – od Lucemburska a Nepálu, až po USA, Německo a Sovětský Svaz a je na vás, jestli se pokusíte jít historickou cestou nebo se od ní odchýlíte. AI ovládající ostatní státy, jde většinou po historické stopě, ale ne vždy a rozhodně zareaguje na akce hráče - takže pokud budete například hrát za Německo a místo velké armády postavíte flotilu bitevních lodí, tak se vám může stát, že až se budete dožadovat československého pohraničí, tak vám ČSR vzkáže, že si máte trhnout nohou – protože nejste dost dost silní a Československo se vám dokáže ubránit.

Hearts of Iron 4 je kombinaci realtime a tahové hry, kdy se čas pohybuje po hodinách a hráč může kdykoliv zastavit běh času, nebo změnit rychlost běhu hry. Díky tomu není problém s tím, že mezi tím co si na začátku (1.1.1936) nastavíte vše potřebné a začátkem valky není někdy co dělat (čekáte až se dokončí nějaký výzkum, stavba série továren, nebo třeba než se naplní podmínky pro uskutečnění nějaké velké udalosti jako Anschluss Rakouska) – prostě zrychlíte běh času, zatímco se nic neděje.

Během války můžete buďto ručně dávat divizím (plus letectvu a námořnictvu) příkazy, nebo můžete dopředu naplánovat vojenské operace tak detailně, jak chcete. Jednotky, které jednají podle plánu (který na základě vašich instrukcí plní AI) dostanou bonus, který zohledňuje fakt, že připravená akce je snadněji proveditelná.

Podle to, co jsem zatím měl možnost vidět, půjde o naprosto úžasnou záležitost, pro ty z nás co by chtěli ve hře změnit průběh 2. Světové války a skvělý žrout času, jak pro příznivce singleplayeru, tak i multiplayeru. Vydání je zatím oficiálně na konci druhého čtvrtletí 2015, ale podle dostupných informaci počítejte spíše s vydáním okolo Září 2015.

Zajímavé in-game video najdete zde ( pouze upozorňuji, že jde o pre-Alpha verzi, takže v konečné verzi bude dost změn):

 

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Wasteland 3 se dočká prvního DLC The Battle of Steeltown
Wasteland 3 se dočká prvního DLC The Battle of SteeltownPátek, 16 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 310x
Komentářů: 0
Rychle a zběsile 9 se hlásí s novou ukázkou
Rychle a zběsile 9 se hlásí s novou ukázkouČtvrtek, 15 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 492x
Komentářů: 2
AMD SAM vs NVIDIA BAR – jaký je přínos v praxi?
AMD SAM vs NVIDIA BAR – jaký je přínos v praxi?Středa, 14 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1213x
Komentářů: 5
Army of the Dead – trailer ze zombie filmu Zacka Snydera
Army of the Dead – trailer ze zombie filmu Zacka SnyderaStředa, 14 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 892x
Komentářů: 2
NVIDIA RTX 4090/4090 Ti otestovány
NVIDIA RTX 4090/4090 Ti otestoványÚterý, 13 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2104x
Komentářů: 4
Age of Empires 4 se představuje v herních záběrech!
Age of Empires 4 se představuje v herních záběrech!Pondělí, 12 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1672x
Komentářů: 9