ASUS slaví 30. let. Jak se dařilo? Nabízí možnost získat v soutěži nějaký ten zajímavý hardware Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Neděle, 05 květen 2019
altLetošní rok slaví výročí i společnost ASUS, jeden z nejvýznamnějších výrobců hardware na světě.

 

 

 

 

Kulaté výročí má v letošním roce kromě AMD (50 let) také ASUS. Ten je sice o něco mladší, ale i tak pořádně zkušený. Letos totiž slaví již 30.narozeniny. Založen byl 2.4.1989 a znám je také pod delším názvem ASUStek Computer. Anglické jméno je odvozeno od slova PEGASUS, tedy bájeného létající koně z Řecka. A i historie společnosti ASUS je zajímavá, i když zdaleka ne tak turbulentní, jako u jiných. Jde o jednu ze stabilnějších společností působící ve světě IT a PC. Založena na Taiwanu, kde má stále centrálu a sídlo a také vývojové středisko, a kde své produkty tedy navrhuje a také důkladně testuje. Měl jsem možnost již 2x centrálu ASUSu navštívit a je tam znát jasné zapálení do hardware všeho druhu :). Společnost je jedním z předních výrobců hardware, zejména základních desek, grafických karet, ale i celých počítačů včetně serverů. V posledních letech vyrábí a navrhuje i mobilní počítače, telefony, periferie apod. ASUS rozhodně patří mezi největší inovátory a originálně uvažující výrobce, který rozhodně jen nekopíruje jiné. Je současně i jedním z odvážnějších výrobců a nebojí se zajímavých konceptů, které co by prodejní koncepty i uvede na trh, byť se třeba ne vždy ukáže, že jsou správnou nebo schůdnou cestou. Nicméně tento přístup je vzácný a je zajímavý.

Mezi zajímavé produkty můžeme zařadit například Eee počítače, což byly vlastně první netbooky, které se pak rozšířily na trhu a vznikl tak nový segment počítačů. ASUS je také znám svými extrémními duálními grafickými kartami (ARES apod.), kdy se nebál vlastních odvážných designů. V posledních letech ale z extrémnosti na tomto poli poněkud ubral. Naopak neubral na poli základních desek, kde se to zajímavými i extrémními modely jen hemží :). No a známá je i jeho řada mobilních telefonů ZenFone, kdy jako jeden z mála tradiční výrobců PC je alespoň trochu na mobilním trhu vidět. Samozřejmě většina dnešních zákazníků zná ASUS zejména co by výrobe notebooků a to herních ROG strojů i ultramobilních Zenbook. Silný zůstává ASUS také na poli základních desek, grafických karet a podařilo se mu vstoupit úspěšně i do světa periferií, jako myši, klávesnice či monitory. A DDWorld.cz vám na velkou část produktů ASUS přináší pravidelně recenze a testy. 

Společnost ASUS je totiž také jedním z nejstarších partnerů našeho unikátního uživatelského magazínu DDWorld.cz. Díky tomu máme přístup k prakticky všem produktům, včetně absolutních novinek, které přichází na světový trh a získáváme je mezi prvními na testování. A rádi poskytujeme zpětnou vazbu, kdy ASUS je jednou ze společností, která je rozhodně otevřena kritice, návrhům na zlepšení a zohledňuje následně návrhy a připomínky v praxi. A to nikoliv házením klacků pod nohy novinářům, urážením a potíráním kritiků, jak to mají ve zvyku některé jiné společnosti, ale skutečnými vylepšeními. Ať už pokud jde o vlastní přístup, úpravu podmínek, cen a především skutečném vylepšování produktů. Ostatně ASUS je jednou z mála společností, která drží své řady, styl produktů mnoho generací a je tam znát kontinuální vylepšování. Jedna z mála společností, která se nebojí občasných omylů a přešlapů a kritiky za ně. O to více pak potěší, když něco napraví, skutečně vylepší a ocenění je tomu tak odpovídá.

Společnosti ASUS tedy přejeme vše nejlepší. Letošní i další roky budou složité, situace na PC trhu není jednoduchá, ale ASUS patří k těm největším inovátorům a nebojí se zkoušet nové věcí. Tak se snad přizpůsobí, i když nejen letošní rok pořádně provětrá zavedené pořádky, kdy viditelný technologický úpadek dominantního výrobce mikroprocesorů přináší situaci, na kterou nejen ASUS prostě nebyl zvyklí. Ale je to jen nová výzva. Tou je i vývoj uživatelů a počítačů samotných. Nicméně navzdory proklamacím mnohých, že PC skončí, kdy mělo skončit už několikrát v průběhu minulých let, nic tomu nenasvědčuje. Naopak. Ano, některé druhy PC mají již největší slávu za sebou, jiné jsou ale stále na vzestupu. Již brzy, konkrétně na přelomu května/června, se pak ASUS na své domácí výstavě Computex, pochlubí novými produkty, koncepty a dalšími novinkami. V rámci oslavy svých třicátých narozenin pak ASUS nabízí možnost pro vás, získat nějaký zajímavý hardware v originální soutěži:

  • ASUS spouští kampaň 30 LET SPOLU

TAIPEI, Tchaj-wan, 3. května 2019 — Společnost ASUS představila kampaň 30 LET SPOLU, která po celém světě připomíná 30. výročí založení společnosti. Za poslední tři desetiletí se ASUS nechal inspirovat nápady a podněty svých uživatelů k vývoji produktů, které posouvají možnosti inovací a výkonu. ASUS chce oslavou tohoto kulatého výročí současně vyjádřit poděkování a vděčnost svým loajálním zákazníkům.

