Tak prý končí Internet! Evropský parlament schválil změnu autorského práva včetně článků 11 a 13. Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Středa, 27 březen 2019
altKonec Internetu, jak ho známe? To je prý výsledek nově přijaté právní úpravy, která bude platit v EU.

 

 

 

 

Na faktu, že současné autorské i patentové právo je v mnoha ohledech špatné, se všichni shodnout. Na tom, zda nově přijatá reforma je zlepšením, se prakticky nikdo neshodne. Je zde část lidí, kteří tvrdí, že novinky zásadně zlepší postavení hlavně malých autorů proti velkým gigantům, je zde ale část, která tvrdí, že nově přijatá úprava prakticky znamená konec svobodného Internetu atd. Kde jde pravda? Tak jako obvykle, někde uprostřed.

Kolem celé právní úpravy se hodně dlouho bojovalo, výhrady k ní má prakticky každý, včetně malých i velkých majitelů práv, provozovatelů malých i velkých webů a služeb, států, úřadů atd. Výsledkem je tedy kompromisní úprava, která podle mého názoru pořádek rozhodně nesjedná. Každopádně Evropský parlament po všech těch diskusích, jednáních a hlavně úpravách nakonec schválil novinku včetně článků 11 a 13, které budou prý znamenat konec Internetu (podle některých). Úpravu ještě musí posvětit Evropská rada a poté ji musí členské státy EU, tedy vč. ČR, během 2 let začlenit do právního systému.

  • Co to vlastně všechno znamená?

To je právě problém. Nikdo neví, co to vlastně udělá. Faktem je, že je to změna. Asi nejzásadnější a potenciálně škodlivou věcí je přenos odpovědnosti z uživatelů na provozovatele služeb. Tedy pokud existuje nějaký autorsky chráněný obsah, který uživatel nahrál na nějakou službu, tak provozovatel služby má nyní povinnost zajistit, aby se nešířil, a nejlépe takový obsah poznat ještě před jeho zveřejněním. Dosud měl jen povinnost ho smazat, pokud byl držitelem práv přímo nahlášen.

Problém je, že není v silách ani Google a jeho Youtube, ani v silách menších služeb, přijít s automatickým systémem, který by tohle spolehlivě a funkčně ohlídal. Nejdál je YouTube a ani tam to nefunguje nijak dobře. Takže jak to mají zajistit provozovatelé jiných služeb? Kromě toho provozovatelé služeb mají šmejdit v tom, co uživatelé nahrávají? Tedy porušovat zase jejich práva na soukromí, porušovat šifrování apod.?

Menší weby, vč. DDWord.cz tedy budou muset důrazně hlídat, zda není autorsky chráněný obsah nahráván uživateli do diskusí apod. Ano, já jako provozovatel budu ručit za to, co vy jako uživatelé řeknete, napíšete či nahrajete do diskusí. Osobně s tím nemám problém, protože moderování diskuse považuji za normální, nutné a prostor pro diskuse je i vizitkou webu. Nicméně mnohé weby postavené na obsahu uživatelů na tohle nemají peníze, čas ani lidi. A tak diskuse nejspíše zruší. Největší problémy budou mít vedle platforem jako FaceBook, Youtube a dalších hlavně úložny, kde se to „autorsky“ chráněným obsahem jen hemží. Asi tedy mnoho služeb pod hrozbou postihů skončí, jiné budou limitovány, ale zase jiné se určitě rozjedou. Prim bude hrát i šifrování dat atd. Zkrátka osobně si myslím, že cesta, kterou se EU vydává, není žádným řešením, jen přehráním a překroucením problému z držitelů autorských práv na všechny ostatní. Ve finále na tom nikdo nevydělá, ale všichni na to budou biti. Nejvíce mě prostě vadí, že místo skutečné reformy a řešení, tu máme jen pokus obrátit zažité zvyklosti a pak čekat na to, co se vlastně stane …

