Proč si nekupovat telefon s 8GB vnitřní paměti. Tisk E-mail
Napsal Tomáš Dvořák   
Wednesday, 26 August 2015
altJe tomu pár let zpátky, kdy jsme si kupovali telefon se 4gb vnitřní paměti a ještě jsme s tím vyžili. Dnes už nám nestačí 8gb

 

 

 

Protože patřím mezi uživatele, kteří chtějí hezký telefon, který vydrží i trošku horší okolní podmínky tak pro mě byl nový model M4 Aqua s IP68 jasná volba. Za 7000kč jsem dostal opravdu krásný a svižný telefon, který středně náročnému uživateli bohatě postači, ale opak byl pravdou.

Už při koupi jsem se trochu obával pouze 8GB vnitřní paměti, ale říkal jsem si, že  3,5GB mi postačí na běžné používání. Přístroj jsem si zakoupil u společnosti Vodafone a již po prvním spuštění mi telefon ukázal místo 3,5gb volného místa pouze 2,8GB, ale nezoufal jsem a byl jsem přesvědčený, že na těch pár aplikací mi to bude stačit a tak jsem začal instalovat. Ke slovu se hlásila SW aktualizace tak tam je jasná volba 2,5GB místa. Jako další se začali aktualizovat aplikace od sony, které nejdou smazat 2,3GB místa. Protože hraju hearstone tak instalace této apky jasná volba 1,3GB volného místa. No a potom už jen pár aplikací do 30mb jako je aladin, here map, mapy cz, převodník měn. Telefon zůstal na příjemným 1,1GB a tak jsem si říkal mám vyhráno. Bohužel opak je pravdou o aktualizaci se přihlásili další apky předinstalované v telefonu. Aplikace, které jsem začal využívat začali kešovat a tak se stalo, že jsem 3 den používání při jízdě po praze chtěl nainstalovat aplikaci na radary a telefon mi prozradil nedostatek místa na interním uložišti. I přes to, že přistroj ukazoval 500mb volného místa se nedalo nic nainstalovat a já jsem musel zatlačit slzičku v oku. Po příjezdu z práce jsem ještě zkoušel různé přemisťování aplikací na SD kartu a mazání keší, ale stejně jsem se nedostal nad 800mb a protože si kupuju přístroj na 2 roky tak jsem nechtěl každý den řešit mazání keše a pořád se omezovat a proto jsem zkusil další den vyrazil do prodejny Vodafone a telefon vrátit. Bylo mi nabídnuto využití služby 30dni záruky spokojenosti, kdy mi za nepoškozený telefon firma vrátí 100% částku.

Závěr :

Z celé této akce jsem si odnesl ponaučení doba 2,4,8 GB vnitřní paměti je pryč. Nový android běžně zabírá více jak 5GB místa a aplikace jsou čím dál více nenažranější a tak nezbývá nic jiného než se koukat na telefony s minimálně 16GB vnitřní paměti. Doufám, že vás můj článek od koupi zařízení s 8GB vnitřní paměti dostatečně odradil a ti ostatní co s 8GB statečně bojují mi dají za pravdu. 

 

 
Máte problémy s pamětí ?


Sdílet
DiggDigg FacebookFacebook Google!Google LinkujLinkuj LiveLive MySpaceMySpace TwitterTwitter pošli na vybrali.sme.skVybrali.sme

Starší články


 / 17
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
Chimera [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - svízel chápu 2016-09-06 09:58:27
avatar
Hoj díky za článeček, tvou svízel naprosto chápu a dle mého názoru dost souvisí s androidem. Mám windowsphone a úplně v klidu 8giga stačí. Naopak na prac.tabletu s androidem je problém i 16giga :-? Normálně fungoval než se podtahovali všechny nesmysli o kterých ani člověk neví, že má no na půl rok požívání fakt super ;-) No pomohlo jen uvedení do tovarního nastavení a zákání veškerých automatických aktualizací a odistalování všech píčovin co šly.
PeterSqu [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Blbost 2017-02-27 12:18:17

blbost je kupovat telefon u Oskara (Vodafone),Eurotel(O2), Pegas (Tmobile)

je spoustu eshopu kde clovek najde kvalitnejsí telefony.

Android 6 a 7 tento problem vubec nemaji
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Problém s účtem na DDWorld?

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

Herni.cz

Videa
Oprašte XCOM 2! Dorazí datadisk War of the Chosen
Oprašte XCOM 2! Dorazí datadisk War of the ChosenThursday, 15 June 2017
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1025x
Komentářů: 3
Destiny 2 napravuje chyby prvního dílu
Destiny 2 napravuje chyby prvního díluThursday, 15 June 2017
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 842x
Komentářů: 5
RPG Vampyr – skvělý nápad bídné provedení?
RPG Vampyr – skvělý nápad bídné provedení?Wednesday, 14 June 2017
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 708x
Komentářů: 0
Forza Motorsport 7 vypadá skvěle. Jaký PC potřebujeme?
Forza Motorsport 7 vypadá skvěle. Jaký PC potřebujeme?Wednesday, 14 June 2017
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 865x
Komentářů: 2
Skull and Bones – super hra na obzoru? Simulátor piráta
Skull and Bones – super hra na obzoru? Simulátor pirátaTuesday, 13 June 2017
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1333x
Komentářů: 8
Assassin's Creed: Origins – nový díl bude jiný a z Egypta
Assassin's Creed: Origins – nový díl bude jiný a z EgyptaTuesday, 13 June 2017
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 814x
Komentářů: 3