ASUS RT-AC53 Router v.s. Uživatel v praxi Tisk E-mail
Napsal Jakub Tomek   
Středa, 01 únor 2017
altJaký je router ASUS RT – AC53 v praxi z pohledu uživatele?

 

 

 

  • ASUS RT-AC53 Router v.s. Uživatel v praxi

Dneska tu máme jednu zajímavou novinku od firmy ASUS. Podíváme se na horkou novinku na trhu, a sice na síťové zařízení. Konkrétně půjde o router ASUS RT – AC53.

Při pohledu na krabici si jako první všimneme 3 leté záruky a 2 světových ocenění. Jedno od webu PCMAG.COM a druhé od J.D. Power.

Zepředu na krabici dále vidíme, že je router umí vysílat jak 2.4Ghz, tak 5Ghz pásmo. Router má priorizaci jednotlivých úkonů a programů, disponuje Gigabitovým WAN konektorem, lze vytvořit až 8 separátních WiFi sítí a také router disponuje rodičovskou kontrolou.

Po otočení krabice vidíme čtyři čtverečky, kdy vlevo nahoře je zmínka o Gigabitové WANce, vpravo nahoře vidíme znovu zmínku o dvou pásmech routeru a rozdělení na jaké úkoly je vhodné využívat jaké pásmo, tedy že na internet a kancelářskou práci se hodí 2.4Ghz pásmo a na hry, streamy a obecně vysoký datový tok 5Ghz pásmo.

Na spodním levém obrázku vidíme zadní stranu routeru, která vlastně slouží i jako takový jednoduchý manuál pro zapojení. No a na posledním obrázku vpravo dole je krátké slovo o rodičovské kontrole, kterou je router vybaven. Pokud se podíváme na levý bok krabice, vidíme zde podporu Windows 10, MacOS a IPv6. Pod těmito značkami podpory dále vidíme specifikace routeru a napájecího adaptéru. Taky si zde můžeme všimnout rozměrů a váhy samotného zařízení. Ještě o řádek níže je pak uveden obsah balení.


Po otevření samotné krabice na nás kouká napájecí adaptér, záruční listy, manuál, samotný router a 50cm LAN kabel. Balení neobsahuje žádné samolepky či jiné věci, je čisté a strohé.
Poté, co si samozřejmě dopodrobna přečteme veškeré manuály a pečlivě uschováme záruční listy, zůstane nám na stole jen již samotný router.

Na první pohled zaujme krásný šrafovaný design routeru, kdy v horní části routeru přístroj ještě dále zdobí pruh z jakoby leštěného černého plastu, což jen podtrhuje celkový luxusní dojem z celého routeru. V tomto pruhu taky nalezneme obecné označení routeru, AC750 Dual Band, 802.11ac Gigabit Router.

Ve šrafované části leží 5 bílých ikonek. Z leva máme indikační diody pro aktivní LAN porty, další dioda je pro signalizaci, že je zařízení připojeno k internetu a následující dvě diody jsou signalizací pro provoz 2.4Ghz či 5Ghz pásma. Nejvíce napravo je pak diodka signalizující, že je router zapnutý.

Na první pohled také nelze přehlédnout tři vysoce výkonné externí antény pro šíření WiFi signálu. Zespod routeru najdeme jen základní údaje důležité pro vstup do routeru. Z boků pak vidíme průduchy, aby vzduch v routeru lépe cirkuloval. No a nejzáživnější a nejzajímavější je samozřejmě zadní část routeru.

Zde si znovu všimneme toho, že je router vybaven trojicí antén. Když to budeme brát zleva, tak mezi první a druhou anténou je zdířka pro připojení napájecího kabelu, zapínací tlačítko, tlačítko WPS a reset dírka.

Mezi druhou a třetí anténou už pak jsou jen zbývající konektory, tedy 1x WAN port a 2x LAN porty.

První nastavení routeru je opravdu hračka a tak vás nemusí trápit, že byste si router nezvládli nastavit sami.  Router po vás bude chtít pouze vyplnit, jak chcete, aby se vaše WiFi jmenovali a jaká do nich chcete přístupová hesla.  Dále si ještě vyplníte pod jakým nickem a s jakým heslem se chcete do budoucna přihlašovat do routeru.
Toť vše !

  • Router v praxi

O zbytek se postará sám a vy tak můžete během 30 sekund být připojeni k internetu a pohodlně fungovat.