Paradoxně si myslím, že zrovna YouTube tohle může prospět. Jednoduše omezí práva na nahrávání videí jen na prověřené tvůrce (ostatně už teď mají jen někteří přístup ke všem službám a možnostem, tak proč to nepoužít i dál), kteří autorská práva neporušují, čímž vyřeší obrovskou spoustu problémů, které YouTube má. A ano, videa se dají dělat i slušná, s vlastním autorským obsahem, která nemohou mít žádný problém s porušováním čehokoliv a stále být věcná, informativní a s volně svobodně šiřitelným názorem. Samozřejmě ti, kteří používají pro svou tvorbu materiál někoho jiného, s tím mají problém, a to je správně. Mají ho mít. Nicméně pokud si myslíte, že to znamená třeba konec populárních MEME, citací, ukázek apod. tak ne. Neznamená! Jejich používání je definováno a upraveno v zákoně. Na druhou stranu zákon neřeší zneužívání ze strany držitelů autorských práv, které obtěžují záměrně nesprávným nahlašováním porušení na YouTube apod.

Jednou z další kontroverzí je nicméně fakt, že EU se snaží posílit postavení menších tvůrců proti velkým platformám. Nově by tak Google, Facebook apod. za odkazování a citace z médií a jiných stránek, měli autorům těch zpráv platit. Teoreticky to zní hezky, v praxi se jen směji :). Google, Facebook a další mě mají platit za to, že mě přivádí čtenáře? Bylo by to hezké, ale přijde mě to trochu jako nesmysl. Samozřejmě pokud by někdo z nich kopíroval celé mé články, a tedy čtenáře nepřiváděl, byl by to problém, ale to nedělají. Generátor zpráv, odkazy apod. vše funguje přijatelně dobře. Navíc jako provozovatel webu mám jednoduchou možnost se přes Google a dalšími službami a jejich roboty skrýt. Je blbost, aby nám Google platil za odkazování na nás a pokud jednoduše pošle nějaký formulář, který mu bubu moci podepsat, že nadále bude moci na nás odkazovat a citovat z našich článků za odkaz, a neplatit za to, milerád mu to podepíši. Samozřejmě pokud někdo má jiný názor a chce, aby mu Google platil za odkazování a citování z jeho článků, tak fajn, zákon mu to umožňuje a má na to tedy plné právo. To je samozřejmě dobře. Mám jen otázku, jak si to autoři toho zákona představují v praxi? ;).

  • Závěr

Osobně si myslím, že Internet, rozhodně nekončí. Nicméně změna to bude, zejména pokud jde o některé věci tak jak fungují dnes v ČR. Největší trable budou mít provozovatelé úložišť, Youtube, FaceBook apod. Malé služby mají úlevy, ale ty skončí, pokud vyrostou (takže řešením není utéci „před útlakem“ z větších služeb na menší, protože ty malé se pak stanou velkými atd. Každopádně záměr celé věci je sice chválihodný, provedení je ovšem více než problematické. V mnoha směrech až úsměvné a v některých si ani neumím představit, jak by to vlastně mělo v praxi fungovat. Jinými slovy, někdo zase rozhodoval o něčem, čemu nerozumí, po několika kolech úprav různých stran z toho zůstalo něco, co jen těžko může v praxi něco zlepšit. K řešení současné problematiky autorských či patentových práv nejsme o nic blíže. Jen v tom všem bude ještě větší bordel a zcela určitě se najde pár cest a směrů, se kterými autoři zákonů a předpisů nepočítaly a ty to postaví celé na hlavu …

A skutečná reforma autorských a třeba i patentových práv, kdy obojí by potřebovalo zásadně osekat až na dřeň, pořád nikde :(. Jinými slovy, spousta povyku pro nic a co se řešit má, se opět neřeší. Jak typické pro celý současný svět.