Kampaň vybízí uživatele, aby se podělili o svůj příběh s produkty ASUS a/nebo aby si zahráli zábavný kvíz s tématikou stavby vlastního PC a získali tak šanci vyhrát jednu z 30 zajímavých cen. Mezi připravenými výhrami najdeme i speciálně upravenou vysoce výkonnou sestavu, limitované edice základních desek s procesory Intel Core i9-9980XE, základní desky ROG Maximus XI s procesory Intel Core i9-9900K, grafické karty ROG Strix GeForce RTX 2080 Ti OC Edition, monitor ROG Swift PG27UQ a mnoho dalších. Kampaň probíhá od 2. května do 10. června 2019. Zúčastněte se a využijte svou šanci na výhru!

Zúčastnit se můžete na této adrese, kde se dozvíte samozřejmě i podmínky soutěže.

Samozřejmě sledujte dál i DDWorld.cz, chystáme pro vás zajímavé články s ASUS komponentami a samozřejmě také aktuality, testy a recenze chystaných novinek, které se brzy přestaví.

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
harrym [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-05 13:57:23

Od Asus jsem v minulosti něco málo koupil, ale není to má oblíbená značka. Ne tedy, že bych proti ní něco vyloženě měl, bohužel ale u mě moc neprochází přes síto poměru cena/výkon. Z velký čtyřky (GB, Asus, MSI, ASRock) mi připadá subjektivně nejdražší. Od jejich (původní?) dceřinky ASrocku toho kupuji podstatně více.
GRNDL [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-05 20:18:28
avatar
Tak záleží co to je, žejo.

mobily - pár jsme jich pořizoval, většinou protože byly velmi rychle ve výprodeji a tím pádem s výborným poměrem cena výkon

grafiky - nejsem fanda, naposledy jsme měl snad 2900 XT, jejich edice mě prostě neoslovují, protože buď hledám nějakou fakt levnou nebo na to dávám vodní blok

desky - tam kupuju většinu od asusu, kdysi s nvidiáckým čipsetem, třeba striker extreme, pak intelácky sabertoothy a z poslední doby třeba ITXkový strixy nebo fullatx prime, což ještě s aio vodníkem v ceně bylo podle mě super výhodný

notebooky - občas něco koupím, měl jsem transformerbooky, teď mám jako pracovní nějakou rog edici, ale nakupoval jsem jen protože byla šance mít "herní" stroj naceněný na 40 asi za 15... tak neberte to.

tablet - kdysi jsme měl nějaký 10" s LTE, dvakrát tomu zamrzl v loopu bootloader, jendou v záruce, podruhé těsně po ní. Aktualizaci to nedostalo za celou dobu snad ani jednu

momentálně mám doma zmíněný notebook, strix x470-f a strix x470-i , ale snad jen u té atx desky jsem si vybral asus kvůli "kvalitě" i když to bylo spíš nedostupností konkurence v době kdy jsme to kupoval.
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-05 14:33:24

Mě ASUS překvapil dobrými zvukovkami Xonar.
DDWORLD je dává už dost dlouho do sestav a já díky tomu před lety opustil Creative SB a přešel na základní DX a pak i DG. Za ty peníze to byla fakt dobrá volba. Jinak co se týče základních desek, tak jsem věrný GB. Poměr cena/výkon mají vždy o trochu lepší a jsem zvyklý i na jejich biosy. Ale v podstatě to jsou jen mé osobní preference. Vím, že jinak jsou desky Asus velmi oblíbené.
MIKRON [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-05 19:29:42
avatar
Já desky od ASUSU mám 15let. Už jsem jich vystřídal hodně a zatím žádná reklamace, za mě spokojenost. Jen tak dál a hodně prodaného HW v dalších 30 letech.
flash666 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-06 00:17:20
avatar
Nikdy jsem neměl nic v compu od Asusu snad..., jo vlastne mam zvukovku
TomD [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-06 09:10:47

