Společnost CORSAIR pokračuje ve vývoji svých produktů a dnes tu máme zcela novou sérii 4000, která přináší nový přístup k některým prvkům a celku. Vyráží na trh hned ve 3 verzích, které se liší hlavně v tom, jaký je přední panel. Ten je buď pevný neprůhledný, nebo průchozí pro vzduch anebo v našem případě je to průhledný skleněný panel, protože za ním jsou u nejdražší verze RGB ventilátory. Všechny modely jsou k dispozici v poněkud tradiční černé barvě, ale zajímavější je elegantní bílá verze s šedými detaily.
Corsair nám už před časem poslal na otestování nejdražší 4000X edici, na kterou se tedy dnes podíváme. Osobně jsem očekával další variaci na již dříve uvedený design mainstreamových skříní, ale musím říci, že mě novinka příjemně překvapila. Jde o nový, komplexně řešený produkt, nad kterým viditelně někdo přemýšlel. Výsledkem je jedna z nejzajímavějších sérií počítačových skříní s pěkným funkčním přesto jednoduchým a cenově rozumným designem.
CORSAIR iCUE 4000X RGB
Tohle je tedy nejdražší verze, která na rozdíl od levnějších 4000D variant, obsahuje trojici luxusních iCUE 120mm ventilátorů Corsair, a má ten přední odnímatelný panel z temperovaného skla. Já jsem si řekl o tu krásnou bílo-šedou verzi, nově se žlutými drobnými detaily a musím říci, že naživo je překvapivě krásná. Tak že si dáte záležet na tom, co dovnitř naskládáte, aby to barevně sedělo :). Samozřejmě díky RGB si můžete nastavit barvu podsvícení podle toho.
CORSAIR celou 4000 řadu navrhoval evidentně s důrazem na funkčně i výrobně efektivní design skříně. Case nemá vlastně žádné zbytečné a složité prvky, ovšem ve výbavě má vše, co je třeba. Současně je širší a větší, tak aby se sem vešly i E-ATX desky, 280/360mm AiO chlazení i velké grafiky a klasické chladiče. Dokonce má možnost vertikální montáže grafické karty (ale potřebný PCIe bracket si musíte dokoupit extra).
Vnější design je velmi jednoduchý, a přitom funkční. Ano, řešení předního panelu bude ve verzích 4000D a 4000X trochu horší z hlediska přístupu vzduchu, ale verze 4000D AIRFLOW s průchozím (mesh) předním panelem to řeší, a prakticky zato lze provozovat každý model bez toho panelu zcela, protože před ventilátory je vždy vyjímatelný prachový filtr, takže panel ani netřeba. Jen to s ním líp vypadá :).
Kromě 4000 série počítačových skříní Corsair dnes udáví také novou generaci svých AiO chladičů, konkrétně iCUE ELITE CAPELLIX AiO sérii, kdy v redakci máme 280mm model H115i, který v dnešním článku také uvidíte, ale jeho recenzi vám nabídneme později.