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Motto: „Raději později a pořádně, než dříve a blbě“ :). Než začnete diskutovat: Objektivitu a objektivní fakt a názor nelze posuzovat subjektivním dojmem! ;)

Starší články


 / 25
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
shadowmage [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-27 19:32:36
avatar
Taky vůbec nejde o nějakou ochranu autorů. Všechno má jen jeden cíl, omezit svobodný tok informací. Ten je prvním problémem každé diktatury. Když si vezmu, že Policie získala nedávno pravomoc na 90 dnů vypnout jakýkoliv web. Když zmizíte bez vysvětlení na 3 měsíce z netu, tak končíte. Sledování občanů se vyřešilo samo, pomocí kreditek, mobilů a kamer na ulicích, těžko by to Orwell vyřešil líp. Další práva si necháme krást v rámci boje proti terorismu. Nacisté i komunisté práva sebrali ze dne na den, lidem se to nelíbilo a bouřili se. EU, nebo jak říkám já, Čtvrtá říše, jen hezky ukrajuje salám, až nic nezbyde. Soudruzi mě strašili zlým kapitalistou, podobnost s tím, jak nás Eurohujeři straší Brexitem čistě náhodná...
Tak jen dobrovolně a s písní na rtech vstříc těm světlým zítřkům, které si v červnu 2003 3/4 z Vás zvolili.
snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-28 07:29:37

Demokracia je len premenovani komunizmus, všetko kontrolovane, media povinne musia nadavať len na tu druhu stranu a aj pravdi sa dočitať bol problem v tedy aj teraz
flastie [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-28 08:25:40
avatar
ako bolo spominane. nejde o ochranu autorskych prav ale obmedzit internetove diskusie a uzivatelsky vytvoreny obsah a posilnit pozicie velkych firiem ako google a fb. tento zakon ma jediny ciel a to tlacit na prevadzkovatelov webov taky tlak ze nakoniec diskusie uplne odstrania a uzivatelsky obsah ako videa budu len na youtube lebo ziadny iny mensi a nezavisly server nedokaze taketo drakonicke nariadenie splnit. a potom sa tu niekto cuduje ze antisystemovost rastie na celom svete.
Kontiola [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - asdf 2019-03-27 21:11:56

Četl jsem, že Japonsko si často utahuje z číňanů, že během nějaké komunikace, pc hra, telefon, email řeknou jedno ze zakázaných slov a takhle je číňan automaticky odpojen.
Nevím co je na tom pravdy, ale evidentně nyní stačí kamkoliv v EU napsat Yesterday, all my troubles seems so far away a už to jede

Co takhle sebevražedné fórum. Help, i need somebody help, not just anybody help, you know i need someone... "you've been disconnected" hm fajn, tak já se jdu teda podříznout

Neskutečné
Rafan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - opravdu DD? 2019-03-27 21:24:16
avatar
Tady nejde jen o data nahraná někam. tady jde třeba i o to, že do svého příspěvku zde v diskusi někdo vloží text který je vykopírovaný od jinud a může být součástí autorského práva na článek z kterého byl kopírováním vytržen. Pokud v příspěvku ten člověk neuvede, že cituje, jsem zvědav DD jak poznáš že na tvůj Web někdo nahrál autorsky chráněné dílo. Přitom ty ručíš zato co zde bude zveřejněno.
flastie [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-28 08:34:04
avatar
a presne o toto ide. cenzuru internetu a rusenie diskusii. hromadna cenzura z bruselu ale pod ruskom ze ved to majitel serveru sa rozhodol zrusit diskusiu. da sa to prirovnat tomu ze cloveka zahnas k utesu stadom levov a clovek sa rozhodne sam ze radsej skoci z utesu ako by mal byt roztrhany levmi. ale pani z bruselu ti povedia ze to on skocil sam z toho utesu.ved si len vsimnime co sa deje na soc. sietach. neskutocna cenzura akychkolvek inych nazorov ako liberalizmus. a to vsetko pod heslom FB je sukromna firma moze si robit co chce.
bumr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-28 10:31:52
avatar
Přesně tak, to je nejvetší problém toho všeho.
Škoda, že je v článku zmíněn jen FB a YT, to mě zas tak moc netrápí, ale co taková Wikipedia ?
Tohle je prostě špatně, to nemělo projít a hlavně ani vzniknout v tomto znění.
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-28 00:41:20

