LANka Málkov 2012 - ohlédnutí za povedenou akcí Tisk E-mail
Napsal Vojta Céza   
Friday, 13 July 2012
altMálkov 2012 je za námi, co se událo?

 

 

 

 

Ve dnech  22.6. – 24.6. proběhla v Málkově každoroční LAN akce. Tato akce proběhla ve větším provedení již po čtvrté, předtím to byla jen menší akcička pro 10 či 15 lidí, dnes je to již akce, kde se schází lidé z celé naší republiky, Slovenska, časem snad zavítá i nějaký zahraniční host, ale to je hudba budoucnosti.

(Hala v Málkově)

Letos se nás sešlo kolem 65 hráčů, kteří se mezi sebou utkali o titul Mistra CZ/SK v Team Fortress 2 (není to zcela oficiální mistrovství, ale časem se nám to třeba povede). Pro ty, kteří netuší o čem takové „Tfko 2“ je, se můžou podívat na www.2fort.cz, kde najdou podrobný popis hry, class a vlastně všeho, co se ve hře samotné může objevit. Akce vznikla jako nápad jednoho klanu na setkání členů komunity, posezení u pivka, pokec „face to face“ a také touha zkusit něco nového. Nejčastěji ovšem slyším dotaz, co z toho mám, když s těmi lidmi hraju a slyším je skrze mikrofon. Ale když člověk sedí v té hale, a všude kolem jsou lidé, kteří vypadají jinak, než si člověk dokáže představit, je to jiná úroveň hraní, atmosféra je naprosto úžasná.

(Pomalu se zaplňující hala)

LANka se každý rok pořádá v menší obci Málkov, která leží kousek od Chomutova, v severních Čechách. Místo nám poskytuje sportovní hala, do které se zatím v pohodě vejdeme se solidní rezervou. V hale je hospůdka, která se rok co rok stane místem, kde se lidé poznají u pivka, či něčeho jiného. Ale teď už k samotné akci.

Akce vždy probíhá ke konci června, v době, kdy je pro školáky škola téměř u konce a pro pracující, než vyrazí na letní dovolenou. Akce začíná v pátek, dobrovolníci, pořadatelé se sejdou kolem 10 hodiny dopolední před halou, kterou musí připravit. Příprava zahrnuje natahání koberců, přivození a složení stolů, rozmístění židlí. Rozvedení elektřiny, zasíťování a přivedení internetu. Zní to celkem snadně ale je to celkem fuška, ale za celou akci to stojí, trošku si máknout. Pak následná menší administrativa jako vybírání doplatků na startovném, vytištění vstupních vizitek, usazení lidí k jejich místu a řešení různých drobností, proč se třeba někdo nemůže napojit na síť, výměna síťových kabelů a podobně. Další a velice důležitá část je nastavení sítě, serveru o to se ale už starají další borci, kterým patří také velký dík, protože bez nich by akce probíhala jen těžko. Rozhází se klany do skupin, ustanoví se pořadí, kdo s kým bude hrát. Když už je toto všechno hotové, je čas na menší pauzičku, popovídání o novinkách v životech účastníků, které jsme rok neviděli a podobně.

(Visačka, s názvem týmu a nickem)

Když se přiblíží 20:00 hodina, v hale už je rušno, ale to pomalu utichne, když se oznámí různé důležité informace, objasní se dotazy a oficiálně začne turnaj. Letos jsme ovšem měli menší problém s nestabilním a pomalým internetem, potřebným k ověření steam účtu a k možnosti použít nějaké unlocky ve hře, ale to nebyla chyba firmičky, která nám poskytla jako každý rok celkem kvalitní internet jako sponzorský dar. Ale updatem vydaným den před akcí, ovšem tento update TF2ky, neměla většina lidí stažený, jednalo se o asi 300 MB patch, ale přidali se k tomu také neukáznění účastníci, kteří si LAN akci spletli se soutěží „Stahuj, dokud můžeš“, druhý den to ovšem bylo vše v pohodě. Jak probíhá večer dál? Týmy se dohodnou, a buď odehrají první zápasy ještě v pátek, nebo si dají volnou zábavu, nějaký poslední tréning, nebo posezení v hospodě, či se rozjedou nějaké starší hry, letos se u nás v týmu například rozjel Nox, Bomberman, málem i Quake III, ale na něj nějak nebyla večer – spíše už ráno chuť.