Jste ale přeci jen náročnější a rádi se v routeru pošťouráte či jen potřebujete modifikovat nějaké konkrétní nastavení? Po přihlášení do routeru se vám objeví v ASUS WRT, což je ASUS prostředí routeru, a základní obrazovka se všemi důležitými informacemi o routeru a jeho provozu a nalevo máte pak sloupeček s pokročilými možnostmi nastavení. Za zmínku určitě stojí i to, že prostředí routeru je plně v češtině, takže se nemusíte bát, že byste něčemu nerozuměli. Navíc prostředí působí opravdu jednoduše a intuitivně a za ručičku vás provede veškerým nastavením.

Zařízení ASUS RT – AC53 umí fungovat ve 3 různých režimech:

  • Režim bezdrátového routeru
  • Režim regenerativního zesilovače
  • Režim přístupového bodu 

Díky "čipové sadě" 802.11ac dosahuje router v 2.4Ghz pásmu rychlostí až 300Mb/s a v 5Ghz pásmu až 433Mb/s, takže vás router ani s vaším ultrarychlým internetem nebude nijak brzdit.

  • A kdo je cílovou skupinou pro koupi tohoto routeru? 

ASUS tento svůj nový router zamířil na střední či trochu větší domácnosti, kdy bezproblémově obslouží i velké množství zařízení. Router se mi během testování hodně zalíbil. Běželo tu na něm opravdu velké množství zařízení a na dost z nich se i hrály hry a nikdy nebylo znát, že by router výrazně hřál či nestíhal.

Myslím si, že v poměru cena výkon, kdy cena je velice příjemných 1 500 Kč, se jedná o velice výhodnou koupi pro jakoukoliv moderní domácnost !

 

 
Líbí se vám tento router svou výbavou a designovým provedením?


AUTOR: Jarme
Ahoj, jsem CZ Overclocker a recezent vystupující pod přezdívkou Jarme.
Sdílet
DiggDigg FacebookFacebook Google!Google LinkujLinkuj LiveLive MySpaceMySpace TwitterTwitter pošli na vybrali.sme.skVybrali.sme

Starší články


 / 9
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
nenazranej [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Zkušenost 2017-02-11 03:15:19
avatar
Pásmo 2.4 Ghs na 1OO mb síti v panelovém bytě 3+1 k přijímači ASUS PCI AC 52; dwonload 74 mb/ upload 94 mb. Na pásmu 5 ghz 98 /99. PC má pro sebe 5 Ghz. Na 2.4 Ghz mobilní tel 2x, TV Samsung, 1 x notebook.
Online hraní skrze wifi (battlfield 1), ping 16, pravidelný lag, kabel je kabel, ale jde to.
lern [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-02-13 10:43:20
avatar
Snad ještě žádný SOHO router (snad kromě MikroTiku a CISCa), co jsem viděl neměl přijatelný tovární firmware. A zrovna ASUS WRT je celkem odpad.
Araya [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-02-17 13:25:35
avatar
jako 2x LAN je děsně málo. NAS + PC a je plno
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Problém s účtem na DDWorld?

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

Herni.cz

Videa
Půjdeme do kina: hraná Justice League v novém traileru!
Půjdeme do kina: hraná Justice League v novém traileru!Sobota, 25 březen 2017
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 610x
Komentářů: 3
O co je lepší VULKAN proti DirectX11/12?
O co je lepší VULKAN proti DirectX11/12?Čtvrtek, 23 březen 2017
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1123x
Komentářů: 3
První herní zklamání roku? Mass Effect ANDROMEDA
První herní zklamání roku? Mass Effect ANDROMEDAPondělí, 20 březen 2017
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2887x
Komentářů: 27
To je nápad! PC Building Simulátor
To je nápad! PC Building SimulátorPátek, 17 březen 2017
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2043x
Komentářů: 3
Ukázka výkonu RYZEN 5 1600X vs Core i5
Ukázka výkonu RYZEN 5 1600X vs Core i5Čtvrtek, 16 březen 2017
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 3350x
Komentářů: 5
Letošní F1 jsou mnohem rychlejší! Jak moc?
Letošní F1 jsou mnohem rychlejší! Jak moc?Středa, 15 březen 2017
Vložil: aDDmin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 1405x
Komentářů: 4