Komunistický praktiky prolézají krz celou EU a celým světem.
To bylo nářku za dob studené války, jak je ten východ omezující. Né že bych to obhajoval, ale tam nahoře jsou "Stejný krysy jako kdysi" czech group ala Šanov1.
Mescalamba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-28 04:12:20
avatar
No k lepšímu to nespěje, to je vcelku jasné.. A nic se s tím nebude dělat, dokud nedojde stav do kritického bodu.
PET5 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Je třeba volit jinak 2019-03-28 07:21:26
avatar
Za chvíli tady máme volby do evropského parlamentu. Pokud nějaká strana bude mít ve volebním programu zrušení těchto nesmyslů a dokáže to prezentovat voličům, bude mít velkou šanci se do toho parlamentu dostat. Novináři by se měli nyní maximálně zapojit do kampaně a šířit v tomto smyslu osvětu.
Cemada [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-28 08:20:08
avatar
Problém je v tom, že v EU nemá každý stát stejnou sílu hlasu a hraje se na většiné hlasování. Což je podle mě chybné.

Dokud se toto nezmění, nezmění se nic. Protože bude stačit pár největších států k odsouhlasení čehokoliv nehledě na to, že většina členských států bude proti.

Takže sice tam můžeme nacpat plný počet našich lidí co tohle budou chtít zrušit, ale...

Nápad EU byl jistě dobrý, provedení šlo slušně řečeno do ř.ti.
Mescalamba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-28 16:27:08
avatar
Cokoliv z EU nejde zrušit. Jediný způsob jak eliminovat problémy způsobené EU je z ní odejít.
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-28 16:30:35

To je komplexní problém. Odcházet rozhodně ne.
Jediná možnost v rámci naší republiky, potažmo V4 je, pokusit se změnit principy. Čistý czexit je sebevražda do budoucna.
pcwifi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - v4 2019-03-28 23:44:20
avatar
a co v4exit ? to by uz EU prehlizet nemohla, to jako fakt ne... pokud neuspějes v EU, co mas delat, snaset to jak ti velci odhlasuji vetsinou takovehle paskvily ? To je tedy sila, skutecne cekam jaka dalsi zeme zacne euxit a verim ze nekdo se do 3 let ozve. No, pokud vim tak krom slovenska maji vsechny zeme stale svoji menu, zaplat panbuh za ni.
Mescalamba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-29 20:44:51
avatar
Sebevraždou je zůstat.
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-29 21:38:12

Já Ti rozumím a je vás možná většina s tímto názorem v tomto státě.
Dle mého, pokud se podíváš na mapu Evropy shora, tak moc šancí tu nemáme a nejhorší je panika. Jsme součástí Evropy a měli bysme k tomu tak přistupovat. Tzn tlačit se spřízněnými státy na západní část, dokud máme možnost něco ovlivnit. Je to běh na dlouhou trať a nebude to jednoduché, ale stále můžeme ovlivňovat dění našeho kontinentu. Po czexitu, nebo V4exitu zůstaneme osamocení vedle velkého bratra Ruska. V budoucnu by to mohlo mít fatální následky. Však stačí zavzpomínat.
Prostě nepanikařit a držet se a pracovat na budoucnosti co to jen jde v rámci Evropy.
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-28 09:43:03
avatar
Omlouvám se za offtopic, ale ... nemá někdo odkaz na nějakej článek (aktuálnější) na téma nastavení Win10 po nové instalaci ? Potřeboval bych poradit co povypínat, jak si to co nejideálněji nastavit apod. Ještě jsem je nikdy neměl a potřebuju trochu help do začátku ;-) díky
braqela [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - uklidněte paniku 2019-03-28 10:49:42

Nevím proč předčasně vyšilujete. Tohle je jenom směrnice a ta správná jízda nastane teprve, až bude na národní úrovni zapracována do zákonů. Třeba u nás.
Mirindo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-28 11:37:41

Mozno to v skutocnosti neprejde:
Odkaz
mojzisl [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-28 12:02:18

Mno, celé je to pouze směrnice, vlastní implementace do národních zákonů teprve rozhodne o tom, jak to vlastně celé bude.

Nicméně, mám pocit a asi oprávněný, že lidi zbytečně šíří dezinformace, Youtube je plné videí o tom, jak "končí Internet", že je to celé "cenzura" a podobně.