Druhý den se v časovém intervalu od 5:00 do 9:00 probudí všichni účastníci, jelikož nejsou tak zničení, pokud šli vůbec spát a nehodili menší „nolife“, pomalu se týmy prostřídají se snídaní v hospůdce, kde si dají párky, nebo si dají něco svého domácího. Pak se vlastně celý den hraje, letos, jelikož jsme chtěli předejít problému z minulého roku, kdy jsme málem nestihli dohrát všechny zápasy, změnili trošku pravidla, že každý tým hrál mezi sebou pouze jednu mapu, herním systémem, že v každé skupině (A – B) bylo po 5 týmech, každý hrál s každým a nepostoupil pouze ten, který prohrál všechny zápasy. Po odehrání základních skupin, se postavila finální skupina, kde se už hrálo klasickým pavoukem. Pro týmy, které vůbec nepostoupily se tu byly dvě celkem ustálené soutěže a to: „Box“ a „Lukostřelba“

V neděli se vstávalo už ve zcela jiném intervalu, jelikož se dostavila únava z nedostatku spánku, u některých to byla reverzibilní dysbalance iontu, neboli kocovina. Dále se dohrávalo finále. Pak se předávali ceny, které nám poskytli sponzoři, kterým musíme poděkovat, aspoň za to něco málo co nám poskytli. Tradičně poslední místa dostala Haribo medvídky, další místa dostávala různé jiné drobnosti, například podložky pod myš, 140mm ventilátory, hry trička atd… Pro dva vítěze doprovodných soutěží, kdo vyhrál v jedné nemohl se zúčastnit druhé, čekaly celkem dobré ceny, chladič od Xigmateku a case od Cubiteku, jež zařídil jeden účastník, za to mu děkujeme, jako každému, kdo nám zařídil sponzora, či pomohl s organizací.

(Jedna společná)

Pár slov ke konci, bude to můj první článek, tak mě prosím nezabíjejte. Ještě jednou děkuji všem, co pomohli s organizací a také všem sponzorům.

Hellow
Zúčastnili by jste se podobné akce?


Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Meelkor [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Just sayin' 2012-07-15 16:04:11

Místo visaček jsi tam měl dát diplomy, ty byly hezčí ^^;
HellowCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-07-15 16:05:55
avatar
Chtěl sem to udělat ke konci u vyhlašování, ale zapomněl sem na to, byl tam větší fofr než kdy jindy.
febrik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-07-15 23:09:50
avatar
Článek dobrej, akorát Málkov začal jako MOH:AA lanka pro doplnění Třebíče, tenkrát se Elm zbláznil a prostě udělal první ročník
HellowCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-07-16 08:43:08
avatar
Tohle vím, ale MOH: AA je mrtev . Hlavně většina lidí co tam zavítá tak bere začátek s TFkem, ale pravda je, že to začalo s MOHou no.
febrik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-07-16 10:49:31
avatar
Já to myslel hlavně tak, že nápad sjíždět se na rybníce na chlastačky přišel až potom, samozřejmě to byl jeden z nejlepších, co Elm dostal
Kevin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-07-17 16:29:20
avatar
jo, na lan party už jsem nebyl minimálně deset let
HellowCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-07-19 10:35:30
avatar
Nejvyšší čas s tím něco udělat .
rigix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-07-24 18:42:11

Ja jezdim na lanku do OV, ale mrknul bych na vaší, problém je že partička v praze hraje BF3, když tam máte připojení k netu tak by stačilo zapůjčit sloty od naxe z xzone a dát turnaj i v bfku co ?
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Deadpool & Wolverine – očekávaný film v parádní ukázce
Deadpool & Wolverine – očekávaný film v parádní ukázceTuesday, 23 April 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 520x
Komentářů: 0
Fallout seriál se dočká druhé řady. Zájem je i o hry.
Fallout seriál se dočká druhé řady. Zájem je i o hry.Monday, 22 April 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 838x
Komentářů: 1
Unreal Engine 5.4 představuje další masivní vylepšení
Unreal Engine 5.4 představuje další masivní vylepšeníFriday, 19 April 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 3135x
Komentářů: 0
Česká 3 roky stará hra Vigor brzy na PC
Česká 3 roky stará hra Vigor brzy na PCWednesday, 17 April 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1348x
Komentářů: 0
StarCitizen přidává nový editor postav – kdy konečně vyjde?
StarCitizen přidává nový editor postav – kdy konečně vyjde?Tuesday, 16 April 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1216x
Komentářů: 5
MSI Claw otestován – na konkurenci dle očekávání nestačí
MSI Claw otestován – na konkurenci dle očekávání nestačíMonday, 15 April 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1894x
Komentářů: 1