CES 2012: Virtuálna prilba v novom kabáte Tisk E-mail
Napsal Martin Palenčár   
Sobota, 14 leden 2012
altNa tohtoročnom Consumer Electronics Show (CES) bol firmou Sensics predstavený prototyp 3D virtuálnych okuliarov.

 

 

CES je miesto, kde sa predstavujú novinky z oblasti spotrebnej elektroniky a tento rok priniesol niečo ozaj zaujimavého, čo by nás malo znova o kúsok priblížiť k virtuálnej realite.

Prototyp Natalia Immersive SmartGoggles je pôsobivá 3D hračka ktorá je k dispozicii vyvojárom na progragomavie nového obsahu (aplikácie, hry apod.) s očakávaním, že bude spotrebiteľom k dispozícii neskôr v roku 2012.

Aké možnosti Natalia ponuka?:

  • SmartGoggles (chytré okuliare či skôr okuláre) vo vnútri vrátane ich kompletnej architektúry ktorá ponúka 360° použitie (myslené otáčanie telom), pokročilý senzor snímania natočnia a zrýchlenia pohybu hlavou, Duálne  SXGA (1280x1024) oled displeje ktoré tiež podporujú rozlíšenie 720p, 64° zorné pole pre excelentné vžitie do obrazu, taktiež pokročilý stereo zvuk a mikrofón
  • 1,2 Ghz dvoj-jadrový procesor a 3D grafiku ktorá beží na Android 4.0 a ponúka možnosť spustiť aplikácie bez potreby pripojenia k PC či hracej konzole
  • Sledovať svoje ruky a ich pohyb v 1. osobe v reálnom čase, pomocou ktorých je možno riadiť uživateľské rozhranie, identifikovať gestá či pracovať s hrou, a to pomocou kamier zabudovaných v čelnom paneli okulárov
  • Natália je opatrená batériou, WiFi a bluetooth
  • LibSensics API poskytuje vyvojárom aplikácii neobmedzený prístup k možnostiam okuliarov

Celkovo vlastne sa to dá využiť ako periféria k PC, hracej konzole, mobilnému telefónu a iným médiam. Prilba je dosť masívna a zdala sa v ruke dosť ťažká, ale dokonalé vyváženie pri nasadení na hlavu tento nedostatok odstránila. Táto hračka je jednej univerzálnej veľkosti s možnosťou použitia aj dioptrických okuliarov, ako je vidieť na priloženom videu:

Sensics ma na to už vyvynuté použitelné demo prechádzky mestom. Otázkou je či hardvér a aplikácie sa podarí vyladiť natoľko aby Minority report štýl bol dostupný a použitelný ešte v tomto roku. Otázna je aj cena.  Osobne by som dejto hračky šiel, je to presne to, čo na trhu chýba a práve to by mohlo  nahradiť aj dnešný bum 3D monitorov.

Zdroj: smartgoggles.net, www.theverge.com, haroldsax5.wordpress.com




Koľko by ste boli ochotní dať za túto 3D helmu?


Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Kevin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-01-14 19:27:20
avatar
...a co moznost, ze bych za to nic nedal??
Leclerk [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-01-15 11:38:49
avatar
Zajímavá věc, ale taky bych za ni nic nedal.
Dan666 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-01-15 12:53:30
avatar
nooo postovne bych zaplatil
Anonymní  2012-01-17 08:35:36

Potrebuje to este doladit.Hlavne hmotnost aby z toho nebolel krk.Inak vyzera to konecne pouzitelne.Na FPSka by to mohlo byt super.Aspon netreba vela miesta na eyefinity ani silnu GK ak to pojde iba v 2D mode.
Cechys [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-01-19 15:52:14
avatar
Jako suepr bych to považoval kdyby to umělo rozpoznat kam koukam a podle toho se rozhlížet, normál display a pak bych si dokázal hraní s gamepadem představit =) (odpadá nutnost používat ty hloupý joypady na míření)
Kosheen [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-01-20 00:01:50
avatar
tiez som najprv myslel ze to ma normal zahnuty display. Ono to rozpozna kde otocis hlavu a podla toho otoci aj obraz ktory vidis. Chcel by som vidiet ako na tom niekto hraje serious sam 3
Cechys [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-01-22 15:15:56
avatar
V tom je ten háček.... kde se chce při hře při který sedí na gauči otáčet?
Nvidi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-01-26 00:44:19

Mal som Vuzix VR 920 . Nieco podobne. O dost mensie oproti tymto,ale malo to zas vyhodu,ze si ich clovek mohol zobrat zo sebou kde ho napadlo(idealne aj na cesty v spojeni z NB). Bolo k nim mozne dokupit eyeshields aby vas nerusilo svetlo z okolia. Ta velkost zobrazovacej plochy a 3D bolo fantasticke. Mne osobne na nich vadilo to ,ze mi to teplo z LCD tak po 2 hod. mierne vysusalo oci.
Don_F3K3T3 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2025-03-20 13:13:31
avatar
Marian kde si bol?
Trošku som sa zdrzal !
A kde ides teraz ?
Idem hore!!!
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Steam Machine pro drobnohledem – co je uvnitř?
Steam Machine pro drobnohledem – co je uvnitř?Wednesday, 24 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 672x
Komentářů: 0
Lords of the Fallen 2 odloženo na 2027
Lords of the Fallen 2 odloženo na 2027Tuesday, 23 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 501x
Komentářů: 0
Nová „Cyberpunk“ hra ukazuje sílu UE5 – extrémně detailní město
Nová „Cyberpunk“ hra ukazuje sílu UE5 – extrémně detailní městoMonday, 22 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1193x
Komentářů: 4
Guild Wars 3 – tradiční MMORPG se vrátí s novým dílem ale jiné!
Guild Wars 3 – tradiční MMORPG se vrátí s novým dílem ale jiné!Friday, 19 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 632x
Komentářů: 0
State of Decay 3 – dlouho vyvíjená hra v ukázce stále bez data vydání!
State of Decay 3 – dlouho vyvíjená hra v ukázce stále bez data vydání!Thursday, 18 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 578x
Komentářů: 0
Stronghold 4 ohlášeno – jede na UE5 a kopíruje předchůdce
Stronghold 4 ohlášeno – jede na UE5 a kopíruje předchůdceWednesday, 17 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1187x
Komentářů: 3