Furt se šíří bludy, že nebudeme moci vkládat odkazy, že končí MEME, že nikdo nebude moci napsat ani popel, jinak bude zcenzurován. Přitom si stačí ty články přečíst a pochopit pár věci:

1) Článek 13 je mířen na služby, jejichž důvodem nebo jedním z důvodů existence je poskytovat veřejný přístup k autorsky chráněným dílům.

Jasně je napsáno, že např. diskuzních fór se to netýká, je to jasná výjimka v tom článku, protože nespadají do té výše uvedené definice. Ze stejného důvodu zde nespadají ani diskuze pod článkem, byť samotný článek by zde spadat mohl, protože je to autorovo originální dílo. Ale zde bude záležet hlavně na výkladu soudu, který stanoví precedent při prvním problému.

2) Je zde plno výjimek, např. pro neziskové online encyklopedie.

Tolik k tomu chytrému dotazu výše, jak to bude s Wikipedií.

3) Článek 13 nijak neomezuje svobodu projevu, možnosti si z něčeho utahovat, něco recenzovat a podobně.

Opět jsou to jasně vyjmenované výjimky, kdy je možno použít autorsky chráněný obsah i bez licence.

4) Článek 13 zavádí možnost reklamovat odebrání obsahu.

Překvapuje mě, že toto nebylo nikde zmíněno. Já to z počátku taky nevěděl, ale opět, stačí číst. Nově by měl mít každý uživatel možnost požadovat vysvětlení a služby budou mít povinnost toto vysvětlení poskytnout, proč mu byl nějaký obsah odebrán a v případě, že s tím vysvětlením nesouhlasí, musí mít možnost toto rozhodnutí rozporovat. Čili by měla skončit praktika např. na Youtube, kdy uděláte video s "nepohodlným" obsahem a to je vám zablokováno, protože s tím prostě někdo nesouhlasil.

Já tu "reformu" nechci obhajovat, ale lidi jsou tak příšerně snadno ovlivnitelní, že se na Youtube podívají na video hlásající zkázu všeho krásného a pak to začnou všude papouškovat, aniž by si sami ověřili, že nešíří kraviny.
bumr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-28 12:26:34
avatar
K mému chytrému dotazu na wikipedii - psal jsem to jako reakci na to, že samotná česká mutace wiki 21. března na 24 hodin blokovala obsah černým bannerem s prosbou na uživatele aby oslovili svoje europoslance. Jasně, wikipedie jako taková se to přímo netýká, ale ovlivní to aktivitu přispěvatelů, o to jde...
mojzisl [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-28 14:17:59

Nerozumím tomu, jak to ovlivní aktivitu přispěvatelů na Wiki. Odpovědnost za obsah má podle nových pravidel provozovatel služby, Wiki má výjimku, takže odpovědnost nemá. Nejsem si teď jistý, zda to znamená, že se pravidla pro Wiki ještě více uvolnila, nebo když Wiki nepatří pod článek 13, zda věci zůstávají jak doteď, nicméně na přispěvatele by to nemělo mít žádný negativní dopad (raději píši "by nemělo mít", protože směrnice EU je jedna věc, konkrétní české zákony věc jiná).
Patt [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-28 12:42:43

Tak tak. Lidi mají názor někoho jiného a ne svůj. Někdo jim řekne, že hovno je nejzdravější na světě a tak to tak berou. Ale že by si o tom něco přečetli jinde na vícero místech, nejlěpe oficiální vjádření, to už ne.
Kert [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-28 12:45:55

No konečně někdo, kdo umí číst. Dík Mojzisl, že alespoň malá skupina lidí nebere to co napíše DDHanz jako dogma a nebojí se říct svůj názor.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-28 14:27:43
avatar
ehm .... DDhanz v článku jasně píše, že Internet nekončí, že to někteří přehání a že nic není tak jednoduché a je tam spousta výjimek ;)
CCblue [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-28 15:19:04