Kdyz neco kupuji, tak znacku Asus prechazim jen rychle ocima. Nabidkou me prilis neoslovuje. Mam od nich jen reklamovany router, meneny kus za kus v zaruce. Pred rokem jsem premyslel o jejich telefonu, ale v diskusich moc neobstaly. Take jsem chtel jejich freesync monitor, ale diskuse se mnozily poruchami obrazu, vadnymi pixely i pri vicenasobnych vymenach/vraceni kus za kus ve lhute 14 dnu. Na tuhle srandu/znacku nemam v zivote cas.
flanker [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-06 11:02:41
avatar
TOMD:
u těch LCD je to dané výrobcem panelu. TZn pro určité modely se dávají XY panely a u nich je podle norem dané, že může mít od výroby např až 2 vadné pixely. A nebo nerovnoměrné podsvícení na určitých místech. To je dané normou, nikoliv až tak výrobcem. Levnější modely samozřejmě mají větší tolerance, dražší kousky přísnější posudky.
ReveNCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-06 14:42:18

desky od asusu byvaly a i v soucasnosti stale jsou fajn az na nektery vyjimky, grafiky tez. no router bych si od nich v zivote nekoupil, zde jiz dlouho spoleham na mikrotiky, kdyz je pozadavek na neco za dobrou cenu, a nikdy nezklamaly. u monitoru to samy, spoliham se na firmy, ktery si vyrabej i svoje panely a ne na ty co nakoupi jinde a jen si to nejak poskladaj dohromady.
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-06 13:26:46
avatar
Od Asusu jsem měl tyto věci:

- desku (ještě na dvoujádrový athlon) - fungovala, ale nic moc nebyla. Kamarád měl taky desku - shořela
- Telefon s androidem - katastrofa, nebrat
- gigabit wifi router - funguje, firmware nic moc, připojené USB jednotky občas vypadávají, kdybych kupoval dnes zkusím jinou značku

Asi nemusím říkat, jaké mám na základě těchto zkušeností se značkou celkový dojem.
flanker [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-07 11:03:59
avatar
Machina: nezlob se na mě, ale dělat stanovisko na základě jedné desky před XX lety
Můžu ti říci sám za sebe, že jako bývalý redaktor mi rukama prošlo desítky desek. A i mnoho co jsem používal dlouhodobě za těch 38 let života. A ani jeden Asus mi neshořel ani neblbnul.
Router mám tři roky RT-AC55U - naprosto bezproblémů. Na síti je současně 5 mobilů a 2 počítače. Firmware si aktulaizuje sám, nastavení routeru v češtině je skvělé, včetně různých zabezpečení a nebo samostatné sítě pro hosty s možností limitů download/upload rychlosti.
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-06 16:33:03

Na Asus MB stavím už od dob C2D (či i dříve), jak AMD tak Intel a snad nikdy jsem neřešil problém. Tak 30 kompů?
shadowmage [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-06 19:50:44
avatar
Zrovna dneska jsem vyhodil z kompu síťovku od Aušusu, měl jsem jí tam jako náhradu pár dnů, když mi odešel po pěti letech TP-Link. Takovej krám jsem ještě neměl, spojení padalo, wifin v okolí jsem viděl asi půlku a odezva šílená. Ovladač pro desítky za celou historii karty jediný, z roku 2015. Ještě že šla do 14 dnů vrátit. Nahradil jsem opět TP-Linkem, akorát si připlatil za Archer T6E a už zase v pohodě vše, i hry. Takže s dalším zkoušením jejich síťových komponent si dám na chvilku, asi tak na 30 let, pokoj. Drahé a mizerné a ta jejich podpora stojí za to hnědě a mazlavé, čokoládová hvězda to ale není...
No nevím, jestli s tímhle příběhem něco vyhraju
Diablo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-07 00:22:18
avatar
Ja už 9-10 rokov bežím na Crosshair IV Formula a som maximálne spokojný, vyberal som na základe recenzie a diskusie na tomto webe až na niektoré komponenty ktoré som bol nútený núdzovo dokúpiť a spraviť downgrade (deti vedia pekne loziť a ťahať káble) pretože už mám iné priority a pc používam viac menej len na pozretie videa, mail atď.
flanker [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-07 11:05:09
avatar
Tu jsem měl taky, luxusní deska...Dodnes ji mám jako vzpomínku ve skříni. SLoužila ale pěkných pár let.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Space Haven – zajímavá vesmírná strategie
Space Haven – zajímavá vesmírná strategieČtvrtek, 04 červen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 215x
Komentářů: 1
Konečně pořádné SSD - až 29GB/s pro čtení
Konečně pořádné SSD - až 29GB/s pro čteníÚterý, 02 červen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1457x
Komentářů: 5
Série ANNO se dočká remasterů: 1602, 1503, 1701 i 1404!
Série ANNO se dočká remasterů: 1602, 1503, 1701 i 1404!Čtvrtek, 28 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1112x
Komentářů: 2
Epic rozdává zdarma Borderlands 2 a Borderlands: Pre-Sequel
Epic rozdává zdarma Borderlands 2 a Borderlands: Pre-SequelČtvrtek, 28 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1148x
Komentářů: 3
Saints Row: The Third Remastered vydáno! Pecka.
Saints Row: The Third Remastered vydáno! Pecka.Středa, 27 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1356x
Komentářů: 3
Když se raketový inženýr nudí v karanténě.
Když se raketový inženýr nudí v karanténě.Pondělí, 25 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2599x
Komentářů: 5