Koukám, že jste tu celkem mimo. Pro běžného člověka, co na internetu nevydělává desetisíce měsíčně se nestane vůbec nic.
Tedy pokud nepočítám to, že se filmy a hudba už asi podesátý přesunou někam jinam. Ale i to dneska už tolik lidi netrápí.
Pravdou je, že situace, kdy cokoliv najít a stáhnout, byla neuvěřitelně snadná snad přes 10 let. Ale kolem roku 2000 to bylo mnohem obtížnější, to musel člověk vědet, co použít a kam se připojit, aby něco získal.
Oldis [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-28 20:40:16

"Jednou z další kontroverzí je nicméně fakt, že EU se snaží posílit postavení menších tvůrců proti velkým platformám. Nově by tak Google, Facebook apod. za odkazování a citace z médií a jiných stránek, měli autorům těch zpráv platit."

To si prolobovaly velké mediální domy, ti chtějí aby jim google platil za to že na ně odkazuje. S malými se nikdo bavit nebude, ty buď podepíší že nic nedostanou a nebo vypadnou i z vyhledávání.

jak to dopadne se satirou uvidíme, automatické filtry totiž nerozumí kontextu, takže je reálné že to bude konec satirických videí v EU. Nebo videí reagujících na jiná videa.
shipo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-29 09:36:07

"Paradoxně si myslím, že zrovna YouTube tohle může prospět. Jednoduše omezí práva na nahrávání videí jen na prověřené tvůrce" cenzura hadr, bránilo by to vstupu nových tvůrců Odkaz
Filtrovací algoritmy nejdou realizovat, tak se snad nerozdělí Youtube(blokování obsahu ze světa v EU).
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - VPN 2019-03-29 11:18:15
avatar
Asi si tím pádem pořídím nějakou VPN službu (tunnel bear a pod.), alespoň do té doby než používání VPN i v EU prohlásí za nelegální jako je tomu už dnes v Číně. Rétorika pro hloupé masy bude již tradiční jako kdysi u ACTA - že to používají jen teroristé a stahovači dětského porna a kdo má čisté svědomí nemusí přece nic skrývat. Pak už mě jen za používání VPN strčí do basy a sníží můj sociální rating, takže si nebudu moci koupit už ani letenky nebo jízdenky na vlak (vše reálné případy z Číny, včetně face recognition a okamžitá pokuta za přechod na červenou). K tomu si zdejší voliči opětovně zvolí za prezidenta a premiéra proruské a pročínské agenty, takže cesta k tomu všemu je dokonale připravena
zdenek654 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - VPN 2019-03-29 21:39:31

Ahoj DD,

jen rychly dotaz - ty nejak blokujes pristup na svoje stranky kdyz je zapnuta VPN? Nebo je chyba na mem prijimaci?

Diky
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-30 00:18:05
avatar
nemám tušení pokud ano, nevím o tom .....
net.Xtreme [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-03-30 05:50:56
avatar
Záleží, kde má DD server, řada hostů má blacklist pro IP adresy, z kterých byl veden nějaký útok, občas i pro celý rozsah IP adres. Čas od času někdo takhle zneužije VPN a ostatní, co ji používají mají problém se někam připojit.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Kingrow K1 je e-link telefon co vydrží 2 týdny!
Kingrow K1 je e-link telefon co vydrží 2 týdny!Pondělí, 24 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 738x
Komentářů: 3
Avengers Endgame se vrátí do kin v nové rozšířené verzi!
Avengers Endgame se vrátí do kin v nové rozšířené verzi!Středa, 19 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2647x
Komentářů: 14
Empire of Sin – tahová gangsterka ala XCOM
Empire of Sin – tahová gangsterka ala XCOMStředa, 19 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1295x
Komentářů: 1
Stronghold: Warlords oznámeno – vypadá hrozně!
Stronghold: Warlords oznámeno – vypadá hrozně!Úterý, 18 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1428x
Komentářů: 2
Borderlands 3 - nejlepší hra letošního roku?
Borderlands 3 - nejlepší hra letošního roku?Pondělí, 17 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1835x
Komentářů: 4
Dying Light 2 – působivě vypadající pokračování
Dying Light 2 – působivě vypadající pokračováníNeděle, 16 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1452x
Komentářů: 1